Oficjalne forum ENDURO TROPHY
1Enduro.pl - blog enduro - Wersja do druku

+- Oficjalne forum ENDURO TROPHY (http://endurotrophy.pl/forum)
+-- Dział: Ogólnie o enduro (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Pogaduchy (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Wątek: 1Enduro.pl - blog enduro (/showthread.php?tid=6088)

RE: 1Enduro.pl - blog enduro - Django - 12-09-2019 09:19

(12-09-2019 09:12)kubol napisał(a):  Z zawiechą to jest tak, że bardzo zależy gdzie jeździsz i jak jeździsz.
Ale sam miałem już chętkę na pożyczenie Ripmo odkąd w BB się pojawiły, tylko nie było czasu. Jak mi się wreszcie uda, to porównam z Metą. Gdyby był ten Alu w tym roku dostępny to już w ogóle.

W ten weekend zostawiliśmy alu L-kę na testy, więc kwestia kontaktu z Blackbirdem Wink kolor tylko srakowaty został bo srebrne się sprzedały od ręki ale ogółem złożona właśnie na SLXie, zawieszenie DVO na powietrzu także opinie można sobie wyrobić.

RE: 1Enduro.pl - blog enduro - Perun - 12-09-2019 14:50

(11-09-2019 23:44)KaNiOn napisał(a):  W podobnych pieniądzach i zastosowaniu wybór nie jest najszerszy:
- Commencal Meta AM29 - ciężki jak wór gruzu - ale fajny - ale ciężki - ehhh no nie wiem.
- Capra 29
- Trek Slash 8
- Radon Swoop
- Darmoor Blackbird 29
- Snabb 29

Luzując trochę kiesę to jeszcze
- NS Define
- Mondraker Foxy

Pytanie jakie geo i osprzęt Cie interesuje?
Ja stawiam na Commencala (ale ciężki...) albo na Slasha (lekki ale nie trawię Srama i wszystko bym musiał wymienić, poza tym zajebisty kolor już jest prawie niedostępny)

Ergo - Nie robią rowerów dla mnie... Albo rozbije świnkę skarbonkę, albo nie wiem co.

Więc tak. Nie jeżdżę hardkorowo, ale się uczę, obecnie na primalu ogólnie pojęte AM i czasem do Srebrnej wyskoczę ( te lżejsze trasy A, B, C), w dalszych planach BB, Rychleby itp jak już się więcej nauczę. Pewnego razu będąc właśnie w Srebrnej postanowiłem wypożyczyć fulla żeby posmakować tylnej amortyzacji, padło na snabba 150+ i od tamtej pory padła decyzja o zmianie roweru. Na początku miałem zamiar kupić samą ramę ( pytałem na forum i polecano banshee prime lub ns snabb w budżecie do około 6000) i przeszczepić części z obecnego bika, z kupnem napędu 1x i sztycy sterowanej manetką ( od momentu jazdy na ns imo to najlepsza rzecz rowerowa jaką wymyślili), w międzyczasie wyszło nowe slx a że srama od dziecka nie lubię więc... Ale na domiar złego moja małżonka zakomunikowała że chce jeździć po górach więc padło na kupno roweru a primal przypadł by jej. Jeżeli chodzi o geometrię jaką lubię to nie wiem ( ta w snabie była spoko), osprzęt j.w Shimano, na typach zawieszenia się nie wyznaję, ten ibis wygląda spoko pod każdym, jak dla mojej skromnej opinii, względem a z informacji sieciowych większość się nim strasznie jara. Lepiej nie potrafię tego opisać więc proszę o wyrozumiałość starą gwardię i bynajmniej nie chodzi o wiek.

RE: 1Enduro.pl - blog enduro - belzebub80 - 12-09-2019 19:40

https://www.ibiscycles.com/bikes/ripmo-af
ten wyglada schludnie

RE: 1Enduro.pl - blog enduro - endor - 13-09-2019 07:58

(12-09-2019 09:19)Django napisał(a):  
(12-09-2019 09:12)kubol napisał(a):  Z zawiechą to jest tak, że bardzo zależy gdzie jeździsz i jak jeździsz.
Ale sam miałem już chętkę na pożyczenie Ripmo odkąd w BB się pojawiły, tylko nie było czasu. Jak mi się wreszcie uda, to porównam z Metą. Gdyby był ten Alu w tym roku dostępny to już w ogóle.

W ten weekend zostawiliśmy alu L-kę na testy, więc kwestia kontaktu z Blackbirdem Wink kolor tylko srakowaty został bo srebrne się sprzedały od ręki ale ogółem złożona właśnie na SLXie, zawieszenie DVO na powietrzu także opinie można sobie wyrobić.

Django - jak ten pomaranczowy wyglada na zywo? Cos jak Nomad 2019? Mozesz rozwinac ta "srakowatosc"?

RE: 1Enduro.pl - blog enduro - Django - 13-09-2019 08:30

(13-09-2019 07:58)endor napisał(a):  

Django - jak ten pomaranczowy wyglada na zywo? Cos jak Nomad 2019? Mozesz rozwinac ta "srakowatosc"?

Wygląda bardzo nijako po prostu, to jest coś między czerwienią, pomarańczem, cegłą i sraczką Tongue

Na Nomadzie ten kolor był dużo bardziej intensywny, a tutaj ani nie jest jaskrawy, ani matowy tylko taki nijaki.

W kolejnej dostawie, która dojdzie na przełomie września i października zamówiliśmy tylko srebrne dla siebie na stan, 2 dealerów odważyło się wziąć po jednej czerwonej ramie Angel

RE: 1Enduro.pl - blog enduro - endor - 13-09-2019 09:20

(13-09-2019 08:30)Django napisał(a):  
(13-09-2019 07:58)endor napisał(a):  

Wygląda bardzo nijako po prostu, to jest coś między czerwienią, pomarańczem, cegłą i sraczką Tongue

Na Nomadzie ten kolor był dużo bardziej intensywny, a tutaj ani nie jest jaskrawy, ani matowy tylko taki nijaki.

W kolejnej dostawie, która dojdzie na przełomie września i października zamówiliśmy tylko srebrne dla siebie na stan, 2 dealerów odważyło się wziąć po jednej czerwonej ramie Angel
Dzieki za wyjasnienie, chyba sie wyleczylem z "cegly". Czy frameseta mozna zamowic bez dampera lub z X2?

RE: 1Enduro.pl - blog enduro - Django - 13-09-2019 09:32

Z takimi sprawami to już na PW zapraszam, a najlepiej na firmowego messnegera na FB Smile

Nie mamy tego w standardowej ofercie ale zawsze można się spróbować dogadać.

RE: 1Enduro.pl - blog enduro - Perun - 13-09-2019 12:20

(12-09-2019 19:40)belzebub80 napisał(a):  https://www.ibiscycles.com/bikes/ripmo-af
ten wyglada schludnie
Zgrywus

RE: 1Enduro.pl - blog enduro - belzebub80 - 13-09-2019 17:20

https://www.pinkbike.com/news/final-results-fantasy-dh-league-who-won-the-grand-prize.html
agentracing przytulil slasha

RE: 1Enduro.pl - blog enduro - Wooyek - 16-09-2019 17:48

Nowy wpis: Test: Opony Onza Aquila, Ibex, Citius

Bardzo ciekawa alternatywa dla mojego ulubionego Maxxisa, choć z pewnymi zastrzeżeniami, o których szerzej w teście Wink

https://www.1enduro.pl/test-opony-onza-aquila-ibex-citius/

[Obrazek: onza-aquila-citius-ibex-31.jpg]

RE: 1Enduro.pl - blog enduro - razor - 16-09-2019 17:55

a co z Assagai EXO ?

RE: 1Enduro.pl - blog enduro - slavi - 16-09-2019 20:53

Jaka fajna kashima wentyli. Kto takie robi? To jest gold czy orange? Btw da się kupić same zaworki (Inserty?)

RE: 1Enduro.pl - blog enduro - ishi - 16-09-2019 20:55

Podawanie ciśnienia w barach... (╯°□°)╯︵ ┻━┻

RE: 1Enduro.pl - blog enduro - beskid - 16-09-2019 21:31

(16-09-2019 20:53)slavi napisał(a):  Jaka fajna kashima wentyli. Kto takie robi? To jest gold czy orange? Btw da się kupić same zaworki (Inserty?)

Trezado takie ma w ofercie.

1Enduro.pl - blog enduro - bzx - 16-09-2019 21:51

(16-09-2019 20:55)ishi napisał(a):  Podawanie ciśnienia w barach... (╯°□°)╯︵ ┻━┻

..a na dodatek ta nierówno założona opona Wink

RE: 1Enduro.pl - blog enduro - Rzaq - 16-09-2019 22:22

Producenci dalej nie "umią" w enduro Confused
Aż się prosi żeby na przód zrobić FRC 40a/45a
A na tył dać EDC 45a/55a

RE: 1Enduro.pl - blog enduro - yoonior - 17-09-2019 08:12

(16-09-2019 20:55)ishi napisał(a):  Podawanie ciśnienia w barach... (╯°□°)╯︵ ┻━┻

A w jakich jednostkach chciałbyś podawać ciśnienie? Mpa? Tongue Dziwnym trafem w Polsce (jak i w większości krajów nieanglosaskich) bar/atm są przyjętymi jednostkami ciśnienia choćby w oponach samochodowych.

p.s. Tak, wiem że 1 bar = 0,987 atm, różnica jak diabli Big Grin

RE: 1Enduro.pl - blog enduro - ishi - 17-09-2019 08:14

(17-09-2019 08:12)yoonior napisał(a):  

A w jakich jednostkach chciałbyś podawać ciśnienie? Mpa? Tongue Dziwnym trafem w Polsce (jak i w większości krajów nieanglosaskich) bar/atm są przyjętymi jednostkami ciśnienia choćby w oponach samochodowych.

p.s. Tak, wiem że 1 bar = 0,987 atm, różnica jak diabli Big Grin

W wideł też ładujesz w barach? :] Ja od 15 lat używam PSI

RE: 1Enduro.pl - blog enduro - yoonior - 17-09-2019 08:47

Większość manometrów czy pompek do ciśnienia w oponach ma atmosfery jako główną skalę w naszym kraju i w całej Europie. BTW Widziałeś gdzieś "psi" na kompresorze samochodowym na stacji? Big Grin

p.s. Zupełnie mi nie przeszkadza uzywanie psi w amortyzacji i atm w oponach. Inne zakresy ciśnień zresztą.

RE: 1Enduro.pl - blog enduro - kubol - 17-09-2019 09:02

Dokładnie, przy oponach 1.5 bara wygląda bardziej ludzko niż jakieś 22PSI.
W amorze to PSI już nie przeszkadza, ludzie zwyczajnie wolą niskie liczby, szczególnie w stylu pół, zero-siedem et. Wink

RE: 1Enduro.pl - blog enduro - Guncar - 17-09-2019 09:32

Ja pompując patrzę na psi (choć skala nie jest za dokładna) ale też nie spinam się żeby było idealnie co do 0.5psi. Psi wydaje mi się bardziej precyzyjne niż bar. Chociaż trzeba by mieć wskaźnik cyfrowy bo te zegarowe są mało precyzyjne wtedy bar czy psi nie ma takiego znaczenia

RE: 1Enduro.pl - blog enduro - bzx - 17-09-2019 09:41

(17-09-2019 08:47)yoonior napisał(a):  Większość manometrów czy pompek do ciśnienia w oponach ma atmosfery jako główną skalę w naszym kraju i w całej Europie. BTW Widziałeś gdzieś "psi" na kompresorze samochodowym na stacji? Big Grin

Używam bardzo popularnego manometru w naszym kraju i w całej Europie - jego główną skalą jest PSI. Nie pompuję na stacjach, mam normalną pompkę w domu Big Grin

RE: 1Enduro.pl - blog enduro - Uzurpator - 17-09-2019 09:44

15 psi = 1bar = 1atm = 0.1MPa. Takie proste.

(17-09-2019 08:47)yoonior napisał(a):  BTW Widziałeś gdzieś "psi" na kompresorze samochodowym na stacji? Big Grin

Większość które mam w okolicy ma guziczek do zmiany jednostek ciśnienia.

RE: 1Enduro.pl - blog enduro - razor - 17-09-2019 10:47

(17-09-2019 08:14)ishi napisał(a):  W wideł też ładujesz w barach? :] Ja od 15 lat używam PSI
shocki juz na mm sie przerzucily ... Smile

RE: 1Enduro.pl - blog enduro - Guncar - 17-09-2019 11:05

(17-09-2019 09:44)Uzurpator napisał(a):  15 psi = 1bar = 1atm = 0.1MPa. Takie proste.

(17-09-2019 08:47)yoonior napisał(a):  BTW Widziałeś gdzieś "psi" na kompresorze samochodowym na stacji? Big Grin

Większość które mam w okolicy ma guziczek do zmiany jednostek ciśnienia.

Dokładnie to 1bar to 14.5psi niby niewiele ale jednak robi się różnica i dla kogoś może mieć znacznie Wink