Oficjalne forum ENDURO TROPHY
1Enduro.pl - blog enduro - Wersja do druku

+- Oficjalne forum ENDURO TROPHY (http://endurotrophy.pl/forum)
+-- Dział: Ogólnie o enduro (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Pogaduchy (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Wątek: 1Enduro.pl - blog enduro (/showthread.php?tid=6088)

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Wooyek - 05-05-2016 19:45

Nowy wpis: Jak wybrać idealny rower? Moja prezentacja z Cyklo Warsztatów

Jaki rower wybrać dla siebie? W jakim rozmiarze? I za ile? O tym opowiadałem podczas II PCW. Jeśli ktoś przegapił wersję live, polecam zajrzeć Smile

http://www.1enduro.pl/jak-wybrac-idealny-rower-enduro/

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Wooyek - 08-05-2016 18:52

Nowy wpis: Strava to zło!!! Czy nie...?

W zeszłym tygodniu internety zepsuła wiadomość, że jeden z kalifornijskich samorządów zamknął dla rowerzystów cały obszar tras na podstawie danych publikowanych na Stravie.

Oczywista reakcja to okrzyknięcie (znowu) Stravy najgorszą plagą MTB, ale czy na pewno tak jest...?

Zapraszam do przeczytania mojej opinii: http://www.1enduro.pl/strava-to-zlo/

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Wooyek - 16-05-2016 18:30

Nowy wpis: Hajlajtsy: Joy Ride Festiwal Kluszkowce 2016
Moje spojrzenie na mocno kontrowersyjny JoyRide Festiwal w Kluszkowcach. Skąd się wzięło rekordowe 50% DNS-ów? Czy połowa zarejestrowanych zawodników ma czego żałować...?
http://www.1enduro.pl/hajlajtsy-joy-ride-festiwal-kluszkowce-2016/

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Oko50 - 16-05-2016 18:42

Link na dole nie działa, u góry ok

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Przeor - 16-05-2016 19:09

Ja byłem menedżerem w tym roku. Nosiłem suche ciuchy, klapki, koks mojemu zawodnikowi. I trzeba dodać jeszcze jedną poważną wtopę organizacyjną. W biurze zawodów nikt nic nie wiedział. Nikt nic. Gdzie jechać, który OeS odwołany, po prostu nic nie wiedzieli. Kazali się pytać tych od enduro z krótkofalówkami. I Ci na szczęście też nic nie wiedzieli Wink Nie potrafili odpowiedzieć na żadne pytanie. Tak mi przekazał mój człowiek.
A tak mi się nasunęło, że jakby to się na ET (tym starym) wydarzyło, to bym popkornu nasmażył bo by się działo, oj działo Smile

I jeszcze Wooyka widziałem. W sobotę. Wydawał się być uśmiechnięty.

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Wooyek - 16-05-2016 20:00

(16-05-2016 19:09)Przeor napisał(a):  I jeszcze Wooyka widziałem. W sobotę. Wydawał się być uśmiechnięty.

Na Twój widok Smile

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - adass - 16-05-2016 21:37

Ja w sprawie burdlu
Nie startowalem ,ale chcialem pojezdzic na Mojo HD3 wiec spytalem na fejsie Bestie czy mozna zaklepac rower , dostalem odpowiedz ze przez strone Joy .Klikalem co chwila ale Mojo nie bylo ,im dluzej klikalem tym bardziej go nie bylo , co pomyslem o Bestiach to moje no ale coz.
W tym nieszczesciu , na szczescie niezle naparzalo deszczem wiec troche mi przeszlo , ale jak w niedzilele wpadlem doslownie na pol godziny zeby pomacac i popatrzec , okazlo sie ze to Joy dal ciala i nie umiescil Mojo na liscie ! Mojo byl dostepny od reki , nawet dostalem propozycje ze odbiora ode mnie jak beda wracac , ale niestety plany na niedziele byly z wyzszej polki i nie dalo Sad
wiec Siara , nie rob siary , po drugie przeloz termin bo nie dosc ze kolidowal z maturami , to kto na poludniu zabiera sie na imprezy w plenerze w zimna Zoske ?
echhh...

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Wooyek - 19-05-2016 20:04

Nowy wpis: SRAM EX1 - jeden krok wstecz, dwa kroki do przodu?

Czy nowy napęd do elektrycznych MTB może się okazać najlepszą nowinką dla wszystkich jeżdżących "akustycznie"? I czy patrzymy tu na odwrócenie trendów we wprowadzaniu wszelkich nowinek i "standardów"?

Moje przemyślenia na temat nowego, 8-rzędowego SRAM-a EX1:
http://www.1enduro.pl/sram-ex1/

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Wooyek - 24-05-2016 19:04

Nowy wpis: Hasiok Zabrze - jak wyglądała akcja "Buduj z POMBA"?
W sobotę zrobiłem coś strasznie głupiego. Wstałem o 7:30. Ale to nie koniec! Zamiast jeździć na rowerze, wziąłem się za coś, czego szczerze nienawidzę: pracę fizyczną.

Co z tego wynikło? Zapraszam na bloga!
http://www.1enduro.pl/hasiok-zabrze-buduj-z-pomba/

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Wooyek - 26-05-2016 18:49

Nowy wpis: Test: Rose Uncle Jimbo

Czy opłaca się składać fulla? Oczywiście, że chyba raczej nie! Chyba, że mówimy o konfiguratorze Rose'a.

Czy na szlaku Uncle Jimbo wypada równie dobrze, co na papierze? Zapraszam do podsumowania testu!
http://www.1enduro.pl/test-rose-uncle-jimbo/

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - ishi - 26-05-2016 19:01

Cytat:Czy opłaca się składać fulla? Oczywiście, że chyba raczej nie! Mało który producent w ogóle oferuje ramy „luzem”, a jeśli już, to w cenie nie odbiegającej zbytnio od kompletnych rowerów.

Powinieneś dać * - nie dotyczy Commencal

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Wooyek - 02-06-2016 18:30

Nowy wpis: 23 rzeczy, które zawsze powinieneś mieć w plecaku

Żadna rowerowa dyscyplina – z bikepackingiem włącznie! – nie kojarzy się tak bardzo z plecakiem, jak enduro. Co takiego w nim wozimy, że trzeba go mieć? O tym właśnie ten poradnik:
http://www.1enduro.pl/zawartosc-plecaka-enduro/

PS. Właśnie wysłałem pierwszego newslettera według mocno zmienionej formuły - od dziś to jego odbiorcy jako pierwsi będą otrzymywać informację o nowym wpisie. Chcesz dołączyć do tego elitarnego grona? Smile Wbijaj na: http://www.1enduro.pl/newsletter/

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Gantar - 02-06-2016 18:56

Tak ogólnie to mi trochę nie gra tytuł "rzeczy, które zawsze powinieneś" z tym, że potem wplątujesz w tekst rzeczy bonusowe (jak chociażby sam zauważyłeś aparat). Nie lepiej byłoby podzielić tekst na dwie części i najpierw wymienić niezbędne a potem przydatne? Ot, taki dysonans mi się pojawił Tongue

Wooyek napisał(a):plecak to najgorsze miejsce do przewożenia dodatkowego balastu
Dziwnie to dla mnie brzmi. Jak się to ma choćby do podejścia Briana i Dębca, którzy odradzali (a przynajmniej pamiętam wypowiedź jednego z nich na forum) mocowanie większych szpejów przy rowerze z racji pogorszonej kontroli nad maszyną i sugerowali większy plecak? Chyba, że mówimy jedynie o jednodniowych wycieczkach i małych elementach, ale wtedy chyba to nie stanowi takiego problemu?

Wooyek napisał(a):2. DĘTKA
(...)
Zwróć uwagę na wentyl – zawsze lepiej mieć Prestę.
Oprócz ratowania kogoś innego, to jest jeszcze jakiś powód dla tak arbitralnego podejścia?

Ja jeszcze zawsze wożę:
-światło, bo nigdy się nie wie o której się z tych gór wróci (u mnie to chińska czołówka)
-okulary przeciwsłoneczne albo wymienne szkła (ale pewnie inaczej to traktujemy, bo większość ludzi od startu w nich jeździ a dla mnie to element bonusowy plecaka)
-ze dwie śruby do zębatek (trochę ich już zgubiłem w terenie -.-)

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - vasco - 02-06-2016 19:32

Super zestaw brakuje tylko ....grilla Wink a na poważnie warto mieć malutkie szczypce/kombinerki z wygiętą końcówką - wielokrotnie pomagały mi i kolegom na szlaku.

pzdr

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - tomek21001 - 02-06-2016 20:27

Blogowy sezon ogórkowy Big Grin
Wpis spoko...ale Wooyek przyzwyczaił do lotów na innych wysokościach.....

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Wooyek - 03-06-2016 07:04

(02-06-2016 18:56)Gantar napisał(a):  
Wooyek napisał(a):plecak to najgorsze miejsce do przewożenia dodatkowego balastu
Dziwnie to dla mnie brzmi. Jak się to ma choćby do podejścia Briana i Dębca, którzy odradzali (a przynajmniej pamiętam wypowiedź jednego z nich na forum) mocowanie większych szpejów przy rowerze z racji pogorszonej kontroli nad maszyną i sugerowali większy plecak? Chyba, że mówimy jedynie o jednodniowych wycieczkach i małych elementach, ale wtedy chyba to nie stanowi takiego problemu?
Nie wiem, skąd takie podejście Briana i Dębca. Chyba wszystkie źródła - a nawet logika Tongue - mówi co innego. Masa w plecaku jest położona bardzo wysoko, więc zaburza środek ciężkości. W dodatku nie jest stabilna - przeładowany plecak potrafi latać na plecach, przy manewrach ciągnąc np. w bok. Do tego, mocno się przyczynia do coraz powszechniejszych bólów kręgosłupa (link).

Więc o ile masa na rowerze faktycznie może utrudniać manewrowanie nim (przy czym rozumiem, że raczej chodzi tu o manewry powietrzne, bo w zakręcie 300-gramowej dętki na ramie raczej nie poczujesz), to masa w plecaku wpływa na stabilność głównego składnika całego układu - czyli naszą Wink

(02-06-2016 18:56)Gantar napisał(a):  
Wooyek napisał(a):2. DĘTKA
(...)
Zwróć uwagę na wentyl – zawsze lepiej mieć Prestę.
Oprócz ratowania kogoś innego, to jest jeszcze jakiś powód dla tak arbitralnego podejścia?
Generalnie nie, choć czasem w grę wchodzi ratowanie... siebie Wink Dużo osób kupuje kompletny rower i nie sprawdza, jakie ma otwory w obręczach do czasu, aż złapią pierwszego snejka. A rozwiercanie trochę się stało ryzykowne, ze względu na ewentualną konwersję tubeless w przyszłości.

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Gantar - 03-06-2016 11:01

Z tą masą w plecaku to widzę musimy rozgraniczyć o jak dużych bagażach mówimy Wink wypowiedź chłopaków z EnduroMe dotyczyła opcji śpiwora, namiotu etc. Czyli przedmiotów które mogą mieć jednak większy wpływ na masę i jej rozłożenie w samym rowerze. Przy małych szpejach typu dętka czy pompka myślę, że rzeczywiście nie robi to większej różnicy na rowerze. Pytanie czy robi aż taką różnicę w plecaku? Artykuł podlinkowany fajny (sam mam problem czasami z plecami) i przerzucenie wody na rower może mieć sens. Ale dalej by mi się nie chciało przyklejać dętki do roweru żeby zrzucić 150g z pleców Tongue No ale tu już wchodzimy na "mnie się wydaje" i "ja bym to zrobił tak" ;]

Z Prestą się nigdy nie zgodzę. Jak ktoś ma wszędzie samochodowe wentyle to czemu "zawsze lepiej mieć Prestę"? Według mnie, to że ktoś nie wie jakie ma wentyle nie jest argumentem, bo tak samo może nie rozróżniać ich w samej dętce Wink

Żeby nie było. Nie chcę tu prowadzić krucjaty o swoje zdanie, po prostu zwracam uwagę, że czasem w artykule podejście z góry w stylu "zawsze", "najlepsze", "koniecznie" etc. niepotrzebnie wprowadza kontrowersję. Szczególnie gdy w samym tekście brak odpowiedniej argumentacji. Howgh

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Wooyek - 03-06-2016 12:02

(03-06-2016 11:01)Gantar napisał(a):  Żeby nie było. Nie chcę tu prowadzić krucjaty o swoje zdanie, po prostu zwracam uwagę, że czasem w artykule podejście z góry w stylu "zawsze", "najlepsze", "koniecznie" etc. niepotrzebnie wprowadza kontrowersję. Szczególnie gdy w samym tekście brak odpowiedniej argumentacji. Howgh

Ale wtedy, jak sam napisałeś, wchodzimy na "mnie się wydaje" i "ja bym to zrobił tak" itd... Marny to przekaz dla czytelników.

Są tematy, gdzie przedstawiam różne punkty widzenia (jak choćby ten o Stravie, czy rozmiarach kół), ale jak mam silne, płynące z doświadczenia zdanie na dany temat, to wyraźnie je zaznaczam. I nie przypominam sobie, żeby kiedyś było to niepoparte argumentami.

Czy czytelnik się ze mną zgadza, czy nie - w to już nie wnikam. Natomiast kiedy zmusza go to do zastanowienia się nad daną kwestią i wyrobienia sobie własnej opinii, wtedy 1Enduro zasługuje na miano "bloga", a nie kolejnego "magazynu", "serwisu informacyjnego" czy czegoś tam... Howgh Wink

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Przeor - 03-06-2016 13:30

Na kilkudniowe tripy warto mieć sudocrem lub inny środek do kojenia Oka.

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - razor - 03-06-2016 14:12

z ciekawych rzeczy, po 3-4 dniach jazdy nonstop w ochraniaczach (finale ligure), zrobily mi sie odparzenia? (nie jestem pewien co to) na kolanach, troche pieklo...
wiec moze ten sudocrem nie tylko dobry dla Oka Smile

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - kubol - 03-06-2016 14:19

(03-06-2016 14:12)razor napisał(a):  z ciekawych rzeczy, po 3-4 dniach jazdy nonstop w ochraniaczach (finale ligure), zrobily mi sie odparzenia? (nie jestem pewien co to) na kolanach, troche pieklo...
wiec moze ten sudocrem nie tylko dobry dla Oka Smile

Odparzenia, albo grzybica Big Grin Poznasz po tym, że sudocrem nie da rady.

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Wooyek - 06-06-2016 19:23

Nowy wpis: Plecakowe enduro [KONKURS]

Planujesz 2-3 dniowego tripa enduro po górach? Podziel się trasą i możesz wygrać fajny plecak idealny do takich celów (Kross Crafter 25l) Smile Zapraszam!
http://www.1enduro.pl/konkurs-enduro-plecakiem/

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Barton - 07-06-2016 09:08

Sam byś sobie trasę wymyślił, a nie szukał gotowca Tongue

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Wooyek - 10-06-2016 18:47

Nowy wpis: Jak dbać o kask rowerowy?

Środowy wypadek przywołał trudną i ważną dyskusję na temat naszego bezpieczeństwa na szlaku.

Wahałem się, czy to dobry moment, ale ostatecznie postanowiłem opublikować kilka wskazówek, jak (nie) dbać o kask rowerowy - warto sprawdzić, czy sam popełniasz któregoś z tych grzechów, bo okazuje się, że ich świadomość jest w naszym środowisku bardzo mała...

http://www.1enduro.pl/dbac-o-kask-rowerowy/

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - konradal - 10-06-2016 19:16

(10-06-2016 18:47)Wooyek napisał(a):  Nowy wpis: Jak dbać o kask rowerowy?

Środowy wypadek przywołał trudną i ważną dyskusję na temat naszego bezpieczeństwa na szlaku.

Wahałem się, czy to dobry moment, ale ostatecznie postanowiłem opublikować kilka wskazówek, jak (nie) dbać o kask rowerowy - warto sprawdzić, czy sam popełniasz któregoś z tych grzechów, bo okazuje się, że ich świadomość jest w naszym środowisku bardzo mała...

http://www.1enduro.pl/dbac-o-kask-rowerowy/

Mam wrażenie, że trochę to tak wyszło, że jak się trochę poobija na kierownicy, to kask jest do wyrzucenia. Co Ty taki sarkastyczny się zrobiłeś? Jest też trochę wątpliwości, że kaski tak szybko się starzeją. Tu jest trochę info. http://www.helmets.org/replace.htm
A w ogóle to jest bardzo fajny blog, zaglądam coraz częściej i pozdrawiam.

Obawiam się niestety, że takich wypadków będzie więcej. Coraz więcej tras, a ten sport jest niebezpieczny, dużo zmiennych, wystarczy zły kąt uderzenia, czy kamień i może być słabo. A z drugiej strony różnego rodzaju ochraniacze dają pozorne poczucie bezpieczeństwa i bezkarności. Tak mi się na starość robi, że wolę trudne i wolne trasy - mam wrażenie że wtedy jest bezpieczniej. Ale może to tylko wrażenie...