Oficjalne forum ENDURO TROPHY
1Enduro.pl - blog enduro - Wersja do druku

+- Oficjalne forum ENDURO TROPHY (http://endurotrophy.pl/forum)
+-- Dział: Ogólnie o enduro (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Pogaduchy (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Wątek: 1Enduro.pl - blog enduro (/showthread.php?tid=6088)

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - bartolini - 14-04-2015 20:39

Ludzie tripowali i będą tripować więc po szale na zawody możemy wrócić do stanu przed ich erą. I nic złego w tym nie maSmile

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Rzaq - 14-04-2015 23:51

Przeczytałem, też tak mi się wydaje że to się może podzielić na 2 odłamy, zawody a osobno spędy/zloty, mi jak wszyscy wiedzą bardziej odpowiadają te drugie i zawody jako takie są do szczęścia niepotrzebne Smile

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Jakub - 14-04-2015 23:58

Dobrze że ten rodzaj kolarstwa górskiego się rozwinął do takiego stopnia, że są zawody i pojawiają się pro riderzy, którzy dadzą przykład młodszemu pokoleniu i może niebawem będziemy mieć polskich zawodników startujących z sukcesami w międzynarodowych zawodach enduro.

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Wooyek - 17-04-2015 12:50

Dzięki za odzew po poprzednim artykule Smile Jeśli bardziej skłoniliście się ku racingowej wersji przyszłości enduro, zainteresuje Was nowy wpis:
Polskie zawody enduro 2015
Czyli podsumowanie najważniejszych informacji o wszystkich pięciu seriach.

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Wujekdodh - 17-04-2015 13:30

To ciekawe, że wg Ciebie pierwszy sezon EMTB Enduro był w roku 2009. Tym sposobem już w 2009 mieliśmy w Polsce dwa cykle zawodów Ęduro! Wink

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Pueblo - 17-04-2015 13:41

Hmm na twój blog trafiłem z przypadku dostając link do jednego artykułu,byłem co prawda dość sceptycznie nastawiony ale przeczytałem.........mało tego przeczytałem całą resztę artykułów Tongue
Mimo tego że niektóre były mi znane z tematyki której dotyczyły i tak je czytałem,ale to chyba przez styl w jaki piszesz do ludzi Wink ale do rzeczy......

Nie myślałeś aby zabrać się do takiego tematu [ to akurat przykład magazynu który czytam i tematyki która jara mnie tak samo jak i jednoślady ] http://volxzone.com/?lang=pl_PL zresztą odwiedzając ostatnio dh.zone zobaczyłem że będą wydawać Chain o tematyce ciut ,,ostrzejszej,,
Stąd moje pytanie czy kiedykolwiek myślałem aby zabrać się za coś w tych klimatach czyli darmowy magazyn pdf o tematyce enduro.

Może to tylko moja idea a może zakiełkuje w twojej głowie i powstanie z tego coś hmm fajnego Wink nie wiem,w każdym razie potencjał masz który pokazałeś w jakiejś części na przykładzie swojego bloga.

Styknie mam nadzieje że przeczyta to ktoś do końca poza tobą heh

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Styku - 17-04-2015 23:02

Styknie mu na pewno, wersja papierowa i typowy online PDF to niegłupi pomysł Smile

A mnie zainspirował wpis o SPD i Platformach... po 6 latach jazdy w SPD zaczynam uczyć się jazdy na platformach i zaczynam odkrywać rower na nowo.
Nawet czuję się lepiej niż na SPD Smile Muszę jeszcze porównać się do platform z SPDkami Smile

THX!

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Pueblo - 18-04-2015 09:20

Wstyd się przyznać ale......moja noga widziała tylko platformy przez te prawie 15 lat Big Grin

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Wooyek - 20-04-2015 16:02

Właśnie opublikowałem nowy tekst: Napęd 1x10.
Nietrudno się domyśleć, o czym traktuje Wink Jeśli ktoś się zastanawia nad przesiadką, polecam lekturę!

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Gantar - 20-04-2015 18:46

Lektura trzyma poziom ;] Mógłbyś jeszcze gdzieś na końcu taki link wrzucić, skoro i tak dawałeś odnośniki do innych artykułów.

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Wooyek - 20-04-2015 19:03

(20-04-2015 18:46)Gandalf napisał(a):  Lektura trzyma poziom ;] Mógłbyś jeszcze gdzieś na końcu taki link wrzucić, skoro i tak dawałeś odnośniki do innych artykułów.

Wrzuciłem przy zestawieniu potrzebnych rzeczy Smile

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - tsuful - 20-04-2015 19:59

Probowalem podobne testy ale za cholere lancuch nie chce sie trzymac Tongue
http://www.pinkbike.com/photo/12141768/

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Slovenius - 21-04-2015 07:42

Ja ostatnio przechodziłem na 1x10. 32T NW od Dartmoora, rockring od uzu, 40-dziestka od A2Z, żadnego napinacza/prowadnicy/ręki boskiej trzymającej łańcuch i myślałem że będę pchać (na 2x10 w przełożeniu 24-36 zdarzał się często popych) a tu niespodziewajka! Jakimś cudem spokojnie podjeżdżam to co prędzej miałem problem i nie kumam... Smile

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - tomek21001 - 21-04-2015 07:59

Nie ma cudów.Na przełożeniu 0,8 po dniu w górach jesteś skatowany,a nie zmęczony.

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - kubol - 21-04-2015 08:01

True, na krótką wycieczkę to się wydaje ok, ale jak masz pocisnąć 2h dobrego podjazdu, to daje w tyłek mocno. Poza tym, czasem masz słabszy dzień Wink i wtedy bez młynka to głównie wypychasz.

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Art - 21-04-2015 09:19

Jakoś nie znalazłem okazji żeby powiedzieć ci to prosto w oczy na zlocie więc chociaż tutaj - świetny blog, doskonale się czyta i uzupełnia wiadomościWink

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Wooyek - 22-04-2015 14:44

Nowy wpis: Showtime: Sea Otter Classic 2015
Moje subiektywne, obrazkowo-komentarzowe podsumowanie najfajniejszych nowinek i ciekawostek sprzętowych z targów Sea Otter Classic, czyli nowa forma na blogu, która w przyszłości na pewno będzie wracać Smile

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - ishi - 22-04-2015 18:23

"zamiast kupować fatbike’a, który ma sens przez pięć dni w roku, kupujesz same koła do swojego całkiem normalnego 29era i masz tłustą zimówkę"

no wiesz co ! hahaha Smile nie wydaje mi się

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Pueblo - 22-04-2015 19:28

Przecież tego typu kierownice były od dawna Rolleyes i nadal są w ofertach producentów,więc nie za bardzo do czego zmierzasz....jakby to był jakiś mus flat,regulowana sztyca,1x10 itd itd

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - tsuful - 22-04-2015 19:46

(22-04-2015 19:28)Pueblo napisał(a):  Przecież tego typu kierownice były od dawna Rolleyes i nadal są w ofertach producentów,więc nie za bardzo do czego zmierzasz....

A wklej choc jedna Wink

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Pueblo - 22-04-2015 20:18

A proszę bardzo Wink sam takową posiadam http://allegro.pl/spank-spoon-royala-31-8-762mm-5-20-40-enduro-fr-i5285527501.html

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - tsuful - 22-04-2015 20:33

(22-04-2015 20:18)Pueblo napisał(a):  A proszę bardzo Wink sam takową posiadam http://allegro.pl/spank-spoon-royala-31-8-762mm-5-20-40-enduro-fr-i5285527501.html

Czekaj, czekaj...
My chyba o dwoch roznych rzeczach piszemy.
Ja nie pisze o wysokiej kierze.

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Wooyek - 22-04-2015 20:43

(22-04-2015 18:23)ishi napisał(a):  "zamiast kupować fatbike’a, który ma sens przez pięć dni w roku, kupujesz same koła do swojego całkiem normalnego 29era i masz tłustą zimówkę"

no wiesz co ! hahaha Smile nie wydaje mi się
A coś więcej? Smile

(22-04-2015 19:28)Pueblo napisał(a):  Przecież tego typu kierownice były od dawna Rolleyes i nadal są w ofertach producentów,więc nie za bardzo do czego zmierzasz....jakby to był jakiś mus flat,regulowana sztyca,1x10 itd itd
No właśnie do tego zmierzam, że to zapomniany trend rodem z 2003, a teraz lansują to jako istotną nowinkę.

A mus to to nie jest, ale jest to pewien standard, który nie został ustalony arbitralnie, tylko wynika z tego, że tak jest po prostu lepiej - i od razu uprzedzam, że nie mam tu na myśli 1x10, tylko konkretnie kierownice z niewielki wzniosem, zwłaszcza w czasach dużych kół (więc wysokich przodów).

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - ishi - 22-04-2015 21:25

(22-04-2015 20:43)Wooyek napisał(a):  A coś więcej? Smile

Fat to z pewnością nie sprzęt na 5 dni w roku! W polskich warunkach świetnie się sprawdzi jako uzupełnienie przez parę ładnych zimowych miesięcy (choć wiem, ostatnia zima była słabiutka). Do tego w końcu pierwotnie został stworzony. Ponadto idealnie nadaje się na liczne wyrypy po plażach, wydmach lub nawet mokradłach (co ostatnio uskuteczniałem). Dla osób, które lubią orać w terenie to taka wyprawówka jest niezastąpiona.

Co do porównania z 29er. Dla mnie 29er na grubszej kiszce np. 2.5, a pełnowymiarowa oponą fata 4"+ to przepaść jeżeli chodzi o trakcję/prowadzenie.

...a poza tym to najfajniejszy rower jaki miałem Smile nawet pierwszy kontakt z fullem nie dał mi tyle endorfin co taki wbrew pozorom ..."kloc".

No i w cale nie trzeba mieszkać w Jukonie aby taki rower miał sens. Przykład:

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Wooyek - 22-04-2015 21:46

Odpowiem tak: 1Enduro to blog. Nie jest to niezależny serwis informacyjny, mass media czy nawet "profesjonalny" magazyn, tylko blog Smile A te, jak wiadomo, rządzą się troszkę innymi prawami: moim celem nie jest obiektywność i *przekazywanie* Wam suchych informacji (wtedy nawet ja bym tego nie czytał), tylko czarno-biała subiektywność i interpretowanie/ocenianie/opiniowanie tych informacji (dzięki czemu czytam ja, moja mama i jeszcze koło tysiąca innych ludzi).

Zresztą to samo Ty zrobiłeś z moim podsumowaniem Smile Wyciągnąłeś z niego to, że jestem przeciwnikiem fatów. A jakbyś był akurat w innym nastroju, może zauważyłbyś coś dokładnie odwrotnego (sugestia o fajności 27.5+ na zimę, tudzież zakupu prawdziwego fata, w ostatnim akapicie). Ale o to mi chodzi, dzięki za to Smile

Po prostu niektórych rzeczy na blogu nie da się odbierać wprost - trzeba je przyjąć z przymrużeniem oka i przemielić przez własne doświadczenia i opinie. Cel będzie osiągnięty, jeśli mój tekst takie mielenie uruchomi.

PS. To samo tyczy się kierownic z kilometrowym wzniosem Wink