Oficjalne forum ENDURO TROPHY
1Enduro.pl - blog enduro - Wersja do druku

+- Oficjalne forum ENDURO TROPHY (http://endurotrophy.pl/forum)
+-- Dział: Ogólnie o enduro (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Pogaduchy (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Wątek: 1Enduro.pl - blog enduro (/showthread.php?tid=6088)

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - stefangruber - 14-05-2015 12:20

Rada Starszych rzekła, howgh! Dzięki Smile

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Przeor - 14-05-2015 13:22

Mrówa, ostatnio na Rudawach tak przypierniczył zębatką wew kamienia, że łańcuch pękł. Więc moim zdaniem, warto przy 1xcośtam chronić blacik.

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Gantar - 14-05-2015 14:10

Tutaj Art udowadniał, że bash się przydaje Tongue

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Barteczek - 14-05-2015 14:45

A czy Art ma 1xcośtam ?

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Wooyek - 17-05-2015 19:54

Nowy wpis: Hajlajtsy z JoyRide Enduro w Kluszkowcach.
Czyli relacja z trzecich w tym sezonie zawodów, organizowanych w ramach JoyRide Bike Festiwalu. Zapraszam Smile
http://www.1enduro.pl/hajlajtsy-joyride-enduro-kluszkowce/

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Wooyek - 21-05-2015 14:03

Nowy wpis: Wybór linii czy ścinanie zakrętów?
Za każdym razem, jak ktoś zostanie "złapany" na ścinaniu zakrętów na zawodach enduro, wynika z tego afera na miarę Beyonce wylewającej szampana do wanny. Opisałem na blogu, co o tym myślę, więc zapraszam Smile
http://www.1enduro.pl/wybor-linii-czy-scinanie-zakretow/

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - kubol - 21-05-2015 14:18

Dla mnie 100/100.

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - ishi - 21-05-2015 14:34

Wooyek, masz rację to typowa polska gównoburza. Ja na maratonie np. przy zatorach na zjazdach (SIC!) robię mniej lub bardziej równoległy do trasy frirajd fatem/fullem (bo moge!). Założę się, że połowa stojących w kolejce paczy na to zawistnie Smile

PS.

"...nawet krosiarze w obcisłych gatkach potrafią myśleć samodzielnie!" uważaj, bo jeszcze znajdą się na innych forach tacy co za takie teksty będą chcieli Cie zlinczować ;P

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Przeor - 21-05-2015 16:50

Tej, Małpa z cyrku! Przecież Wooyek nie napisał, że to typowo polska gównoburza. Po co w to mieszać Polskę?

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - momank - 21-05-2015 18:10

(21-05-2015 16:50)Przeor napisał(a):  Tej, Małpa z cyrku!
Hue hue hue.

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Wooyek - 26-05-2015 13:00

Nowy wpis: Test: Adidas Slack Cruiser.
Wiele osób było ciekawych, czy warto kupić najtańsze na rynku buty z podeszwą Stealth, więc napisałem ten oto test:
http://www.1enduro.pl/test-adidas-slack-cruiser/

Zapraszam!

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Wooyek - 02-06-2015 17:03

Nowy wpis: Zębatki owalne.
Coraz więcej osób zastanawia się, czy warto kupić ovala do napędu 1x10 lub 1x11 - zapraszam do wyników moich nie-naukowych mini-testów Smile
http://www.1enduro.pl/zebatki-owalne/

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - kubol - 02-06-2015 17:10

(02-06-2015 17:03)Wooyek napisał(a):  Co ciekawe, wbrew temu, co mogłoby się wydawać, owalność zębatki nie wpływa na naciąg łańcucha – w trakcie pedałowania wózek przerzutki ani drgnie. Jest to o tyle istotne, że w przeciwnym wypadku sprzęgło przerzutki dostawałoby nieźle w tyłek, w dodatku pochłaniając energię pedałowania. Ten problem nie istnieje.

To NIE JEST PRAWDA. Byłoby tak, gdyby łańcuch idealnie w poziomie wchodził i opuszczał zębatkę, ale tak nie jest, bo na dole jest wózek przerzutki, a na górze trybiki różnej wielkości (im większa zębatka na kasecie, tym gorzej z kulminacją na 42T). To dość prosta geometria, można sobie narysować. I daje w tyłek sprzęgłu przerzutki, oj daje. Wiem bo mam od 6 miesięcy.

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - maroko - 02-06-2015 18:20

(02-06-2015 17:03)Wooyek napisał(a):  Nowy wpis: Zębatki owalne.
Coraz więcej osób zastanawia się, czy warto kupić ovala do napędu 1x10 lub 1x11 - zapraszam do wyników moich nie-naukowych mini-testów Smile
http://www.1enduro.pl/zebatki-owalne/

Kolejny bardzo fajny test Smile . Trzymam kciuki, oby tak dalej Wink

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - irus - 02-06-2015 18:38

Kolejny test niech będzie ovalnych baszów do ovalnych zębatek. A tak na serio to fajny tekst. Bardzo fajnie się czyta.

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Kapitan Misfit - 02-06-2015 20:49

(21-05-2015 14:34)ishi napisał(a):  Wooyek, masz rację to typowa polska gównoburza. Ja na maratonie np. przy zatorach na zjazdach (SIC!) robię mniej lub bardziej równoległy do trasy frirajd fatem/fullem (bo moge!). Założę się, że połowa stojących w kolejce paczy na to zawistnie Smile

PS.

"...nawet krosiarze w obcisłych gatkach potrafią myśleć samodzielnie!" uważaj, bo jeszcze znajdą się na innych forach tacy co za takie teksty będą chcieli Cie zlinczować ;P

MALPAA Z CYRKu...o jo jebe. Przeor ty Wariacie!

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - tormentor - 02-06-2015 21:36

Tak odgrzewając kotleta dotyczącego ochrony zębatek NW:

(14-05-2015 01:27)tormentor napisał(a):  
(13-05-2015 21:05)stefangruber napisał(a):  W napędach z jedną tarczą z przodu naprawdę nie ma potrzeby używania jakiejś osłony przed kamieniami? Na Ślęży nie poharatałeś zębatki? Dlaczego w rowerach z napędem 1x10 (11) nigdy się ich firmowo nie stosuje?
Wróżę z fusów:
1) Rockring może haczyć o górną prowadnicę (przynajmniej u mnie przy takim napinaczu z taco rockring ciut wadzi)
2) Bez rockringa widać, że przyszło nowe i rower ma zębatkę NW z 1x10/11 Smile

(14-05-2015 13:22)Przeor napisał(a):  Mrówa, ostatnio na Rudawach tak przypierniczył zębatką wew kamienia, że łańcuch pękł. Więc moim zdaniem, warto przy 1xcośtam chronić blacik.

(14-05-2015 07:03)Wooyek napisał(a):  Ale jak ktoś jeździ regularnie w mocno kamienistym terenie, to nie widzę powodu, żeby sobie nie zamontować osłony. Tyle że oczywiście bez pełnej klatki napinacza (są takie przystosowane do basha).

No albo bez basha, ale z taco. U mnie zostało tak:
[Obrazek: pAeq8Zo.jpg]

Czyli najtańszy napinacz bez-bashowy z taco (Cloud Perform Twister Taco), ze zdjętą dolną rolką (średnio się ona czasem ze sprzęgłem lubi no i dodatkowe opory generuje + hałas):
[Obrazek: OZLQfTt.jpg]
Octane One teraz robi bardziej nawet odpicowane i w podobnej cenie.

Lans 1x10/11 NW jest? Jest.
Nie ma basha? Nie ma.
Jest górna klatka? Jest.
Zębatka chroniona? Chroniona.
Do tego relatywnie tanio i łatwo dostępne, w przeciwieństwie do bardziej dedykowanych rozwiązań. Zawsze sobie można ten pałąk od rolki urżnąć kątówką.

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Uzurpator - 02-06-2015 21:40

basz > all.

Spełnia rolę klatki, spełnia rolę osłony, dobrze wygląda, nie ma problemu z regulacją i tyrkotaniem wokół klatki i waży ~60g

Wystarczy nawet do roweru deha przy N/W.

EDIT: Tormentor - masz za wysoko klatkę napinki i ze 2cm mniej prześwitu niż można.

EDIT2: tak na marginesie, w wielu ramach ( np w banshee ) ISCG nie jest przeznaczone do dostawiania szlagów. Korba niby też nie jest, ale mając do wyboru - strzał w korbę niż w ramę - ja wolę w korbę Tongue

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - tormentor - 02-06-2015 22:02

(02-06-2015 21:40)Uzurpator napisał(a):  basz > all.

Spełnia rolę klatki, spełnia rolę osłony, dobrze wygląda, nie ma problemu z regulacją i tyrkotaniem wokół klatki i waży ~60g
Wystarczy nawet do roweru deha przy N/W.
Też tak myślałem, ostatnio nastąpiła weryfikacja. Podczas dokręcania rowerem DH do step downa URWAŁEM 2 kominy, łańcuch wszedł pomiędzy zębatkę i basha i zablokował się -> https://youtu.be/yIgZrn18Xs8?t=20s
Bash 38T, wcześniej z zębatką 36T zero problemów, ostatnio wrzuciłem 38T i takie jaja. Inna sprawa, że tam bez NW no i napinacz hałasował mi ciągle.
Wrzucam teraz napinkę z taco i będzie spokój.

(02-06-2015 21:40)Uzurpator napisał(a):  EDIT: Tormentor - masz za wysoko klatkę napinki i ze 2cm mniej prześwitu niż można.

EDIT2: tak na marginesie, w wielu ramach ( np w banshee ) ISCG nie jest przeznaczone do dostawiania szlagów. Korba niby też nie jest, ale mając do wyboru - strzał w korbę niż w ramę - ja wolę w korbę Tongue
Możliwe, teraz i tak mam to zamontowane jeszcze raz od nowa, zwrócę uwagę.

Z ISCG racja, ale też "przyjemniej" się "prześlizgiwać" na taco niż na bashu - z mojego doświadczenia. A górną klatkę wolę jednak mieć w rowerze enduro, niestety z bashem ta klatka już nie każda się dogada.

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Wooyek - 11-06-2015 19:27

Nowy wpis: Trasy Enduro Srebrna Góra.
Jest to pierwszy tekst z kategorii "Miejsca", o której więcej napisałem w samym artykule. Zapraszam!
http://www.1enduro.pl/miejsca-trasy-enduro-srebrna-gora/

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Przeor - 11-06-2015 19:52

I ja tam byłem, chleb i wino piłem. To je dobre!

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - jaro323 - 11-06-2015 20:07

(11-06-2015 19:52)Przeor napisał(a):  I ja tam byłem, chleb i wino piłem. To je dobre!

Samo miasteczko również bardzo ładne. Jak zrobią nowe ścieżki i połączą zgodnie z opisem z artykułu to już będzie całkowita rewelacja Smile

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Przeor - 11-06-2015 20:28

Miasteczko wygląda jak południowo hiszpańska mieścinka, czyli cudnie, przynajmniej centrum. Tylko niech zrobią Srebnogórskiego Waisnera i będzie git majonez.

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Ucio - 11-06-2015 21:18

Ja mam nadzieję, że to info o wyciągu w komentarzach do wpisu to jednak jakieś nieporozumienie.

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - momank - 11-06-2015 21:25

Pykałem tam roweriniem kole Głuchej Szycy. Urokliwie zacnie tam był czas spędzony w sensie kat na kole.