Oficjalne forum ENDURO TROPHY
1Enduro.pl - blog enduro - Wersja do druku

+- Oficjalne forum ENDURO TROPHY (http://endurotrophy.pl/forum)
+-- Dział: Ogólnie o enduro (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Pogaduchy (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Wątek: 1Enduro.pl - blog enduro (/showthread.php?tid=6088)

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Wooyek - 10-05-2017 17:10

(10-05-2017 14:37)razor napisał(a):  myslalem o VertStar na przód (skoro proponujesz SuperGravity).
ta zime przejezdzilem na MM SnakeSkin TrailStar z przodu i w sumie nie widzialem róznicy w przyczepnosci. z tylu HR2 Exo TR 3C (ktory mi sie przecial na pierwszym zjezdzie, ale latka potem od srodka rozwiazala problem). a, no i czy dawac SuperGravity? moze lepiej Hucka Norrisa ?
No to skoro nie czułeś różnicy, to po co dawać Verstara? Wink Już Trailstar nie jest specjalnie trwały.

Co do Hucka Norrisa - ochroni przed rozcięciem przez obręcz, ale przez ostre podłoże już nie. Jest to jednak jakieś rozwiązanie. Tyle że nie wyobrażam sobie polecania każdej opony w trzech wersjach z zastrzeżeniami w stylu "tylko z Huckiem Norrisem", albo "Procore only" Wink O wkładkach antydobiciowych będzie oddzielna część poradnika Smile

(10-05-2017 15:34)KaNiOn napisał(a):  1. Jednak zastanawiam się, czy nie warto wspomnieć w ramach osobnego akapitu, że na przód zakłada się ST,VertStar, MaxGrip, Trail star, Maxxterra, a na tył Dual, PaceStar itd itp.
Choć o tym już w sumie było wcześniej.
2. Zastanawiam się czy wrzucenie TrailKinga do opon uniwersalnych razem z Minionem, HaighRollerem i resztą jest prawidłowe - TrailKing nie działa w błocie, w miękkim działa średnio - to jest 100% opona na suche warunki, tyle, że z agresywniejszym bieżnikiem niż semi-slicki.
3. Warto by gdzieś wspomnieć, że HighRoller jest bardziej na mokre, a Minion bardziej na suche.

BTW przydałby się wg. mnie jakiś test HR2 vs DHR2 vs DHF - te opony są na tyle podobne, że narosło wiele mitów na temat ich właściwości (takie mam wrażenie).

1. Pomyślę nad tym, żeby rozgraniczyć polecane wersje między przednią i tylną oponę - miałoby to sens.
2. No nie wiem, z testów które czytałem, wychodziło że jednak jest to bardziej agresywna opona od np. Mountain Kinga. No i taki np. DHF, też z tej grupy, też nie jest mistrzem błota.
3+BTW. Racja, postaram się dodać coś takiego.

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - KaNiOn - 10-05-2017 17:26

(10-05-2017 17:10)Wooyek napisał(a):  (...)
2. No nie wiem, z testów które czytałem, wychodziło że jednak jest to bardziej agresywna opona od np. Mountain Kinga.
Fakt niby jest bardziej agresywna od Mountain Kinga, ale to chodzi o inna agresję Wink
Mountain King ma mniejszą objętość, i mniejsze klocki wg. Continentala na mokrym spisuje się lepiej od TK, nie ma też wersji Apex przeznaczonej do DH.

MK to taka opona Trail - wg. mnie jej w ogóle nie powinno być w zestawieniu opon do Enduro (ale biorąc pod uwagę, że jest np. Ardent to sam nie wiem Wink)

(10-05-2017 17:10)Wooyek napisał(a):  No i taki np. DHF, też z tej grupy, też nie jest mistrzem błota.
DHF nie jest mistrzem błota i jest lepszy w błocie jakoś ze 3x od TK.
Z resztą co ja sie będę produkować - nawet Continental twierdzi, że TK na mokre nie nadaje się wcale:
http://www.continental-tires.com/bicycle/tyres/mountainbike-tyres/trail-king-protection-apex
a tu dla porównania MK:
http://www.continental-tires.com/bicycle/tyres/mountainbike-tyres/mountain-king-protection

Testów nie czytałem - jeżdżę na przemian na TK i Minionach i jw. TK zdecydowanie bym nie polecił jako opony uniwersalnej na każde warunki, ale za to na suchym jest rewelacyjna i pięknie chodzi po bandach.
TK to dla mnie taki bikeparkowy warrior Wink

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Wooyek - 11-05-2017 08:51

Hm, no to teraz mam zagwozdkę, czy Conti w ogóle ma w ofercie jakiś odpowiednik High Rollera 2 albo DHF-a? Tongue

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - kubol - 11-05-2017 09:00

(11-05-2017 08:51)Wooyek napisał(a):  Hm, no to teraz mam zagwozdkę, czy Conti w ogóle ma w ofercie jakiś odpowiednik High Rollera 2 albo DHF-a? Tongue

Ja bym powiedział, że Der Baron 2.4 to krzyżówka HR z Shoty, a Der Kaiser 2.4 to taki DHF+DHR.

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Wooyek - 11-05-2017 09:18

A Trail Kinga wrzucić do kategorii ścieżkowej razem z Mountain Kingiem?

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - kubol - 11-05-2017 09:30

(11-05-2017 09:18)Wooyek napisał(a):  A Trail Kinga wrzucić do kategorii ścieżkowej razem z Mountain Kingiem?

Zdecydowanie. To są dobrze trzymające opony, ale zastanów się, 'DH' w DHR i DHF nie jest bez powodu. Dodatkowo moim zdaniem przeznaczenie zdradzają boczne klocki - jeżeli jest równy rządek, to jest to opona do zapitalania, a jeżeli są dziury, to jest to opona do Trail/AM.
TK to trailowa opona na suche, a MK na mokre. Mają świetną przyczepność, ale są za mało wytrzymałe do enduro. Byłem naocznym świadkiem rozwalenia 2x TK 2.4, 1x TK 2.2 i 1x MK 2.4 w sumie w lajtowych miejscach.

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Barton - 11-05-2017 09:40

Przesadzacie z tym TK, to nie jest słaba opona.
Jeździłem na MK i TK i wg mnie Wooyek to dobrze zakwalifikował.

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - pHarry - 11-05-2017 10:03

(11-05-2017 09:30)kubol napisał(a):  Byłem naocznym świadkiem rozwalenia 2x TK 2.4, 1x TK 2.2 i 1x MK 2.4 w sumie w lajtowych miejscach.

Były wśród nich wersje enduro, czyli Protection Apex ?

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - kubol - 11-05-2017 10:05

(11-05-2017 10:03)pHarry napisał(a):  
(11-05-2017 09:30)kubol napisał(a):  Byłem naocznym świadkiem rozwalenia 2x TK 2.4, 1x TK 2.2 i 1x MK 2.4 w sumie w lajtowych miejscach.

Były wśród nich wersje enduro, czyli Protection Apex ?

Wszystkie były ProTection, a TK 2.4 był do tego Apex. Wszystkie przecięte przez obręcz. Apex nie chroni przez przecięciem, jedynie usztywnia. Tak samo kiedyś przeciąłem Barona 2.3 Apex (bez ProTection) właśnie w miejscu, gdzie jest Apex. Natomiast w identycznych sytuacjach nigdy nie zrobiłem krzywdy DHFowi czy DHRowi EXO. Do tego MK 2.4 przeciąłem raz na bieżniku od kamienia (nic się nie wbiło, zwyczajnie przecięta pod klockiem). Do tego raz w TK 2.2 ProTection zerwałem oplot na Twisterze ... Dla ustalenia uwagi ważę na golasa 73kg.

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - szopi - 11-05-2017 10:33

(10-05-2017 15:34)KaNiOn napisał(a):  3. Warto by gdzieś wspomnieć, że HighRoller jest bardziej na mokre, a Minion bardziej na suche.

BTW przydałby się wg. mnie jakiś test HR2 vs DHR2 vs DHF - te opony są na tyle podobne, że narosło wiele mitów na temat ich właściwości (takie mam wrażenie).
A mnie szczerze mówiąc zaskakuje stwierdzenie, że HR2 jest lepszy w mokro -błotnych warunkach od DHF na przodzie. W moim odczuciu zarówno HR jak i HR2 mocno ujeżdża na boki w takich warunkach i o ile na tyle jeszcze go przeżyję to na przód w życiu bym go nie założył w taki warun. Na DHFie dużo pewniej się czułem w zróżnicowanych warunkach niż na HR2 przy czym DHF ujeżdżałem jeszcze na 26". Co ciekawe jeśli chodzi o zastosowanie HR2 na tyle to np. taki Ardent 2,25 EXO w mojej opinii zdecydowanie lepiej podjeżdża w wilgotnych/mokrych warunkach (lepiej sie odpycha w wilgotnym gruncie) niż HR2 TR 2,3. Takie miałem odczucia przynajmniej do wersji tych opon z 2014r.

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - razor - 11-05-2017 11:33

(10-05-2017 17:10)Wooyek napisał(a):  
(10-05-2017 14:37)razor napisał(a):  myslalem o VertStar na przód (skoro proponujesz SuperGravity).
ta zime przejezdzilem na MM SnakeSkin TrailStar z przodu i w sumie nie widzialem róznicy w przyczepnosci. z tylu HR2 Exo TR 3C (ktory mi sie przecial na pierwszym zjezdzie, ale latka potem od srodka rozwiazala problem). a, no i czy dawac SuperGravity? moze lepiej Hucka Norrisa ?
No to skoro nie czułeś różnicy, to po co dawać Verstara? Wink Już Trailstar nie jest specjalnie trwały. .
teraz nie mam VertStara, bo mam SnakeSkin jedynie z przodu (rok temu byl SG), ale gdybym mial SG to bym dal VS Wink

(11-05-2017 08:51)Wooyek napisał(a):  Hm, no to teraz mam zagwozdkę, czy Conti w ogóle ma w ofercie jakiś odpowiednik High Rollera 2 albo DHF-a? Tongue
Der Kaiser Projekt Apex lub Trail King Apex Protection - na tyl (waga ~1000g, wiec raczej odpowiednie)
Der Baron Projekt Apex - na przod (moze i tyl? nie znam sie na Conti)

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - KaNiOn - 11-05-2017 11:56

(11-05-2017 09:40)Barton napisał(a):  Przesadzacie z tym TK, to nie jest słaba opona.
Jeździłem na MK i TK i wg mnie Wooyek to dobrze zakwalifikował.

Słaba nie jest (wg. mnie zarówno w kwestii trzymania (na suchym) jak i wytrzymałości).
Mam i sobie chwalę.
W wersji 2,4" Protection Apex jej nie rozwaliłem.
Jest też dość ciężka i duża.

Mimo wszystko zwracam po prostu uwagę, że na mokre się nie nadaje = nie jest opona uniwersalną.

Po prostu przy obecnych beskidzkich warunkach po zmianie z TK na Miniony "odetchnąłem z ulgą", a jw. Minion mistrzem mokrego nie jest.

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Wooyek - 11-05-2017 13:02

(11-05-2017 10:33)szopi napisał(a):  A mnie szczerze mówiąc zaskakuje stwierdzenie, że HR2 jest lepszy w mokro -błotnych warunkach od DHF na przodzie.(...)Ardent 2,25 EXO w mojej opinii zdecydowanie lepiej podjeżdża w wilgotnych/mokrych warunkach (lepiej sie odpycha w wilgotnym gruncie) niż HR2 TR 2,3.
1. DHF lepszy na mokrym od HR2.
2. Ardent dobrze podjeżdżąjący na mokrym.

Dwia swietrzenia, z którymi baaardzo trudno się zgodzić (bazując zarówno na własnych doświadczeniach, jak opiniach innych) Wink

(11-05-2017 11:56)KaNiOn napisał(a):  Mimo wszystko zwracam po prostu uwagę, że na mokre się nie nadaje = nie jest opona uniwersalną.
Może to kwestia stylu jazdy? Niektórym np. Maxxisy zupełnie nie leżą, a odnajdują się na Schwalbe. Szukam testów Conti, żeby jakoś lepiej się w tym zorientować i trudno mi znaleźć argumenty za zmianą kategorii TK...

Cytat:Where the Trail King really comes into its own is riding very technical trails with lots of roots and rocks and other obstacles. Really demanding and slippery stuff basically. The Black Chilli compound gives the tyre fantastic tenacity on roots and rocks. The tyre also copes well on trails ranging from dry and loose to wet and swampy. I’ve been running them through the winter and the trails have been pretty sloppy. They’ve been just fine. They clear well despite the reasonably tightly packed tread pattern, and that broad paddle shape central tread section finds good grips when climbing. They just hook up on whatever trail you’re pinning them down, inspiring loads of confidence to push the speed higher and higher.
https://bikemagic.com/bike-components/bike-tyres/continental-trail-king-650b-tyre-review.html

Cytat:Continental's Trail King was one of the first new generation tough, high-traction, downhill-proof but trail-efficient mountain bike tyres, and it's still one of the best. The broad open-paddle, siped-top tread with a wall of wavy side knobs gives excellent mechanical traction everywhere from bogs to bar-end scraping berms.
http://www.bikeradar.com/mtb/gear/category/components/tyres/mountain/product/review-continental-trail-king-protection-13-47887/

Cytat:Get them into the loose or really wet and they keep on delivering that predictability that means you can just keep riding.Even on the freshest of sloppy lines I’ve not really felt the tire get too clogged, the tread is pretty widely spaced and sheds well.
http://ride.io/reviews/continental-trail-king-review/

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - szopi - 11-05-2017 14:04

(11-05-2017 13:02)Wooyek napisał(a):  
(11-05-2017 10:33)szopi napisał(a):  A mnie szczerze mówiąc zaskakuje stwierdzenie, że HR2 jest lepszy w mokro -błotnych warunkach od DHF na przodzie.(...)Ardent 2,25 EXO w mojej opinii zdecydowanie lepiej podjeżdża w wilgotnych/mokrych warunkach (lepiej sie odpycha w wilgotnym gruncie) niż HR2 TR 2,3.

Dwia swietrzenia, z którymi baaardzo trudno się zgodzić (bazując zarówno na własnych doświadczeniach, jak opiniach innych) Wink
Ardent nie tyle dobrze podjeżdżający, nie popadajmy w przesadę :-), co w porównywalnych warunkach, może nie tyle błotnych co wilgotnych albo nieco ośnieżonych gdzie można już mieć problemy z utrzymaniem trakcji pod górę, na tych samych podjazdach HR2 szybciej zrywał przyczepność. Po kilkukrotnych obserwacjach sam byłem zdziwiony bo Ardenta traktowałem typowo jako oponę, która ma się głównie dobrze toczyć po lokalnych pagórkach i lasach w Wawie i w zasadzie też tylko tutaj jest używany. Aczkolwiek OSy z ET na Koziej też zdarzyło mu się zaliczyć pewnej ciepłej zimy i przeżył ;-) Niemniej w warunkach innych niż typowo suche, wobec tego czego się spodziewałem po Ardencie, to podjazdowo zaskoczył na plus w stosunku do HR2. Żeby nie było to na góry raczej zawsze wjeżdża HR2 na tył, przód MM SS Trail Star, która chyba w zestawieniu z DHF i HR2 ogarnia najwięcej no może poza trasami typu Twister czy Single pod Smrekiem gdzie jest lekko kapryśna.

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - momank - 11-05-2017 14:29

Tak czytam, czytam i... Okazuje się, że opony to dość indywidualna sprawa :-). Prawie jak siodełko.

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - KaNiOn - 11-05-2017 15:24

(11-05-2017 13:02)Wooyek napisał(a):  

(11-05-2017 11:56)KaNiOn napisał(a):  Mimo wszystko zwracam po prostu uwagę, że na mokre się nie nadaje = nie jest opona uniwersalną.
Może to kwestia stylu jazdy? Niektórym np. Maxxisy zupełnie nie leżą, a odnajdują się na Schwalbe. Szukam testów Conti, żeby jakoś lepiej się w tym zorientować i trudno mi znaleźć argumenty za zmianą kategorii TK...

Cytat:Where the Trail King really comes into its own is riding very technical trails with lots of roots and rocks and other obstacles. Really demanding and slippery stuff basically. The Black Chilli compound gives the tyre fantastic tenacity on roots and rocks. The tyre also copes well on trails ranging from dry and loose to wet and swampy. I’ve been running them through the winter and the trails have been pretty sloppy. They’ve been just fine. They clear well despite the reasonably tightly packed tread pattern, and that broad paddle shape central tread section finds good grips when climbing. They just hook up on whatever trail you’re pinning them down, inspiring loads of confidence to push the speed higher and higher.
https://bikemagic.com/bike-components/bike-tyres/continental-trail-king-650b-tyre-review.html

Cytat:Continental's Trail King was one of the first new generation tough, high-traction, downhill-proof but trail-efficient mountain bike tyres, and it's still one of the best. The broad open-paddle, siped-top tread with a wall of wavy side knobs gives excellent mechanical traction everywhere from bogs to bar-end scraping berms.
http://www.bikeradar.com/mtb/gear/category/components/tyres/mountain/product/review-continental-trail-king-protection-13-47887/

Cytat:Get them into the loose or really wet and they keep on delivering that predictability that means you can just keep riding.Even on the freshest of sloppy lines I’ve not really felt the tire get too clogged, the tread is pretty widely spaced and sheds well.
http://ride.io/reviews/continental-trail-king-review/

Tylko jedno sformułowanie w pierwszym przytoczonym cytacie świadczy o dobrej trakcji w błocie: "The tyre also copes well on trails ranging from dry and loose to wet and swampy." - i z takim sformułowaniem zgodzić się nie mogę bo w warunkach "swampy" TK jest do bani wg. mnie...

Wszystko zależy na co się zwraca uwagę - jeśli chodzi o mokre kamienie/korzenie to większe znaczenia ma mieszanka - po twardym ale mokrym nawet na Minionach SS w wersji ST/MaxxGrip pojedzie się świetnie - czy to oznacza, że to dobra opona uniwersalna - w końcu sprawdza się zawsze i wszędzie z wyjątkiem miękkiego lub miękkiego i mokrego (czyli błota)? Wink

BTW Polecam Ci osobiście sprawdzić TK w topowej wersji przy jakiejś okazji - jw. jak dla mnie jest to jedna z najlepszych opon ever z wyłączeniem błota zatem zdecydowanie warta jest zakupu i pozostania z nią na dłużej.

Przejeździłem na TK prawie dwa lata w każdych warunkach i jeździć się da, ale jw. jest znacznie gorzej w błocie niż na np. Minionach - jest dużo mniej uniwersalna i osobiście wsadziłbym ją do kategorii opon "suchych".

BTW2 Ciekawe też w kategorii testów jest własnie porównanie tj. co innego testować jedną konkretną oponę w konkretnej wersji, a co innego porównanie do innych - mogą być inne wnioski z takiego testu.

Tutaj też warto zwrócić uwagę, że w Twoim artykule poruszasz kwestie defacto bieżnika - rozmiar opony/mieszanki/grubość ściany - załatwiłeś wcześniejszymi seriami. Zatem podpieranie się recenzjami gdzie ktoś testuje konkretną wersje z konkretną mieszanką może nie być zbyt trafne (bo będzie zwracać uwagę na cechy mieszanki i np. wytrzymałości - gdzie Ty te cechy w tym artykule pomijasz).

BTW3
Kwestia stylu jazdy i preferencji również jest niepomijalna.

Tutaj też można zwrócić uwagę, że jedni wolą Miniona z jego "kwadratowym profilem" i potężną ilością gripa, aż do momentu kiedy klocki puszczają i lecisz driftem wiedząc, że ten zakręt zrobiłeś za srogo Wink

Inni mogą woleć TK z jego "okrągłym profilem" gdzie w bandach możesz się kłaść dotykając kierą ziemi i ciągle mieć dobrą przyczepność Wink

Ten temat można ciągnąć dalej i...
i spotkać się przy piwie Wink

Z mojej strony EoT.
Artykuł jak i inne z Twojej stronki na poziomie.
Wink

No i jeszcze jedna kwestia o której w ogóle nie pomyślałem:
Na Szkocję będzie inna opona uniwersalna, niż na Beskidy, albo na Włochy, czy na Rychleby...

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - mamba - 11-05-2017 18:14

(10-05-2017 15:34)KaNiOn napisał(a):  Zestawienie wg. mnie super z tym, że nie wiem co w nim robią opony Mavica - jeździ ktoś na tym? Wink

Ja jeździłam Smile))
Jeszcze mając 26 cali.
Mega opony. Kupiłam na jakimś wyjeździe w Livigno.

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Rzaq - 11-05-2017 21:38

MZ poza dzieleniem na kategorię warto przy każdej oponie wstawić krótki opis

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Guncar - 12-05-2017 06:30

(11-05-2017 13:02)Wooyek napisał(a):  Szukam testów Conti, żeby jakoś lepiej się w tym zorientować i trudno mi znaleźć argumenty za zmianą kategorii TK...

Szukałeś/patrzyłeś po youtubie? Znalazłem tam kilka testów kilku opon na raz. M.in Bike Radar testował. Mogą być pomocne takie testy.
Choć to nie zmieni faktu, że odczucia poszczególnych osób mogą zupełnie odmienne i dane opony komuś nie będą pasowały.
To tak odnośnie testów wielu opon na raz.
Sam pooglądałem i poczytałem trochę testów żeby coś wybrać. Kuszą mnie jeszcze opony Panaracer ale jakoś słaby wybór mają. Fire jest ale jakiś wąski. No i Kenda ta nowa mi się podoba. Powinna dobrze gryźć Wink
Artykuły o oponach podobają mi się i nawet ceny opon są znośne Smile

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Jaro - 12-05-2017 07:33

Potwierdzam, jeździłem na TK na tej oponie i jak tylko zrobiło się wilgotno tył nie miał przyczepności w porównaniu do DHF'a, przejeździłem na niej cały sezon i jeśli chodzi o pancerność to lepsza od Miniona EXO ale trzymanie w mokrym to słabiutkie, opona wg mnie strickte na tył na suche warunki.

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Wooyek - 15-05-2017 19:40

Nowy wpis: Test: Kross Grist 2.0 2017

Wrażenia z jazdy na nowym plusowym sztywniaku Krossa, który budzi kontrowersje ceną, masą i... byciem Krossem Wink Jak jest w praktyce?

http://www.1enduro.pl/test-kross-grist-2-0-2017/

[Obrazek: kross-grist-2-0-2017-test-12-800x532.jpg]

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - konradal - 15-05-2017 20:40

Michał, proszę Cię, rower Ci ziewa, nie rób Kędrackiego, proszę.

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Wooyek - 16-05-2017 07:33

(15-05-2017 20:40)konradal napisał(a):  Michał, proszę Cię, rower Ci ziewa, nie rób Kędrackiego, proszę.

?

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - kubol - 16-05-2017 07:46

(16-05-2017 07:33)Wooyek napisał(a):  
(15-05-2017 20:40)konradal napisał(a):  Michał, proszę Cię, rower Ci ziewa, nie rób Kędrackiego, proszę.

?

Chodzi o to, że jest cienka granica między lekkim i zabawnym tekstem, a tandetą, i zdaniem kolegi ją przekroczyłeś Wink
Moim zdaniem jednak trafiłeś w gusta większości, więc z punktu widzenia ekonomicznego jest bardzo ok Wink

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - konradal - 16-05-2017 10:02

(16-05-2017 07:46)kubol napisał(a):  
(16-05-2017 07:33)Wooyek napisał(a):  

?

Chodzi o to, że jest cienka granica między lekkim i zabawnym tekstem, a tandetą, i zdaniem kolegi ją przekroczyłeś Wink
Moim zdaniem jednak trafiłeś w gusta większości, więc z punktu widzenia ekonomicznego jest bardzo ok Wink

no aż tak daleko to bym się nie posunął, weźcie po prostu Bikeboard i sobie poczytajcie, coraz mniej treści, a tylko złote myśli naczelnego. Teraz nawet zdjęcia są takie, że nic nie widać. Artystyczne.
A teksty Michała zawsze były rzeczowe i precyzyjne (ten też jest), więc tak mnie tknęło, że nie idź tą drogą etc. Smile