Oficjalne forum ENDURO TROPHY
1Enduro.pl - blog enduro - Wersja do druku

+- Oficjalne forum ENDURO TROPHY (http://endurotrophy.pl/forum)
+-- Dział: Ogólnie o enduro (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Pogaduchy (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Wątek: 1Enduro.pl - blog enduro (/showthread.php?tid=6088)

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Guncar - 30-01-2017 11:30

(30-01-2017 10:18)momank napisał(a):  
(30-01-2017 06:45)Guncar napisał(a):  Za to jeśli oszczędza się kilka stówek albo nawet ponad 1000zł to nie wiem czy ma sens składanie.
No jeśli dla kogoś 1000 zł to marny grosz to faktycznie nie ma co sobie głowy zawracać. Dla mnie liczy się każda stówa na przykład. Stówa tu, stówa tam, tysiąc tu, tysiąc tam i masz konkret wyjazd.
Dlatego mnie się nie opłaca składać i albo kupie np nowego swaga 10 bo mi wystarczy a jak się złapie rabat to już w ogóle nawet używki sie nie będzie opłacało. Albo faktycznie używka tylko że jest bardzo bardzo mało sprzętów w rozmiarze dla mnie.
Oczywiście można składać na używanych częściach ale zajmie to pewnie więcej czasu i tak finalnie nie wiadomo jak długo dana część jeszcze pożyje.

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - momank - 31-01-2017 09:58

(30-01-2017 11:30)Guncar napisał(a):  
(30-01-2017 06:45)Guncar napisał(a):  Za to jeśli oszczędza się kilka stówek albo nawet ponad 1000zł to nie wiem czy ma sens składanie.
No jeśli dla kogoś 1000 zł to marny grosz to faktycznie nie ma co sobie głowy zawracać. Dla mnie liczy się każda stówa na przykład. Stówa tu, stówa tam, tysiąc tu, tysiąc tam i masz konkret wyjazd.
Dlatego mnie się nie opłaca składać i albo kupie np nowego swaga 10 bo mi wystarczy a jak się złapie rabat to już w ogóle nawet używki sie nie będzie opłacało. Albo faktycznie używka tylko że jest bardzo bardzo mało sprzętów w rozmiarze dla mnie.
Oczywiście można składać na używanych częściach ale zajmie to pewnie więcej czasu i tak finalnie nie wiadomo jak długo dana część jeszcze pożyje.

Chcę wyjaśnić jedną rzecz. Nigdy nie składam rowerów z części używanych przez innych, no kiedyś kupiłem ramę używkę, ale jej stan był igła, była z damperem również igła. Moje składanie opiera się zazwyczaj na nowej ramie wraz z damperem, ale szukam okazji i takie się znajdują, mając rower na którym jeżdżę mogę sobie pozwolić na szukanie innej ramy bo mam czym jeździć i nie ma presji czasu. Kupuję taką ramę która ma: interesujący mnie rozmiar, geometrię, musi być z dedykowanym damperem. Resztę części przeszczepiam ze swojego jeżdżącego roweru. No teraz miałem większy wydatek, bo trzeba było kupić stery i nowe obręcze+szprychy+opony. Opony kupiłem nowe, zdjęte z nowego roweru - cena była bardzo korzystna, oczywiście obręcze nowe i szprychy oraz nyple też nowe - kupione w sklepie stacjonarnym - pozdrawiam Wujka Emana. Koła zaplotłem sam, więc ten koszt odpada. Swoich części jestem pewien bo są w miarę nowe - mam na myśli hamulce, rurki, myk myka, siodło. Korba zostaje. napęd i tak podlegał by zmianie - to się zużywa więc nie ma co marudzić, i tu znowu oszczędność. Zębatka NW w barterze od kogoś komu serwisowałem amortyzator - nowa, sam ją wyprodukował więc też miał niski koszt Smile - Banless, pozdrawiam Smile. Łańcuch, manetka, przerzutka będą kupione w sklepie stacjonarnym u
Wujka Emana rzecz jasna Smile, kaseta 11-46 u skośnych braci gdyż nikt w Polsce nie był w stanie zaproponować tak dobrej ceny. Póki co rower wciąż jest gotowy do jazdy ale transformuje. Będzie gotowy na połowę marca - tak myślę. Wszystko zaczęło się w drugiej dekadzie listopada, przez moment nie miałem ramy w ogóle,ale to trwało 3 dni zaledwie Smile. Czy do marca to długo zważywszy, że wciąż jest możliwość jeżdżenia tym rowerem ? Moim zdaniem nie. Warto jeszcze dodać, że nastąpiła mobilizacja i sprzedałem sporo części które nie był już potrzebne no i oczywiście ramę której używałem do czasu zakupienia innej - pozdrawiam Konradala. Rama kupiona od Kejsaja którego też pozdrawiam. Jak widać najważniejsze transakcje zawarłem tu na tym forum, co też nie jest bez znaczenia, pewność zakupu i spokojna sprzedaż to są rzeczy ważne. Sumując, to koszt w zasadzie nowego roweru (nie licząc amortyzatora, kiery, myk myka, korby, siodła i piast - bo to moje części) wyszedł na dość niskim poziomie. Rama którą sprzedałem miała ten sam standard piasty tylnej a myk myk był w niej na redukcji którą oddałem kupującemu moją ramę, bo do nowej podeszło bez redukcji Smile.
Tylko na takich warunkach da się złożyć coś nowego dokładają bardzo mało. Gdyby kupować tak jak wspomniałeś, niepewne używane części, ramę nową ze sklepu, potem brnąć przez dobór dampera... To się na pewno nie opłaca.

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - tsuful - 31-01-2017 12:01

(31-01-2017 09:58)momank napisał(a):  
(30-01-2017 11:30)Guncar napisał(a):  

Chcę wyjaśnić jedną rzecz. Nigdy nie składam rowerów z części używanych przez innych, no kiedyś kupiłem ramę używkę, ale jej stan był igła, była z damperem również igła. Moje składanie opiera się zazwyczaj na nowej ramie wraz z damperem, ale szukam okazji i takie się znajdują, mając rower na którym jeżdżę mogę sobie pozwolić na szukanie innej ramy bo mam czym jeździć i nie ma presji czasu. Kupuję taką ramę która ma: interesujący mnie rozmiar, geometrię, musi być z dedykowanym damperem. Resztę części przeszczepiam ze swojego jeżdżącego roweru. No teraz miałem większy wydatek, bo trzeba było kupić stery i nowe obręcze+szprychy+opony. Opony kupiłem nowe, zdjęte z nowego roweru - cena była bardzo korzystna, oczywiście obręcze nowe i szprychy oraz nyple też nowe - kupione w sklepie stacjonarnym - pozdrawiam Wujka Emana. Koła zaplotłem sam, więc ten koszt odpada. Swoich części jestem pewien bo są w miarę nowe - mam na myśli hamulce, rurki, myk myka, siodło. Korba zostaje. napęd i tak podlegał by zmianie - to się zużywa więc nie ma co marudzić, i tu znowu oszczędność. Zębatka NW w barterze od kogoś komu serwisowałem amortyzator - nowa, sam ją wyprodukował więc też miał niski koszt Smile - Banless, pozdrawiam Smile. Łańcuch, manetka, przerzutka będą kupione w sklepie stacjonarnym u
Wujka Emana rzecz jasna Smile, kaseta 11-46 u skośnych braci gdyż nikt w Polsce nie był w stanie zaproponować tak dobrej ceny. Póki co rower wciąż jest gotowy do jazdy ale transformuje. Będzie gotowy na połowę marca - tak myślę. Wszystko zaczęło się w drugiej dekadzie listopada, przez moment nie miałem ramy w ogóle,ale to trwało 3 dni zaledwie Smile. Czy do marca to długo zważywszy, że wciąż jest możliwość jeżdżenia tym rowerem ? Moim zdaniem nie. Warto jeszcze dodać, że nastąpiła mobilizacja i sprzedałem sporo części które nie był już potrzebne no i oczywiście ramę której używałem do czasu zakupienia innej - pozdrawiam Konradala. Rama kupiona od Kejsaja którego też pozdrawiam. Jak widać najważniejsze transakcje zawarłem tu na tym forum, co też nie jest bez znaczenia, pewność zakupu i spokojna sprzedaż to są rzeczy ważne. Sumując, to koszt w zasadzie nowego roweru (nie licząc amortyzatora, kiery, myk myka, korby, siodła i piast - bo to moje części) wyszedł na dość niskim poziomie. Rama którą sprzedałem miała ten sam standard piasty tylnej a myk myk był w niej na redukcji którą oddałem kupującemu moją ramę, bo do nowej podeszło bez redukcji Smile.
Tylko na takich warunkach da się złożyć coś nowego dokładają bardzo mało. Gdyby kupować tak jak wspomniałeś, niepewne używane części, ramę nową ze sklepu, potem brnąć przez dobór dampera... To się na pewno nie opłaca.

Jezeli komus sie nie chce tego czytac ^^ to podsumowujac wszystko wyzej, Momank pozdrawia cale forum Big Grin

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - momank - 31-01-2017 12:10

W pracy jestem, no co ? Smile

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Guncar - 31-01-2017 12:13

A no to wiadomo, że im pewniejszy osprzęt tym lepiej. A jak się ma drugi rower do jeżdżenia i cierpliwość w połączeniu z czasem do szukania oraz odpowiedni budżet to składanie się będzie opłacało. Wtedy można za np 10k poskładać sprzęt który by normalnie wyszedł np 15k. Generalnie tak mi się wydaje że im większy budżet tym więcej można zaoszczędzić.
Mnie się podoba takie grzebanie skręcanie itd ale budżet na to nie pozwala za bardzo i zostałbym jakiś czas bez sprzętu.

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Wooyek - 31-01-2017 19:57

Nowy wpis: Hajlajtsy: Monteria Fat Bike Race Góry Stołowe 2017

Miałem pewien problem z tą relacją, bo z jednej strony, zawody nie spełniły moich oczekiwań, a z drugiej - świetnie się na nich bawiłem. Dlaczego? Krótki opis moich wrażeń znajdziecie na blogu:

http://www.1enduro.pl/fat-bike-race-gory-stolowe-2017/

[Obrazek: fat-bike-race-gory-stolowe-2017-28.jpg]

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Wooyek - 02-02-2017 19:12

"Nowy" wpis: Miejsca: Trasy Enduro Srebrna Góra

Dzisiejsza nowość nie jest całkiem nowa - to odświeżony przewodnik po trasach w Srebrnej Górze (które tak się składa, że zbierają własnie hajs na rozbudowę Wink)

http://www.1enduro.pl/miejsca-trasy-enduro-srebrna-gora/

[Obrazek: srebrna-gora-trasy-enduro-25-800x532.jpg]

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - ishi - 02-02-2017 20:46

A co się dzieje z czerwonym XCO? Odcinek przy okopach wyglądał zachęcająco ale jak tam byłem ostatnio to był zawalony dalej drzewami i nie szło jechać.
Umar?

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Wooyek - 06-02-2017 21:33

Nowy wpis: Test: Dartmoor Primal Pro 27.5+ 2017

Jeśli zastanawiacie się, jak wypadł nowy półtłusty Primal w długim zimowym teście, to zapraszam na bloga Smile

(jeśli się nie zastanawiacie, też zapraszam)

http://www.1enduro.pl/test-dartmoor-primal-plus-2017/

[Obrazek: dartmoor-primal-pro-plus-test-61-800x532.jpg]

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Wooyek - 13-02-2017 18:17

Nowy wpis: Rowery enduro i trail - wszystkie modele 2017

Dzisiaj wpis typowo użytkowy - lista wszystkich rowerów zdatnych do jazdy po górach w cenie od 3000 do 15000 zł, czyli bardzo przydatne narzędzie w pierwszej fazie kupowania nowego roweru Wink

http://www.1enduro.pl/rowery-enduro-trail-full-hardtail-15000-zl-2017

[Obrazek: rowery-suare800.jpg]

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - vasco - 13-02-2017 18:31

Łooo Panie....ten żółty od razu wpada w oko Wink

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - tsuful - 13-02-2017 19:01

Dobra robota Wooyek !

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - razor - 13-02-2017 19:53

czemu niektora sa male a niektore duze ?? oo !! nie widze ORENDŻA ! Big Grin
Mety 4/4.2 tez nie ma

piszę o obrazku Smile

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Vanitas - 13-02-2017 20:59

Robiłem dla siebie takie małe pseudo porównanie. Możecie zerknąć Smile

Edit. .xlsx z Excela jest za duży Sad Ktoś ogarnia jak to ominąć? Sad

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Przeor - 13-02-2017 21:08

Wrzuć gdzieś a tu zapodaj link. Jest chyba coś takiego jak Google document czy jakoś tak.

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Wooyek - 13-02-2017 21:12

(13-02-2017 19:53)razor napisał(a):  czemu niektora sa male a niektore duze ?? oo !! nie widze ORENDŻA ! Big Grin
Mety 4/4.2 tez nie ma

piszę o obrazku Smile

1. Policz rowery na obrazku.
2. Policz rowery w tabelkach.
3. Domyśl się, czemu niektórych nie ma Tongue

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Vanitas - 13-02-2017 21:34

Czasem mózg mi się wyłącza Big Grin Dzięki @Przeor. Co do pliku tooo... Robiony był tylko do użytku własnego, więc nie bijcie za formatowanie Tongue Kolorki to własnej roboty nie skończony "ranking" zgodnie z legendą A1:A6. Jeśli macie ochotę to możecie pomóc odpowiednio pokolorować wszystkie dampery i widelce Foxa.
https://drive.google.com/file/d/0B0BWx6ogiLT2ejdBQ29ZMmJyVGM/view?usp=sharing

BTW. Tak patrzę na AUTHOR Patriot Evo Team 2017, On-One Codeine 27.5 SRAM X01. Ich osprzęt w tej cenie miażdży system :O Dlaczego nie są bardziej popularne?

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Wooyek - 16-02-2017 18:41

Nowy wpis: Top 10: rowery enduro do 9000 zł - modele 2017

Zakres cenowy obejmujący najtańsze rowery enduro przesunał się o 1000 zł, ale rowery są lepsze, niż kiedykolwiek - oto 10 moim zdaniem najciekawszych Smile

http://www.1enduro.pl/rowery-enduro-do-9000-zl-2017/

[Obrazek: rowery-enduro-9000-zl-2017-800x445.jpg]

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Guncar - 17-02-2017 17:33

Fajne, fajne ale przyznać muszę, że i tak nie mam nawet tych 7k a chętnie bym zmienił rower na taki o nowej geo i ogólnie nowszy. Jedno mnie zaciekawiło najbardziej. Większość rowerów jest na NXie, czemu akurat na NX, M7000 wychodzi taniej a czy gorzej działa?

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - LukaszK - 17-02-2017 17:53

Wychodzi taniej dla kogo..? Jak producent bierze zawieche, heble i cały napęd do roweru od SRAMa to wątpię aby miał drozej.

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Wooyek - 22-02-2017 18:24

Nowy wpis: #PolskaSinglemStoi czyli polskie singletracki 2017

Pewnie już wiecie, że udało się zebrać kasę na nowy podjazd w Srebrnej Górze (aktualnie celem zbiórki jest zrobienie z A1 trasy z większym pazurem). Ale w tym i przyszłym roku czeka nas dużo więcej nowości na polskich trailach. O nich właśnie w dzisiejszym artykule:

http://www.1enduro.pl/polska-singlem-stoi-polskie-singletracki-w-2017/

[Obrazek: enduro-trails-bielsko-podjazd-10-800x532.jpg]

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - ishi - 26-02-2017 19:47

Czemu na liście nie ma Suliwoods?

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Przeor - 26-02-2017 19:57

Bo Szwed nie zapłacił za promocję Wink

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - ishi - 26-02-2017 20:00

Heh, tak się właśnie zastanawiam jak w swoim kalectwie zacząć ten sezon i chyba pojadę właśnie tam żeby się nie zabić już na starcie.

Przez chwilę myślałem że to zaorali ale jak to tylko kwestia promo to ok.

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Przeor - 26-02-2017 20:45

Ej, ja nie wiem. Taki joke.