Oficjalne forum ENDURO TROPHY
1Enduro.pl - blog enduro - Wersja do druku

+- Oficjalne forum ENDURO TROPHY (http://endurotrophy.pl/forum)
+-- Dział: Ogólnie o enduro (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Pogaduchy (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Wątek: 1Enduro.pl - blog enduro (/showthread.php?tid=6088)

RE: 1Enduro.pl - blog enduro - konradal - 16-02-2018 07:51

(16-02-2018 05:51)damien thorn napisał(a):  W przyszłym roku wypad z Diabłem,a może Transalp z Tomaszem P.? Smile
...no chyba,że #konardal zorganizuje coś a'la Perini,w lepszych miejscówkach,z lepszymi widokami i podzieli się swoją znajomością topografii południa Italii w praktyce?

A czemu mam coś organizować? Poza tym chyba nie wiesz o czym mówisz, skoro Sanremo to jest południe Włoch.
Ale może coś skrobnę o Barcelonie, bo będę w marcu i będę jeździł z Wildcoastbikes...

RE: 1Enduro.pl - blog enduro - damien thorn - 16-02-2018 08:16

Już się nie mogę doczekaćRolleyesAngel
Może powstanie kolejny blog(oczywiście nie namawiam),gdzie przedstawione zostaną kolejne,subiektywne fakty z rowerowej egzystencji,okraszone ciekawą formą literacką(nie mam w tym miejscu na myśli tylko jednego przypadku blogosfery) Blush

PS. Dla mnie całe centrum Cesarstwa Rzymskiego leży na południu względem mojej obecnej lokalizacji,więc niewiele się pomyliłem...a Ciebie-Szanowny Kolego z forum,bardzo łatwo sprowokować.Przepraszam-już nie będę Angel

RE: 1Enduro.pl - blog enduro - Wooyek - 16-02-2018 08:31

(15-02-2018 20:33)konradal napisał(a):  łojezu jak się jarasz. Arek jest gość z klasą, obóz też wart swoich pieniędzy, ale Finale chyba fajniejszą miejscówką jest i ładniejsze niż Taggia nie mówiąc już o Arma di Taggia. No i zapominasz, że nie ma widoku z tras takiego, żeby nie było widać miasta, nie ma tej dzikości takiej, jak na przykład na Vojaku w Chorwacji, a niektóre trasy są podobne. No i autostrada przecina wszystko. Taki klimat jak często we Włoszech na wybrzeżu, chyba Cilento jest wyjątkiem.

Wróciłem z tygodniowego jeżdżenia po zajebistych włoskich trasach i się jaram.

Shame on me Blush

RE: 1Enduro.pl - blog enduro - konradal - 16-02-2018 08:36

(16-02-2018 08:31)Wooyek napisał(a):  
(15-02-2018 20:33)konradal napisał(a):  łojezu jak się jarasz. Arek jest gość z klasą, obóz też wart swoich pieniędzy, ale Finale chyba fajniejszą miejscówką jest i ładniejsze niż Taggia nie mówiąc już o Arma di Taggia. No i zapominasz, że nie ma widoku z tras takiego, żeby nie było widać miasta, nie ma tej dzikości takiej, jak na przykład na Vojaku w Chorwacji, a niektóre trasy są podobne. No i autostrada przecina wszystko. Taki klimat jak często we Włoszech na wybrzeżu, chyba Cilento jest wyjątkiem.

Wróciłem z tygodniowego jeżdżenia po zajebistych włoskich trasach i się jaram.

Shame on me Blush

Smile
a ja się czepiam jak zwykle Smile
no i poziom entuzjazmu taki, że zastanawiam się czy to nie tekst sponsorowany Smile

RE: 1Enduro.pl - blog enduro - Wooyek - 16-02-2018 10:27

Poniekąd sponsorowany - i nie ma co się zastanawiać, informacja o tym jest (jak zwykle) na początku artykułu. Ale czy to coś zmienia? Z tego powodu miałem być na siłę bardziej niezadowolony? Co mi się nie podobało, to napisałem. Może po prostu brakuje mi Twojego zapału do czepiania się.

RE: 1Enduro.pl - blog enduro - konradal - 16-02-2018 10:34

(16-02-2018 10:27)Wooyek napisał(a):  Poniekąd sponsorowany - i nie ma co się zastanawiać, informacja o tym jest (jak zwykle) na początku artykułu. Ale czy to coś zmienia? Z tego powodu miałem być na siłę bardziej niezadowolony? Co mi się nie podobało, to napisałem. Może po prostu brakuje mi Twojego zapału do czepiania się.

no właśnie odwrotnie, sponsorowanie podważa wiarygodność relacji

RE: 1Enduro.pl - blog enduro - Wooyek - 16-02-2018 10:39

Nie, nie podważa.

RE: 1Enduro.pl - blog enduro - Wujekdodh - 16-02-2018 10:45

Darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby.

Człowiek, który za coś płaci niemałe pieniądze, ma zwykle niemałe oczekiwania, i potem ocenia przez pryzmat tych oczekiwań.
OK, możemy uwierzyć na słowo, że Twoja psychika działa inaczej, albo jesteś tak zaprawiony w ocenianiu, że potrafisz wziąć poprawkę.
Ale nie musimy.

RE: 1Enduro.pl - blog enduro - mkkafe - 16-02-2018 11:04

Sponsorowane czy nie , ale patrząc pod kątem trzech wyjazdów w tamte rejony , plusy i minusy bardzo trafne. Więc nie wiem o co się czepiacie Big Grin

RE: 1Enduro.pl - blog enduro - razor - 16-02-2018 11:06

ano wypada teraz do Finale Ligure pojechac dla porowniania (EDIT: a widze ze byles na wiosne rok temu Smile )
wedlug mnie fajniej, wiekszy flow, bardziej krete, czasem wolniejsze, trasy troche latwiejsze (z wyjatkami) - co powoduje ze wiecej jazdy, sa mniej meczace/wymagajace/zabijajace.
no i znacznie wiecej tras.

a widze ze FR (Scogli Rossi) i DH ze szczytu nie jechaliscie? trudniejsze od Antigravity, wlasnie dobre do treningu DH (pod zawody)

RE: 1Enduro.pl - blog enduro - Wooyek - 16-02-2018 11:34

(16-02-2018 10:45)Wujekdodh napisał(a):  Darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby.

Człowiek, który za coś płaci niemałe pieniądze, ma zwykle niemałe oczekiwania, i potem ocenia przez pryzmat tych oczekiwań.
OK, możemy uwierzyć na słowo, że Twoja psychika działa inaczej, albo jesteś tak zaprawiony w ocenianiu, że potrafisz wziąć poprawkę.
Ale nie musimy.

Jak sam zauważyłeś, ocenianie czegoś, za co zapłaciło się gruby hajs, wcale nie jest bardziej obiektywne. Większość osób racjonalizuje swój wybór np. ze wstydu przed złą decyzją, jest bardziej przywiązana do własnych rzeczy, albo ocenia przez pryzmat informacji, o które decyzja była oparta. Nie wspominając o ograniczonym doświadczeniu przy ocenianiu wyłącznie własnych rzeczy (gdybym testował 1 rower rocznie, czy byłby to wartościowy test?).

Każda ocena jest obarczona błędami poznawczymi.

Dlatego zawsze powtarzam, że blog nie jest obiektywny, wręcz przeciwnie - jest w 100% subiektywny. Ale przy tym też w 100% rzetelny i niezależny od "sponsorów" (w ciągu 3 lat, ani jedna firma nie zasugerowała "podrasowania" treści).

Ale tak, oczywiście nie musicie w to wierzyć - dlatego właśnie jest informacja na początku każdego artykułu przygotowanego w jakiejkolwiek formie współpracy komercyjnej. Można nie czytać i poszukać wysokiej jakości, darmowych i "obiektywnych" treści gdzie indziej.

(16-02-2018 11:06)razor napisał(a):  ano wypada teraz do Finale Ligure pojechac dla porowniania.
wedlug mnie fajniej, wiekszy flow, bardziej krete, czasem wolniejsze, trasy troche latwiejsze (z wyjatkami) - co powoduje ze wiecej jazdy, sa mniej meczace/wymagajace/zabijajace.
no i znacznie wiecej tras.

Jeden dzień w Finale też jeździliśmy i faktycznie było super. Na dłużej jedziemy z żoną w kwietniu, więc będzie porównanie Smile

RE: 1Enduro.pl - blog enduro - konradal - 16-02-2018 11:51

gdzie się podziało niezależne dziennikarstwo Sad

RE: 1Enduro.pl - blog enduro - gwozdziu - 16-02-2018 12:05

Noo, tera to trza brać poprafke na fsyskik.

RE: 1Enduro.pl - blog enduro - damien thorn - 16-02-2018 12:58

(16-02-2018 11:51)konradal napisał(a):  gdzie się podziało niezależne dziennikarstwo Sad

Idealista...a czy kiedykolwiek takowe istniało?

RE: 1Enduro.pl - blog enduro - Duke_BB - 16-02-2018 13:06

Mój szef jest dziennikarzem starej daty. Gdzieś kiedyś istniało takowe, patrząc na niego nie mam wątpliwości. Ale to były czasy kiedy nie było kierunku dziennikarstwo, tylko najpierw trzeba było skończyć inny kierunek.

RE: 1Enduro.pl - blog enduro - damien thorn - 16-02-2018 13:41

Faktycznie-"gdzieś/kiedyś" to dobre określenia,nieaktualne jednak jeśli prowadził swoją "działalność" zgodnie z linią "jedynej,słusznej" władzy...Ale nie chcę go stawiać w negatywnym świetle-tymbardziej,że go nie znam.

Współczesność mocno weryfikuje podobne stwierdzenia("...szmal to drug-ćpuny walą go po kablach...") jak rzetelność i niezależność dziennikarska albo stanowi nikły promil z ogółu. Do większości "dziennikarzy" słowo "niezależny" pasuje tak samo,jak "uczciwy i wrażliwy społecznie" polityk...nadal jednak trochę wierzę,że istnieją jeszcze tacy,których nie udało się omamić władzą i/lub pieniędzmi Sleepy

RE: 1Enduro.pl - blog enduro - mkkafe - 16-02-2018 13:44

Jakie dziennikarstwo ....toż to zwykły blog jest Big Grin

RE: 1Enduro.pl - blog enduro - WojtassPL - 16-02-2018 14:23

Mam wrażenie, że część osób traktuje wpisy na blogu jak wyrocznię i jeśli coś jest opisane jako fajne to musi być fajne dla każdego - wtedy będzie to obiektywne.

RE: 1Enduro.pl - blog enduro - konradal - 16-02-2018 14:30

(16-02-2018 14:23)WojtassPL napisał(a):  Mam wrażenie, że część osób traktuje wpisy na blogu jak wyrocznię i jeśli coś jest opisane jako fajne to musi być fajne dla każdego - wtedy będzie to obiektywne.

nie, mam wrażenie, że blogerzy dostają darmowy wyjazd jako zapłatę za to, że dobrze o nim napiszą.

RE: 1Enduro.pl - blog enduro - bzx - 16-02-2018 14:37

(16-02-2018 13:44)mkkafe napisał(a):  Jakie dziennikarstwo ....toż to zwykły blog jest Big Grin

Dokładnie, jak czytam te gorzkie żale to można pęknąć ze śmiechu.

Pojechał do San Remo - ŹLE, bo w Finale lepiej. A w Chorwacji to już w ogóle raj bo dziko. Napisał o trasach w San Remo i zdjęcia zrobił - ŹLE. Że w Finale są lepsze to oczywisty fakt autentyczny. A ten tu przeżywa jak mrówka okres. Pokazał jak wygląda "rzeczywistość obozowa" - nikt nie zauważył. Ale pewnie źle, bo po co o tym pisać, nigdy na obozie nie byłeś? Przynajmniej Arek Perin to spoko ziom i klasę ma. Wrzucił na bloga - ŹLE, bo post sponsorowany. Za darmo pojechał, pewnie jeszcze do łapy wziął kilka kafli (no bo za co te swoje rowery kupuje, no za co?) i jeszcze każe wchodzić na tego swojego bloga i czytać te wypociny. No i na dodatek dziennikarstwa nie skończył, amator jeden!

Smile

RE: 1Enduro.pl - blog enduro - gwozdziu - 16-02-2018 14:43

Wooyek - nie przejmuj się, nieważne czy godajom o tobie źle czy dobrze ważne ze godajom.

Big GrinBig Grin

powiało

[Obrazek: lipa-drzewo.jpg]

RE: 1Enduro.pl - blog enduro - damien thorn - 16-02-2018 14:44

(16-02-2018 13:44)mkkafe napisał(a):  Jakie dziennikarstwo ....toż to zwykły blog jest Big Grin

My tu z Duke'm trochę rozwinęliśmy inny wątek-potocznie zwany offtopem Smile

RE: 1Enduro.pl - blog enduro - konradal - 16-02-2018 14:46

(16-02-2018 14:37)bzx napisał(a):  

Dokładnie, jak czytam te gorzkie żale to można pęknąć ze śmiechu.

Pojechał do San Remo - ŹLE, bo w Finale lepiej. A w Chorwacji to już w ogóle raj bo dziko. Napisał o trasach w San Remo i zdjęcia zrobił - ŹLE. Że w Finale są lepsze to oczywisty fakt autentyczny. A ten tu przeżywa jak mrówka okres. Pokazał jak wygląda "rzeczywistość obozowa" - nikt nie zauważył. Ale pewnie źle, bo po co o tym pisać, nigdy na obozie nie byłeś? Przynajmniej Arek Perin to spoko ziom i klasę ma. Wrzucił na bloga - ŹLE, bo post sponsorowany. Za darmo pojechał, pewnie jeszcze do łapy wziął kilka kafli (no bo za co te swoje rowery kupuje, no za co?) i jeszcze każe wchodzić na tego swojego bloga i czytać te wypociny. No i na dodatek dziennikarstwa nie skończył, amator jeden!

Smile

Byłem na obozie z Arkiem w tym samym miejscu.

RE: 1Enduro.pl - blog enduro - Mati_Fabryka - 16-02-2018 14:55

To jest tak straszne, że aż śmieszne.. naprawdę będąc w takim miejscu ciężko jest coś negatywnego napisać... Czekam jak sami będzie dodawać na fejsa fotki z podobnych wyjazdów piejąc z zachwytu Smile

RE: 1Enduro.pl - blog enduro - Wooyek - 16-02-2018 14:59

Otóż to Smile

Akurat parę dni temu jeden z moich ulubionych autorów pisał na ten temat: http://www.spidersweb.pl/2018/02/nie-jestem-dziennikarzem.html