Oficjalne forum ENDURO TROPHY
1Enduro.pl - blog enduro - Wersja do druku

+- Oficjalne forum ENDURO TROPHY (http://endurotrophy.pl/forum)
+-- Dział: Ogólnie o enduro (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Pogaduchy (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Wątek: 1Enduro.pl - blog enduro (/showthread.php?tid=6088)

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - martin.h - 02-11-2016 22:20

Tak, motoryzacyjnie Top Gear, a rowerowo pierwsze z brzegu, Enduro Magazine i sławetne heble XT 8000 Wink

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - kubol - 02-11-2016 22:22

(02-11-2016 22:16)Przeor napisał(a):  Źle mnie Kubol odebrałeś. Ta akcja to ma być beka z marudzących gości co to oczekują, że Wooyek będzie szpej do testów kupowal za pracę w Amazonie na umowę zlecenie.

Beka, nie beka, ale pomysł może nie jest taki głupi, zebrać kasę, kupić, przetestować, sprzedać, pokryć różnicę Wink Do teraz pamiętam jak na emtb sprzedawali swojego pajka testowego, za 4k o ile się nie mylę, łezka się w oku kręci Big Grin

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Kapitan Misfit - 02-11-2016 22:22

(02-11-2016 22:20)martin.h napisał(a):  Tak, motoryzacyjnie Top Gear, a rowerowo pierwsze z brzegu, Enduro Magazine i sławetne heble XT 8000 Wink

Z tego co wiem to tego magazynu Top Gear...nie ma juz na rynku...

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Wooyek - 02-11-2016 22:23

(02-11-2016 21:57)martin.h napisał(a):  Ale jak już zapłaci to musisz napisać o tym plecaku same dobre rzeczy choćby to było największe gówno Wink
Bynajmniej.

(02-11-2016 22:07)kubol napisał(a):  Racja, żyłem w naiwności, że taki Kross czy Whyte Ci daje rower do testów, a tu się okazuje, że płaci też za tekst i foty ... Big Grin
Dawaj, ile od foty i od wyrazu, może zrobimy crowd founding Wink
Warunki współpracy z markami, z kwotą bazową włącznie, są już od dawna publicznie dostępne na blogu.

(02-11-2016 22:07)kubol napisał(a):  Żeby nie było, doceniam w 100% profesjonalizm foto-tekstowy na Twojej stronie. Zdecydowanie content jest pro i warty jest kasy, ale myślałem, że to finansowanie takie bardziej pośrednie jest.
"Pośrednie" to znaczy konkretnie jakie?

(02-11-2016 22:17)Kapitan Misfit napisał(a):  Sponsor płaci - sponsor wymaga. Nie ma przeca w tym nic dziwnego.
Trochę się więc cieszę, że nasza współpraca nie wypaliła, bo jeśli piszesz choć trochę poważnie, to nie masz o tym temacie zielonego pojęcia Tongue

(02-11-2016 22:22)kubol napisał(a):  Beka, nie beka, ale pomysł może nie jest taki głupi, zebrać kasę, kupić, przetestować, sprzedać, pokryć różnicę Wink
Nie jest głupi, jeśli chcesz sobie potestować dla własnej przyjemności testowania. Przez lata tak robiłem.
Jest bardzo głupi, jeśli wkładasz w to parędziesiąt godzin pracy tygodniowo i nakręcasz tym *komuś* sprzedaż na bardzo konkretne kwoty, a sam zapieprzasz na etacie.

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - kubol - 03-11-2016 07:57

Dobra, poczytałem, wszystko jasne.

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Wooyek - 03-11-2016 08:24

Nadal byłbym wdzięczny za rozwinięcie myśli "pośrednie finansowanie" :>

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - kubol - 03-11-2016 09:06

(03-11-2016 08:24)Wooyek napisał(a):  Nadal byłbym wdzięczny za rozwinięcie myśli "pośrednie finansowanie" :>

Generalnie chodziło i o reklamę, z której przychody generuje fakt poczytności medium. W tym kontekście opisanie czegoś, z czego nie dostajesz kasy do ręki i tak generuje kasę, bo budujesz bazę czytelników. Natomiast zaiskrzyło mnie wczoraj w mózgu, że te teksty to właśnie jest ta reklama. Mam mało styczności z mediami społecznościowymi i stąd coś, co pewnie jest normą nie było dla mnie oczywiste, mianowicie komercyjny blog to jest reklama sama w sobie. Specyficzna, sprytniejsza, nie wprost, ale tym skuteczniejsza.

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Wooyek - 03-11-2016 09:41

No właśnie, zauważ że na blogu praktycznie nie ma reklam. Bannerek AdSense pod każdym tekstem i w kilku artykułach zapewnia dochody na poziomie 400 zł rocznie, plus parę stówek z linków do Ceneo (co mniej więcej wystarcza na utrzymanie hostingu i domen).

"Blogowy" model współpracy (płacenie za dobry, wartościowy dla czytelników content) jest nowością nie tylko dla Ciebie. Większość firm rowerowych niestety jest przyzwyczajona do darmowych testów, "gratis" do kosztujących krocie reklam. Trudno więc się przebić, dopóki domorośli marketingowcy nie skapną się, że ponad 1/3 Polaków używa Adblocka, a kontakt z reklamą w gazecie jest co najwyżej chwilowy... W innych branżach, gdzie za marketing odpowiadają fachowcy, już od dawna działa to na tej zasadzie.

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Kapitan Misfit - 03-11-2016 10:06

(02-11-2016 22:17)Kapitan Misfit napisał(a):  Sponsor płaci - sponsor wymaga. Nie ma przeca w tym nic dziwnego.
Trochę się więc cieszę, że nasza współpraca nie wypaliła, bo jeśli piszesz choć trochę poważnie, to nie masz o tym temacie zielonego pojęcia Tongue

Sorry , mozesz rozwinac? Rozumiem, iż firmy z którymi dzialasz dają Tobie zabawki, kase i klepia po plecah mowiac - masz Wooyek, jestes równy gosc.

Nie nie robia tak. I doskonale to wiesz. Wiec nie popadaj w przesadny patos.
Jest to biznes działajacy w dwie strony . Tak samo jak Ty nie opisujesz plecaka Kross bo jest tak ku.ewsko zajebisty ze musisz ,bo czujesz ze to misja! Tak samo firmy nie działaja z Toba bo jestes tak zajebiscie zajebisty...Tylko oczekuja ze kasa zainwestowana sie zwroci z nawiazka. Czy to jest dziwne? Nie nie jest.

Czy cos jest dziwnego w tym ze jesli ktos dostal cos od marki X to w tym jezdzi a nie w marce Y ? No raczej nie ...

Jestes kozak? Wez kase od kogos i napisz dokladnie to co ty uwazasz a nie to co jest politycznie poprawne...

Zreszta po co ta gadka. Twoj test plecaka wywala sie w goglach na 2giej stronie.
Popracuj nad Seo , Sem...

Tylko mi sie tu teraz nie obraz Wooyek.

Reasumujac - Nie piszesz bloga pro publico bono - tak samo jak firmy nie sypia kasa bo maja jest w opor i nic nie chca w zamian.

Do tej pory w polskim biznesie rowerowym spotkałem na swojej drodze dwie osoby ktore sa pro : Arek Perin i Sonia Skrzypnik. O Majce Włoszczowskiej nie pisze bo to inny temat. Tylko te dwei osoby skumały o co tak na prawde w tym wszystkim chodzi. Cała reszta , bez urazy ale jeszcze siedzi gleboko w marketingowyh pieluchach i wciaz czeka na kogos kto im wytrze pupy z gówna ktore sobie sami narobili pod siebie...

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - kubol - 03-11-2016 10:25

(03-11-2016 09:41)Wooyek napisał(a):  "Blogowy" model współpracy (płacenie za dobry, wartościowy dla czytelników content) jest nowością nie tylko dla Ciebie.

(03-11-2016 10:06)Kapitan Misfit napisał(a):  Reasumujac - Nie piszesz bloga pro publico bono - tak samo jak firmy nie sypia kasa bo maja jest w opor i nic nie chca w zamian.

No właśnie. Jest jeden mały szkopuł, bo jak się zastanowić, to ten content dla CZYTELNIKA jest pół-wartościowy. A jest tak dlatego, że nigdy nie opiszesz nic, za co Ci ktoś nie zapłaci, nawet, jeżeli to będzie lepsze/tańsze niż to, co opisujesz. To jest ten kruczek. Ja wierzę, że opisujesz to, co opisujesz tak obiektywnie jak potrafisz, jednocześnie nie srając we własne gniazdo. Jako produkt ten "Blog" jest super, można powiedzieć, że jestem stałym czytelnikiem. Sęk w tym, czego nie piszesz. To tak z punktu widzenia wartości dla czytelnika. Oczywiście trudno się temu dziwić, to tak jakby mieć pretensje, że woda jest mokra, pasje są fajne, ale z czegoś trzeba żyć.

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Wooyek - 03-11-2016 10:34

(03-11-2016 10:06)Kapitan Misfit napisał(a):  Sorry , mozesz rozwinac? Rozumiem, iż firmy z którymi dzialasz dają Tobie zabawki, kase i klepia po plecah mowiac - masz Wooyek, jestes równy gosc.

Nie nie robia tak. I doskonale to wiesz. Wiec nie popadaj w przesadny patos.
Jest to biznes działajacy w dwie strony . Tak samo jak Ty nie opisujesz plecaka Kross bo jest tak kurewsko zajebisty ze musisz ,bo czujesz ze to misja! Tak samo firmy nie działaja z Toba bo jestes tak zajebiscie zajebisty...Tylko oczekuja ze kasa zainwestowana sie zwroci z nawiazka. Czy to jest dziwne? Nie nie jest.

Oczywiście, że tak - płacą za obecność na blogu czytanym miesięcznie przez 15 tys. osób, płacą za unikalny tekst + dobre zdjęcia, podlinkowany do ich strony, wyskakujący wysoko w Google. To jest inwestycja w wizerunek marki/produktu, która zwraca się z nawiązką.

Ale NIE płacą za bezmyślne oklaskiwanie produktu. Wręcz przeciwnie - płacą właśnie za subiektywną opinię, za rzetelny test i wypunktowanie wszystkich wad. "Test sponsorowany" każdy z nas potrafi wyczuć na kilometr i nikt się nim nie będzie sugerował przy zakupie. Mając faktyczną wiedzę na temat zalet i WAD konkretnego produktu (nic nie jest idealne!), jest większa szansa, że faktycznie go kupisz i będziesz zadowolonym użytkownikiem. Lub nie kupisz i nie będziesz na forach trąbił o wadach, o których nie wiedziałeś.

Więc serio - przeraża mnie, że pracujesz w tej branży, odpowiadasz za promocję marek, a Twoje pojęcie jest na krótkowzrocznym etapie "dajemy hajs, to ma być 100% pikobelo" Confused Poczytaj, czym się różni content marketing od klasycznej reklamy, dużo nowej wiedzy na Ciebie czeka Wink

(03-11-2016 10:06)Kapitan Misfit napisał(a):  Jestes kozak? Wez kase od kogos i napisz dokladnie to co ty uwazasz a nie to co jest politycznie poprawne...
W KAŻDYM tekście na blogu piszę dokładnia to, co ja uważam. Ale ze mnie kozak! Rolleyes

A tak serio to nie - pisanie wbrew sobie zwyczajnie w długiej perspektywie by mi się nie kalkulowało. Zauważ, że nie bez powodu moje testy ludzie faktycznie czytają i traktują poważnie. Nie zaryzykuję 2 lat budowania tego zaufania jakąś kłamliwą laurką, w zamian za nowy kask, plecak czy skarpetki.

(03-11-2016 10:06)Kapitan Misfit napisał(a):  Zreszta po co ta gadka. Twoj test plecaka wywala sie w goglach na 2giej stronie.
Popracuj nad Seo , Sem...
Kilkanaście godzin po publikacji - dobry wynik, dzięki! Sprawdź sobie artykuły, które wiszą już trochę dłużej.

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - stefangruber - 03-11-2016 10:41

(03-11-2016 10:25)kubol napisał(a):  No właśnie. Jest jeden mały szkopuł, bo jak się zastanowić, to ten content dla CZYTELNIKA jest pół-wartościowy. A jest tak dlatego, że nigdy nie opiszesz nic, za co Ci ktoś nie zapłaci, nawet, jeżeli to będzie lepsze/tańsze niż to, co opisujesz. To jest ten kruczek.

Kubol, a skąd wniosek, że tak własnie jest? Przecież z informacji, że firma może wykupić tekst, w żadnym razie nie wynika, że Wooyek zamieszcza wyłącznie takie materiały.

@Wooyek - do Ciebie mam pytanie nie o cenzurę, tylko o autocenzurę. Wyobrażasz sobie sytuację, że w wykupionym wpisie naprawdę mocno krytykujesz jakiś produkt? Nie jakieś tam kilka minusów, że cena, że szwy, i tym podobne, tylko piszesz, że to totalny szajs i wszystkim stanowczo odradzasz jego zakup? Nie bałbyś się, że po tym firmy nie będą już chciały kupować takich materiałów?

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Kapitan Misfit - 03-11-2016 10:45

Wooyek - bo zaczynamy zjadac swoj wlasny ogon.

Chcesz zobaczyć jak działa marketing - mogłeś pojechac na wyjazd do Niemiec . Zapraszałem.
Ten jeden wyjazd - przełozył się masakrycznie mocniej niz obecnosc na twoim blogu.

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - kubol - 03-11-2016 11:25

(03-11-2016 10:41)stefangruber napisał(a):  Kubol, a skąd wniosek, że tak własnie jest? Przecież z informacji, że firma może wykupić tekst, w żadnym razie nie wynika, że Wooyek zamieszcza wyłącznie takie materiały.

Poczytaj od 2ch stron w tył, jest to zwyczajnie napisane (zaczęło się od propzycji testu plecaka z Deca). A tak na ludzki rozum, dałbyś komuś coś za free, za co ten ktoś może zapłacić? Szczególnie, jeżeli ten ktoś to firma prywatna zarabiająca wielokrotnie więcej niż Ty?
Więc w kwestii sprzętu, podejrzewam, że wyłącznie. W kwestiach innych, aż się boję pytać (np. Pomba, Enduro Trails zawody, zloty Enduro).

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Kapitan Misfit - 03-11-2016 11:34

Wszystko to jeden wielki Truman Show. Kto jeszcze tego nie skumal - jest w dupce.

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Wooyek - 03-11-2016 11:42

(03-11-2016 10:41)stefangruber napisał(a):  @Wooyek - do Ciebie mam pytanie nie o cenzurę, tylko o autocenzurę. Wyobrażasz sobie sytuację, że w wykupionym wpisie naprawdę mocno krytykujesz jakiś produkt? Nie jakieś tam kilka minusów, że cena, że szwy, i tym podobne, tylko piszesz, że to totalny szajs i wszystkim stanowczo odradzasz jego zakup? Nie bałbyś się, że po tym firmy nie będą już chciały kupować takich materiałów?
To jest oczywiście trudny temat, ale rozwiązanie jest proste: nie biorę do testów rzeczy, które potencjalnie mogą się okazać totalnym szajsem. Również dlatego, że zwyczajnie nie chcę takich rzeczy używać - życie jest za krótkie na gówniany sprzęt w swoim ukochanym hobby Wink

Poza tym firmy dostają testy do wglądu przed publikacją - jak ocena im się nie podoba, mogą zrezygnować. Nikt nie chce płacić za czarny marketing, więc raczej nikogo to nie zaskoczy (o tym też piszę otwarcie na blogu).

Dla czytelników oznacza to to, o czym co pisał kubol - że choć content na blogu jest rzetelny, to niektórzy mogą mieć problem z tym, czego NIE napiszę. Co prawda ocenianie bloga po tym, czego na nim NIE MA to śliski temat, ale ok - hipotetycznie, możliwa jest sytuacja, że nie ostrzegę czytelników przed zakupem bubla. Dlatego: patrz wyżej (nie używam i nie opisuję niepewnych rzeczy).

(03-11-2016 10:45)Kapitan Misfit napisał(a):  Chcesz zobaczyć jak działa marketing - mogłeś pojechac na wyjazd do Niemiec . Zapraszałem.
Wiem, dziękuję, ale niestety nie stać mnie na 3 dni bezpłatnego urlopu + dojazdy, żeby zyskać możliwość zrobienia komuś reklamy Wink

(03-11-2016 10:45)Kapitan Misfit napisał(a):  Ten jeden wyjazd - przełozył się masakrycznie mocniej niz obecnosc na twoim blogu.
Nic dziwnego, skoro obecnośc na moim blogu wynosi zero Wink

(03-11-2016 11:25)kubol napisał(a):  Więc w kwestii sprzętu, podejrzewam, że wyłącznie. W kwestiach innych, aż się boję pytać (np. Pomba, Enduro Trails zawody, zloty Enduro).
We wszystkich tekstach "marketingowych" jest informacja o tym fakcie, więc nie musisz podejrzewać, ani pytać Smile

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - stefangruber - 03-11-2016 11:44

(03-11-2016 11:25)kubol napisał(a):  A tak na ludzki rozum, dałbyś komuś coś za free, za co ten ktoś może zapłacić?

Ale to nie jest dawanie za free. Wooyek musi tworzyć fajne treści, na blogu musi się dziać, żeby ludzie mieli co czytać. Własnymi testami buduje markę bloga, dzięki której potem zarabia na tekstach wykupionych. Nie każdy materiał da się od razu przeliczyć na hajs - to inwestycja długofalowa Smile
A tekstu, że robi wyłącznie testy sponsorowane, nie mogę znaleźć.

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - tsuful - 03-11-2016 13:33

(02-11-2016 22:17)Kapitan Misfit napisał(a):  Sponsor płaci - sponsor wymaga. Nie ma przeca w tym nic dziwnego. Czy widzieliscie kiedys w prasie branzowej - test , opis ktory w negatywnym swietle stawial by produkt...?

Tak Big Grin
http://www.bikeradar.com/mtb/gear/article/terrible-bikes-still-exist-48453/

Ale oczywiscie jestem z Toba. I to co czytam biore zawsze na pol Wink

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - stefangruber - 03-11-2016 14:09

(03-11-2016 13:33)tsuful napisał(a):  http://www.bikeradar.com/mtb/gear/article/terrible-bikes-still-exist-48453/

Zwróć jednakowoż uwagę, że nazwa producenta nigdzie nie pada (tylko: "Sure it was a brand I'd never seen or even heard of before"), zdjęcia są też tak robione, żeby nie było jej widać.

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Kosta - 03-11-2016 14:14

Wooyek
co Ci będę tłumaczył - po przeczytaniu Twojego nowego tematu o prawie fajnym plecaku - stwierdziłem (niestety bez organoleptycznych odczuć), że ten z deca wygląda na bardziej przemyślanego, tańszego i bez super recki.
Wybacz - w sponsora bawił się niestety nie będę - przynajmniej w takiej kwestii.

Wiedzę rowerową masz zaje!@# co tu dużo pisać, wykorzystaj może ją w bardziej obiektywny sposób Wink
np. ujmując w swoim arcydziele info o innych dostępnych plecakach - aby czytelnik, wiedział, że są też inne - o których nawet nie słyszał, nie znał.
Widziałeś sporo ciekawych rowerowych drobiazgów, a takich o których słyszałeś jest pewnie jeszcze więcej. Nie oczekuję, że opiszesz każde tak dokładnie, tego chyba nikt nie oczekuje.
Sam kross pachnie sponsoringiem, szczególnie, że dość sporo tego akurat u Ciebie.
Nie namawia, nie nakazuję - to Twój blog, rób co chcesz, ale może weźmiesz pod uwagę drobne sugestie.

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Kapitan Misfit - 03-11-2016 15:03

Kross juz nie...teraz co innego jest najlepsze.

Nikt kto chce zyc za czyjes pieniadze - nie bedzie srac w jego gniazdo. To przecie oczywiste.
Dzizas...co za dyskusja dziwna.

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - konrad - 03-11-2016 15:10

podoba mi sie Twoj blog niestety chlopaki maja chyba troche racji, kiedys w artykulach wrzucales chociaz info na temat innych podobnych cenowo produktow, ktore moga byc alternatywa, np tekst o sztycach redulowanych, czy nawet zestawienie rowerow kiedy kupowales swojego canyona. Za/przeciez, slabe mocne strony to byly ciekawe artykuly. Od pewnego czasu mam wrazenie ze blog troche podupada w tematach, wlasnie przez mono tematyzm - kross. Nie mam nic przeciwko fajnie ze piszesz o polskiej firmie ale brakuje tez innych marek.

Mam wrazenie lekkiego wypalenia tematami.

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - makaron777 - 03-11-2016 15:31

ehhh napisze, źle, nie napisze też źle bądź gorzej...
sukces tej dyskusji jest jeden - kupie plecak z deca!

aaa i Wooyek..współczuję że musisz się tłumaczyć z tego że masz fajny pomysł na blog, że ci się chce, że masz/nie masz z tego korzyści (czemu nikt inny nie założy bloga????przeca to takie proste no nie?),że kogoś boli że jakaś firma chce byś pisał o ich szpeju...no i statystyki odwiedzin to też pewnie boty Ci nabijają bo fachowcy z forum przeca nie będą tam zaglądać bo wstyd...no żal.pl normalnie

aaa i to nie jest wycieczka w stronę osób udzielających się w wątku. tyle z mojej strony Smile

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Wooyek - 03-11-2016 15:56

(03-11-2016 15:10)konrad napisał(a):  kiedys w artykulach wrzucales chociaz info na temat innych podobnych cenowo produktow, ktore moga byc alternatywa

Cała ta dyskusja zaczęła się od plecaków z Decathlonu. Ciekawe, czy ktoś by na to wpadł, gdybym o plecakach z Deca nie napisał we wstępie (!) testu Pickupa...?

(03-11-2016 15:10)konrad napisał(a):  mono tematyzm - kross. Nie mam nic przeciwko fajnie ze piszesz o polskiej firmie ale brakuje tez innych marek.

Whyte, Rose, NS Bikes, Kellys, Canyon + kupa innych w artykułach "Showtime". Mało...? Huh W pierwszym roku działalności był wyłącznie Canyon i nikt nie jęczał. WTF?

Rozumiem, że każdy chciałby czytać testy swoich ulubionych marek, czy rowerów które akruat rozważa. Na tyle na ile mogę (patrz wyżej), staram się urozmaicać content, ale pamiętaj, że to jest prywatny blog prowadzony hobbystycznie, a nie magazyn tworzony na pełny etat za kasę z reklam i portfeli czytelników. Siłą rzeczy opisuję więc głównie sprzęt, którego na codzień (tzn. głównie w weekendy) używam. Jeśli więc cały sezon przejeździłem na Krossie, to nie powinno być zaskoczeniem, że jest go dużo na blogu.

Wydawało mi się to dosyć normalną relacją, ale z perspektywy czasu widzę, że do niczego nie prowadzi... Dlatego na kolejny sezon trochę zmieniłem podejście. Kupiłem rower na własność i zrezygnowałem całkowicie z publikacji reklamowych bez wynagrodzenia - więc "komercji" będzie mniej, a może nie będzie wcale? Innych artykułów, a zwłaszcza testów, też tym samym będzie mniej, ale trudno, przynajmniej nie będę musiał słuchać o tym, jak się sprzedałem...

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Duke_BB - 03-11-2016 15:58

Zobaczcie ilu jest użytkowników forum po usunięciu botów a ile Wooyek ma wyświetleń bloga, także nawet jak nam się wszystkim nie spodoba to i tak nie będzie to miało większego znaczenia.
Użytkownicy tego forum w dużej mierze reprezentują wyższy stopień wtajemniczenia i bloga 1enduro czytają pewnie bardziej dla poszerzenia wiedzy, bycia na czasie i fajnego pióra autora.

W tym miejscu chciałbym wyrazić pełen podziw dla stylu pisania bloga.

Zakładam, że target bloga to raczej świeży rowerzysta enduro, który już się poznał z dyscypliną, spodobała mu się, ale nie wie jeszcze na ten temat tyle ile by chciał.