Oficjalne forum ENDURO TROPHY
1Enduro.pl - blog enduro - Wersja do druku

+- Oficjalne forum ENDURO TROPHY (http://endurotrophy.pl/forum)
+-- Dział: Ogólnie o enduro (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Pogaduchy (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Wątek: 1Enduro.pl - blog enduro (/showthread.php?tid=6088)

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Przeor - 09-09-2015 20:03

(09-09-2015 16:27)Wooyek napisał(a):  
(08-09-2015 10:19)Przeor napisał(a):  Galeria to nie wszystko, wiele razy widziałem, jak tam na tym zakręcie przy mostkach ustawiają się do zdjęcia "pod prąd" a potem karnie pedałują pod górę. Wyolbrzymiony problem wg mnie, i to jeszcze w jakimś dziwnym kontekście narodowego samobiczowania, Polaki-cwaniaki. Nie spodobało mi się to. I jakbyś w każdy tekście tak pisał to bym nie czytał bloga.
Ostatnio widzę jakieś nagonki na "narodowe samobiczowanie". Ciekawe, skąd taki patriotyzm się nagle zrodził?

Tymczasem, pewne stereotypy są, i nie biorą się znikąd. Nieraz słyszałem, siedząc w infocentrum, rozmowy Czechów nadających na Polaków: że przyjeżdżają tłumy, a nikt do budowy ścieżek ręki nie przyłoży, że wszystko im się należy, a nawet im się nie chce złotówek wymienić ani słowa po czesku nauczyć. Komentarze dotyczące jazdy pod prąd też są częste - sam ostatnio dostałem od miejscowego uwagę, kiedy *sprowadzałem* rower pod prąd - jak usłyszał tłumaczenie po polsku, to jego ton od razu się zmienił na "mniej uprzejmy".

Nie jest to więc wyolbrzymiony problem - może by tak było, gdybym odwalił o tym cały artykuł. A jest o tym tylko krótka wzmianka wynikająca wyłącznie z moich doświadczeń.

PS. Uwaga ogólna (nie bierz do siebie): nigdy nie zmienię stylu pisania pod wpływem czyichś gróźb, że przestanie moje wypociny czytać. To, co Ciebie oburza, innym może się podobać, a to co im się nie podoba być może Ciebie właśnie przyciąga do lektury. Każdemu nie dogodzę, a mój blog nie ma być miejscem niosącym kulturę wysoką i w 100% poprawnym politycznie (dlatego nazywa się "blog", a nie np. "magazyn").
U mnie patriotyzm nie zrodził się nagle, od urodzenia tępię tego typu stwierdzenia. Taki się urodziłem po prostu. A co do pod prąd, to mogłeś napisać, że sam jesteś takim Polakiem cwaniakiem i walisz niezgodnie z ruchem wskazówek zegara dlatego myślałeś, że my wszyscy też. Czyli robisz tak jak Solar a jego piętnujesz, no cóż...

I przede wszystkim Ci nie grożę, ani tym bardziej nie napisałem, że Twoje pisanie to wypociny. Bardzo ciekawie piszesz. Przy okazji edytuj sobie pierwszego posta, skoro krytyczną wypowiedź nazywasz groźbami. Zachęcałeś tam do oceniania, nie napisałeś, że tolerujesz tylko pozytywne oceny Tongue

(19-03-2015 21:17)Wooyek napisał(a):  ...
Czytajcie, komentujcie, oceniajcie, lajkujcie - pomóżcie stronie ruszyć z kopyta! Smile
...

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - mareko - 09-09-2015 22:04

W ramach ciekawostek. Sytuacja z Koutów sprzed około miesiąca. 4 naszych rodaków. Na dobrych rowerach. Wszyscy na oko wieku +30. I bardzo się cieszyli, że kolejny raz udało im się kupić studenckie karnety ze zniżką.

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Wooyek - 10-09-2015 11:05

(09-09-2015 20:03)Przeor napisał(a):  A co do pod prąd, to mogłeś napisać, że sam jesteś takim Polakiem cwaniakiem i walisz niezgodnie z ruchem wskazówek zegara dlatego myślałeś, że my wszyscy też. Czyli robisz tak jak Solar a jego piętnujesz, no cóż...
Mogłem tak napisać, ale nie byłaby to prawda, bo jak napisałem, *sprowadzałem* rower pod prąd, żeby prawidłowo przejechać jeszcze raz fragment do zdjęcia.

Owszem, zdarzało mi się jechać pod prąd, ale to było kilka lat temu, przy pierwszych wypadach na Rychleby. Dlatego teraz, w poradniku skierowanym do osób, które nie znają reguł panujących w tym miejscu (jak ja wtedy) wyraźnie kieruję stosowną informację. Jej forma jest przerysowana, ale jak widać skuteczna.

(09-09-2015 20:03)Przeor napisał(a):  I przede wszystkim Ci nie grożę, ani tym bardziej nie napisałem, że Twoje pisanie to wypociny. Bardzo ciekawie piszesz. Przy okazji edytuj sobie pierwszego posta, skoro krytyczną wypowiedź nazywasz groźbami. Zachęcałeś tam do oceniania, nie napisałeś, że tolerujesz tylko pozytywne oceny Tongue
Przeor, wyluzuj - wyraźnie napisałem, że to uwaga ogólna i że nie dotyczy konkretnie Ciebie. Bardzo cenię wszystkie uwagi krytyczne, zwłaszcza te konstruktywne (a nie na zasadzie "nie podoba mi sie to"). Ale jak ktoś daje do zrozumienia, że jak coś-tam, to przestanie czytać bloga, to jego uwaga leci w kosmos Tongue

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Ucio - 13-09-2015 21:57

(07-09-2015 20:36)Przeor napisał(a):  Nigdy nie spotkałem nikogo kto naparza pod prąd. Nigdy. Raz tylko jednego Czecha ale on biegł więc się nie liczy.
W ogóle nie wspomniałeś o alternatywnych, nieoznaczonych ścieżkach, które pozostały po Falconie. Są tak wyjeżdżone, że jak się znajdzie początek to potem bez problemu się leci. A są naprawdę rewelacyjne, lepsze od tych oznaczonych, zdaniem co niektórych.

Malutka próbka altermatywy, czasami trzeba zwolnić i się przyjrzeć ale jest git, ostatni raz jechałem po Ścieżkach więcej niż jedna pętlę. Generalnie "dzikich" ścieżek są dziesiątki kilometrów i są prze-miodne.

I bonus Tongue

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Wooyek - 17-09-2015 18:11

Nowy wpis: Test: Giro Montaro
Czyli odpowiedź na pytanie, czy warto wybulić prawie 7 stów na następcę kultowego Xena?

Test w ramach współpracy z dystrybutorem, ale bez uzgadniania "wspólnej wersji" przed publikacją Wink Więc nie traktujcie go jak wpisu sponsorowanego.

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - tsuful - 18-09-2015 08:39

Nastepny dobry wpis Smile

Jedna uwaga. Zapiecie pod brode bez bajerow to plus a nie minus. Po co kombinowac jak proste rozwiazania dzialaja.

Kupilbym ale mam za duzo juz kaskow Tongue

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Placek - 18-09-2015 09:32

Wooyek

Masz porównan ie do BSuper ? Piszesz o względzie finansowym i "szczękowym" a jak ergonomicznie i jakościowo (wykonanie) ?

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Wooyek - 18-09-2015 19:16

(18-09-2015 09:32)Placek napisał(a):  Wooyek

Masz porównan ie do BSuper ? Piszesz o względzie finansowym i "szczękowym" a jak ergonomicznie i jakościowo (wykonanie) ?

Tak, mam porównanie do Super 2R, bo testuję oba. I prawdę mówiąc, nie ma między nimi przepaści jakościowej. Zresztą producent jest ten sam (Giro i Bell to jedna firma), więc decydują przede wszystkim detale: Giro ma fajniejszy lakier (zwłaszcza napis "Giro" z tyłu wygląda szpanersko), dużo lepsze pokrętło regulacji, fajną skokową regulację daszka, no i jest dostępny w milionie kolorów i z MIPS-em w standardzie. Czuć więc klasę premium, ale w Bellu też nie ma biedy, a te drobne niedogodności zauważa się dopiero w bezpośrednim porównaniu. Mnie osobiście jako całokształt Bell bardziej przekonuje Smile

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Placek - 18-09-2015 20:32

Bajer, dzięki.
Włąśnie te dwa modele mam na radarze i jak tylko będą dostępne to zaciągam do chaty na przymiarki.

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - tormentor - 19-09-2015 20:42

(09-09-2015 16:27)Wooyek napisał(a):  Ostatnio widzę jakieś nagonki na "narodowe samobiczowanie". Ciekawe, skąd taki patriotyzm się nagle zrodził?

Tymczasem, pewne stereotypy są, i nie biorą się znikąd. [ciach]
To ja zapytam prościej - komu na rękę jest takie samobiczowanie? Smile No właśnie.

A Czesi też nie są tacy święci...

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Fonika - 20-09-2015 05:41

(19-09-2015 20:42)tormentor napisał(a):  
(09-09-2015 16:27)Wooyek napisał(a):  Ostatnio widzę jakieś nagonki na "narodowe samobiczowanie". Ciekawe, skąd taki patriotyzm się nagle zrodził?

Tymczasem, pewne stereotypy są, i nie biorą się znikąd. [ciach]
To ja zapytam prościej - komu na rękę jest takie samobiczowanie? Smile No właśnie.

A Czesi też nie są tacy święci...
Dokładnie! Po tym jakie Ciebie przygody w czechach spotkały stwierdzam że Czesi wcale nie są lepsi niż Polacy...

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Wooyek - 20-09-2015 14:54

(19-09-2015 20:42)tormentor napisał(a):  To ja zapytam prościej - komu na rękę jest takie samobiczowanie? Smile No właśnie.

Cwaniactwo i cebulactwo należy nazywać po imieniu i piętnować, a nie zamiatać pod dywan.

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - tormentor - 20-09-2015 16:37

(20-09-2015 14:54)Wooyek napisał(a):  
(19-09-2015 20:42)tormentor napisał(a):  To ja zapytam prościej - komu na rękę jest takie samobiczowanie? Smile No właśnie.

Cwaniactwo i cebulactwo należy nazywać po imieniu i piętnować, a nie zamiatać pod dywan.
OK, ale po co "tagować" je narodowością?

Pamiętam, że za młodu zawsze słyszałem, że Polacy są żarłoczni i robią siarę na zachodzie, bo nakładają na talerze 3x więcej niż się da zjeść - na zasadzie "bierzmy, bo zabioro". Potem ze zdziwieniem zauważyłem takie zachowania za granicą u Francuzów oraz przedstawicieli innych nacji.

W radiu też słyszałem w audycji, że standardem jest, że Amerykanie każą sobie w polskiej restauracji małe pozostawione kawałki jedzenia pakować na wynos "bo przecież zapłacili". Czy te narody się tak samo-biczują z tego powodu? Śmiem wątpić, lekko mówiąc. Jakby zrobił tak Polak, byłoby od razu, że cebulak, Janusz i na pewno z Poznania i pewnie miał klapki ze skarpetami i reklamówkę Biedry pod stołem.
Stąd jestem wrogiem takiego samobiczowania. Mój znajomy podsumował to kiedyś "wiele narodów robi takie rzeczy, a mi się jedyni ciągle tłumaczymy i przepraszamy - bez sensu".

A ja się tak już prywatnie zastanawiam na ile to nasze samobiczowanie jest efektem inżynierii społecznej i promowania niskiej samooceny, ale to już cięższy wątek...

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Wooyek - 23-09-2015 18:43

Nowy wpis: Showtime: Interbike 2015
Subiektywny przegląd nowości z targów Interbike. A w zasadzie bardziej ciekawostek, niż nowości - bo żadnej wielkiej premiery nie było Sad

Zapraszam więc do galerii ciekawostek:
http://www.1enduro.pl/showtime-interbike-2015/

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Slovenius - 26-09-2015 00:28

Foes, łezka się kręci... Pierwszą glebę jaką zaliczyłem na rowerze zjazdowym to właśnie był sprzęt z ramą Foesa. Nie mój, ale zawsze Tongue Fajny artykuł Smile

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Wooyek - 28-09-2015 19:53

Nowy wpis: 11 sposobów na samodzielne szkolenie.
Relacja ze szkolenia techniki jazdy cieszyła się dużym zainteresowaniem, ale czy warto szkolić się samemu? A jeśli tak, to jak? W najnowszym wpisie podsuwam skuteczną metodykę, tzn. proste zasady, których warto się trzymać, żeby faktycznie czegoś fajnego się nauczyć Smile Zapraszam!
http://www.1enduro.pl/11-sposobow-na-samodzielne-szkolenie/

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Barton - 28-09-2015 20:47

Wooyek takie pytanie.
Jeździsz szybciej po tych wszystkich szkoleniach niż chociażby na początku sezonu (jak się widzieliśmy na Koziej)?
Poprawiłeś się na zawodach, podskoczyłeś kilka miejsc wyżej?

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - harry - 28-09-2015 21:04

A jakis sposób żeby w końcu wybrać sie na szkolenie, które planujemy juz ze dwa lata to masz? Wink

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Jerzy_MTB - 28-09-2015 21:05

Wooyek znowu bardzo dobry tekst.

Barton dobre pytanie (choć z drugiej strony można jeździć lepiej/pewniej a wcale nie być szybszym na zawodach).

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - tsuful - 28-09-2015 22:45

Nastepny bardzo dobry wpis Smile
Ja bym bardziej spytal czy czujesz sie pewniej na rowerze ?

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - tomek - 29-09-2015 00:07

(28-09-2015 21:04)harry napisał(a):  A jakis sposób żeby w końcu wybrać sie na szkolenie, które planujemy juz ze dwa lata to masz? Wink

Może takie przy okazji którego poznajesz nową, całkowicie genialną miejscówkę której to na codzień nie masz w zaięgu ręki? Smile

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Wooyek - 29-09-2015 09:17

(28-09-2015 20:47)Barton napisał(a):  Wooyek takie pytanie.
Jeździsz szybciej po tych wszystkich szkoleniach niż chociażby na początku sezonu (jak się widzieliśmy na Koziej)?
Poprawiłeś się na zawodach, podskoczyłeś kilka miejsc wyżej?

Tak, jestem szybszy o 12% Wink Trochę dziwnie sformułowałeś to pytanie.

A tak serio, na szkoleniu byłem po zakończeniu startów, więc wyników nie porównam. Na pewno czuję się na rowerze pewniej i jeżdżę bardziej świadomie - tzn. jeśli się zapominam (nawyki) i jedzie mi się dupiato, to wiem dlaczego i jak to poprawić. Np. wiem, że w zakrętach ciągle "ucieka" mi zewnętrzny łokieć. Dla skrętu robi to ogromną różnicę, a przed szkoleniem nie miałem o tym pojęcia.

Oczywiście nie ma co liczyć, że zapłacisz 3 stówki i automagicznie podskoczysz o 10 oczek na zawodach. Stąd właśnie wczorajszy artykuł - wszystko, czego nauczysz się na szkoleniu, trzeba potem ćwiczyć samemu i to już na pewno przełoży się na wyniki. To, co kupujesz za te 3 stówki to przede wszystkim świadomość i wiedza dopasowana do Twoich konkretnych potrzeb.

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Barton - 29-09-2015 09:53

(29-09-2015 09:17)Wooyek napisał(a):  Tak, jestem szybszy o 12% Wink Trochę dziwnie sformułowałeś to pytanie.
Dlaczego dziwnie? Szkolisz się po to żeby lepiej i pewniej jeździć.
A jak wzrasta pewność to i naturalnie poprawia się szybkość.
Nie chodziło mi o procenty tylko o porównanie się np. do kumpla z którym często jeździsz, czy też o stratę do kogoś znajomego na zawodach, z którym zawsze przegrywałeś o kilkanaście sekund.
No i jest jeszcze strava Wink

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Wooyek - 29-09-2015 11:01

Stravy aż tak nie analizuję, ale praktycznie zawsze jeździmy z forumowym damien thornem i zwykle mamy synchroniczne finisze, więc w przyszłym sezonie będę w stanie tak porównać Wink

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - tsuful - 29-09-2015 11:08

Chyba ze Thorn pojdzie na szkolenie w miedzyczasie Wink