Oficjalne forum ENDURO TROPHY
Rockshox Reverb - pytania, opinie - Wersja do druku

+- Oficjalne forum ENDURO TROPHY (http://endurotrophy.pl/forum)
+-- Dział: Sprzęt (/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Dział: Rurki (/forumdisplay.php?fid=42)
+--- Wątek: Rockshox Reverb - pytania, opinie (/showthread.php?tid=838)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42

RE: Rockshox Reverb - pytania, opinie - Groszek - 25-05-2015 10:49

moja nówka sztuka giba się , minimalnie, każda chyba tak ma Smile

RE: Rockshox Reverb - pytania, opinie - Slovenius - 25-05-2015 16:28

A to luz. Jeszcze muszę zrobić coś z tym skrzeczącym siodłem bo mnie szlag trafi Smile

RE: Rockshox Reverb - pytania, opinie - Muszel - 25-05-2015 19:25

Czy to normalne? Wygląda bardziej jak smar niż olej, aczkolwiek pewien nie jestem... Nie wiem kiedy sztyca miała serwis, możliwe że niedawno, a możliwe że dawno Tongue aczkolwiek luzy są prawie niewyczuwalne, co sugeruje, że niedawno, lub że nie ma dużych przejść.

[Obrazek: 1.jpg]

RE: Rockshox Reverb - pytania, opinie - Mucha - 01-06-2015 21:33

Moim zdaniem to nadmiar smaru świadczący że serwis był stosunkowo niedawno.

(23-05-2015 17:27)Muszel napisał(a):  
(23-05-2015 14:22)Mucha napisał(a):  
(23-05-2015 07:42)spytrec napisał(a):  To mój Reverb jakis dziwny bo odpowietrzylem go zestawem avidowym. Koncówki m5 tylko bez oringow.

Dokładnie, na jakiejś aukcji widziałem opis ze pasują również do reverbów. Mam oba zestawy, więc jak znajdę chwilę to porównam.

a z góry dzięki, bo dostęp do zestawu do hamulców akurat mam Smile

Sprawdzone:

[Obrazek: 2v9zubs.jpg]

Gwint jest ten sam, różni się jedynie długością. Niestety nie sprawdzałem czy długość wystarczy aby wkręcić w reverba - w druga stronę działa na bank bo akurat odpowietrzałem hamulce i wkręciłem reverbowskie końcówki w klamkę. Tak jak ktoś wcześniej pisał bez oringów na bank chwyci, ale może łapać lewe powietrze (w ostateczności można nieco podpiłować końcówkę żeby wydłużyć gwint i zmieścić oring - w j7 jest wystarczająco miejsca żeby to później prawidłowo działało).

RE: Rockshox Reverb - pytania, opinie - Konstruktor_BB - 04-06-2015 09:53

Zauważyłem, że w mojej sztycy poluzowała się nakrętka (nakrętka, która trzyma uszczelkę kurzową), dokręciłem ją na razie na "sucho". Czy mogę tą nakrętkę bez konsekwencji odkręcić i zakręcić z powrotem na kleju (Loctite 243), aby zapobiec jej odkręcaniu? Nie przyglądałem się jeszcze budowie sztycy, a nie chcę jej uszkodzić. Wiem, że w środku panuje ciśnienie i nie jestem pewien jakie niesie ze sobą konsekwencje odkręcenie tej nakrętki.

RE: Rockshox Reverb - pytania, opinie - bolec - 04-06-2015 12:30

(04-06-2015 09:53)Rider89 napisał(a):  Zauważyłem, że w mojej sztycy poluzowała się nakrętka (nakrętka, która trzyma uszczelkę kurzową), dokręciłem ją na razie na "sucho". Czy mogę tą nakrętkę bez konsekwencji odkręcić i zakręcić z powrotem na kleju (Loctite 243), aby zapobiec jej odkręcaniu? Nie przyglądałem się jeszcze budowie sztycy, a nie chcę jej uszkodzić. Wiem, że w środku panuje ciśnienie i nie jestem pewien jakie niesie ze sobą konsekwencje odkręcenie tej nakrętki.

możesz śmiało odkręcić tą nakrętkę, bez kleju ma tendencje do luzowania się

RE: Rockshox Reverb - pytania, opinie - Iras - 01-07-2015 21:13

Czy ktoś wie dlaczego w reverbie górna część sztycy przy nacisku zapada się w dolną tak około 15 mm.Sztyca ma przejechane około 100 km.

RE: Rockshox Reverb - pytania, opinie - uysy - 02-07-2015 08:12

(01-07-2015 21:13)Iras napisał(a):  Czy ktoś wie dlaczego w reverbie górna część sztycy przy nacisku zapada się w dolną tak około 15 mm.Sztyca ma przejechane około 100 km.

Zrobił Ci się SAG., pewnie gwara albo serwis ?

RE: Rockshox Reverb - pytania, opinie - Oko50 - 02-07-2015 09:10

To chyba standard w rewerbach. Trza zrobić serwis. Pisz do Foniki wytłumaczy i wyceni, ale bez obaw, koszta są ok

Rockshox Reverb - pytania, opinie - TataSkrzata - 02-07-2015 09:29

Mój Reverb wrócił właśnie z Harfy z adnotacją: "Wyjątkowo uznajemy roszczenie o naprawę bezpłatną. Prosimy o przestrzeganie interwałów serwisowych oraz o utrzymywanie wymagającego ciśnienia wewnątrz sztycy."
Czy któryś z właścicieli Reigna może mi podpowiedzieć, gdzie w załączonych do roweru dokumentach i instrukcjach, znajdę informację na temat interwałów serwisowych? Czytałem, szukałem, nie znalazłem. Ślepym, czy nie ma?

Wysłane za pomocą Tapatalk

RE: Rockshox Reverb - pytania, opinie - uysy - 02-07-2015 09:50

(02-07-2015 09:29)TataSkrzata napisał(a):  Mój Reverb wrócił właśnie z Harfy z adnotacją: "Wyjątkowo uznajemy roszczenie o naprawę bezpłatną. Prosimy o przestrzeganie interwałów serwisowych oraz o utrzymywanie wymagającego ciśnienia wewnątrz sztycy."
Czy któryś z właścicieli Reigna może mi podpowiedzieć, gdzie w załączonych do roweru dokumentach i instrukcjach, znajdę informację na temat interwałów serwisowych? Czytałem, szukałem, nie znalazłem. Ślepym, czy nie ma?

Oni już nie podali tej informacji, kiedy następny serwis ?

Rockshox Reverb - pytania, opinie - TataSkrzata - 02-07-2015 10:07

Nie podali. Ale mam przeczucie, że gdy następnym razem wyślę im sprzęt na naprawę gwarancyjną, to odpiszą, że nie przestrzegałem interwałów... :-(

RE: Rockshox Reverb - pytania, opinie - Konstruktor_BB - 02-07-2015 13:58

TataSkrzata, papierami od Reign'a co najwyżej można sobie duupę podetrzeć, gdyby nie fora internetowe i w ogóle internet to sam nic bym nie wiedział, tyle tam jest napisane (zapewne w większości przypadków innych marek jest nie lepiej). Ja na szczęście od nowości Reverb'a mam sprawnego (opada ~1mm i skręca się o ~0,5mm - wyczytałem, że to prawidłowe luzy robocze).

Swoją drogą to co ile km nalezy wykonywać te interwały serwisowe? Big Grin

Rockshox Reverb - pytania, opinie - TataSkrzata - 02-07-2015 14:10

A no właśnie! Jak można wymagać czegoś nie informując czego się wymaga?

RE: Rockshox Reverb - pytania, opinie - bolec - 02-07-2015 21:49

(01-07-2015 21:13)Iras napisał(a):  Czy ktoś wie dlaczego w reverbie górna część sztycy przy nacisku zapada się w dolną tak około 15 mm.Sztyca ma przejechane około 100 km.
najpierw sprawdź ciśnienie, powinno być 250PSI, jeżeli nie ma tyle to dopompuj, a jakby spadło ponownie to najprawdopodobniej masz nieszczelność w komorze, przyczyną może być poluzowana śruba (lubią się poluzować) lub uszkodzona uszczelka pod tą śrubą. Ogólnie to dla średnio uzdolnionej manualnie osobie nie powinno sprawić problemu naprawienie tego problemu

RE: Rockshox Reverb - pytania, opinie - Iras - 03-07-2015 07:04

(02-07-2015 21:49)bolec napisał(a):  
najpierw sprawdź ciśnienie, powinno być 250PSI, jeżeli nie ma tyle to dopompuj, a jakby spadło ponownie to najprawdopodobniej masz nieszczelność w komorze, przyczyną może być poluzowana śruba (lubią się poluzować) lub uszkodzona uszczelka pod tą śrubą. Ogólnie to dla średnio uzdolnionej manualnie osobie nie powinno sprawić problemu naprawienie tego problemu

Dzięki za info

RE: Rockshox Reverb - pytania, opinie - Jerzy_MTB - 03-07-2015 07:53

Ale nie zawsze, czasem jest konieczny pełen serwis który łatwy nie jest (a w dodatku są potrzebne odpowiednie/dedykowane narzędzia).

RE: Rockshox Reverb - pytania, opinie - bolec - 03-07-2015 08:41

(03-07-2015 07:53)Jerzy_MTB napisał(a):  Ale nie zawsze, czasem jest konieczny pełen serwis który łatwy nie jest (a w dodatku są potrzebne odpowiednie/dedykowane narzędzia).
nie ma co demonizować... Smile gdyby okazało się , że to ta przyczyna, o której napisałem to dwa podstawowe narzędzia to szczypce segera aby ściągnąć pierścień zabezpieczający i imadło, reszta to głównie klucze płaskie lub nastawne (do odkręcenia nakrętek) W każdym razie ja nie posiadam żadnych dedykowanych narzędzi i dałem radę Smile

RE: Rockshox Reverb - pytania, opinie - Jerzy_MTB - 03-07-2015 08:45

(03-07-2015 08:41)bolec napisał(a):  
(03-07-2015 07:53)Jerzy_MTB napisał(a):  Ale nie zawsze, czasem jest konieczny pełen serwis który łatwy nie jest (a w dodatku są potrzebne odpowiednie/dedykowane narzędzia).
nie ma co demonizować... Smile gdyby okazało się , że to ta przyczyna, o której napisałem to dwa podstawowe narzędzia to szczypce segera aby ściągnąć pierścień zabezpieczający i imadło, reszta to głównie klucze płaskie lub nastawne (do odkręcenia nakrętek) W każdym razie ja nie posiadam żadnych dedykowanych narzędzi i dałem radę Smile
Jasne, ale przyczyna może być też inna niż w twoim wypadku, i wtedy to już nie jest takie proste.

RE: Rockshox Reverb - pytania, opinie - bolec - 03-07-2015 09:35

oby nie... ta usterka o której piszę jest chyba jakaś nagminna dlatego w pierwszej kolejności obstawiałbym na nią, u mnie wystąpiła w dwóch reverbach. Mam tutaj na myśli Reverby od 2012r, w starszych wersjach były chyba jeszcze jakieś problemy z kartridżami

RE: Rockshox Reverb - pytania, opinie - zienio - 09-07-2015 17:57

Mam pytanko pożyczyłem od kumpla reverba, czy to normalne że ma mały sag cos koło 3mm?
Trzeba serwis czy można tak śmigać ?

RE: Rockshox Reverb - pytania, opinie - Oko50 - 09-07-2015 18:38

Kolega patrzy kilka postów wyżej

Śmigać można

RE: Rockshox Reverb - pytania, opinie - Fonika - 09-07-2015 19:57

Można jeździć ale nie polecam, ślizg się o wiele szybciej zużywa, a tani nie jest...

RE: Rockshox Reverb - pytania, opinie - Placek - 22-07-2015 22:19

Panowie

Jako nowy posiadacz Reverba mam 2 pytania.

1.
Po zamontowaniu i odpowietrzeniu załozyłęm także siodło.
Regulacja działa płynnie ale jest mini luz lewo-prawo. Kiedy chwyce mocno siodło jestem w stanie pod ręką wyczuć mini (dosłownie 0,5mm) luz na boki.
Czy to normalne ? Jeżeli nie to co polecacie zrobić?

2. Podrzucicie mi jakiś sensowny tutorial zalewania i odpowietrzania (najlepiej wersji Stealth) - teraz zrobiłem to trochę na wyczucie wzorując się na hamplach. Zależy mi na przydatnych tipach i Waszych spostrzeżeniach.

RE: Rockshox Reverb - pytania, opinie - mkkafe - 22-07-2015 22:33

ad 1 - olać Smile , norma