Oficjalne forum ENDURO TROPHY
1Enduro.pl - blog enduro - Wersja do druku

+- Oficjalne forum ENDURO TROPHY (http://endurotrophy.pl/forum)
+-- Dział: Ogólnie o enduro (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Pogaduchy (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Wątek: 1Enduro.pl - blog enduro (/showthread.php?tid=6088)

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - ishi - 22-04-2015 22:10

Niby tak ale trzeba się liczyć z tym, że takie treści też w jakimś stopniu są opiniotwórcze. Niektórzy łykają takie rzeczy jak młode pelikany. Zacytowane zdanie ma charakter twierdzący, a nawet sugerujący coś z czym się nie do końca zgadzam stąd moja riposta. Nic wielkiego. Przeczytałem, "przemieliłem" i odpisałem Wink

Kończąc temat. Jak na razie wiem do czego fatbike się NIE nadaje:
- do wygrywania krosiarskich maratonów Wink
- tłuczenia jednorazowo 200km po utwardzonych drogach

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Pueblo - 23-04-2015 10:05

tylko czarno-biała subiektywność i interpretowanie/ocenianie/opiniowanie tych informacji - Generalnie rozchodziło mi się o to co teraz napisałeś,miałem przez chwile odczucie jakby właśnie tego zbrakło w tym co chciałeś przekazać.A właśnie między innymi to twoje interpretowanie jest jednym z powodów dla których czytam to co piszesz,
Ale spoko wszystko wyjaśnione po prostu źle to zinterpretowałem i tyle Tongue

ps: Wczoraj pewien młodzian w wieku ok 18 lat na nowej Konie,podjechał do mnie i nie mógł pojąć jak w dzisiejszych czasach można wciąż jeździć na prostym jedno-zawiasowcu o skoku 180/180 nie mieć myk myka,wysoką kiere,napęd 1x9 co zgroza koła 26 i to bez mleka itd...
Patrzył i próbował ogarniać to co mówiłem ale czy zrozumiał ??? w każdym razie mina była bezcenna gdy dowiedział się że ten zabytek jest katowany 10 lat i wciąż robi to co do niego należy Big Grin

Na swój sposób było to zabawne spotkanie jakby skonfrontować ze sobą dwa światy,jeden który niczym koń z klapkami ślepo podąża za tym co oferuje rynek a drugi który upiera się przy tym co było jak napisałeś w 2003.Ale wiesz co było fajne ? obaj pomimo poglądów robiliśmy to samo Wink jednemu i drugiemu sprawiało to przyjemność.

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Jerzy_MTB - 23-04-2015 12:06

(23-04-2015 10:05)Pueblo napisał(a):  w każdym razie mina była bezcenna gdy dowiedział się że ten zabytek jest katowany 10 lat i wciąż robi to co do niego należy Big Grin
a tego to nie rozumiem...
w sensie że co, rama się już powinna dawno złamać czy coś w tym stylu ?

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Wooyek - 24-04-2015 17:03

Nowy wpis na blogu: Nowe standardy, czy antystandardy?
O nowym standardzie Boost 148 słyszał już chyba każdy i niejeden się nim... poirytował Wink O co w tym wszystkim chodzi? Czy aby na pewno producenci chcą tylko wyciągnąć od nas kasę? I w jakim kierunku to wszystko zmierza? Zapraszam do lektury Smile
http://www.1enduro.pl/nowe-standardy-czy-antystandardy/

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Wooyek - 28-04-2015 16:59

Nowy wpis na blogu: Wszystkie rowery są takie same.
Mały test dla sprzętowych maniaków: ile rowerów potrafisz rozpoznać po samym kształcie, bez grafiki? Smile

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Wooyek - 04-05-2015 19:46

Nowy wpis: Hajlajtsy: Enduro Trails Bielsko-Biała.
Relacja z zawodów, na które zdecydowało się ponad 190 osób! Smile

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Wooyek - 07-05-2015 19:53

Nowy wpis: Rozmiar kół do enduro: 26" / 27.5" / 29".
Rozwiązuję problemy pierwszego świata tłumacząc, jakie koła najlepiej wybrać do enduro (i nie tylko) i dlaczego.

PS. Ciekawe, kiedy się wkurzycie za wrzucanie tu co chwilę informacji o nowych postach Tongue

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - stefangruber - 07-05-2015 20:16

Chłopie, dobre to jest, to o kołach to, podoba mi się. I inne wpisy też mi się podobają. Naprawdę dobrze Ci to pisanie wychodzi. Zuch! Pisz po angielsku, to internety zawojujesz.

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Kosta - 07-05-2015 20:36

ten blog jest lepszy niż niejedna gazeta rowerowa...

treść przedstawiona w obiektywny sposób, bez mydlenia oczu i wychwalania konkretnych firm.
REWELKA!

czytając każdy nowo pojawiający się temat - ma się ochotę na następny, nie ma tam szkolnego lania wody - całe szczęście Big Grin
jedyne co mnie zastanawia - to aby zasoby tematyczne nie uległy wyczerpaniu Smile

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Konstruktor_BB - 07-05-2015 20:58

Potwierdzam, ciekawe i przydatne źródło informacji. Kolega Wooyek odwala kawał dobrej roboty Smile

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Gantar - 07-05-2015 21:22

(07-05-2015 20:36)Kosta napisał(a):  treść przedstawiona w obiektywny sposób
(22-04-2015 21:46)Wooyek napisał(a):  Odpowiem tak: 1Enduro to blog. (...) A te, jak wiadomo, rządzą się troszkę innymi prawami: moim celem nie jest obiektywność i *przekazywanie* Wam suchych informacji (wtedy nawet ja bym tego nie czytał), tylko czarno-biała subiektywność i interpretowanie/ocenianie/opiniowanie tych informacji
Rolleyes

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Wieńczysław - 07-05-2015 21:43

(07-05-2015 20:36)Kosta napisał(a):  ten blog jest lepszy niż niejedna gazeta rowerowa...

treść przedstawiona w obiektywny sposób, bez mydlenia oczu i wychwalania konkretnych firm.
REWELKA!

Gantar, przecież napisał dalej, że nie ma wychwalania firm i nakłaniania do zakupu. W tym sensie chyba możemy mówić o obiektywizmie.

Widziałeś testy na mtb.pl? Wink

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Gantar - 07-05-2015 21:46

Nie no, z tą drugą częścią to ja się zgadzam, po prostu taki dysonans miałem do wypowiedzi autora Tongue

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Wieńczysław - 07-05-2015 21:48

Chociaż nie wiadomo, przy takiej klikalności zaraz się zaczną wywiady, autografy, wizyty w zakładach pracy, a od tego to już niedaleka droga do sponsorów, delikatnych sugestii... Wink

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Wooyek - 08-05-2015 06:47

Dzięki za pozytywne opinie, to jest miód dla moich uszu Wink i najlepsza motywacja do pisania dalej!

Z tą obiektywnością/subiektywnością to jest delikatny temat. Jak piszę poradnik, taki jak ten o kołach, napędzie 1x10 czy o regulacji zawieszenia, to jednak staram się być obiektywny i pokazywać temat tak szeroko, jak ma to sens*. Nie wiem, czy warto byłoby pisać, że 29" jest pedalskie, przednie przerzutki są do dupy, a duży SAG dla piździpączków. Taki hejt pewnie dużo osób by klikało, lajkowało i szerowało, ale wartość merytoryczna byłaby żadna. Po prostu Ci, co się zgadzają by klaskali, a Ci drudzy by się odwrócili. Wolę wysoką jakość i otwarte spojrzenie na temat.

* - z drugiej strony, staram się pamiętać, że "amator widzi wiele rozwiązań problemu, profesjonalista - tylko jedno". Dlatego stawiam czytelnika przed maksymalnie uproszczonymi wyborami zależnymi od jasnych czynników, a nie serwuję mu kompleksowych opracowań naukowych, które tylko zaciemniają temat. Tutaj jest ten lekko zakamuflowany subiektywizm.

Sami wiecie jak to jest, jak np. komuś doradzacie przed zakupem roweru. Zacznijcie tłumaczyć, że jakość zmiany biegów bardziej zależy od kasety i łańcucha, niż od przerzutki, to od razu sobie pójdzie i kupi fatbike'a w Auchanie Wink A jak im po prostu dacie do wyboru trzy modele z dobrą kasetą, z różnych półek cenowych, to pójdzie gładko i efektem będzie kolejny zadowolony biker.

Tak to w każdym razie widzę Wink

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Kosta - 08-05-2015 07:05

Wooyek
kwestia podobania się blogu to jedno, ale ważniejsza jest dla mnie wartość informacyjna zawarta w tym co piszesz.
dalej będę pisał o obiektywizmie w tym wszystkim, bo pisząc dla przykładu o kołach - nie pisałeś, że jak koło 29' to tylko np. enve.
obiektywizm jest dla każdego pewnie indywidualną sprawą, bo każdy wypowiadający się lub piszący - może temat przedstawić w troszkę inny sposób, a wypowiedzi dalej mogą być obiektywne.
zresztą czytając przemyślenia drugiej osoby na różne tematy - w pewien sposób godzimy się na "rozumienie" tematu z punktu widzenia autora Smile

ps. jak zahaczyłeś temat o kołach, to może jeszcze kwestia szerokości? Tongue

Gantar
Wieńczysław w sumie napisał, że należy czytać całe zdania... Wink

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Jerzy_MTB - 08-05-2015 08:04

(07-05-2015 19:53)Wooyek napisał(a):  Nowy wpis: Rozmiar kół do enduro: 26" / 27.5" / 29".
Rozwiązuję problemy pierwszego świata tłumacząc, jakie koła najlepiej wybrać do enduro (i nie tylko) i dlaczego.

PS. Ciekawe, kiedy się wkurzycie za wrzucanie tu co chwilę informacji o nowych postach Tongue
Normalnie coraz lepsze te teksty, jest tu parę takich kwestii całkiem istotnych które mało kto porusza. Szczególnie chyba punkt o gorszym hamowaniu (sam rok temu miałem rozkminy o co chodzi że mi się czasami jakoś tak dziwnie jedzie a to była tego kwestia).

A tak poza tym to te 559,584,622 to są średnice osadzenia rantu opony a nie zewnętrzna obręczy czy źle myślę?
To tak się zacząłem zastanawiać po tym rysunku ze średnicami kół i wysokością opony.

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - stefan - 08-05-2015 08:11

Jest jeszcze jedna istotna kwestia. Jest w Twoich tekstach coś takiego, nie wiem jak to nazwać, że zmuszasz do myślenia. A może bym tak spróbował tego 1x10? A ciekawe jak jeździ to koło '29..? Dlatego już więcej nie czytam, bo tylko nakręcasz do zmian Tongue Wink

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - kuzon - 08-05-2015 10:39

Podpinam się to tego zachwyconego tłumu. Blog jest świetny Exclamation Howgh!

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Wooyek - 13-05-2015 13:34

Nowy wpis: Test Canyon Strive Al 6.0 Race.
Sporo jest było ciekawych, jak Strive spisuje się na szlaku (a może po prostu starają się być mili?), więc postanowiłem odpowiedzieć na wszelkie pytania i wątpliwości w tej obszernej formie Wink Zapraszam:
http://www.1enduro.pl/test-canyon-strive-al-6-0-race/

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Wieńczysław - 13-05-2015 15:39

Znowu tekst, który przeczytałem z zaciekawieniem i czegoś się dowiedziałem.

Nuda.

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - stefangruber - 13-05-2015 21:05

Rower pyszny, ale bardziej niż onego (w końcu mogę go przecież kupić) zazdroszczę umiejętności sprokurowania interesującej recenzji (mam graniczące z pewnością wrażenie, że tego niestety kupić się nie da). Na podlizywaniu jednak się nie skończy, pytanie jeszcze mam, wuju. W napędach z jedną tarczą z przodu naprawdę nie ma potrzeby używania jakiejś osłony przed kamieniami? Na Ślęży nie poharatałeś zębatki? Dlaczego w rowerach z napędem 1x10 (11) nigdy się ich firmowo nie stosuje?

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - cob - 13-05-2015 21:37

Jeśli z przodu zębatka jest nie pod przerzutkę albo jeszcze dodatkowo NW, to wydaje mi się, że ma grubsze i mocniejsze zęby. Pewnie trudniej ją uszkodzić niż taką z ostrymi zębami, których kształt podyktowany jest koniecznością odpowiedniego prowadzenia łańcucha przy zmianie tarczy.

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - tormentor - 14-05-2015 01:27

(13-05-2015 21:05)stefangruber napisał(a):  W napędach z jedną tarczą z przodu naprawdę nie ma potrzeby używania jakiejś osłony przed kamieniami? Na Ślęży nie poharatałeś zębatki? Dlaczego w rowerach z napędem 1x10 (11) nigdy się ich firmowo nie stosuje?
Wróżę z fusów:
1) Rockring może haczyć o górną prowadnicę (przynajmniej u mnie przy takim napinaczu z taco rockring ciut wadzi)
2) Bez rockringa widać, że przyszło nowe i rower ma zębatkę NW z 1x10/11 Smile

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Wooyek - 14-05-2015 07:03

(13-05-2015 21:05)stefangruber napisał(a):  W napędach z jedną tarczą z przodu naprawdę nie ma potrzeby używania jakiejś osłony przed kamieniami? Na Ślęży nie poharatałeś zębatki? Dlaczego w rowerach z napędem 1x10 (11) nigdy się ich firmowo nie stosuje?

Cholera wie, chyba tak jak Tormentor pisze - musi być widać, że to 1x/NW Wink Poza tym taka pojedyncza zębatka na pewno jest mocniejsza od "przerzutkowej", do tego mniejsza (mniejsze ryzyko zahaczenia) i zawsze chroniona przez łańcuch.

Ale jak ktoś jeździ regularnie w mocno kamienistym terenie, to nie widzę powodu, żeby sobie nie zamontować osłony. Tyle że oczywiście bez pełnej klatki napinacza (są takie przystosowane do basha).