Oficjalne forum ENDURO TROPHY
1Enduro.pl - blog enduro - Wersja do druku

+- Oficjalne forum ENDURO TROPHY (http://endurotrophy.pl/forum)
+-- Dział: Ogólnie o enduro (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Pogaduchy (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Wątek: 1Enduro.pl - blog enduro (/showthread.php?tid=6088)

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Wujekdodh - 09-08-2016 07:05

(08-08-2016 23:32)beskid napisał(a):  
(08-08-2016 22:18)Kapitan Misfit napisał(a):  Synek...no tak dyskusji sie nie prowadzi. I nie pij trunków ktore na glowce maja napisane 72 % - to pewnie przez to to wszystko...

Rozmowa wygląda z grubsza tak, że padły wszystkie argumenty czemu "nie odkryto...." A Wy swoje więc wybacz ale coś tu nie gra. Na razie też raczej prowadzicie rozmowę między sobą a nie z zainteresowanymi bo by wam napisali dokładnie to co ja. Wybacz też przyjacielu, że jako ponad 20-letni użytkownik sztywnika mam głęboko w poważaniu Wasze rady dotyczące techniki zjazdu. Ktoś ma mnie uczyć jak mam zginać ręce, nogi, ... Naprawdę idzie jeb..ć ze śmiechu, pomijając, że trochę to lekceważące. Ja rozumie, że jestem tu nowy i nie "po jednych piniądzach" oraz nie wychlałem hektolitrów wódy jak to się chwalą niektórzy ale są jakieś granice olewania adwersarzy. Wchodzi ktoś nowy to czasem wszystko Wam nie pasuje. Jak Marcin wrzucił chociaż jeżdzi HT dobre relacje z tripów w tym z Pilska to jakiś mędrek, że to nie forum szosowe jest. Drugi chce go uczyć zjazdu. Jak ja poleciłem jedną z ciekawych sekcji z Małym to następny nie widział tam nic ciekawego. Być może miał jeszcze smarki pod nosem jak ja już w tym miejscu zjeżdzałem. Więc z grubsza tak wygląda tutaj rozmowa. Definiowanie mnie jako "synek" też czegoś dowodzi. Z kimś takim jak @wojtas można zamienić słowo bo idzie za tym jakiś przekaz. Nie traktuje z góry.

Z Misfitem się dość specyficznie dyskutuje - teksty typu "synek" są wg mnie nie na miejscu, ale tak poza tym, to dobrze chłop prawi.

Przykre jest to, że masz w poważaniu nasze rady nt. techniki jazdy, mykmyków itp. Ja czytając forum i rozmawiając z jego użytkownikami naprawdę dużo się nauczyłem, mimo, że rowerem po górach jeździłem wtedy już od lat.

Coś mi się zdaje, że nawet nie próbowałeś fulla, mykmyka, ani nawet "zginania rąk i nóg". Jeśli mam rację, to naprawdę idzie j****ć ze śmiechu gdy ktoś o tak mizernym doświadczeniu mówi o 20 latach na sztywniaku.

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - ziolek79 - 09-08-2016 07:09

W endurówce mam MM - uważam, że to jeden z ważniejszych wynalazków rowerowych.
W XC 29 nie mam - trochę przez rozmiar rury 27,2mm - bo waga mnie nie przeraża - jednak daję radę i na stromych ściankach (dupa za siodłem) jak i w wykręcaniu bardzo dobrych czasów na trasach typu flow (Świeradów - nie opuściłem siodła nawet na sekundę). W XC przydałaby się sztyca właśnie z 5cm dropem - w miarę lekka - to byłby złoty środek.
Zgadzam się z opinią ludzi, że jak ma się technikę opanowaną, to MM nie jest konieczny - piszę o sztywniakach lub fullach XC (oczywiście nie na największych rock gardenach ;-) ).
Pzdr.

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - momank - 09-08-2016 07:12

Na koniec dodam, że Perin uczy krosiarzy techniki zjazdu, pracy ciałem. A u Majki królowej XC pojawia się coraz częściej mykmyk.
Scena amatorskiego XC w Polsce to straszna konserwa.

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Ucio - 09-08-2016 13:58

A tak w temacie, w drugiej części artykułu troszkę o szosce i MM: http://www.bikerumor.com/2016/08/09/interview-jeremiah-bishop-says-dropper-posts-make-roadies-faster-hell-cheat-wind-leadville/

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - martin.h - 09-08-2016 16:27

Dla tych co uważają że mm dużo daje w HT XC polecam niebieski z Łabowskiej i ściankę. Spociłem się dziś... sprowadzając rower Wink O ile w początkowej partii mm by pomógł to dalej odpusciłem, mega rzeźnia Big Grin

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Mrs_Sil - 09-08-2016 16:33

Taka refleksja mnie naszła czytając, nie chce absolutnie nikogo obrazić ale po jaka cholerę ludzie zakochani w sztywniakach i swoim z...bistym xc logują się na forum enduro? Przecież jest pełno rożnych miejsc w których można się uzewnętrzniac na temat lajkr, techniki i zajebistosci sztywnych ram. Tu jest forum enduro a dla mnie enduro to zawieszony rower, tripy, browar i luz. Bez obrazy, peace Smile

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - shotgun - 09-08-2016 16:34

(08-08-2016 21:20)beskid napisał(a):  Takie sekcje jak żółty z Pilska nie są pod HT. A jak nawet to dla nielicznych. Wielu tam ma kłopoty na enduro więc to nie ten przykład. Generalnie ludzie miejcie litość bo już naprawdę słabo się robi. Ilu tu jest czynnych użytkowników klasycznych HT by tak śmiało pouczali kto co ma robić na zjazdach. Czynnych w sensie powiedzmy co weekend tłuką się po górach?? Dajcie już żyć a do tematu wrócimy za jakiś czas jak choćby co 5-ty na HT w naszych górach będzie miał myk myka. Na dziś to w uj odległa perspektywa.
NIe zrozumiales.
Nie pisze o tym szlaku pod katem myk myka i sztywniaka, tylko zasadnosci uzycia myk myka jako takiego...
Graniczny duzo ponizej odbicia w lewo czerwonego w strone schroniska - patrzac od strony szczytu, rowniez ma miejsca gdzie bez myk myka, czy opuszczenia sztycy jest bardzo ciezko.

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - beskid - 09-08-2016 17:03

(09-08-2016 07:05)Wujekdodh napisał(a):  Przykre jest to, że masz w poważaniu nasze rady nt. techniki jazdy, mykmyków itp. Ja czytając forum i rozmawiając z jego użytkownikami naprawdę dużo się nauczyłem, mimo, że rowerem po górach jeździłem wtedy już od lat.

Coś mi się zdaje, że nawet nie próbowałeś fulla, mykmyka, ani nawet "zginania rąk i nóg". Jeśli mam rację, to naprawdę idzie j****ć ze śmiechu gdy ktoś o tak mizernym doświadczeniu mówi o 20 latach na sztywniaku.

No zdaje Ci się, nie zdaje albo to o czym pisze czyli ocena książki po okładce. Gdzie wyczytałeś, że nie mam styczności z myk mykiem skoro drugi sezon mam choćby Reginę??
Gdzie wyczytałeś w choćby jednym zdaniu, że dyskredytuje Waszą wiedzę na temat techniki zjazdu. Powtarzacie hasła o pracy ciałem na zakrętach, odpowiedniej pozycji, zgięciu kolan, łokci,... Wszystko fajnie tylko to się tyczy dużo bardziej fulla a nie normalnego sztywnego roweru 100mm.

@shotgun znamy się z innego forum i jak widzisz błędnie zrozumiałem Twój przekaz. Ja nie neguję myk myka jako takiego co mi niektórzy imputują tylko celowość tego patentu w konkretnym typie roweru. I to nawet nie każdego HT bo do takiego Horneta myk myk to świetna rzecz jest.

@Mrs_sil zastanów się do kogo ta uwaga no chyba, że dwa lata jazdy na enduro to za mało by się zarejestrować. Jak tak to mnie wyrejestrujcie i będzie po krzyku.
Po drugie jak mam byś szczery wolę czytać czyjeś relacje z xc tutaj niż zupełne "nic" od kogoś kto się zarejestrował tylko dlatego, że świerzbił go portfel na 160mm a w górach bywa "raz na ruski rok". Tyle w temacie a raczej sprostowaniu.

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Mrs_Sil - 09-08-2016 17:10

2 lata jazdy, wow, kawał czasu, podziwiam. Serio tak naprawdę nic nie mam do sztywniaków, oprócz tego ze brak Wam luzu, jesteście sztywni jak Wasze ramy Smile boli Was ze kogoś stać na 160? Może to Jego marzenie życia i zapierd.. Cały rok albo wziął kredyt.. Jego sprawa, nie Twoja. Macie jakiś taki niezrozumiały dla mnie ból dupy, nieuleczalny uważam, mam jednak wrażenie, ze to wszystko mija.. Kiedyś..

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Bejker - 09-08-2016 17:14

@Mrs_sil "Enduro" można robić na sztywniaku nawet na takim ze skokiem 100mm. I też można wypić browara po tripie a nawet w czasie. I można sie wyluzować. A nawet mozna miec przyjemność z jazdy na sztywniaku Wink

Wysłane z mojego G7-L01 przy użyciu Tapatalka

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Mrs_Sil - 09-08-2016 17:15

Serio? Luz Smile musimy się poznać i wypić bro Smile

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - narf! - 09-08-2016 17:15

A mój rower xc ma 170/165mm skoku,mykmyka, jest w rozmiarze xl na kołach 26",niebieski i qwa za mały. Chce się ktoś przy*&%$#ić do czegoś?
Proszę bardzo, ale nie gryźcie się już.

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - beskid - 09-08-2016 17:37

@Mrs_Sil napisz konkretnie o kogo się rozchodzi. No sory ale mam nadal dwa sztywniaki więc się wtrąciłem do dygresji o myk myku w HT. Piszesz "wow" bo dwa lata a Wy dajmy 15-cie, to co ma odpowiedzieć. Że przepraszam, że tak póżno zrozumiałem swój błąd. Jest tu kilku czynnych wielbicieli sztywnych ram i o czym to świadczy poza być może tym, że napierniczą więcej km w sezon niż nie jeden w 5 na enduro.

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Kapitan Misfit - 09-08-2016 17:45

Nie chcesz , nie uzywaj...bo co rozstrzasac temat. Tylko proponuje w celach poznawczych choc raz uzyc aby moc siee wypowiadac w temacie...po raz ktorys tez dotykasz kwesti kasy... jesli nie masz kasy na myk myka, rozumiem niwe kazdego stac.ale nie neguj bez sprobowania. Pogadaj z twr krakow maciek, powininien miev
C jakas testowke. Przejedz sie nawet po wolskim. A potem nam napisz jak bylo. Dzieki.

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Przeor - 09-08-2016 17:52

(09-08-2016 17:15)Mrs_Sil napisał(a):  Serio? Luz Smile musimy się poznać i wypić bro Smile

No i to jest dobre podejście. Kiedyś poznałem Panią Sil. Fajna blondyna Smile

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Bejker - 09-08-2016 17:54

Przekonaliscie mnie. Wrzucę reverba do sztywniaka (160mm) i zobaczymy

Wysłane z mojego G7-L01 przy użyciu Tapatalka

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - martin.h - 09-08-2016 18:19

@Mrs_Sil jeśli to do mnie to ja się zarejestrowałem bo chcę kupić fulla i chciałbym się dowiedzieć na co wydać ciężko zarobione pieniądze.
A póki co dowiedziałem się że więcej mi da mm niż full więc trochę kicha...
I pisze to człowiek który zna się na Enduro.
A co do luzu i tripów to zerknij w podpis Wink

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Mrs_Sil - 09-08-2016 18:33

Martin masz 3,5 roku w napisanych postach do nadrobienia, przeczytaj a dowiesz się wielu ciekawych rzeczy, zapewniam Smile

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - beskid - 09-08-2016 18:41

(09-08-2016 17:45)Kapitan Misfit napisał(a):  Nie chcesz , nie uzywaj...bo co rozstrzasac temat. Tylko proponuje w celach poznawczych choc raz uzyc aby moc siee wypowiadac w temacie...po raz ktorys tez dotykasz kwesti kasy... jesli nie masz kasy na myk myka, rozumiem niwe kazdego stac.ale nie neguj bez sprobowania. Pogadaj z twr krakow maciek, powininien miev
C jakas testowke. Przejedz sie nawet po wolskim. A potem nam napisz jak bylo. Dzieki.

Wykaż chociaż minimum dobrej woli w zrozumieniu tego co pisze. Ilu widzisz w LW, czy Tynieckim ludzi na HT z myk mykami?? Obecnie dostało się lepsze geo, większe koła, szersze kiery i na takie pagórki to aż nadto. Jak nie potrafisz tego typu sprzętem jeżdzić to nie ucz innych bo przynajmniej dla mnie jesteś za cienki w te klocki. Ja Tobie nie wytykam co tam umiesz na fullu bo zapewne na to już jestem za stary i nie to doświadczenie. Nigdzie nie piszę, że mnie na coś nie stać i tak można by wymieniać. Nie stać Cię by zakończyć tą durną gadaninę tylko dalej przeciągasz. No to przeciągaj bo ja definitywnie odpadam.

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Barton - 09-08-2016 19:24

Dobra, kończymy tę bezsensowną dyskusję.
Powrócimy do niej w zimie Wink

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Wooyek - 09-08-2016 19:26

Dajcie se po razie i będzie spokój...

Zamiast debatować o technice jazdy lepiej ją podszkolić, a właśnie jest okazja, żeby zrobić to za darmo:

Nowy wpis: Szlifuj skilla w akademii enduro [KONKURS]

Do wygrania są 3 szkolenia techniki jazdy z Giant Enduro Academy (2 podstawowe i 1 średnio-zaawansowane. Trzeba się troszkę wysilić, ale tylko troszkę, i nie trzeba nic udostępniać, rejestrować itp. Więc zapraszam do udziału Smile

http://www.1enduro.pl/szlifuj-skilla-akademii-enduro-konkurs/

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Wooyek - 12-08-2016 19:27

Nowy wpis: Plusy, a może jednak minusy? Koła 27+, 29+ i... 26+

Kto na plusach najbardziej skorzysta, a kto powinien trzymać się od nich z daleka...? O tym w dzisiejszym mega-poradniku:
http://www.1enduro.pl/opony-27-29-26-plus/

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Wooyek - 18-08-2016 19:40

Nowy wpis: Test: NS Bikes Eccentric Djambo 2016

Idąc za ciosem zeszłotygodniowego kompendium wiedzy o plusach, dziś w programie długo (dłużej, niż bym chciał...) wyczekiwany test NS-a Djambo, czyli polskiego sztywniaka na kołach "plus" i przy okazji, aktualnie mojego jedynego własnego roweru MTB Smile

Zapraszam! http://www.1enduro.pl/test-ns-bikes-eccentric-djambo-2016/

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - razor - 19-08-2016 00:30

a porównanie do stalowego HT masz ?

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Kapitan Misfit - 19-08-2016 06:15

A co z canyonemmmmmmm?