Oficjalne forum ENDURO TROPHY
1Enduro.pl - blog enduro - Wersja do druku

+- Oficjalne forum ENDURO TROPHY (http://endurotrophy.pl/forum)
+-- Dział: Ogólnie o enduro (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Pogaduchy (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Wątek: 1Enduro.pl - blog enduro (/showthread.php?tid=6088)

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Jerzy_MTB - 19-08-2015 22:36

(19-08-2015 18:35)tomek21001 napisał(a):  Wooyek,zmień paczysz na patrzysz,kłuje w oczy wytrzeszcz straszny.
Przecież to zamierzony zabieg stylistyczny..

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Wujekdodh - 20-08-2015 07:08

No właśnie też zwróciłem na to uwagę. Wiem, że zamierzony, wiem że Wooyek często pisze slangiem a w tekstach, ale jednak mi to paczenie nie pasuje. I przemknęła mi przez myśl wizja, że za 50 lat "paczeć" stanie się formą dopuszczalną. Grrr.

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - palik - 20-08-2015 07:23

(20-08-2015 07:08)Wujekdodh napisał(a):  No właśnie też zwróciłem na to uwagę. Wiem, że zamierzony, wiem że Wooyek często pisze slangiem a w tekstach, ale jednak mi to paczenie nie pasuje. I przemknęła mi przez myśl wizja, że za 50 lat "paczeć" stanie się formą dopuszczalną. Grrr.

Niestety, już za późno, to już religia.

[Obrazek: co-ja-pacze-al-paczino.jpg]

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - kubol - 20-08-2015 09:19

(19-08-2015 19:45)tomek napisał(a):  
(19-08-2015 18:16)Przeor napisał(a):  Fajnie napisane o tym szkoleniu. Tylko coś musisz zrobić żeby zacząć pisać również o minusach (wspomniałeś o tym w tekście) a od czasu do czasu również zgnoić jakiś produkt. Oczywiście nie na siłę. Ale jeżeli będzie zawsze ach i och to Twoje testy będą miały mizerną wartość. Coś jak jest teraz na EMTB. Przynajmniej kiedyś tak było bo teraz nawet nie czytam ich testów. Produkty zawsze są świetne a jak mają jakąś wadę to łatwo ją naprawić kupując np. to samo tylko rozmiar większy.
A jak wiemy nie ma rzeczy idealnych.

Za free dostał to co ma niby pisać że wujowe? Smile

Szkolenie zasadniczo nie ma minusów, poza tym, że płatne Tongue
Teraz napiszez, że kubol zapłacił kupę kasy, to przecież nie napisze, że wujowe Rolleyes

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - tomek - 20-08-2015 15:23

No a jak niby? Stary nie ma lekko wszyscy ino słoików paczą, potrząwszy ( Smile ) od tego od tropi kończąc na tym siadającym....

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - kq. - 20-08-2015 20:17

(14-08-2015 05:45)mareko napisał(a):  
(13-08-2015 20:58)kq. napisał(a):  No właśnie kilka razy próbowałem dodać do feedly i importuje tylko jeden news albo komentarze do niego... muszę przez to obserwować na FB Smile

http://www.1enduro.pl/feed/ - ogólny RSS
http://www.1enduro.pl/comments/feed/ - komcie RSS

Kiedyś tego szukałem i poczytałem w tym celu dokumentację wordpressa.

Piwo wisi mi Wooyek.

To ode mnie niech Ci Bozia w dzieciach wynagrodzi Big Grin

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Wooyek - 26-08-2015 19:51

Nowy wpis: Opony bezdętkowe, ghetto tubeless.
Czyli poradnik dla osób, które jakimś cudem jeżdżą jeszcze na dętkach Smile

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - ishi - 26-08-2015 19:59

O! Przyda się!
Czekam na pierwsze hookless karbą i będę zamleczać (bo dętka to chyba byłaby w tym przypadku profanacja) Wink

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - adrian4477 - 26-08-2015 20:56

Cytat:ostry nóż – do podcięcia sobie żył po dziesiątej nieudanej próbie uszczelnienia chujową pompką (oraz odcięcia nadmiaru dętki w przypadku sukcesu);
Yebłem Big Grin Aż chyba spróbuje sobie zrobić te bezdętki Wink

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Slovenius - 27-08-2015 14:57

Ja jeżdżę na dętkach i jeździć będę dalej na dętkach.
.
.
.
.
Bo mam jeszcze ich zapas, a potem pewnie zmienię jak bozia cashem sypnie Tongue

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - kazik - 27-08-2015 15:39

A Twoj FB Wooyku, to teraz tylko dla posiadajacych tam konto ?

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Wooyek - 28-08-2015 06:22

(27-08-2015 15:39)kazik napisał(a):  A Twoj FB Wooyku, to teraz tylko dla posiadajacych tam konto ?

Sprawdzę w domu, ale od początku nie zmieniałem nic w ustawieniach prywatności.

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - kazik - 28-08-2015 08:47

(28-08-2015 06:22)Wooyek napisał(a):  
(27-08-2015 15:39)kazik napisał(a):  A Twoj FB Wooyku, to teraz tylko dla posiadajacych tam konto ?

Sprawdzę w domu, ale od początku nie zmieniałem nic w ustawieniach prywatności.
Już działa bez logowania. Dwa dni nie działało.

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Wooyek - 02-09-2015 18:53

Nowy wpis: Showtime: Eurobike 2015
Mojego zestawienie najlepszych premier targów:
http://www.1enduro.pl/showtime-eurobike-2015/

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Wooyek - 07-09-2015 17:26

Nowy wpis: Miejsca: Rychlebskie Ścieżki
Długo się zastanawiałem, czy publikować przewodnik po Rychlebach, bo przecież większość osób jakkolwiek identyfikujących się z "enduro", mogłaby już napisać własną książkę na temat tego miejsca. Ale okazuje się, że dużo osób jeszcze ani razu tam nie było, więc oto i przewodnik:
http://www.1enduro.pl/miejsca-rychlebskie-sciezki/
Zapraszam! Smile

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Bartko - 07-09-2015 19:07

Cudowne miejsce. Dziękuję Wooyek za artykuł. Na pewno się tam wybiorę po kupnie roweru Smile

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - shiremux - 07-09-2015 20:04

genialny przewodnik, na nastepny rok na pierwszy wyjazd będzie jak w mordę strzelił

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Przeor - 07-09-2015 20:36

Nigdy nie spotkałem nikogo kto naparza pod prąd. Nigdy. Raz tylko jednego Czecha ale on biegł więc się nie liczy.
W ogóle nie wspomniałeś o alternatywnych, nieoznaczonych ścieżkach, które pozostały po Falconie. Są tak wyjeżdżone, że jak się znajdzie początek to potem bez problemu się leci. A są naprawdę rewelacyjne, lepsze od tych oznaczonych, zdaniem co niektórych.

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - k-zik - 07-09-2015 20:39

jakby ktoś ze Śląska cisnął na Rychleby i szukał kompana to pisać, dawno nie byłem.

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - kuman300 - 07-09-2015 22:27

(07-09-2015 20:36)Przeor napisał(a):  Nigdy nie spotkałem nikogo kto naparza pod prąd. Nigdy. Raz tylko jednego Czecha ale on biegł więc się nie liczy.
W ogóle nie wspomniałeś o alternatywnych, nieoznaczonych ścieżkach, które pozostały po Falconie. Są tak wyjeżdżone, że jak się znajdzie początek to potem bez problemu się leci. A są naprawdę rewelacyjne, lepsze od tych oznaczonych, zdaniem co niektórych.

A ja spotkałem dwa razy, na północnych pętlach na szczęście. Raz było to 2 Polaków, którzy twierdzili, że mają defekt hamulców i dalej pojechali pod prąd, a raz 3 Czechów i oni grzecznie zawrócili i pojechali właściwie.

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - mareko - 07-09-2015 23:03

Ja spotkałem obywatelkę Czech na trekingu, która sprowadzała po kładkach w dół na Wiessnerze.

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Wooyek - 08-09-2015 10:03

(07-09-2015 20:36)Przeor napisał(a):  Nigdy nie spotkałem nikogo kto naparza pod prąd. Nigdy. Raz tylko jednego Czecha ale on biegł więc się nie liczy.

Nieuważnie czytałeś - wspomniałem o nich, ale bez szczegółów, bo nigdy po nich nie jeździłem. Postaram się przygotować o nich pełny artykuł w przyszłym sezonie Wink

A jazda pod prąd... Ostatnio nawet bardzo szanowany przeze mnie kolega Solar się tym "chwalił" w swojej galerii, więc zdarza się najlepszym Sad

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Przeor - 08-09-2015 10:19

Galeria to nie wszystko, wiele razy widziałem, jak tam na tym zakręcie przy mostkach ustawiają się do zdjęcia "pod prąd" a potem karnie pedałują pod górę. Wyolbrzymiony problem wg mnie, i to jeszcze w jakimś dziwnym kontekście narodowego samobiczowania, Polaki-cwaniaki. Nie spodobało mi się to. I jakbyś w każdy tekście tak pisał to bym nie czytał bloga.

Dlaczego po nieoznaczonych nie jeździłeś? Coś Ty robił kilkanaście razy na Rychlebach? Tongue
Oznaczenia z nieoznaczonych są takie Cool
[Obrazek: WP_20150607_002.jpg]

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - Wooyek - 09-09-2015 16:27

(08-09-2015 10:19)Przeor napisał(a):  Galeria to nie wszystko, wiele razy widziałem, jak tam na tym zakręcie przy mostkach ustawiają się do zdjęcia "pod prąd" a potem karnie pedałują pod górę. Wyolbrzymiony problem wg mnie, i to jeszcze w jakimś dziwnym kontekście narodowego samobiczowania, Polaki-cwaniaki. Nie spodobało mi się to. I jakbyś w każdy tekście tak pisał to bym nie czytał bloga.
Ostatnio widzę jakieś nagonki na "narodowe samobiczowanie". Ciekawe, skąd taki patriotyzm się nagle zrodził?

Tymczasem, pewne stereotypy są, i nie biorą się znikąd. Nieraz słyszałem, siedząc w infocentrum, rozmowy Czechów nadających na Polaków: że przyjeżdżają tłumy, a nikt do budowy ścieżek ręki nie przyłoży, że wszystko im się należy, a nawet im się nie chce złotówek wymienić ani słowa po czesku nauczyć. Komentarze dotyczące jazdy pod prąd też są częste - sam ostatnio dostałem od miejscowego uwagę, kiedy *sprowadzałem* rower pod prąd - jak usłyszał tłumaczenie po polsku, to jego ton od razu się zmienił na "mniej uprzejmy".

Nie jest to więc wyolbrzymiony problem - może by tak było, gdybym odwalił o tym cały artykuł. A jest o tym tylko krótka wzmianka wynikająca wyłącznie z moich doświadczeń.

PS. Uwaga ogólna (nie bierz do siebie): nigdy nie zmienię stylu pisania pod wpływem czyichś gróźb, że przestanie moje wypociny czytać. To, co Ciebie oburza, innym może się podobać, a to co im się nie podoba być może Ciebie właśnie przyciąga do lektury. Każdemu nie dogodzę, a mój blog nie ma być miejscem niosącym kulturę wysoką i w 100% poprawnym politycznie (dlatego nazywa się "blog", a nie np. "magazyn").

(08-09-2015 10:19)Przeor napisał(a):  Dlaczego po nieoznaczonych nie jeździłeś? Coś Ty robił kilkanaście razy na Rychlebach? Tongue
Jeździłem po Rychlebach Tongue

RE: 1ENDURO.pl - blog enduro - gwozdziu - 09-09-2015 19:30

(09-09-2015 16:27)Wooyek napisał(a):  Ostatnio widzę jakieś nagonki na "narodowe samobiczowanie". Ciekawe, skąd taki patriotyzm się nagle zrodził?

I bardzo dobrze !

Jak ktoś się odezwie ze mu coś zwinęli za granica to już śmiechy ze pewnie Polacy.
A inni to niby nie kradną ?

Jak mamy być postrzegani pozytywnie skoro sami negatywnie o sobie mówimy.
Ja jeżdżę w rożne miejsca ale nie kradnę i nie wstydzę się ze Polak jestem, w wielu miejscach już są menu po Polsku itd.
Niech każdy zostawi dobre wrażenie po sobie i będziemy lepiej postrzegani.
Jak narazie nie zdarzyło mi się być gorzej traktowanym bo z Polski jestem.

Przeor dobrze prawi !