Oficjalne forum ENDURO TROPHY
Rockshox Reverb - pytania, opinie - Wersja do druku

+- Oficjalne forum ENDURO TROPHY (http://endurotrophy.pl/forum)
+-- Dział: Sprzęt (/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Dział: Rurki (/forumdisplay.php?fid=42)
+--- Wątek: Rockshox Reverb - pytania, opinie (/showthread.php?tid=838)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42

Rockshox Reverb - pytania, opinie - aegis - 27-02-2013 14:06

Wątek wydzielony z innego tematu.

Zerknijcie czy przy opuszczonej sztycy do połowy i jednoczesnym podniesieniu za siodełko wysunie się wam troszkę sztyca(byc może coś spartoliłem przy skracaniu przewodu,a byc moze tak ma byc)-przy regulacji pod obciążeniem trzyma dobrze.

Dla łatwiejszego szukania wklejam post tsufula mówiący o uszczelkach
MOD.

(28-04-2014 19:09)tsuful napisał(a):  Ok tutaj macie oringi do reverba jakbyscie potrzebowali dobrac.

top cap dust seal : (jedna sztuka)

- 32x1,5mm (zmierzona grubosc 1.6mm)

lower seal head : (po jednej sztuce)
- 28x2mm
- 25,5x3,5mm (zmierzona grubosc 3.6mm)
- 9x2mm
- 8x2mm

upper/inner seal head: (po jednej sztuce)

- 23x1,5mm (zmierzona grubosc 1.6mm)
- 23x2mm
- 16x3,5mm (zmierzona grubosc 3.6mm)
- uszczelka walcowata OD=16mm; ID=11mm; grubosc=4mm

bleed port: (2 sztuki):

- 5x1mm (watpie zeby te trzeba bylo wymieniac bo one nie pracuja).

Smile

RE: Reverb, Schwalbe i inne graty z hibike.de - Przeor - 27-02-2013 16:44

(27-02-2013 14:06)aegis napisał(a):  jak juz pomontujecie te swoje Reverby to zerknijcie czy przy opuszczonej sztycy do połowy i jednoczesnym podniesieniu za siodełko wysunie sie wam troszke sztyca(byc moze cos spartoliłem przy skracaniu przewodu,a byc moze tak ma byc)-przy regulacji pod obciazenem trzyma dobrze.

Przy podniesieniu za siodełko sztyca wysunęła się na około 15mm. Obciążenie na dole to 17 kilo roweru.

RE: Reverb, Schwalbe i inne graty z hibike.de - Rigor - 27-02-2013 16:46

Mi też się wysuwa, więc mam nadzieję, że jest to normalne.

RE: Reverb, Schwalbe i inne graty z hibike.de - aegis - 27-02-2013 16:55

(27-02-2013 16:44)Przeor napisał(a):  
(27-02-2013 14:06)aegis napisał(a):  jak juz pomontujecie te swoje Reverby to zerknijcie czy przy opuszczonej sztycy do połowy i jednoczesnym podniesieniu za siodełko wysunie sie wam troszke sztyca(byc moze cos spartoliłem przy skracaniu przewodu,a byc moze tak ma byc)-przy regulacji pod obciazenem trzyma dobrze.

Przy podniesieniu za siodełko sztyca wysunęła się na około 15mm. Obciążenie na dole to 17 kilo roweru.
ok,u mnie mniej wiecej tyle samo, czyli wszystko wporzo -dzieki.

RE: Reverb, Schwalbe i inne graty z hibike.de - FikiMiki - 27-02-2013 17:09

w instrukcji do reverba jest napisane , że tak właśnie ma się dziać Shy

RE: Rockshox Reverb - pytania, opinie - Qdlaty123 - 27-02-2013 18:15

Niemniej chodzą słuchy, że tak się nie powinno robić celowo - a raczej, że powino się unikać niepotrzebnego podnoszenia za opuszczone siodło......no i nie panikować, jak się przypadkowo podniesie Wink

Mnie się o kilka centymetrów regularnie zdarza podnosić.....ale jak zapowietrzę układ (o ile to możliwe) to nie będę miał pretensji do nikogo.

Wyjaśnienie pojawi się wraz z pierwszym na forum samodzielnym serwisem Reverba - czyli 2 lata od daty zakupu, bo wcześniej chyba gwara nie pozwala na samodzielny serwis Wink

Wnętrze wygląda tak...lepszego nie znalazłem.
Może ktoś sobie odpowie, czy podniesienie za siodełko powoduje jakiś problem Smile
Ja się dopiero usiłuję dopatrzeć Wink
[Obrazek: 2011rockshoxreverbinter.jpg]
[Obrazek: 585677d1292512355rocksh.jpg]
[Obrazek: p4pb7346907.jpg]

RE: Rockshox Reverb - pytania, opinie - Kasper - 27-02-2013 18:16

A z innej beczki, Reverb wymaga jakiegoś serwisu gwarancyjnego?

RE: Rockshox Reverb - pytania, opinie - Qdlaty123 - 27-02-2013 18:39

Pytanie do serwisu Smile

W instrukcji nic nie jest napisane, ale ja przed upływem roku na pewno się dopytam - i wiem, że i rok to może być za dużo Sad
To może Speedy dopyta? CO? Speedy??? Smile

A ja tak się "przypatrzam" powyższym rysunkom - i wydaje mi się, że sam układ nie bardzo ma jak się zapowietrzyć od pociągnięcia do góry za siodło. W przypadku szarpnięcia tworzy się podciśnienie, które przy prawidłowym początkowym odpowietrzeniu nie powinno generować dalszych problemów....

U mnie niemniej jest lekki luz wzdłużny - widać, że pod obciążeniem dłonią sztyca przysiada do max 3mm Smile

RE: Rockshox Reverb - pytania, opinie - Speedy Bandito - 27-02-2013 20:28

(27-02-2013 18:16)Kasper napisał(a):  A z innej beczki, Reverb wymaga jakiegoś serwisu gwarancyjnego?

O niczym takim nie słyszałem. Zdrowy rozsądek podpowiada, że należy go co jakiś czas serwisować, jak wszystko co się porusza, ma w sobie olej, uszczelki itp. Tak samo, jak amor. Ktoś robił przegląd/serwis gwarancyjny amora? Chyba tylko w przypadku rowerów jest to wymagane, żeby po 1-3 miesiącach zrobić przegląd w celu zachowania gwarancji.

RE: Rockshox Reverb - pytania, opinie - Hajmdal - 27-02-2013 21:18

Polecam częsty serwis reverba, ku przestrodze.
Mój reverb 2011 (1 rok ekspoatacji) nagle zaciągnał powietrze i zapowietrzył się, sztyca na gwarancji więc oddałem do harfy na serwis, usłyszałem, że uszczelki nie podlegają gwarancji - ok, koszt po rabacie 120zł, po dokładnych oględzinach rozebranej sztycy serwisant zauważył rysę na "tłoczysku". Serwisant oznajmił, że musi rozebrać porysowany element i sprawdzić czy przypadkiem nie jest to wada fabryczna. Po kilku dniach otrzymałem odpowiedź, iż rysa powstała z mojej winy, prawdopodobnie przez piasek - koszt naprawy 144zł.

"Tłoczysko" - element wewnątrz sztycy na obrazku powyżej - air spring

RE: Rockshox Reverb - pytania, opinie - Kasper - 27-02-2013 21:23

Ja pier...nicze. A ogarnięcie serwisu w domu jest problemem? Widział ktoś jakieś tutoriale?

RE: Rockshox Reverb - pytania, opinie - Kraszan - 27-02-2013 21:38

(27-02-2013 21:23)Kasper napisał(a):  Ja pier...nicze. A ogarnięcie serwisu w domu jest problemem? Widział ktoś jakieś tutoriale?
http://www.youtube.com/watch?v=-w0X0-AOhRA

RE: Rockshox Reverb - pytania, opinie - Kapitan Misfit - 27-02-2013 22:00

ok.moja chodzi jak zloto. jeden sezon. To co mam rozkrecac i przesmarowac oringi i inne uszczelki w ramach serwisu?

RE: Rockshox Reverb - pytania, opinie - Przeor - 27-02-2013 22:53

A nie masz gwarancji? Bo jak masz to utracisz.

Zna ktoś wymiary oringów? Bo 120 zyli to drogo za kilka gumek.

RE: Rockshox Reverb - pytania, opinie - tsuful - 27-02-2013 22:54

(27-02-2013 21:18)Hajmdal napisał(a):  Polecam częsty serwis reverba, ku przestrodze.
Mój reverb 2011 (1 rok ekspoatacji) nagle zaciągnał powietrze i zapowietrzył się, sztyca na gwarancji więc oddałem do harfy na serwis, usłyszałem, że uszczelki nie podlegają gwarancji - ok, koszt po rabacie 120zł, po dokładnych oględzinach rozebranej sztycy serwisant zauważył rysę na "tłoczysku". Serwisant oznajmił, że musi rozebrać porysowany element i sprawdzić czy przypadkiem nie jest to wada fabryczna. Po kilku dniach otrzymałem odpowiedź, iż rysa powstała z mojej winy, prawdopodobnie przez piasek - koszt naprawy 144zł.

"Tłoczysko" - element wewnątrz sztycy na obrazku powyżej - air spring

u mnie tak samo. zapowietrzyl sie to go rozebralem i jak zlozylem to juz nie chcial dzialac :/ ( wszystko robilem jak na filmiku przy pomocy narzedzi do Reverba ).
wyslalem do niemcow jako ze u nich kupowalem i dostalem NOWKE. moral z tego taki ze jak sie kupuje w ujowym sklepie to pozniej takie kwiatki wychodza.

RE: Rockshox Reverb - pytania, opinie - Kasper - 27-02-2013 22:56

Ok, czyli raczej nie grzebać... Tsuful, jaki to ten wujowy sklep? Wink
U nas do Harfy trzeba słać, czy tak jak z widłami - "autoryzowany serwis"?

RE: Rockshox Reverb - pytania, opinie - tsuful - 27-02-2013 23:06

Wujowy to bedzie Harfa , Mujowy natomiast to bikecomponents.de Wink

RE: Rockshox Reverb - pytania, opinie - razor - 27-02-2013 23:11

z opowieści tsfula wynika, że należy po sezonie reverba rozłożyć, złożyć, zapewne nie zadziała, wtedy wysłać do sklepu i oczekiwać nowego Wink

RE: Rockshox Reverb - pytania, opinie - Jerzy_MTB - 27-02-2013 23:26

a masz jakieś podejrzenia dlaczego ci nie zadziałało po złożeniu?

RE: Rockshox Reverb - pytania, opinie - tsuful - 27-02-2013 23:30

Na to wychodzi Big Grin
Za pierwszym razem IFP zle zalalem, dwa nastepne razy skladalem z pomoca bardziej doswiadczonego kolegi. Krok po kroku jak na filmiku RSa za pomoca SZpecjalnych narzedzi RSa oraz z service kitem RSa( oringi i inne duperele ).
Za drugim razem podzialal troche i sie zapadl.
Za trzecim odrazu sie zapadl
Sil mi braklo na raz czwarty...

RE: Rockshox Reverb - pytania, opinie - Qdlaty123 - 27-02-2013 23:44

Tsuful, ze schematów wynika, że nie dość, że nie może być powietrza w wężyku i układzie olejowym....to jeszcze nie może być powietrza w układzie olejowym między komorami Smile

Jak choćby bąbel będzie, to zleci na samo dno, albo się nie otworzy przepływ Wink

RE: Rockshox Reverb - pytania, opinie - tsuful - 27-02-2013 23:50

Po pierwszym razie jak spiepszylem sprawe z zalewaniem to kazdy nastepny raz ten krok wykonywalem niezwykle ostroznie. Ktorys z oringow ( stawiam na duzy quadring ) musial polec.

Pewnie bym jeszcze walczyl gdyby nie dosc dluga procedura skladania wszystkirgo do kupy ale to juz nie moj problem....

RE: Rockshox Reverb - pytania, opinie - Hajmdal - 28-02-2013 08:02

tsuful - w harfie kupiłem tylko dlatego, że byłem przekonany,że w razie czego z gwarancją nie będzie problemu, a tu taka niespodzianka.

RE: Rockshox Reverb - pytania, opinie - Marciniasz - 28-02-2013 08:20

W Harfie i Culcie zawsze są jaja z gwarancjami, serwisami. Ja unikam jak ognia...

RE: Rockshox Reverb - pytania, opinie - Kasper - 28-02-2013 08:24

To gdzie "gwarancyjne" serwisować Reverba...?