Oficjalne forum ENDURO TROPHY
1Enduro.pl - blog enduro - Wersja do druku

+- Oficjalne forum ENDURO TROPHY (http://endurotrophy.pl/forum)
+-- Dział: Ogólnie o enduro (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Pogaduchy (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Wątek: 1Enduro.pl - blog enduro (/showthread.php?tid=6088)

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - tormentor - 19-09-2017 10:47

@Wooyek, czy dobrze pamiętam, że miałeś też zcienionego fata? ( https://www.instagram.com/p/BRRDyjEAxJq/?taken-by=1enduro )
[Obrazek: SVZORKV.jpg]

Nadawało się to do czegoś na dłuższą metę?

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Wooyek - 19-09-2017 11:30

(19-09-2017 08:02)martin.h napisał(a):  Wszystko fajnie, ale 8k zł za rower bez amortyzacji na ramie aluminiowej to chyba troszkę przegięcie? Takie luźne porównanie do fulli gdzie za niewiele większą kwotę mamy dużo bardziej skomplikowane rowery.
Wiesz, to trochę jak porównywanie fulli enduro do dużo bardziej skomplikowanych motocykli enduro Rolleyes Nie da się zaszufladkować całego rynku, że np. powyżej 5k powinna być amortyzacja, powyżej 10k carbon, a powyżej 20k to już "powinno samo jeździć" (standardowa reakcja osób postronnych na rower droższy niż z Decathlonu). Zobacz sobie moją listę rowerów do 15k - znajdziesz na niej np. aluminiowe hardtaile za blisko 15k.

Na szczeście jeśli ktoś nie chce wybulić na Whyte'a czy Rondo, to jest też sporo fajnych modeli w okolicach 3,5-4,5k. A to już jest pułap najtańszych ścieżkowych hardtaili, przy czym w gravelu możesz liczyć na ramę z Cr-Mo czy carbonowy widelec.

Dlatego właśnie dałem w artykule rowery z różnych segmentów, ale Ty mimo wszystko oparłeś swoją wybiórczą ocenę na półce premium Rolleyes

(19-09-2017 10:47)tormentor napisał(a):  @Wooyek, czy dobrze pamiętam, że miałeś też zcienionego fata?
Nie, to było zdjęcie mojego mieszczucha Smile

[Obrazek: image_url-102874-1488739547.jpg]

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - tormentor - 19-09-2017 11:53

Podobieństwo geometrii i koloru (i to widoczne przez bokeh) mnie zmyliły, a takie myki na mtbr (Fat na 29era przerobiony) bywały wrzucane.

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Adamos - 19-09-2017 12:12

Ja z innej beczki, gdzie jest taka zajebiście długa i zajebiście prosta estakada jak na "tytułowym" zdjęciu o gravelach? Bo szukam od wczoraj po google mapsie i znaleźć nie mogę Big Grin

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Wooyek - 19-09-2017 12:18

(19-09-2017 11:53)tormentor napisał(a):  Podobieństwo geometrii i koloru (i to widoczne przez bokeh) mnie zmyliły, a takie myki na mtbr (Fat na 29era przerobiony) bywały wrzucane.
Ale to raczej na 29+, niż slicki 1,5" Wink Wtedy jest mniej więcej ta sama średnica:
[Obrazek: rozmiary-kol-mtb-26-275-29-plus.jpg]

(19-09-2017 12:12)Adamos napisał(a):  Ja z innej beczki, gdzie jest taka zajebiście długa i zajebiście prosta estakada jak na "tytułowym" zdjęciu o gravelach? Bo szukam od wczoraj po google mapsie i znaleźć nie mogę Big Grin
Skoczów: https://goo.gl/maps/b5YAsVhiB9k

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - tormentor - 19-09-2017 12:25

(19-09-2017 12:18)Wooyek napisał(a):  Ale to raczej na 29+, niż slicki 1,5" Wink
Niekoniecznie 29+ http://velophoria.blogspot.dk/2014/08/salsa-mukluk-as-rigid-29er-ups-and-downs.html
I trochę tego widziałem na 29x2.2.

Sam mam pomykacza zrobionego z Primala 29 + chiński carbon z przodu + Maxxis Grifter (29x2.0) z tyłu, to się z ciekawości interesowałem czy dałoby się połączyć ideę fata z pomykaczem.

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Adamos - 19-09-2017 12:29

(19-09-2017 12:18)Wooyek napisał(a):  
(19-09-2017 12:12)Adamos napisał(a):  Ja z innej beczki, gdzie jest taka zajebiście długa i zajebiście prosta estakada jak na "tytułowym" zdjęciu o gravelach? Bo szukam od wczoraj po google mapsie i znaleźć nie mogę Big Grin
Skoczów: https://goo.gl/maps/b5YAsVhiB9k

Dzięki, jak zwykle aparat oszukuje i na zdjęciu wydaje się dłuższa niż 400m Wink

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - beskid - 19-09-2017 16:06

(19-09-2017 08:09)kubol napisał(a):  Rozpatrywanie tego w kategoriach wartości jest bez sensu, tego nie kupują ludzie, którym by robiło różnicę, czy to kosztuje 4 czy 8k. Na tej samej zasadzie ludziska pakują kupę kasy w wymuskane, obszyte skórą ostre koła czy inne luksusowe przyjemności typu mniej znaczy więcej. Chodzi o fun i posiadanie czegoś nowego/innego i bycie trendy. To już nie jest jazda na rowerze, to jest lajfstajl Wink

Bez przesady. To jest jakaś forma "przepoczwarzenia" przełajki. Dyscyplina nie dla wszystkich, specyficzna ale nie róbmy z tego jakiejś rewolucji. Kolejny produkt do łojenia pasjonatów z kasy. Pewnie mi osobiście nie robi różnicy czy bym wydał 4 czy 8K ale czegoś nie na karbonie w tej kwocie nawet bym kijem nie ruszył.

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Wooyek - 21-09-2017 19:28

Nowy wpis: Test: MET Parachute HES

Jak następca najstarszego kasku enduro spisuje się przy całodziennej jeździe?

https://www.1enduro.pl/test-met-parachute-hes/

[Obrazek: met-parachute-hes-12.jpg]

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Olgierd - 21-09-2017 19:56

Jest dobrze. Smile
Trafiona inwestycja. Smile

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - maciorra - 21-09-2017 20:06

Sensownie wygląda to zapięcie double-d, szkoda tylko że nie oferują tego w innych modelach. Ale i tak jest dobrze, że ktoś poza Uvexem zaczyna oferować jakąś alternatywę dla tych zwykłych mizernych klamerek.

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - KaNiOn - 21-09-2017 20:13

(21-09-2017 20:06)maciorra napisał(a):  Sensownie wygląda to zapięcie double-d, szkoda tylko że nie oferują tego w innych modelach. Ale i tak jest dobrze, że ktoś poza Uvexem zaczyna oferować jakąś alternatywę dla tych zwykłych mizernych klamerek.

Hehehhehehe.
Zapięcie Double D (czy jakkolwiek się to nazywa) towarzyszy kolarstwu od początku.
To było chyba pierwsze i chyba jedyne zapięcie jakie było w kaskach FF - dopiero później inni wymyślili klamerki które stały się dla wielu objawieniem w stosunku do zabawy w rękawiczkach z paseczkiem i przeplataniem.

Swoja drogą najlepsze zapięcie świata to wg. mnie coś co się zowie przez O'Neal'a Fidlock - zameczek z magnesem - zapina się w po prostu przez dotknięcie dwóch końców w dowolnej pozycji, rozpina przez przesunięcie.

[Obrazek: oneal-fidlock-system.jpg]

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - maciorra - 21-09-2017 20:25

(21-09-2017 20:13)KaNiOn napisał(a):  Hehehhehehe.
Zapięcie Double D (czy jakkolwiek się to nazywa) towarzyszy kolarstwu od początku.

Możliwe, jednakże mimo sędziwego wieku jak do tej pory nie miałem z nim do czynienia w tym kontekścieSmile

Cytat:Swoja drogą najlepsze zapięcie świata to wg. mnie coś co się zowie przez O'Neal'a Fidlock - zameczek z magnesem - zapina się w po prostu przez dotknięcie dwóch końców w dowolnej pozycji, rozpina przez przesunięcie.

A da się to w czasie jazdy jednorącz trochę poluzować bez całkowitego rozpinania i takoż samoż zaciągnąć do oporu? Bo jeśli nie, to pozwolę sobie pozostać niezainteresowanym (choć przyznam, że wygląda pomysłowo) Smile

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - KaNiOn - 21-09-2017 22:39

(21-09-2017 20:25)maciorra napisał(a):  
(21-09-2017 20:13)KaNiOn napisał(a):  Hehehhehehe.

Możliwe, jednakże mimo sędziwego wieku jak do tej pory nie miałem z nim do czynienia w tym kontekścieSmile

Cytat:Swoja drogą najlepsze zapięcie świata to wg. mnie coś co się zowie przez O'Neal'a Fidlock - zameczek z magnesem - zapina się w po prostu przez dotknięcie dwóch końców w dowolnej pozycji, rozpina przez przesunięcie.

A da się to w czasie jazdy jednorącz trochę poluzować bez całkowitego rozpinania i takoż samoż zaciągnąć do oporu? Bo jeśli nie, to pozwolę sobie pozostać niezainteresowanym (choć przyznam, że wygląda pomysłowo) Smile
Chyba się nie da (sprawdzę następnym razem w ramach ciekawostki bo nie próbowałem).
Po prostu mam ustawioną pożądana długość i nigdy nie miałem potrzeby jej zmiany, a równocześnie mega podoba mi się fakt, ze nawet w mokrych rękawiczkach przy mrozach bez problemu zawsze się to zapina w ułamek sekundy i tak samo rozpina (nawet jeśli ze smutnych powodów ma się jedną rękę "wyłączoną" ;( )- nie trzeba niczym trafić czy celować bo samo na magnesiku trafia na miejsce.

Właśnie w poprzednich kaskach zawsze miałem DoubleD i jak się człowiek przyzwyczai to jest spoko, ale ten Fidlock jw. okazał się mega lepszy/praktyczniejszy/szybszy/wygodniejszy (choć to jak wiadomo detal).

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - kubol - 22-09-2017 07:25

Wooyek, pytanie za 100 punktów - czy w Polsce działa crash replacement MET? Bo Bell w Polsce jest wyłączony z tego programu (a konkretnie polski dystrybutor Bella to BURAK i olewa ten program).

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Speedy Bandito - 22-09-2017 08:27

Skoro dystrybutor Meta na swojej stronie o tym pisze i zamieszcza formularz do Crash Replacement, to znaczy, że działa Smile Choć przyznam, że jeszcze żaden z forumowiczów, który kupił u mnie Parachuta nie musiał z tego korzystać (albo nie chwalił mi się), więc nie mam doświadczenia praktycznego.

Co do Bella to niedawno zmienił się dystrybutor (teraz jest to AMP Polska), chociaż nie widzę nigdzie info o Crash Replacement Bella, więc nie wiem czy tu się coś zmieni w tej kwestii.

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Wooyek - 22-09-2017 08:40

Crash Replacement tak jak Speedy pisze (i ja zresztą też na blogu Ci odpisałem) - jest oficjalne info na stronie polskiego dystrybutora + na FB ktoś pisał, że już korzystał.

A Fidlock (i inne magnesiki) jest super alternatywą dla klasycznej kamerki, ze względu na obsługę jedną ręką. Ale największą zaletą double-D jest właśnie idealne dopasowanie za każdym razem. W paskach ustawianych raz, klamerki zawsze delikatnie z czasem popuszczają i może się okazać, że do gleby pasek zrobił się już ciut za długi... No i lipa, jak się chce np. pożyczyć kask od kogoś (Parachute jest mojej żony Smile), albo ubierze czapeczkę pod kask - zmiana długości paska jest upierdliwa.

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Wooyek - 25-09-2017 16:01

Nowy wpis: Showtime: Targi Kielce Bike Expo 2017

Co nowego - i fajnego - na tegorocznych targach w Kielcach (poza pedałami z ryżu)?

https://www.1enduro.pl/kielce-bike-expo-2017/

[Obrazek: targi-kielce-bike-expo-2017-49.jpg]

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - ishi - 25-09-2017 17:29

Chciałem tylko zwrócić uwagę że ta torba podsiodłowa Triglava uwieszona na Krossie to jest bardziej kompatkowa/krótsza wersja zrobiona z myślą stosowania jej z dropperem. Mocowanie jest stabilne i bezpieczne dla anody bo pod pasem jest zamocowana obejma Wolftooth Valais :]

https://www.instagram.com/p/BZW4gV0FwRt/?taken-by=triglavbikepacking

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Wooyek - 28-09-2017 18:44

Nowy wpis: 7 rowerów, które kupisz zamiast iPhone X

"Rower czy telefon" - poważny dylemat, którego tutaj nikt nie ma Wink Nie zaszkodzi jednak pomarzyć sobie, JAKI rower kupiłoby się za znalezione w kieszeni starych spodni 5000 zł Wink

https://www.1enduro.pl/7-rowerow-zamiast-iphone-x/

[Obrazek: rower-do-5000-zl-zamiast-iphone.jpg]

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - razor - 28-09-2017 21:26

moglbys dodac Calibre Bossnut v2
[Obrazek: IMG_0539.jpg]
https://www.pinkbike.com/news/calibre-bossnut-v2-review.html

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Wooyek - 29-09-2017 09:12

Założenie było, że ma to być inny, nietypowy, wręcz niepotrzebny rower Smile

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - KaNiOn - 29-09-2017 11:27

(28-09-2017 18:44)Wooyek napisał(a):  (...) kupiłoby się za znalezione w kieszeni starych spodni 5000 zł Wink

Podoba mi się to sformułowanie Wink

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Speedy Bandito - 29-09-2017 15:12

Mam kilka starych spodni, czekają na pocięcie na szmatki do roweru, muszę przeszukać kieszenie...

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Wooyek - 02-10-2017 13:01

Nowy wpis: Enduro Award 2017

Trzeci raz z rzędu 1Enduro zostało nominowane przez czytelników do finału plebiscytu Enduro Award. Nie ukrywam, że bardzo mnie to cieszy Big Grin Zachęcam do oddania głosu na stronie wydarzenia Rolleyes

Komentarz na blogu: https://www.1enduro.pl/enduro-award-2017/
Głosowanie: http://www.rowerowepodhale.eu/index.php/wydarzenia/podhalanski-zlot-enduro-mtb/111-zlot-aktualnosci/332-enduro-award-2017-glosuj

[Obrazek: enduro-award-2017.png]