Oficjalne forum ENDURO TROPHY
1Enduro.pl - blog enduro - Wersja do druku

+- Oficjalne forum ENDURO TROPHY (http://endurotrophy.pl/forum)
+-- Dział: Ogólnie o enduro (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Pogaduchy (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Wątek: 1Enduro.pl - blog enduro (/showthread.php?tid=6088)

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - kubol - 08-08-2016 12:57

(08-08-2016 12:53)Bejker napisał(a):  Sam nie mam myk myka i wiem jak to jest. Ale da sie bez niego jeździć.

No ale nikt tutaj nie neguje, że się da bez niego jeździć. I nie jest też tak, że bez niego nie ma frajdy, ale z nim jest większa i tyle. Bardzo dużo zależy też od samej trasy, to jasne.
Jak pisali koledzy, jak masz MM, to nawet jak po bułki jedziesz to go używasz i życie jest bardziej kolorowe, a jajka mniej bolą ...
Ja ostatnio zmieniłem MM za 125 na 150 i jeździ mi się jeszcze lepiej, bez MM to już nie wsiadam na rower.

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Bejker - 08-08-2016 13:13

Zgadzam się. Ja odniosłem się do tego co napisal jaro.

Wysłane z mojego G7-L01 przy użyciu Tapatalka

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - jaro323 - 08-08-2016 13:15

(08-08-2016 13:13)Bejker napisał(a):  Zgadzam się. Ja odniosłem się do tego co napisal jaro.

Czyli jak mniemam w dobrej wierze chciałeś mnie poinformować że da się siodełko opuścić bez myk-myka? Dzięki!!! Teraz już będę wiedział Wink Wink Wink

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Bejker - 08-08-2016 13:21

Jak sie chce to sie da Wink i nie zrozumiem dlaczego nie majac myk myka miałbyś go nie obniżyć

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - jaro323 - 08-08-2016 13:25

(08-08-2016 13:21)Bejker napisał(a):  Jak sie chce to sie da Wink i nie zrozumiem dlaczego nie majac myk myka miałbyś go nie obniżyć

a przerzutki można zmieniać z obniżonym siodłem czy tylko w wysokiej pozycji siodła jest to możliwe ? Wink

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - wojtas7 - 08-08-2016 14:50

(08-08-2016 12:49)Przeor napisał(a):  a Ty zatrzymuj się co chwilę i opuszczaj i podnoś. Zdaj relację czy było fajnie.

panie, ile razy słyszałem od biedniejszej części tripa "a teraz będzie zjazd" ? I tak w koło macieju, makabra.

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - momank - 08-08-2016 15:34

Hahahaha, wojtas7 rozbił bank. Proponuję szlak graniczny w masywie Śnieżnika, tam jest wciąż góra-dół. Od manipulacji szybkozamykaczem aż mdli... Smile. Cwaniacy bez mykmyków, dajta spokój, każdy z myk mykiem to przerabiał, pomiłujcie pany !

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Bejker - 08-08-2016 16:03

Nie mówię ze myk myk jest zły. Sam bym go z chęcią wrzucił do swojego sztywniaka. Ale bez niego da sie zjechać i nie wylądować na SOR'ze.

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - jaro323 - 08-08-2016 16:09

(08-08-2016 16:03)Bejker napisał(a):  Nie mówię ze myk myk jest zły. Sam bym go z chęcią wrzucił do swojego sztywniaka. Ale bez niego da sie zjechać i nie wylądować na SOR'ze.
No dobra ale ja dalej nie wiem co z tymi przerzutkami. Z siodłem już wiem - wytłumaczyłeś mi ale co z przerzutkami ? Wszystko tu jest razem poskrecane boję się ze jak myk myk w dole to cos urwę jak przerzucę przerzutkę Wink To przypadkiem nie jest podpięte do jednej linki ? Wink Albo myk myk mi wyskoczy ?

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Bejker - 08-08-2016 16:11

Chyba nie zrozumiałem Sad Chyba na pewno.

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - wojtas7 - 08-08-2016 18:04

(08-08-2016 15:34)momank napisał(a):  Hahahaha, wojtas7 rozbił bank. Proponuję szlak graniczny w masywie Śnieżnika, tam jest wciąż góra-dół. Od manipulacji szybkozamykaczem aż mdli... Smile. Cwaniacy bez mykmyków, dajta spokój, każdy z myk mykiem to przerabiał, pomiłujcie pany !

właśnie tam moje nerwy zostają każdorazowo wystawione na test przez współziomków tripa bez tegoż wynalazku. ale kupują, kupują - każdy zachwycony. Nawet właściciel karbonowego XC z główką 71.

ale takich tras jest całe mnóstwo, całe pasmo Gór Sowich z wczoraj chociażby (Sowa-Srebrna).

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - dzaku - 08-08-2016 18:26

Jakby jeszcze przy okazji zmieniało się ciśnienie w oponach i sama zakładała szczęka w kasku, to świat byłby jeszcze piękniejszy..

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - ishi - 08-08-2016 18:32

...ale zmiana ciśnienia w locie już jest możliwa :]

http://whitecrow-tech.com/how-it-works/

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - martin.h - 08-08-2016 19:47

Panowie, ale ten zjazd ze Śnieżnika granicznym do przeł. Głęboka Jama to nie jest jakiś hardcore, jechałem tam i nie pamiętam abym się jakoś mocno spocił Wink Taki fajny graniczny szlak dający dużo funu Smile

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - shotgun - 08-08-2016 20:58

Zjezdzales zolty z Pilska? Ze szczytu oczywiscie.

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Kapitan Misfit - 08-08-2016 21:01

Fajny temat...dlugi - rozwojowy - merytoryczny idealny na dlugie zimowe wieczory...Ale nie na srodek sezonu Syncy - na litosc Boga!!!! Miejscie serce...

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - beskid - 08-08-2016 21:20

Takie sekcje jak żółty z Pilska nie są pod HT. A jak nawet to dla nielicznych. Wielu tam ma kłopoty na enduro więc to nie ten przykład. Generalnie ludzie miejcie litość bo już naprawdę słabo się robi. Ilu tu jest czynnych użytkowników klasycznych HT by tak śmiało pouczali kto co ma robić na zjazdach. Czynnych w sensie powiedzmy co weekend tłuką się po górach?? Dajcie już żyć a do tematu wrócimy za jakiś czas jak choćby co 5-ty na HT w naszych górach będzie miał myk myka. Na dziś to w uj odległa perspektywa.

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - kubol - 08-08-2016 21:34

(08-08-2016 21:20)beskid napisał(a):  Dajcie już żyć a do tematu wrócimy za jakiś czas jak choćby co 5-ty na HT w naszych górach będzie miał myk myka. Na dziś to w uj odległa perspektywa.

A co to ma do rzeczy ? Argument w stylu "milion much nie mogą się mylić" Wink

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - beskid - 08-08-2016 22:07

To ma do rzeczy, że jest dość dla mnie zabawne jak "środowisko" enduro chce uświadamiać krosiarzy. Generalnie uj wam do tego jak kto i na czym jeżdzi. Darcie za kimś ryja by obniżył sztycę bo ja taką mam i pod sobą 160mm skoku jest słabe. Ci ludzie jeżdzą w cienkich gaciach tam gdzie część z was ma już wszędzie ochraniacze i pełne kaski na czerepie. Radzą sobie i być może mają w dupie wasze ględzenie jak to nie prawidłową pozycję przyjmują na zjazdach. Ku..a część sprzętu ma 72% na główce a tu jeden z drugiem pieprzy o dociążaniu przodu. Idzie się je...cie w dół na tym myk myku to wam dobrze zrobi. Dobranoc.

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - narf! - 08-08-2016 22:18

Troszkę dystansu brakuje?

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Kapitan Misfit - 08-08-2016 22:18

UUU... No pieknie sie nam tu pan zaprezentowal przed milionem sluchaczy...

Czy to juz znaczy ze wbijasz w nas juz definitywnie i jestesmy hujami...?Tępymi?
Nie badz taki narowisty... nie obrazaj sie i nas przy okazji -szkoda zycia.

Synek...no tak dyskusji sie nie prowadzi. I nie pij trunków ktore na glowce maja napisane 72 % - to pewnie przez to to wszystko...

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - martin.h - 08-08-2016 22:26

(08-08-2016 20:58)shotgun napisał(a):  Zjezdzales zolty z Pilska? Ze szczytu oczywiscie.
Nie miałem przyjemności, zawsze jakoś wolę zielono/niebieski na SK. Dwa razy zjeżdżałem czarnym, ale wtedy miałem jeszcze małe pojęcie o górach.
Dla mnie trudny szlak to niebieski z Baraniej I choćbym wyciągnął siodelko to przynajmniej w dwóch miejscach na HT XC musiałbym sprowadzić Wink

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Ucio - 08-08-2016 22:28

Ja Wam mówię, kolega beskid to reinkarnacja Klimy.

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - beskid - 08-08-2016 23:32

(08-08-2016 22:18)Kapitan Misfit napisał(a):  Synek...no tak dyskusji sie nie prowadzi. I nie pij trunków ktore na glowce maja napisane 72 % - to pewnie przez to to wszystko...

Rozmowa wygląda z grubsza tak, że padły wszystkie argumenty czemu "nie odkryto...." A Wy swoje więc wybacz ale coś tu nie gra. Na razie też raczej prowadzicie rozmowę między sobą a nie z zainteresowanymi bo by wam napisali dokładnie to co ja. Wybacz też przyjacielu, że jako ponad 20-letni użytkownik sztywnika mam głęboko w poważaniu Wasze rady dotyczące techniki zjazdu. Ktoś ma mnie uczyć jak mam zginać ręce, nogi, ... Naprawdę idzie jeb..ć ze śmiechu, pomijając, że trochę to lekceważące. Ja rozumie, że jestem tu nowy i nie "po jednych piniądzach" oraz nie wychlałem hektolitrów wódy jak to się chwalą niektórzy ale są jakieś granice olewania adwersarzy. Wchodzi ktoś nowy to czasem wszystko Wam nie pasuje. Jak Marcin wrzucił chociaż jeżdzi HT dobre relacje z tripów w tym z Pilska to jakiś mędrek, że to nie forum szosowe jest. Drugi chce go uczyć zjazdu. Jak ja poleciłem jedną z ciekawych sekcji z Małym to następny nie widział tam nic ciekawego. Być może miał jeszcze smarki pod nosem jak ja już w tym miejscu zjeżdzałem. Więc z grubsza tak wygląda tutaj rozmowa. Definiowanie mnie jako "synek" też czegoś dowodzi. Z kimś takim jak @wojtas można zamienić słowo bo idzie za tym jakiś przekaz. Nie traktuje z góry.

Jeśli zatem łaskawie pozwolicie albo i nie skupię się tylko i wyłącznie na tematyce związanej z wypadami w góry i doradzaniem tras. "Klima" mi faktycznie ostatnio nawala jak o to się rozchodzi.

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - dziabar - 09-08-2016 06:33

Troszkę się pomieszały tematy w dyskusji. Technika to technika a mm to mm. Mam przyjemność mieszkać w Bielsku i przez to oglądać wymiatających na zjazdach krosiarzy. M.Konwa na pierwszy zawodach endurotrails startował z musu na swoim startowym (krosiarskim) zestawie ht. Był 3 tracąc do pierwszego 3 sek. Miał oczywiście siodło w dół ale klatę przy mostku na takich sciankach gdzie zawodnicy dh już siedzieli na tylnej oponie. Kąt główki mu nie przeszkadza bo po to ma ręce i technikę żeby sobie z tym radzić.
Generalnie Marek te same trasy jeździ albo na endorowce albo na ht z siodłem w zadku- według potrzeb.
A mm to mm - generalnie fajny bajer do jazdy po bułki bo w lokalnym rejsingu da się żyć bez niego (;