Oficjalne forum ENDURO TROPHY
1Enduro.pl - blog enduro - Wersja do druku

+- Oficjalne forum ENDURO TROPHY (http://endurotrophy.pl/forum)
+-- Dział: Ogólnie o enduro (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Pogaduchy (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Wątek: 1Enduro.pl - blog enduro (/showthread.php?tid=6088)

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Szczurasek - 02-11-2015 14:11

Może kiedyś dojdzie do takiej sytuacji jaka występuje często na stokach- w sezonie cały czas jest na miejscu instruktor, z którym można umówić się na lekcję i uczyć się/doskonalić technikę jazy. Takie miejsca jak specjalnie przygotowane trasy tylko sprzyjają takiemu czemuś bo regularnie odwiedza je dużo osób (ciężko sobie wyobrazić, żeby na zwykłym szlaku turystycznym czatował ktoś i namawiał do szkolenia). Wiadomo, że nie każdy chce korzystać ze szkoleń ale jeśli jest taka możliwość to lepiej to zrobić bo nawet jeśli nie pomoże to na pewno nie zaszkodzi. A co dana osoba zrobi z wiedzą zdobytą na szkoleniu to już indywidualna sprawa. Nie chodzi tu nawet o czas tylko o chęć do samodoskonalenia. Jak wiemy jeden lubi dziewczyny a drugi gdy mu śmierdzą nogi- niektórym na zawsze wystarczy piecowanie Wink

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Django - 02-11-2015 14:32

Ale taka sytuacja już występuje w Europie Zachodniej Smile Jak byłem w Val D'Isere/Tignes to normalnym widokiem byli instruktorzy, najczęściej z grupką dzieciaków ale i ze starszymi jeździli.

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Szczurasek - 02-11-2015 15:24

No i fajnie, jakby powiedział Pan z reklamy McDonald's, tylko adaptować na polskiej ziemi takie rozwiązania Smile

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - tormentor - 02-11-2015 16:27

Jako alternatywę albo dodatek dla typowych szkoleń fajnie przemyśleć np. wspólny wyjazd z "ogarami", (którzy mają jakieś "trenerskie" zdolności) i wybrać się do bikeparku z wyciągiem. Bez utraty energii na podjazd, z większym skupieniem pokatować bandy jak np. na niebieskiej/czerwonej w Koutach. Nie ma wtedy tej pokusy "skoro się wdrapałem, to chcę mieć instant fun z piecowania", tylko człowiek skupia się na technice. Z każdym zjazdem po tej samej trasie zwracać uwagę jak technika wpływa na prędkość, ponagrywać sobie przejazdy kolejne i przeanalizować. A każdy taki bikeparkowy dzień z wyciągiem to jest paredziesiąt km zjazdów nieskażonych wysiłkiem podjazdowym.

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Wooyek - 02-11-2015 19:32

Nowy wpis: Test: Bell Super 2R.
Jak może zauważyliście, od paru miesięcy śmigam w znanym i lubianym Bellu Super 2R. Jeśli jesteście ciekawi, na ile go poznałem i czy też go polubiłem, to zapraszam do testu na blogu Smile
http://www.1enduro.pl/test-bell-super-2r/

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - kubol - 02-11-2015 20:10

Fajny daszek, mam nadzieję, że taki zostanie Wink Nie cierpię daszków i trzymam je tylko dlatego, że bez znich kask wygląda debilnie no i dlatego, że nie ma gdzie gogli założyć Wink
Nie cierpię też okularów. Bellu przybywaj !!! (Mikołaj mógby to usłyszeć).

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Wooyek - 09-11-2015 20:34

Nowy wpis: A Ty kogo nominowałeś w Polish Bike Awards 2015?
Słyszeliście o plebiscycie Polish Bike Awards? Ja właśnie zrobiłem przegląd mijającego sezonu i zebrałem swoje typy w 20 kategoriach.

Polecam zajrzeć i samemu zgłosić swoje nominacje - w tym roku PBA jest bardziej enduro, niż kiedykolwiek!
http://www.1enduro.pl/a-ty-kogo-nominowales-w-polish-bike-awards-2015/

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Wooyek - 12-11-2015 20:36

Nowy wpis: 20 pytań do: Mariusz Bryja "Brian"
Na blogu pierwszy raz nowa forma: wywiad. Na pierwszy ogień idzie Brian!
Co sądzi o polskiej scenie enduro, treningu, ściganiu i warunkach, jakie trzeba spełnić, żeby podpisać umowę sponsorską z Krossem? Wink

Zapraszam! http://www.1enduro.pl/20-pytan-do-mariusz-bryja-brian/

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - tsuful - 12-11-2015 21:44

Mala literowka sie wkradla "7. Zdadzisz nam" .

Podoba mi sie. Czekam na wiecej wywiadow tego typu. Moze w przyszlosci wywiady wideo ? Smile

P.S.

Pan Bryja moglby byc troszke bardziej rozmowny.

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Denis - 14-11-2015 21:13

Kiedy recenzja z całego sezonu rowera Canyon Strive AL 6.0 Race?

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Szczurasek - 14-11-2015 21:40

Zaglądanie i czytanie 1enduro to ostatnio u mnie rzecz obowiązkowa jak mycie zębów Big Grin Fajnie, że pojawiają się coraz to nowe rodzaje artykułów zwłaszcza, że winter is coming.

Brian po góralsku- krótko i treściwie.

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Wooyek - 14-11-2015 21:47

(14-11-2015 21:13)Denis napisał(a):  Kiedy recenzja z całego sezonu rowera Canyon Strive AL 6.0 Race?

Po całym sezonie Wink

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Denis - 14-11-2015 22:24

A kiedy się kończy dla Ciebie sezon?

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Rzaq - 14-11-2015 22:40

Kończy się 31 grudnia, a zaczyna 1 stycznia

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Wooyek - 15-11-2015 16:35

(14-11-2015 22:24)Denis napisał(a):  A kiedy się kończy dla Ciebie sezon?
(14-11-2015 22:40)Rzaq napisał(a):  Kończy się 31 grudnia, a zaczyna 1 stycznia
Sezon rowerowy *ogólnie* to dokładnie wtedy Smile
Ale sezon górski zazwyczaj kończy się dla mnie ze spadnięciem śniegu. Wtedy Canyon zapadnie w sen zimowy (po wcześniejszej wizycie w serwisie), ja odkurzę 29era, a na blogu pojawi się test długodystansowy Smile

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Wooyek - 16-11-2015 20:09

Nowy wpis: Sprzedaż bezpośrednia czy zakup roweru w sklepie?
Dziś dzielę się z Wami swoimi przemyśleniami na temat kupowania roweru wysyłkowo, od firm takich jak Canyon, Rose i YT Industries. Warto?
http://www.1enduro.pl/sprzedaz-bezposrednia-czy-zakup-roweru-w-sklepie/

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - pHarry - 16-11-2015 21:47

Ale to już było. Zaczęło się w czasach świetności Precla właśnie. Części zaczęli ludzie kupować taniej przez net. Ileż to było lamentów. Sklepy stacjonarne dostały mocno przez łeb, skurczyły się znacznie, czy to w liczebności swej czy w wyposażeniu. No ale jakoś przetrwały. Ostatnimi laty proces ich redukcji już chyba przyhamował. Wciąż tam pewnie się komuś nóż w kieszeni otwiera jak widzi "klienta" co to buty przymierza a jak znajdzie właściwe to radość ukrywa i spiernicza do domu. No cóż, takie czasy, trudno na to coś zaradzić.

Czy podobnie będzie z całymi rowerami to ciężko powiedzieć. Z jednej strony są tu konkretne ograniczenia, które zgrabnie wyłuszczyłeś na blogu. Z drugiej - obrót na nich pewnie rzeczywiście dużo większy. No, zarobek i marża już niekoniecznie idą z tym w parze. Ale skoro w systemie zaczyna grzebać Trek, to być może nadejdą większe zawirowania. Nazwanie go "producentem dużego kalibru" jest słabe, zwłaszcza w kontekście poruszanego rynku amerykańskiego. Raczej liderem i potentatem by wypadało. Np w 2011 miał tam udziały nawet większe od dwóch następnych graczy razem wziętych <źródło>.

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Narin - 17-11-2015 10:23

Los sklepu zależy tylko od tego, jak bardzo właścicielowi chce się dbać o klienta. Znam sklep stacjonarny, w którym nie ma rzeczy niemożliwych. Chcesz rower w innej konfiguracji niż dostarcza producent - ok, zrobią ci to szybko i w sensownej cenie, nie masz kasy - dostaniesz tanią używkę po gruntownym serwisie, szukasz mało popularnej części - wykopią ci ją spod ziemi i nieważne czy to pierdoła za grosze, czy brylanty w platynie. Duże zamówienie=duży rabat, stały klient=jeszcze większy rabat. Aż chce się wracać i zamawiać u nich każdą najmniejszą śrubkę. A przy okazji można fajnie pogawędzić, bo właściciele są zapalonymi kolarzami, jeżdżą na targi krajowe, zagraniczne i mają sporą wiedzę.

Nie wszyscy przedsiębiorcy rozumieją, że biznes to nie wyciskanie kasy z przypadkowych ludzi, którzy zabłądzili do ich sklepu, ale budowanie siatki zaufania. Poczta pantoflowa w tych czasach działa wyjątkowo prężnie. Zadowolony klient nie tylko wróci, ale poleci sklep innym. A sklep to, co "stracił" na marży i bonusach, odzyska sprzedając więcej sprzętu i serwisując więcej rowerów.

Konkludując, moim zdaniem to nie internety są teraz największym zagrożeniem dla stacjonarnych, ale brak elastyczności i dopasowania się do potrzeb rynku.

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Maryn - 17-11-2015 14:35

Narin, zgadzam się z Tobą. Znam sklepy, gdzie przy zakupie pojedynczej pierdoły mam wrażenie, że najzwyczajniej w świecie zawracam dupę.
Do takich sklepów się nie wraca.
W większości wypadków przydałoby się im szkolenie z obsługi klienta Smile

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - KrBiker87 - 17-11-2015 14:45

Zgadzam się w 100% tak jak piszesz powinien działać sklep rowerowy Smile
A nie, że wchodzisz a sprzedawca strzela piorunami z d... Big Grin

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Wooyek - 19-11-2015 19:25

Nowy wpis: Ile skoku powinien mieć rower enduro?
Większość z nas ma spore doświadczenia w pogoni z skokiem. Tylko czy zwracanie na niego uwagi ma jeszcze sens, kiedy i tak wszystkie rowery enduro mają 160 mm?

Trochę tak, trochę nie... Ale poczytać na pewno warto! Smile Zapraszam:
http://www.1enduro.pl/ile-skoku-zawieszenia-rower-enduro/

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Barton - 19-11-2015 19:56

Jeżeli chodzi o tył to miałem 140, później 150, a teraz mam 160. Z przodu docelowo w każdym przypadku pracowało 160.
Z moich obserwacji wynika, że 160 najbardziej przydaje się przy skakaniu (o czym wspomniałeś na blogu) oraz przy szybkim pokonywaniu agd.
Jak ktoś nie odrywa się od ziemi w znaczący sposób i nie lata piecem po trudnych szlakach to 140-150 w zupełności wystarczy + oczywiście dobra geometria.

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Bejker - 19-11-2015 20:10

Wszyscy o tej geometrii Wink Chyba trzeba w koncu zmienic Cocaine na jakiegos primala czy clasha

Wysłane z mojego G7-L01 przy użyciu Tapatalka

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Rzaq - 19-11-2015 20:54

(19-11-2015 19:25)Wooyek napisał(a):  Nowy wpis: Ile skoku powinien mieć rower enduro?

Ja tylko napiszę że ostatni rower 160/165 to najbardziej krosiarski rower jaki miałem do tej pory Smile

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - ishi - 19-11-2015 21:18

Mi 160 nigdy nie było potrzebne do szczęścia, no ale ja z tych bardziej progressive niż plush.