Oficjalne forum ENDURO TROPHY
1Enduro.pl - blog enduro - Wersja do druku

+- Oficjalne forum ENDURO TROPHY (http://endurotrophy.pl/forum)
+-- Dział: Ogólnie o enduro (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Pogaduchy (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Wątek: 1Enduro.pl - blog enduro (/showthread.php?tid=6088)

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Kapitan Misfit - 03-11-2016 16:11

"Kupiłem rower na własność i zrezygnowałem całkowicie z publikacji bez wynagrodzenia "

Czyli piszesz tylko o tym co jest zaplacone,tak?No i ok. zyc trzeba.

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - tsuful - 03-11-2016 16:17

(03-11-2016 14:09)stefangruber napisał(a):  
(03-11-2016 13:33)tsuful napisał(a):  http://www.bikeradar.com/mtb/gear/article/terrible-bikes-still-exist-48453/

Zwróć jednakowoż uwagę, że nazwa producenta nigdzie nie pada (tylko: "Sure it was a brand I'd never seen or even heard of before"), zdjęcia są też tak robione, żeby nie było jej widać.

Wiem, wiem Stefan. Tak tylko troluje sobie Wink

Woojek - rob co robisz, bo robisz to wg mnie dobrze. Sila z Toba Smile

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Duke_BB - 03-11-2016 16:18

A tak w ogóle to sorry, ale mowa jest o plecaku z Decatlonu kontra plecak Kross.
Jedno to plecak ultramasowej produkcji budżetowej marki budżetowego sklepu sportowego a drugi to produkt marki rowerowej, w dodatku polskiej!

W tym miejscu chciałbym zaznaczyć, że posiadam produkty z Decathlonu i nie mam nic do nich ani nikogo kto ich używa, ale takt jest faktem, produkty pod markami własnymi Deca mają być tańszą alternatywą dla produktów flagowych.
Zawsze są tańsze lub oferują więcej za mniejszą kwotę.

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Wooyek - 03-11-2016 16:26

(03-11-2016 16:11)Kapitan Misfit napisał(a):  "Kupiłem rower na własność i zrezygnowałem całkowicie z publikacji bez wynagrodzenia "

Dla jasności - chodziło oczywiście o publikacje komercyjne.

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - jaro323 - 03-11-2016 16:28

(03-11-2016 16:26)Wooyek napisał(a):  
(03-11-2016 16:11)Kapitan Misfit napisał(a):  "Kupiłem rower na własność i zrezygnowałem całkowicie z publikacji bez wynagrodzenia "

Dla jasności - chodziło oczywiście o publikacje komercyjne.

Dobra Wooyek przestań uczestniczyć w tej gównoburzy i bierz się za pisanie jakiegoś arta bo dni są krótkie i można coś poczytać wieczorkiem Smile

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Kosta - 03-11-2016 16:31

co to jest test Pickupa?

makaron777
o co Ci chodzi?
napisanie jednej kwestii odnośnie plecaka było wbiciem kija w mrowisko jak widzę...

jak idzie zauważyć - chyba nikt złego słowa w tej dziwnej dyskusji (jak już Misfit zauważył) nie powiedział.
blog jest mega i to pewnie to wszyscy potwierdzą, ale napisanie jakiejkolwiek opinii - wywołuje fale oburzenia.
aż tak się nie czepiajcie prostych wypowiedzi, szukając 2 albo 3 dna.

Wooyek - nie rezygnuj Wink Ja się już czepiał nie będę...

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Wooyek - 03-11-2016 16:32

(03-11-2016 16:28)jaro323 napisał(a):  Dobra Wooyek przestań uczestniczyć w tej gównoburzy i bierz się za pisanie jakiegoś arta

OK Smile

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Przeor - 03-11-2016 16:34

Ja, w ramach urozmaicenia szpeju prezentowanego na blogu, widziałbym Wooyka jak testuje dostępne na rynku prezerwatywy. Już widzę te zdjęcia, zbliżenia, dokładne opisy...
A tak serio, to ja bym nie odpisywał na zaczepki i krytykę. Tylko rozważałbym ją w sercu i albo wcielał w życie, albo palił w ogniu piekielnym.

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Mrs_Sil - 03-11-2016 18:07

Kapitan I love U ale w tej dyskusji 1:0 dla Wojka, sorry musiałam Cię zdradzić Smile
Wooyek keep going And fuck them all Smile

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Duke_BB - 03-11-2016 18:12

Może ja mam jakieś inne standardy ale tej wymiany zdań gównoburzą bym nie nazwał, a już na pewno nie było tak źle, żeby trzeba było walczyć z hejterami na 'fuckem all'...?

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Kapitan Misfit - 03-11-2016 22:04

(03-11-2016 18:07)Mrs_Sil napisał(a):  Kapitan I love U ale w tej dyskusji 1:0 dla Wojka, sorry musiałam Cię zdradzić Smile

Kochana!...ALe przeciez ja nie nenguje działalnosci Wooyka. Wrecz przeciwnie - kibicuje mu mocno. Bo kazda inicjatywa godna jest oklasków.

Ja wogole nie czytam "testów" i innych product placementów - bo znam to od srodka i szkoda mi czasu...

Ale działalnosc Wooyka jest ok. I mam nadzieje ze wytrwale wypromuje sie do takiego poziomu aby mogl tylko na tym sie skupic i z tego czerpac profity.

Tylko w PL to ciezko moze byc...Bo tu tylko dystrybutorzy sa sprzetu w wiekszosc a oni maja w dupce wydawac tysiace tylko na to aby ktos napisal na swoim blogu piesn pochwalna jego produktu.

Tak czy siak czuje sie lekko zdradzony...Nie wiem moze to juz koniec z Nami...Sam nie wiem...Czuje ze cos uwiera mnie w plecy...To noz wbity. A serce me krwawi...No coz, musze nauczyc sie z tym zyc- choc nie bedzie to łatwe...

Mrs Sil - a moglo byc tak pieknie...Widzisz to ? Przy kominku na eko skórze z niedzwiedzia w zimowy wieczór w chatce wysoko w górach...czytamy razem testy afrodyzjaków na Wooyka blogu...? ach ... no szkoda.

Cóż...

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - mamba - 03-11-2016 22:05

Oj, szkoda, że cała dyskusja mnie ominęła.

Michur - jeśli ty masz takie podejście, to ja się nie dziwię, że rynek tak wygląda i że pożegnałeś byłego pracodawcę. Arek i Sonia są pro zdecydowanie. Zdecydowanie również smutne jest, że takie PRO osoby dostają od WIELKICH BRANDÓW (twoje słowa) wynagrodzenie w BARTERZE. Kilka kasków i plecakow, gogle. Nie dziwota, że potem zamiast trenować i płacić rachunki z wynagrodzenia sponsora Areczek musi kopać doły. Z całym szacunkiem do takiej pracy.

Testy produktów cenzurowane przez producenta..... serio? Może wystarczy czytać ze zrozumieniem. Na szczęście wcześniejszy dystry Camelbaka nie miał nic przeciw krytycznym słowom. Co więcej wiedział, że lepszy będzie mój subiektywizm niż narzucanie kierunku - http://www.mambaonbike.pl/fat-bike-race-gory-stolowe/

Wooyek - ilość hejterów jest wprost proporcjonalna do fejmu. Jest dobrze.

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - makaron777 - 03-11-2016 22:07

(03-11-2016 16:31)Kosta napisał(a):  makaron777
o co Ci chodzi?
napisanie jednej kwestii odnośnie plecaka było wbiciem kija w mrowisko jak widzę...

nie nie nie i jeszcze raz nie!
serio, gdyby nie wspominka o tym plecaku z deca i tego że teraz jest w promo to bym się nie zainteresował nim a tak cieszę się bo zapewne dziś go zamówie Smile

ot tyle...ja bardzo daleki jestem od podburzania/trollowania/hejtowania etc.

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Kapitan Misfit - 03-11-2016 22:19

Czekaj Mamba...Zastanów sie - bo wydaje mi sie ze delikatnie mowiac poprzewracalo sie w dupach...

1. Pamietaj ze SPONSORAMI sa firmy. Zwykle , polskie firmy dystrybucyjne. Nie wielkie korporacje z budzetami i marketingowym zapleczem.

Myslisz ze nie chcial bym aby np. Aga Szor / Tasman - dostawali kase i sprzet. No .....! Pewnie ze chcial bym! Ale nie da sie - bo nie ma kasy . No skumaj to!!!!!! I tak szok ze udało mi sie dla nich załatwic sprzet. chyba ok? Zreszta nawet pojecia nie masz ile w PL raiderów dostaje sprzet z takiego UVEXA...No ........! Zenada Mamba...

2. Ceny za wspolprace czy twoje czy wooyka - byly kosmicznie zaporowe. Nie udalo mi sie przeforsowac dawania kasy. A uwierz mi chcialem.

3. Barter - jak sama wiesz jest wszech obecny i tu powrot do punktu 1.

Odnosze wrazenie ze jestes czy Ty czy inni oderwani lekko od rzeczywistosci! To nie branza FMCG to firma dystrybucyjna. Czas na otwarcie oczków.

I tu kochana Mambeczko - przyczyna mojego rozstania z wielkim brendem... A raczej jego łacznikiem w postacie zwyklej polskiej firemki - bylo wlasnie brak mozliwosci zrobienie czekokolwiek sensownego... Oprocz reklamy do bikeboardu i innych scierw nie dało sie przekonac ich do niczego innego.

Wiec nie obrazaj mnie ok? Bo jestes mocno nie sprawiedliwa...

Ludzie - pamietajcie ze to zwykle male firmy dystyrbucyjne. Nie wlasciele marek. Jestescie zajebisci - badzcie jak MAJKA WŁOSZCZOWSKA, wtedy bedziecie dostawac kase . Proste! Albo piszcze maile bezposrednio do central firm - omijajac polskie dystrybucje. Lecz nie licz na odpowiedz...

Typowa postawa roszczeniowa...Nie daja kasy - no co za hujki...! A mi ktos daje? A Wam ktos daje? A im ktos dał?
Przeskocz Mamba z ostatnich miejsc na listach startowych na poczatek - to gadka bedzie łatwiejsza. Za co masz dostawac kase - za napisanie ze plecak jest ok... I to sie przelozy na sprzedaz? Jestes wyrocznia? Liderem opini? Olimpijka z medalami i tytułami na koncie...

Sory, ale zaczelas w ta nute to moze warto abys nabrala lekko pokory i skumala ze to polska nie elegancja francja.

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Mrs_Sil - 03-11-2016 22:24

(03-11-2016 22:04)Kapitan Misfit napisał(a):  
(03-11-2016 18:07)Mrs_Sil napisał(a):  Kapitan I love U ale w tej dyskusji 1:0 dla Wojka, sorry musiałam Cię zdradzić Smile

Kochana!...ALe przeciez ja nie nenguje działalnosci Wooyka. Wrecz przeciwnie - kibicuje mu mocno. Bo kazda inicjatywa godna jest oklasków.

Ja wogole nie czytam "testów" i innych product placementów - bo znam to od srodka i szkoda mi czasu...

Ale działalnosc Wooyka jest ok. I mam nadzieje ze wytrwale wypromuje sie do takiego poziomu aby mogl tylko na tym sie skupic i z tego czerpac profity.

Tylko w PL to ciezko moze byc...Bo tu tylko dystrybutorzy sa sprzetu w wiekszosc a oni maja w dupce wydawac tysiace tylko na to aby ktos napisal na swoim blogu piesn pochwalna jego produktu.

Tak czy siak czuje sie lekko zdradzony...Nie wiem moze to juz koniec z Nami...Sam nie wiem...Czuje ze cos uwiera mnie w plecy...To noz wbity. A serce me krwawi...No coz, musze nauczyc sie z tym zyc- choc nie bedzie to łatwe...

Mrs Sil - a moglo byc tak pieknie...Widzisz to ? Przy kominku na eko skórze z niedzwiedzia w zimowy wieczór w chatce wysoko w górach...czytamy razem testy afrodyzjaków na Wooyka blogu...? ach ... no szkoda.

Cóż...

Nie zasnę teraz... Ta świadomość eko skory... Cóż...

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Kapitan Misfit - 03-11-2016 22:27

I dalej bo kurcze, czytajac jeszcze raz twojego posta odnosze wrazenie ze masz 16 lat i zero doswiadczenia...

"Zdecydowanie również smutne jest, że takie PRO osoby dostają od WIELKICH BRANDÓW (twoje słowa) wynagrodzenie w BARTERZE. Kilka kasków i plecakow, gogle. Nie dziwota, że potem zamiast trenować i płacić rachunki z wynagrodzenia sponsora Areczek musi kopać doły. Z całym szacunkiem do takiej pracy."

---- Jeszcze raz --- abys zrozumiala --- to nie MARKA daje --- tylko lokalna POLSKA czesto MALA firma daje --- te " Kilka kasków i plecakow, gogle. " --- czy widzisz subtelna roznice?

A to co napisalas o ARKU to totalny belkot i znak ze totalnie nie znasz ani jego ani tego co robi...ale to zostawie bo to juz bardziej prywatne sprawy.

" płacić rachunki z wynagrodzenia sponsora" --- kurcze...myslisz ze taki Rafał WILK olimijczyk z tytułami dostaje kase od SPONSORA ( czytaj firmy dystrybucyjnej)... no nie!!!! dostaje kase za swoje wyniki w sporcie od PZKOLU . A ty chcesz kase za co...? Co takiego osignelas ze stawiasz sie na podium wyzej niz pan WILK?

he? Czas na złapanie ogaru moi kochani...

Mamba - konczac ... Rozbawiłas mnie i jednoczesnie smutno mi sie zrobilo...Nie chodzi mi o twoje wycieczki personalne w moja strone.
Ale o to ze totalnie nie znasz znaczenia slowa POKORA no i co najsmiejszniejsze totalnie nie znasz realiow panujacych w branzy...

..... ! mam 6000 postow - tez chce kase! I splendor ...barter tez przyjme.

Ufff....co za jaja...

A teraz cos przyjemniejszego... ----- MRS_ SIL ----

Mysle, iż teraz ruch nalezy do Ciebie - moja Droga... Ja czuję się urażony. A wiesz jak to jest z meskim ego...jak dzieci.

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - hergar - 03-11-2016 22:45

Mam wrażenie, że dyskusja niepotrzebnie ucieka na inne tory. Czas na wydzielenie postów do osobnego wątku "Codzienność pro bikera" albo "Zostań moim sponsorem - poradnik dla początkujących enduro rejserów" (pisownia zamierzona). W skrócie Kapitan jak to kapitan ma rację. Większość firm to nie marki obecne na polskim rynku ale firmy posiadające dystrybucję na konkretną markę. Nie ma u nas np. marki Commencal tylko jest polski dystrybutor. Kupuje ze zniżką dystrybucyjną od producenta i sprzedaje z własną marżą ( cenę dyktuje internet albo producent zapisami w umowie), bierze na siebie kwestie gwarancyjne, pogwarancyjne, czasem w umowie zawarte są minimalne obroty roczne, miesięczne, kary, wyłączności itp. Taki dystrybutor może poprosić producenta o lepsze ceny np. dla "firmowego" teamu promującego markę w danym kraju, o sponsorowanie imprezy. W większości przypadków nic z tego nie wychodzi (albo wychodzi ale mniej) bo to są lokalne działania dystrybutora, który podpisał umowę, zgodził się na warunki i to jest jego sprawa. I to nie tylko wygląda tak w rowerach ale w każdym biznesie. I teraz rzecz o pieniądzach dla zawodników. Na sponsorów nie ma co liczyć bo patrz wyżej. Zostaje firmowy team i szpej za darmo lub prawie darmo, sponsorowane treningi, szkolenia, obozy treningowe. Biznes enduro jest stosunkowo małym biznesem w Polsce, więc tej kasy nie ma. Jedyna kasa, poza oczywiście super sponsorem z furą dolców, który będzie dawać kasę do ręki bo ma kaprys, może pochodzić od ministerstwa sportu, za wyniki. Ale skoro nie ma licencji, trenerów, klubów, zawodów itp. to tej kasy nie ma i długo nie będzie.

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Duke_BB - 03-11-2016 22:47

(03-11-2016 22:27)Kapitan Misfit napisał(a):  ku.wa ! mam 6000 postow - tez chce kase! I splendor ...barter tez przyjme.

Właśnie miałem dzwonić z propozycją Smile

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Kapitan Misfit - 03-11-2016 22:50

(03-11-2016 22:47)Duke_BB napisał(a):  
(03-11-2016 22:27)Kapitan Misfit napisał(a):  ku.wa ! mam 6000 postow - tez chce kase! I splendor ...barter tez przyjme.

Umowa sponsoringowa bedzie - czy po polsku na krzywy ryj..?

Jezdzisz cos jutro? Moze wycieczka?

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Duke_BB - 03-11-2016 23:07

(03-11-2016 22:50)Kapitan Misfit napisał(a):  
(03-11-2016 22:47)Duke_BB napisał(a):  

Umowa sponsoringowa bedzie - czy po polsku na krzywy ryj..?

Jezdzisz cos jutro? Moze wycieczka?

Wiadomo, że na krzywy ryj!
Chętnie Smile
Alzo wątek wymaga posprzątania.

[Obrazek: space_for_rent_zpsjpw93hbn.png]

Dyskusja zainspirowała mnie do zrobienia tego projektu, który chodził mi po głowie od dłuższego czasu, ale potrzebował właśnie takiego katalizatora Smile

Koszulka w wersji tech-t-shirt dla każdego, kto uważa, że może być nośnikiem reklamy Smile

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - mamba - 03-11-2016 23:14

Kapitanie, pięknie pozycjonujesz się na ogarniętego w temacie, znającego realia. Zapewne też zyskasz dzięki temu wiele głosów poparcia.

Ja nie znam realiów, nie potrafię jeździć*, razem z woojkiem chciałabym grube miliony za kilka lepiej lub gorzej skleconych słów.
O i mam 16 lat, to akurat mnie cieszy. SARKAZM Smile)))))))

Zgodzę się z jednym. Polscy dystrybutorzy ... nie tego chyba nie ma sensu pisać. Na szczęście są wyjątki.

Nie będę odbijać twoich piłeczek, bo hasła typu - WIELKI BRAND to właśnie twoje hasła, które zachęcały mnie do współpracy w Uvexem. A to piłeczka z pierwszego dopiero punktu by była.

Areczka znam i to całkiem dobrze, i nie jedną rozmowę na ten temat mieliśmy.

Podoba mi sie ten zaporowy cennik który mamy razem z Woojkiem.

* tak już doktor Jonkisz mi to kiedyś napisał. To że zdaniem na szczęście nielicznych jednostek nie potrafię jeździć, nie jest przeszkodą bym pisała bloga o frajdzie z jazdy i fajnych miejscach w górach. Frajdę może mieć chyba każdy nie tylko Maja Włoszczowska Smile

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Kapitan Misfit - 03-11-2016 23:21

"zdaniem na szczęście nielicznych jednostek nie potrafię jeździć, nie jest przeszkodą bym pisała bloga o frajdzie z jazdy i fajnych miejscach w górach. Frajdę może mieć chyba każdy nie tylko Maja Włoszczowska "

Jasne- ale nie miej pretensji ze firma dystrybucyjna nie chce Tobie placic za opis wycieczki w gorach a Majce Wloszczowskiej juz chce... widzisz ta subtelana roznice?

BTW - o co chodzi z tym wielkim brendem - bo juz ktorys raz piszesz ... o tym a totalnie nie kumam o co Tobie z tym chodzi.

Mamba - ja chce abys tylko racjonalnie ogarnela sytuacje. Jesli o mnie chodzi to kazdy z forum powinien dostac zapomoge na tripy...Blogerzy x4 a zawodnicy x 10.

Probujecie działac z firmami dystrybucyjnymi. Nie Korporacjami - wlascicielami.
Wiesz czemu nie pracuje w WIELKIM BRNADZIE...? Bo jako WIELKI MENADZER - rozładowywałem tiry z chinskim szajsem . Kumasz to?

Wiec Mamba - nie sil sie na teksty ze inni sa tacy super - bo doskonale wiesz ze nie sa. To sa zwykle male firmy z malymi budzetami.

Jezus Maryja. Czy to takie trudne do zrozumienia?

Czemu twoj super przyjaciel od plecakow - juz nie jest ih dystry...? Bo sprzedał ich tyle ze mu marka podziekowala...I zobacz ! Przeca Ty lansowałas ich produkt...i co ? I pstro! zero przelozenia. Wylozyli sie. Prawda boli Mamba - ja wiem. Uwierz mi ze pomoglem sprzetowo ludzia na tyle na ile moglem. Wiecej nie moglem.

Mozemy juz zakonczyc ten temat? Po co masz byc obrazona na mnie...taka fajna Dziewczyna...

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - mamba - 03-11-2016 23:32

(03-11-2016 23:21)Kapitan Misfit napisał(a):  "zdaniem na szczęście nielicznych jednostek nie potrafię jeździć, nie jest przeszkodą bym pisała bloga o frajdzie z jazdy i fajnych miejscach w górach. Frajdę może mieć chyba każdy nie tylko Maja Włoszczowska "

Jasne- ale nie miej pretensji ze firma dystrybucyjna nie chce Tobie placic za opis wycieczki w gorach a Majce Wloszczowskiej juz chce... widzisz ta subtelana roznice?

BTW - o co chodzi z tym wielkim brendem - bo juz ktorys raz piszesz ... o tym a totalnie nie kumam o co Tobie z tym chodzi.

A czy ja gdzieś pisałam, że mam pretensje? Nie.
Podejmuje współpracę tylko z tymi firmami, które płacą, albo zupełnie niezależnie robię sobie materiał Smile

Cytat z maila: "Wydaje mi sie ze do twojej pozycji w "branzy " bardziej pasuje mocny globalny brand jak uvex , camelbak niz inne marki..."

Nie edytuj postów bo potem robi się sieczka.

Tabelki z wynikami sprzedaży ci nie przedstawie, bo to tajemnica handlowa, ale wystarczy popatrzeć ile ludzi jeździ z nerkami. Czy to moja sprawka czy nie to nie ważne. Ważne że nerki są fajne i kto kupił, ten raczej jest zadowolony.

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Kapitan Misfit - 03-11-2016 23:38

(03-11-2016 23:32)mamba napisał(a):  
(03-11-2016 23:21)Kapitan Misfit napisał(a):  "zdaniem na szczęście nielicznych jednostek nie potrafię jeździć, nie jest przeszkodą bym pisała bloga o frajdzie z jazdy i fajnych miejscach w górach. Frajdę może mieć chyba każdy nie tylko Maja Włoszczowska "

A czy ja gdzieś pisałam, że mam pretensje? Nie.
Podejmuje współpracę tylko z tymi firmami, które płacą, albo zupełnie niezależnie robię sobie materiał Smile

Cytat z maila: "Wydaje mi sie ze do twojej pozycji w "branzy " bardziej pasuje mocny globalny brand jak uvex , camelbak niz inne marki..."

I co ? Jak Pan Szef przeczytał o stawkach i płaceniu - to ..nawet nie chesz wiedziec co...

Nie wiem moze ja nie potrafiłem ich przekonac. Byłas na III zlocie w Koscielisku , był uvex (notabene - chcieli sie wycofac z tego eventu...) - pewnie rozmawiałas z chłopakiem. Jak ugrałas cos to dobrze dla Ciebie.

Chciałem dobrze i dla Ciebie i dla Wooyka. Udało załatwić sięę tylko szpej dla Tasmana i Agi Szor. Dobre i To. Sa zadowoleni. Maja szpej do brykania za free...

Wiec wiesz...zycie!

A pewnie ze bardziej do Ciebie pasuje UVEX , OAKLEY , SPY niz ...reszta ! To chyba komplement? Czy nie ?

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - mamba - 04-11-2016 00:35

Komplement, komplement. Podstępny komplement.

W Kościelisku byli, byli. Widziałam namiot, a przy ognisku chyba nawet czegoś wspólnie sie napiliśmy. Niestety nie wiem czy z powodu mojego ignoranctwa czy gwiazdorzenia nie mam pojęcia, co było na stoisku do oglądania Smile