Oficjalne forum ENDURO TROPHY
1Enduro.pl - blog enduro - Wersja do druku

+- Oficjalne forum ENDURO TROPHY (http://endurotrophy.pl/forum)
+-- Dział: Ogólnie o enduro (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Pogaduchy (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Wątek: 1Enduro.pl - blog enduro (/showthread.php?tid=6088)

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Córcia - 20-03-2015 13:28

Ja też bym chciał do kolekcji Smile

Przydatne artykuły, w szczególności przyda mi się tutek o ustawianiu siodełka, bo zawsze miałem z tym problem, a teraz, jak Reverb jest na pokładzie to trzeba ustawić raz, a dobrze.

O bracketingu w ustawianiu zawiechy też w sumie fajny tutorial.

Smile

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - dr_watson - 20-03-2015 13:45

Źle mi się ogląda na kom. Robi się jakaś wąska ta strona.
+1

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Styku - 21-03-2015 02:07

Świetny projekt, super strona. 1 enduro wypełnia niszę w Polskim internetowym enduro. Trzymam kciuki bo naprawdę mi się podoba!
Życzę powodzenia aby stronka stała się największym tego typu serwisem, podobnie jak niemieckie Enduro Mtb Magazine... ale droga do tego wiedzie poprzez rozdanie wielu naklejek...na które też się piszę oczywiście Big Grin

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Rzaq - 21-03-2015 02:15

A kiedy nowe artykuły? bo nie mam co czytać Smile

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Wooyek - 21-03-2015 19:46

Jutro będzie Smile

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - tsuful - 21-03-2015 22:28

Wooyek - jezeli chodzi o ustawienie wysokisci siodla to bardzo duzy wplyw ma na to technika pedalowania oraz pozycja zatrzaskow w pedalach typu SPD . Jezeli chcialbys poczytac to moge Ci podeslac obszerny i bardzo ciekawy artykul na ten temat w poniedzialek bo mam go gdzies na kompie w pracy.

Ogolnie bardzo ciekawa baza informacji.

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Wooyek - 21-03-2015 23:29

(21-03-2015 22:28)tsuful napisał(a):  Wooyek - jezeli chodzi o ustawienie wysokisci siodla to bardzo duzy wplyw ma na to technika pedalowania oraz pozycja zatrzaskow w pedalach typu SPD . Jezeli chcialbys poczytac to moge Ci podeslac obszerny i bardzo ciekawy artykul na ten temat w poniedzialek bo mam go gdzies na kompie w pracy.

Jak najbardziej, dzięki Smile

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Grześ - 22-03-2015 10:51

Wooyek czy "Walety" i "Zady" w teście ochraniaczy g-form to z premedytacją?

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Oko50 - 22-03-2015 11:11

Newsletter działa? ....zapisałem sie i czekam od wczoraj na maila z linkiem do potwierdzenia (no chyba żem adres podupcył)

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Wooyek - 22-03-2015 13:52

Jest nowy wpis: Geometria progresywna.
Czyli dlaczego Rzaq powinien w końcu pomyśleć nad zmianą Bullita na coś nieco bardziej na czasie Wink

(22-03-2015 10:51)Grześ napisał(a):  Wooyek czy "Walety" i "Zady" w teście ochraniaczy g-form to z premedytacją?
Tak Smile

(22-03-2015 11:11)Oko50 napisał(a):  Newsletter działa? ....zapisałem sie i czekam od wczoraj na maila z linkiem do potwierdzenia (no chyba żem adres podupcył)
Możliwe, że coś pomyliłeś z adresem - zrobiłem test i mail przyszedł od razu.

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Rzaq - 22-03-2015 14:01

(22-03-2015 13:52)Wooyek napisał(a):  Jest nowy wpis: Geometria progresywna.
Czyli dlaczego Rzaq powinien w końcu pomyśleć nad zmianą Bullita na coś nieco bardziej na czasie Wink

Na razie muszę się zadowolić obniżeniem tyłu o 2cm Blush

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - ishi - 22-03-2015 14:01

Poruszyłeś temat który ostatnio rozkminiałem przy zakupie ramy Commencala Smile

Wzrost mówił L, długość nogi była za XL. Finalnie wziąłem tę większą. Czekam na zaplot koła i zacznie się zabawa w bike fitting.

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Oko50 - 22-03-2015 14:41

Oki, ogarnięte - poleciał mail do spamu

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - DUCKANDCOVER - 22-03-2015 16:07

Wooyek! Świetny pomysł i wykonanie. Brakowało takiego czegoś i trzymam kciuki za powodzenie, aby nie zabrakło motywacji i czasu, aby rozwijać projekt.

Już dawno zauważyłem, że merytoryczna wartość i poziom przekazu informacji w Twoich wypowiedziach daleko wykracza ponad to co można przeczytać w internetach, więc to naturalna konsekwencja i słuszny kierunek zebrania tego w jednym miejscu.

Podoba mi się bardzo Smile

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Jerzy_MTB - 22-03-2015 21:26

(22-03-2015 16:07)DUCKANDCOVER napisał(a):  Wooyek! Świetny pomysł i wykonanie. Brakowało takiego czegoś i trzymam kciuki za powodzenie, aby nie zabrakło motywacji i czasu, aby rozwijać projekt.

Już dawno zauważyłem, że merytoryczna wartość i poziom przekazu informacji w Twoich wypowiedziach daleko wykracza ponad to co można przeczytać w internetach, więc to naturalna konsekwencja i słuszny kierunek zebrania tego w jednym miejscu.

Podoba mi się bardzo Smile
dokładnie Wink

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Wooyek - 24-03-2015 17:33

Nowy wpis, Trendy: Rower Enduro A.D. 2015
Krótkie podsumowanie najważniejszych w tym roku trendów, standardów i rozwiązań. Artykuł stanowi punkt wyjścia do jednego z kolejnych, który wybiegnie bardziej w przyszłość Smile

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Jerzy_MTB - 24-03-2015 18:34

Wooyek coraz lepsze teksty. Jakoś zupełnie inaczej się takie coś czyta.. Smile

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Misha - 24-03-2015 19:05

Ad. ost. punkt - jedna jaskółka trendu nie czyni. Jak SS od Canyona się sprawdzi (awaryjność!!) to może może to będzie jakiś początek rewolucji. Na razie byłbym ostrożny..

Co do bloga - merytorycznie super, ale najbardziej doceniam ilość i jakość tekstów. Dobrze się to czyta, bonusowe punkty za dowcip Smile

Życzę wytrwałości.

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Speedy Bandito - 24-03-2015 20:48

Widząc aktywność Wooyka w wątku o nowinkach, powstanie takiego bloga mnie nie zdziwiło Wink Dobra robota, fajnie się czyta (żona/dziewczyna pewnie sprawdza tekst przed publikacją Tongue).

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Wooyek - 25-03-2015 08:24

Dziękuję wszystkim na duży zastrzyk motywacji (lubię komplementy Tongue) i oczywiście za poświęcanie cennego czasu na odwiedzanie bloga Smile

Polecam Wam też zapisanie się do newslettera: http://www.1enduro.pl/newsletter/
Maile wysyłam ok. raz w tygodniu i poza najnowszymi wpisami na blogu podsumowuję też pokrótce, co najciekawszego ostatnio działo się na Facebooku itp. Można się też załapać na darmowe naklejki Wink

(24-03-2015 20:48)Speedy Bandito napisał(a):  żona/dziewczyna pewnie sprawdza tekst przed publikacją Tongue
Hehe, wszystkie teksty "startowe" sprawdzała... mama, która idealnie wychwytuje wszystkie błędy Smile Teraz już się usamodzielniłem - pisząc codziennie na forum można się wyrobić Tongue

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - palik - 25-03-2015 09:44

Wiedziałem, że to jest tylko kwestia czasu.. Smile

Lekko podane, bez ciężkostrawnego ogromu tekstu i z dobrą grafiką na deser! Dobra robota!

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Slovenius - 25-03-2015 10:37

Czytnąłem, podoba mi się! Szczególnie tematy o używkach Big Grin

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - tormentor - 25-03-2015 14:59

Też mi się podoba - technicznie, na luzie, ale nie na marketingowym pseudo-luzie Smile

Taki smaczek:
Cytat:KRÓTKI TYŁ: <430 MM

Stabilność stabilnością, ale skręcić też czasem wypada i krótki tył bardzo w tym pomaga. Podobnie jak w wyrywaniu lasek, to znaczy w manualach i bunnyhopach. I ogólnie w przenoszeniu masy na tylne koło.

Moim zdaniem tyły niedługo urosną do ok. 440-445 mm, żeby zapewnić prawidłowe rozłożenie masy po wydłużeniu przodu. Prawdopodobnie będzie to zależne od rozmiaru ramy (Norco robi to już od paru sezonów). Ale póki co zależność jest prosta: krócej = lepiej.
Canfieldzi to nieźli wizjonerzy biorąc pod uwagę, że to w 2011 już tłukli...

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - piotrekp - 25-03-2015 15:19

Super się czyta, czekam na wincyj!

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Kapitan Misfit - 25-03-2015 19:21

Jak bedziesz otwierał dział : Lajfstajl und entertajment oraz rowerowe plotki. Piszemy sie razem z Sibiskjuszem na funkcje redaktorów.

Ps. Moze byc umowa o dzielo.