Oficjalne forum ENDURO TROPHY
1Enduro.pl - blog enduro - Wersja do druku

+- Oficjalne forum ENDURO TROPHY (http://endurotrophy.pl/forum)
+-- Dział: Ogólnie o enduro (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Pogaduchy (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Wątek: 1Enduro.pl - blog enduro (/showthread.php?tid=6088)

RE: 1Enduro.pl - blog enduro - James Cash - 26-03-2019 10:26

Czytałem. I dalej będę czytał dopóki interesujesz się takimi rowerami. Pisadło masz fajne. Ale wiesz co Michał : )
Najlepiej wychodzą Tobie zdjęcia rowerów na Twoim blogu. Bardzo mi się podobają.

Wink

RE: 1Enduro.pl - blog enduro - kubol - 26-03-2019 10:40

Wooyek ma rację, rower klasy Horneta jest bez sensu, poza właśnie miejscówką dirtową jeśli jesteś bardzo młody i łatwo Ci się kostki regenerują.
W ogóle coś takiego jak Hardtail Enduro w zasadzie nie isnieje, albo jest czymś kolosalnie niszowym. Odbiorcy takich sprzętów to albo ludzie bardzo niezamożni (ale wtedy ich nie stać na Horneta), albo bardzo zakręceni (żeby nie napisać masochiści).
Co innego pomykanie po miejścówce typu Lasek Wolski, z gładkimi w sumie ścieżkami i chopami, ale to nie jest żadne enduro Wink Weź taki rower do Bielska i spróbuj pojechać Cygana czy Kamieniołom jakimś niezerowym tempem ...

RE: 1Enduro.pl - blog enduro - liquid - 26-03-2019 13:54

(26-03-2019 10:40)kubol napisał(a):  Wooyek ma rację, rower klasy Horneta jest bez sensu, poza właśnie miejscówką dirtową jeśli jesteś bardzo młody i łatwo Ci się kostki regenerują.
W ogóle coś takiego jak Hardtail Enduro w zasadzie nie isnieje, albo jest czymś kolosalnie niszowym. Odbiorcy takich sprzętów to albo ludzie bardzo niezamożni (ale wtedy ich nie stać na Horneta), albo bardzo zakręceni (żeby nie napisać masochiści).
Co innego pomykanie po miejścówce typu Lasek Wolski, z gładkimi w sumie ścieżkami i chopami, ale to nie jest żadne enduro Wink Weź taki rower do Bielska i spróbuj pojechać Cygana czy Kamieniołom jakimś niezerowym tempem ...
Jeszcze 2 lata temu zgodził bym się z Tobą w 100% co do HT.
Od roku jestem posiadaczem sztywnego stalowego potwora na kołach 29' który znakomicie radzi sobie w LW jak również z przywołanymi ścieżkami w BB. Startowałem na nim w Bimber race i na wszystkich zjazdach musiałem czekać na kumpla który był na fulu, nie odstawałem a nie rzadko wyprzedzałem innych zawodników na fulach właśnie na zjazdach. Wybrałem ten rower jak mi się wtedy wydawało z rozsądku (główną rolę zagrały sprawy rodzinne i świadomość ograniczonej aktywności rowerowej w perspektywie 2 lat) nie licząc że ruszę nim w góry a na pewno że będę je pokonywał tak sprawnie jak na fulu którego wcześniej miałem. Za każdym razem jestem bardzo pozytywnie zaskoczony możliwościami takiego sprzętu. Sztywniak wymaga dużo więcej pracy ciałem i wyboru linii co nie oznacza tempa bliskiego zeru. Polecam sprawdzić jak będziesz miał możliwość. Ja już wiem że jak tylko będę miał możliwość jeździć więcej to kupię fula ale sztywniak zostanie bo daje mnóstwo radości!

RE: 1Enduro.pl - blog enduro - konradal - 26-03-2019 14:06

@liquid, co to za rower?

RE: 1Enduro.pl - blog enduro - liquid - 26-03-2019 14:19

(26-03-2019 14:06)konradal napisał(a):  @liquid, co to za rower?
Mój. Znaki

RE: 1Enduro.pl - blog enduro - Rzaq - 26-03-2019 23:26

(26-03-2019 10:40)kubol napisał(a):  Wooyek ma rację, rower klasy Horneta jest bez sensu, poza właśnie miejscówką dirtową jeśli jesteś bardzo młody i łatwo Ci się kostki regenerują.

Mam Horneta i Speca Enduro obydwa na 26", zgadzam się że na gładkie trasy zwłaszcza jak trzeba podpompować Hornet jest bardzo fajny i powiedziałbym że nawet czasem lepszy od Speca, ale na beskidzką rąbankę bym go nie wziął Smile

RE: 1Enduro.pl - blog enduro - James Cash - 27-03-2019 06:07

Czyli miałem rację Big Grin Dartmoor Hornet 2018 / 2019 powstał dla świrów. Cool
Tam gdzie normalny ludzik rowerowy powiedziałby na trasie ... pojebało go !!!. O_o

Big Grin

RE: 1Enduro.pl - blog enduro - grabarz - 27-03-2019 08:30

(27-03-2019 06:07)James Cash napisał(a):  
(26-03-2019 10:40)kubol napisał(a):  Co innego pomykanie po miejścówce typu Lasek Wolski, z gładkimi w sumie ścieżkami i chopami, ale to nie jest żadne enduro Wink Weź taki rower do Bielska i spróbuj pojechać Cygana czy Kamieniołom jakimś niezerowym tempem ...

Czyli miałem rację Big Grin Dartmoor Hornet 2018 / 2019 powstał dla świrów. Cool
Tam gdzie normalny ludzik rowerowy powiedziałby na trasie ... porąbało go !!!. O_o

Big Grin

ta, powiedziałby tak z pobłażaniem mijając go na dowolnym fragmencie szlaku przy użyciu pierwszego z brzegu fulla...Nie wiem co chcesz udowodnić, ale HT nie jest w niczym lepszy w endurowaniu

RE: 1Enduro.pl - blog enduro - razor - 27-03-2019 09:50

ano dla swirow Wink https://www.pinkbike.com/news/rattlin-down-revolution-on-a-hardtail-video-2017.html

samemu mnie nie ciagnie, godzine raz sprobowalem na stalowym Stif Morf, ale to jak rzuca i traci predkosci na prawie kazdym najmniejszym korzeniu...

RE: 1Enduro.pl - blog enduro - konradal - 27-03-2019 09:58

(27-03-2019 09:50)razor napisał(a):  ano dla swirow Wink https://www.pinkbike.com/news/rattlin-down-revolution-on-a-hardtail-video-2017.html

Dobre. Trzeba umieć jeździć. Widzicie z jaką łatwością on pompuje?
Każdemu z nas dobrze by zrobiło walnać Dziabarka na ht Smile

RE: 1Enduro.pl - blog enduro - Lubieplacki - 27-03-2019 15:44

(27-03-2019 08:30)sparowsky napisał(a):  
(27-03-2019 06:07)James Cash napisał(a):  
(26-03-2019 10:40)kubol napisał(a):  Co innego pomykanie po miejścówce typu Lasek Wolski, z gładkimi w sumie ścieżkami i chopami, ale to nie jest żadne enduro Wink Weź taki rower do Bielska i spróbuj pojechać Cygana czy Kamieniołom jakimś niezerowym tempem ...

Tam gdzie normalny ludzik rowerowy powiedziałby na trasie ... porąbało go !!!. O_o

Big Grin

Nie wiem co chcesz udowodnić, ale HT nie jest w niczym lepszy w endurowaniu
Jest lepszy w tym, ze ewidentnie James Cash posiada Horneta, więc musi być wszędzie i wszędzie najlepszy Tongue

RE: 1Enduro.pl - blog enduro - mikey - 27-03-2019 16:15

(27-03-2019 09:58)konradal napisał(a):  
(27-03-2019 09:50)razor napisał(a):  ano dla swirow Wink https://www.pinkbike.com/news/rattlin-down-revolution-on-a-hardtail-video-2017.html

Dobre. Trzeba umieć jeździć. Widzicie z jaką łatwością on pompuje?
Każdemu z nas dobrze by zrobiło walnać Dziabarka na ht Smile
Jak to widzę to moje kolana płacząConfused

RE: 1Enduro.pl - blog enduro - beskid - 27-03-2019 19:28

(26-03-2019 10:40)kubol napisał(a):  W ogóle coś takiego jak Hardtail Enduro w zasadzie nie isnieje, albo jest czymś kolosalnie niszowym. Odbiorcy takich sprzętów to albo ludzie bardzo niezamożni (ale wtedy ich nie stać na Horneta), albo bardzo zakręceni (żeby nie napisać masochiści).

Skoro ktoś kto kupuje tego typu rower jest masochistą to jak nazwać obecne kupowanie po 170/180 mm skoku? Do czego i gdzie to jest wykorzystywane bo jak by nie patrzyć zdecydowana większość w naszych górach jest do oblatania na tego typu sprzęcie. Masz jakieś dziwne podejście w tym negowanie fulli z mniejszym skokiem czyli popularnych traili. Niszowa to jest jazda jak na wymienionych trasach czy filmie wyżej. Sytuacje ratuje tylko to, że jak ktoś kuleje z jazdą to full zawsze pomoże.

RE: 1Enduro.pl - blog enduro - artek - 27-03-2019 20:30

Akurat Dziabar to zły przykład trasy słabej na sztywniaka bo tam na HTeku też jest bardzo fajnie, dobrym przykładem jest za to DH+, tam jest męka. Big Grin Sztywniak to mega uniwersalny rower, na którym możesz zjechać trudne trasy w górach, pojechać na wycieczkę na mazurach, pojeździć fajnie na pumptracku (to na fullu nie ma sensu) i skoczyć dirtowe hopy. Nie możesz natomiast wykręcać rekordowych czasów, ale biorąc pod uwagę średni poziom użytkowników ścieżek typu ET, w 90% to ja wyprzedzam a nie jestem wyprzedzany. Mistrzem się nie nazywam, ale wiecie, bum enduro itd. większość ludzi krótko jeździ i się dopiero uczy. HT mam bo kiedyś nie było mnie stać na fulla (dobra rama ht to 1000pln+, dobra rama full+damper to totalnie inne kwoty). Teraz mógłbym zmienić ramę ale cały czas nie wiem czy chcę to zrobić. Jeśli ktoś mieszka w górach to ht jest mocno dyskusyjne, choćby ze względu na zdrowie.

RE: 1Enduro.pl - blog enduro - konradal - 27-03-2019 22:04

(27-03-2019 20:30)artek napisał(a):  Akurat Dziabar to zły przykład trasy słabej na sztywniaka bo tam na HTeku też jest bardzo fajnie, dobrym przykładem jest za to DH+, tam jest męka. Big Grin Sztywniak to mega uniwersalny rower, na którym możesz zjechać trudne trasy w górach, pojechać na wycieczkę na mazurach, pojeździć fajnie na pumptracku (to na fullu nie ma sensu) i skoczyć dirtowe hopy. Nie możesz natomiast wykręcać rekordowych czasów, ale biorąc pod uwagę średni poziom użytkowników ścieżek typu ET, w 90% to ja wyprzedzam a nie jestem wyprzedzany. Mistrzem się nie nazywam, ale wiecie, bum enduro itd. większość ludzi krótko jeździ i się dopiero uczy. HT mam bo kiedyś nie było mnie stać na fulla (dobra rama ht to 1000pln+, dobra rama full+damper to totalnie inne kwoty). Teraz mógłbym zmienić ramę ale cały czas nie wiem czy chcę to zrobić. Jeśli ktoś mieszka w górach to ht jest mocno dyskusyjne, choćby ze względu na zdrowie.

no przecież napisałem, że by było fajnie na Dziabarze.
Ja bym się chyba męczył na Cyganie bardziej, albo na Starym Zielonym, tak mi się wydaje.

RE: 1Enduro.pl - blog enduro - James Cash - 27-03-2019 22:34

samemu mnie nie ciagnie, godzine raz sprobowalem na stalowym Stif Morf, ale to jak rzuca i traci predkosci na prawie kazdym najmniejszym korzeniu...

Bardzo fajne filmidło Razor Cool

RE: 1Enduro.pl - blog enduro - Szosa - 28-03-2019 20:15

Po takim Cyganie zjechanym piecem na HT to bym miał z tyłu kwadratowe koło Smile

RE: 1Enduro.pl - blog enduro - Wooyek - 29-03-2019 19:27

Nowy wpis: 14 sposobów na trening dla nietrenujących

Dziś na blogu wpis, który na publikację czekał ok. 2 lata. Czy to dlatego, że jest taki zajebisty? Może wręcz przeciwnie Wink

Bardziej dlatego, że czekał na odpowiedni moment - ten w którym, zaczyna się sezon, a Ty budzisz się z ręką w nocniku po nieprzepracowanej zimie Tongue Opisuję w nim moje sposoby na wybrnięcie z problemu, z pominięciem oglądania spoconych męskich ciał na siłowni:

https://www.1enduro.pl/trening-bez-trenowania/

[Obrazek: dartmoor-blackbird-pro-2017-test-46-1200x797.jpg]

RE: 1Enduro.pl - blog enduro - konradal - 29-03-2019 20:08

Za zdjęcie na Blackbird przybijam piątkę Smile

RE: 1Enduro.pl - blog enduro - Rzaq - 30-03-2019 01:31

Fajny artykuł zwłaszcza dla takiej osoby jak ja której słowo "trening" jakoś nie chce przejść przez gardło, w podjazdach nigdy nie byłem mocny a do zjazdów chyba najlepiej przygotował mnie punkt 2. i do tego Sadystówka + gumowy krążek na przedramiona Smile

RE: 1Enduro.pl - blog enduro - James Cash - 30-03-2019 14:59

Kurde, jak tam popatrzyłem na te wszystkie sposoby na trening, to parę punktów załapałoby się z moim chorym zachowaniem na rowerze. Blush
Fajne zdjęcie żeś zapodał Michał z Dartmoorem.

Jest tylko jedna rzecz Michał Wink
Na cholerę ta przerzutka / podwójna zębatka przednia w pierwszym punkcie ?.

1Enduro.pl - blog enduro - PeeGee - 31-03-2019 20:07

2x12 - nowe czarne

RE: 1Enduro.pl - blog enduro - Wooyek - 01-04-2019 11:32

(30-03-2019 14:59)James Cash napisał(a):  Jest tylko jedna rzecz Michał Wink
Na cholerę ta przerzutka / podwójna zębatka przednia w pierwszym punkcie ?.

A czytałeś, czy tylko oglądałeś obrazki? Tongue

RE: 1Enduro.pl - blog enduro - Uzurpator - 01-04-2019 12:36

(31-03-2019 20:07)PeeGee napisał(a):  2x12 - nowe czarne

Daj mi 12 rzędowe 10-28 to założę bez mrugnięcia okiem. Hajs na piastę wyłożę, DI2 kupię i takie tam.

32-22 + 10-28 + hiper krótki wózek = leciutki napęd, dość zakresu na górskie harce i cisza jak makiem zasiał.

RE: 1Enduro.pl - blog enduro - grzesiowu - 01-04-2019 19:28

(01-04-2019 12:36)Uzurpator napisał(a):  
(31-03-2019 20:07)PeeGee napisał(a):  2x12 - nowe czarne

Daj mi 12 rzędowe 10-28 to założę bez mrugnięcia okiem. Hajs na piastę wyłożę, DI2 kupię i takie tam.

32-22 + 10-28 + hiper krótki wózek = leciutki napęd, dość zakresu na górskie harce i cisza jak makiem zasiał.

z jakim kołem Panie?