Oficjalne forum ENDURO TROPHY
1Enduro.pl - blog enduro - Wersja do druku

+- Oficjalne forum ENDURO TROPHY (http://endurotrophy.pl/forum)
+-- Dział: Ogólnie o enduro (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Pogaduchy (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Wątek: 1Enduro.pl - blog enduro (/showthread.php?tid=6088)

RE: 1Enduro.pl - blog enduro - KaNiOn - 10-07-2018 22:54

(10-07-2018 13:10)yoonior napisał(a):  Hej blogerzy, co się z Wami dzieje???

Najpierw Mamba odsądziła jednego z kolegów forumowiczów od "bólów dupy", a teraz 1Enduro dyskutantów na fejsie nazywa "grupką półgłówków".
https://www.facebook.com/krukuharata/videos/1974981502513011/

Ogarnijcie się o "Prorocy" i "Wyrocznie" Big Grin

No bo bloger jak wiadomo ma być zawsze przychylny i miły dla całego świata.
Z drugiej strony zarzuca mu się brak obiektywności.
To jak to zatem ma być?

Nazywa rzeczy po imieniu - chwała mu za to.

Choć szkoda, że zdecydowanie częściej w jakichś komentarzach niż na blogu...

Wink

PS.
Mamba i jej "bóle dupy" to zupełnie inna para kaloszy...

RE: 1Enduro.pl - blog enduro - kubol - 11-07-2018 07:30

(10-07-2018 22:54)KaNiOn napisał(a):  No bo bloger jak wiadomo ma być zawsze przychylny i miły dla całego świata.
Z drugiej strony zarzuca mu się brak obiektywności.
To jak to zatem ma być?

Nazywa rzeczy po imieniu - chwała mu za to.

Nie bardzo widzę jak nazwanie kogoś "grupą półgłóków" ma się do obiektywności Wink Ja tam liczę na obiektywną ocenę sprzętów, a nie ocenę zachowań innych ludzi. Rozumiem, że każdy z nas często szufladkuje innych jako "mniej lotnych", ale należy mieć świadomość, że to jest złe, obiektywnie to zaklasyfikowanie kogoś po jednym "występie" w internecie, czy na drodze, nie jest mądre. Szczególnie publicznie, bo każdy musi czasem dać upust emocjom, ale pisanie tego publicznie je tylko podsyca.

RE: 1Enduro.pl - blog enduro - Duke_BB - 11-07-2018 07:40

Bo się powinno oceniać zachowania a nie ludzi.
Jak ktoś ci zajedzie drogę samochodem to wykonał debilny manewr, ale nie koniecznie jest debilem Wink

Tak jak ktoś ostatnio omawiał Ramseya i Gessler, jedno pyta kto tak bardzo źle pokroił warzywa, a drugie kto jest takim złym krajaczem warzyw, ot taka mała wielka różnica.

RE: 1Enduro.pl - blog enduro - yoonior - 11-07-2018 08:35

(10-07-2018 22:54)KaNiOn napisał(a):  Nazywa rzeczy po imieniu - chwała mu za to.

Nazwanie kogoś półgłówkiem, tylko dlatego że ma inne zdanie, jest chwalebne?

RE: 1Enduro.pl - blog enduro - wojtas7 - 11-07-2018 08:48

(09-07-2018 18:34)Wooyek napisał(a):  Krótka i chyba nieco marudna relacja z bardzo dobrych zawodów Wink

A dlaczego napisałeś cokolwiek na temat OS1 a na resztę kompletnie ani słowa?

RE: 1Enduro.pl - blog enduro - Uzurpator - 11-07-2018 09:06

Chcę to napisac:

Okłamałeś mnie Wooyek! Primal to nie jest fajna rama ale chiński badziew za furę monet. Jestem zły niczym ... nie ma słowa które okraśla jak bardzo jestem zły. Ale jak zobaczycie jaki mutant wyszedł mi z ramy, rzekomo, XL to ehhh.

dartmór, not even once.

RE: 1Enduro.pl - blog enduro - momank - 11-07-2018 09:10

To poka tego mutanta.

RE: 1Enduro.pl - blog enduro - Duke_BB - 11-07-2018 09:10

Ubiegłeś mnie Momanku.
Uzu POKA POKA!!!

RE: 1Enduro.pl - blog enduro - KaNiOn - 11-07-2018 11:24

(11-07-2018 08:35)yoonior napisał(a):  
(10-07-2018 22:54)KaNiOn napisał(a):  Nazywa rzeczy po imieniu - chwała mu za to.

Nazwanie kogoś półgłówkiem, tylko dlatego że ma inne zdanie, jest chwalebne?

Prezentowanie własnego zdania na temat "całych zawodów" na podstawie kompilacji ~15-20% OSów jest właściwe?

Oczywiście mogę pisać że zawody są do d* nawet nic o nich nie widząc bo czemu nie?
Tak samo ktoś ma prawo nazywania mnie półgłówkiem wg. tej samej logiki.

Obie te oceny są równie trafne.

PS.
Oczywiście brzydkie nazywanie ludzi jest brzydkie. Podobnie jak przeklinanie. Podobnie jak milion innych zachowań.

Nie mniej jednak mniej napinki zarówno po stronie "półgłówków" jak i po stronie osób rzucających takimi tekstami... Wink

(11-07-2018 09:06)Uzurpator napisał(a):  Chcę to napisac:

Okłamałeś mnie Wooyek! Primal to nie jest fajna rama ale chiński badziew za furę monet. Jestem zły niczym ... nie ma słowa które okraśla jak bardzo jestem zły. Ale jak zobaczycie jaki mutant wyszedł mi z ramy, rzekomo, XL to ehhh.

dartmór, not even once.

Dartmoor jest spoko.
To Ty jesteś wadliwy bo za duży Wink

RE: 1Enduro.pl - blog enduro - Uzurpator - 11-07-2018 21:54

[Obrazek: primal.jpg]

Tak, panie 1ęduro. To pańska sprawka. Mam nadzieję, że śpisz spokojnie.

RE: 1Enduro.pl - blog enduro - konradal - 11-07-2018 22:01

Uzuuuu, co Ty z tym mostkiem i rurą sterową????? i masz zapasowe siodełko w sakwie????? ja chcę to odzobaczyć!!!!!

RE: 1Enduro.pl - blog enduro - momank - 11-07-2018 22:02

To tak: mostek... nie wiem co tu zaszło, tzn wiem, ale teraz już to zobaczyłem i będę musiał przejść serię długich rozmów z psychoterapeutą. Ja rozumiem, miało być wygodnie i przy okazji wyszło bardzo, bardzo, bardzo brzydko Smile. Długość rury sterowej aż napawa pierwotnym strachem Smile. A poza tym spoko, rower wygląda normalnie.

RE: 1Enduro.pl - blog enduro - Uzurpator - 11-07-2018 22:09

Sterówka jeszcze nie cięta, bo nie wiem czy ten amor tu zostanie, a jak przytnę, to mi nie wejdzie do niczego poza Allegro. Ten amor dość zmęczony jest, więc mi szkoda. Z mostkiem też będę kombinować, bo wygląda to fujowo. Tyle, że ten ogryzek główki ramy w rozmiarze XL to na pusty śmiech zakrawa.

RE: 1Enduro.pl - blog enduro - Przeor - 11-07-2018 22:22

Uzu - mistrz tworzenia radosnego, nieskrępowanego żadnymi konwenansami

1Enduro.pl - blog enduro - Bejker - 11-07-2018 22:26

Primal poprzedniej generacji (jw) w rozmiarze xl nadaje się na 180+ więc bliżej mu do l. Swoją drogą główka ramy faktycznie jest za niska.

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

RE: 1Enduro.pl - blog enduro - Uzurpator - 11-07-2018 22:29

@bejker - dokładnie moje spostrzeżenie. ta "XL" ka to taka eleczka z postępową geometrią. Jak wrócę z wakacji to od razu do żyda idzie.

Się mi kłerwa twardupa zachciało.

RE: 1Enduro.pl - blog enduro - razor - 11-07-2018 22:38

musisz troszku bardziej agresywnie jezdzic ...

i odczep ten zlom z podsiodlowki... Smile

RE: 1Enduro.pl - blog enduro - konradal - 11-07-2018 22:41

(11-07-2018 22:38)razor napisał(a):  musisz troszku bardziej agresywnie jezdzic ...

i odczep ten zlom z podsiodlowki... Smile

on ma tam drugie siodełko. bo mu penkajom. chyba przytył.

RE: 1Enduro.pl - blog enduro - Uzurpator - 11-07-2018 22:52

W torbie pod siodłem jest U-lock i pierdoły do jazdy do roboty. Zresztą i tak ją dzisiaj rozwaliłem Tongue

EDIT: właśnie kupiłem mostek 80mm, może coś z tej kupy ukręcę. 70mm wiem, że jest za krótki, 90mm raczej za długi.

RE: 1Enduro.pl - blog enduro - Tenfilip - 11-07-2018 23:09

(11-07-2018 22:52)Uzurpator napisał(a):  W torbie pod siodłem jest U-lock i pierdoły do jazdy do roboty. Zresztą i tak ją dzisiaj rozwaliłem Tongue

EDIT: właśnie kupiłem mostek 80mm, może coś z tej kupy ukręcę. 70mm wiem, że jest za krótki, 90mm raczej za długi.

Nie patrzyles w jakies geo przed zakupem czy cos?

RE: 1Enduro.pl - blog enduro - grabarz - 12-07-2018 00:05

czy przy takich gabarytach korby nie powinny być dłuższe, 190 albo coś? pytam bez przekąsu, nie ogranicza to długich nóg?

RE: 1Enduro.pl - blog enduro - KaNiOn - 17-07-2018 14:47

Pytanie z kategorii ochraniacze:
Wooyek Ty jeździsz na co dzień z nerką + ochraniacze kolan i łokci X-factor + fullface na głowie przez cały trip (podjazd/zjazd)?
Ni stosujesz jakiś koszulek/gatków ochronnych?

RE: 1Enduro.pl - blog enduro - Wooyek - 17-07-2018 18:39

(17-07-2018 14:47)KaNiOn napisał(a):  Pytanie z kategorii ochraniacze:
Wooyek Ty jeździsz na co dzień z nerką + ochraniacze kolan i łokci X-factor + fullface na głowie przez cały trip (podjazd/zjazd)?
Ni stosujesz jakiś koszulek/gatków ochronnych?

Różnie, ale najczęściej tak jak piszesz. Przy czym na podjazdy odpinam szczękę z kasku i przypinam do nerki. Aaa, i na łokcie wolę cieniutkie G-Formy. A jeśli trasy "ciekawsze" (lub zawody), to dokładam do tego zbroję X-Factor Duro.

A tak poza tym...

Nowy wpis: Test: Canyon Spectral CF 8.0 2018

Czyli rewelacyjny rower, który złamał mi serce Sad

https://www.1enduro.pl/test-canyon-spectral-cf-8-0-2018/

[Obrazek: test-canyon-spectral-cf-8-0-2018-16-800x532.jpg]

RE: 1Enduro.pl - blog enduro - beskid - 17-07-2018 21:27

Chyba coś przegapiłem bo wydawało mi się, że kilka miechów temu pisałeś tak jak byś wydał na niego kapuchę a tu widzę testówka i kazali zwrócić... Wielka szkoda ale nie napiszę czego dotyczy.

RE: 1Enduro.pl - blog enduro - KaNiOn - 17-07-2018 21:51

(17-07-2018 21:27)beskid napisał(a):  Chyba coś przegapiłem bo wydawało mi się, że kilka miechów temu pisałeś tak jak byś wydał na niego kapuchę a tu widzę testówka i kazali zwrócić... Wielka szkoda ale nie napiszę czego dotyczy.
"(...)Również dlatego, że prezentowany dziś rower to mój prywatny zakup na ten sezon!"
"Spectrala kupiłem dlatego, że… mi się podobał"

vs

"(...)(a jest to właśnie rower testowy, który miałem odkupić). Ale nie ma tego złego… W międzyczasie będę miał możliwość porównania „mojego” CF 8.0(...)"

No fakt też widzę tu pewną niezręczność...

Oczywiście nie znamy szczegółowych zapisów "umowy na testowanie" i o ile byłeś zobowiązany do odkupienia roweru po jakimś czasie to w sensie logicznym można to nazwać zakupem "z odroczonym terminem płatności".
Mimo wszystko nie chodzi tu o treść umowy, a po prostu o fakt, że dla wielu może to mieć znaczenie, czy dany produkt otrzymałeś od producenta na "preferencyjnych" warunkach, czy też po prostu sam poszedłeś do sklepu i kupiłeś go jak każdy przeciętny klient. Rodzi to wątpliwości, czy jeśli Canyon nie oferowałby "preferencyjnych" warunków to czy byś go zakupił?

Ja wierzę, że tak Wink