Oficjalne forum ENDURO TROPHY
Pompka do amora - jaka?? - Wersja do druku

+- Oficjalne forum ENDURO TROPHY (http://endurotrophy.pl/forum)
+-- Dział: Sprzęt (/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Dział: Inne (/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Wątek: Pompka do amora - jaka?? (/showthread.php?tid=766)

Pompka do amora - jaka?? - Nicolas1 - 18-02-2013 20:00

Drodzy Ęduracy i nie tylko,
Jaką pompkę do amora/dampera polecacie? Tylko nie piszcie mi o pompkach za "czyszejset" tylko coś w normalnej cenie Wink
Na pewno musi się zmieścić do plecaka, ma mieć dokładny (ww miare dokładny??) manometr, możliwość spuszczania tlenu w małych ilościach a nie od razu 3/4 zawartości amora.

Dzięki i pozdro Smile

RE: Pompka do amora - jaka?? - Speedy Bandito - 18-02-2013 20:20

Pompki Rock Shox są spoko, ja je lubię i taką właśnie używam.

RE: Pompka do amora - jaka?? - maciek.w - 18-02-2013 20:36

Topeak pocket shock DXG najlepsza pompka z jaką miałem do czynienia ma super zaworek złożony z dwóch faz dzięki któremu pompujesz tyle ile trzeba ,niema ubytku powietrza przy wykręcaniu,
tania nie jest ale warto.

http://www.topeak.com/products/Pumps/PocketShockDXG

RE: Pompka do amora - jaka?? - Qdlaty123 - 18-02-2013 20:43

Te z Decathlonu Tomku Big Grin

choć Topeak już od 119zł to bym dołożył te 30zł Wink bo wygląda solidniej

RockShox i te z Decathlonu to chyba jest TO SAMO Smile przynajmniej tak wygląda Tongue
[Obrazek: rock.jpg]
[Obrazek: P1040377.JPG]

RE: Pompka do amora - jaka?? - szumasta - 18-02-2013 21:16

Ja używam takiej i jest całkiem fajna, sprawia wrażenie solidnej no i jest praktycznie cała metalowa. Wszystkie przez Ciebie wymienione elementy posiada.
http://allegro.pl/pompka-do-amortyzatora-firmy-giyo-i3006989604.html

Ale ta Beto też nie wygląda źle, kilku znajomych ma i też są zadowoleni.
http://allegro.pl/pompka-do-amortyzatorow-beto-i3021639646.html

RE: Pompka do amora - jaka?? - Kasper - 18-02-2013 21:17

Ja bym beto drugi raz nie kupił. "nie podoba mi się..." Smile

RE: Pompka do amora - jaka?? - Head - 18-02-2013 21:34

Ja miałem tą Beto Smile ... i mam nadal drugą taką samą Smile Po pierwsze: jest tania i mała, ma fajny zawór upustowy. Stara przeżyła z 6 lat... zakupiona za około 70 zł już dawno się zamortyzowała. Po sześciu latach potrafiła mieć za dużo dziur i rozszczelnień by cokolwiek napompować Smile Kupiłem taką samą miesiąc temu i oby wytrzymała tyle samo albo i dłużej Big Grin

RE: Pompka do amora - jaka?? - pit71 - 18-02-2013 21:37

No beto szału nie robi trzeba więcej pompować bo przy odkręcaniu zawsze trochę ucieka ale cena robi swoje.

Odp: Pompka do amora - jaka?? - Oko50 - 18-02-2013 21:45

Tomek, tę co proponuje Q to ta moja, więc macałeś, pompowałeś, spuszczałeś Smile

Polecam bo chodzi fajnie, ale pompka Q (nie wiem jaka) była dokladniej wyskalowana, tyle że miała pół metra

RE: Pompka do amora - jaka?? - Head - 18-02-2013 22:01

(18-02-2013 21:37)pit71 napisał(a):  No beto szału nie robi trzeba więcej pompować bo przy odkręcaniu zawsze trochę ucieka ale cena robi swoje.

Cena robi swoje Smile Ona ma zawór wyrównujący, który upuszcza zawsze tyle samo powietrza.

RE: Pompka do amora - jaka?? - Przeor - 18-02-2013 22:03

Ja też mam małą pompeczkę, kelis się nazywaSmile to to samo co RS i dekatlon. Wytrwała już dzielnie kilka lat. Pompka mała, ale ja nie muszę sobie leczyć kompleksów za pomocą pompkiBig Grin

Jak manometr fiksuje, to za parę zł na allegro można wyrwać manometr Festo i będzie haj lewel

RE: Pompka do amora - jaka?? - alkor - 18-02-2013 22:05

Ja co prawda tylko amory pompuję ale Beto się sprawdziła.

RE: Pompka do amora - jaka?? - figo - 18-02-2013 22:06

Ja kiedyś kupiłem od Łoka50 taką co mu do Dżajanta dali i jest git, mała lekka i w ogóle cycuś.

RE: Pompka do amora - jaka?? - Qdlaty123 - 18-02-2013 22:23

Figo, kupiłeś pewnie tą co ja mam ...tyle, że ja kupiłem oryginał w sklepie (z lakierowanym logo) a Dżajant dawał bez logo Wink

To właśnie pompka GIYO.... na serwisie chłopaki mają i sobie chwalili.

Ja drugi raz bym nie kupił!!!!!!!!!

Sterczący wężyk po włożeniu do plecaka pięknie się gnie...przez co w moim już wierzchnia warstwa oplotu po prostu pękła.
Nie da się jej wygodnie wozić w plecaku Wink

Wszystkie te ze składanym wężykiem biją ją na głowę Smile
Dziś kupiłbym tańszego Rockridera z gorzej wyskalowanym manometrem.

Przeor, w niej nie da się wymienić manometru, bo jest patentowanym patentem mocowany do pompki (bo jest zdejmowany) - można pompować na Oko bez manometru Smile to akurat zbędny gadżet Tongue

Odp: Pompka do amora - jaka?? - Oko50 - 19-02-2013 00:12

@figo - to Ty byłeś? ....wtedy nikogo nie znałem Smile

@Jeżu - jakiś czas temu tych pompek rockrider nie było, były tylko sygnowane rock shoxem ale już nie kosztowały 80, tylko o ile pamiętam jakieś 120pln, trza by manualnie oblukać

RE: Pompka do amora - jaka?? - bodziek - 19-02-2013 06:52

Beto - mam, używam, jestem zadowolony.
I wbrew temu, co powyżej, nic nie ucieka przy odkręcaniu wężyka. Tzn. ucieka, ale nie z dampera.

RE: Pompka do amora - jaka?? - figo - 19-02-2013 07:25

(18-02-2013 22:23)Qdlaty123 napisał(a):  Figo, kupiłeś pewnie tą co ja mam ...tyle, że ja kupiłem oryginał w sklepie (z lakierowanym logo) a Dżajant dawał bez logo Wink

To właśnie pompka GIYO.... na serwisie chłopaki mają i sobie chwalili.

Ja drugi raz bym nie kupił!!!!!!!!!

Sterczący wężyk po włożeniu do plecaka pięknie się gnie...przez co w moim już wierzchnia warstwa oplotu po prostu pękła.
Nie da się jej wygodnie wozić w plecaku Wink

Z tym wężykiem to masz rację, jest trochę upierdliwy ale mój jest cały. To na pewno przez to logo pękłoBig Grin

(19-02-2013 00:12)Oko50 napisał(a):  @figo - to Ty byłeś? ....wtedy nikogo nie znałem Smile

Tak, jam Ci to byłSmile Kurcze dość dawno to było.

RE: Pompka do amora - jaka?? - Qdlaty123 - 19-02-2013 13:05

Twój wężyk Figo jest cały, bo pompkę masz od 2011 roku Smile

...ja swoja katuję w plecaku od 2008 czy nawet końcówki 2007 Smile

RE: Pompka do amora - jaka?? - figo - 19-02-2013 13:41

No i wszstko jasne, ja swojej używam a Ty katujeszWink

RE: Pompka do amora - jaka?? - Nicolas1 - 19-02-2013 21:16

Dzięki za odzew Smile
Na stronie Decathlona nic nie znalazłem więc chyba już nie ma. No ale może nieuważnie szukałem Wink
Nie pozostaje mi nic innego jak oblukać Wasze propozycje.... i coś nabyć...
BBB którą mieliśmy to porażka była - przy dokręcaniu/odkręcaniu schodziło powietrze, próba upuszczenia odrobinki z amora przyciskiem w pompce kończyła się ubytkiem około 60% zawartości - masakra... ale w końcu kosztowała "aż" 30 parę złoty Big Grin