Oficjalne forum ENDURO TROPHY
Błotniczek ET na widelec i nie tylko :) - Wersja do druku

+- Oficjalne forum ENDURO TROPHY (http://endurotrophy.pl/forum)
+-- Dział: Sprzęt (/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Dział: Zrób to sam (/forumdisplay.php?fid=38)
+--- Wątek: Błotniczek ET na widelec i nie tylko :) (/showthread.php?tid=2574)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Błotniczek ET na widelec i nie tylko :) - luke_ - 24-09-2013 17:20

Witam,

jakiś czas temu popełniłem taki projekt.
Działa i sprawdza się bardzo dobrze, jednak nie bardzo mam czas i możliwość aby go dalej rozwijać.
W związku z tym, zdecydowałem się nim podzielić - w postaci gotowego do wycięcia pliku pdf.

Plik załączony.

Ja robiłem ten błotniczek z polipropylenu w kolorze czarnym, o grubości 1 mm. W wersji bezbarwnej, był bardziej kruchy. Z kolorami kombinowałem, ale nie znalazłem materiału.

Generalnie ten plik można zanieść do firm, wykonujących usługi reklamowe, mających plotery tnące lub tnące laserem. Sądzę, że razem z materiałem koszt wykonania usługowo nie przekroczy tych 20-30zł, zależnie od firmy.
Ewentualnie dodatkowa grawerka laserem - bo przy tych materiałach inny nadruk niestety się nie sprawdza.

Jakby ktoś chciał pokombinować i pozmieniać kształt, czy cokolwiek - oczywiście proszę się nie krępować.
Zapraszam do dzielenia się tutaj również swoimi własnymi pomysłami.
A ja w razie pytań również podzielę się swoim doświadczeniem z tym błotniczkiem Smile

Pozdrawiam

RE: Błotniczek ET na widelec i nie tylko :) - grindz0ne - 25-09-2013 18:34

Pracuje na ploterach ale nigdy nie próbowałem na nich wycinać z takich materiałów...Sleepy hmmm

RE: Błotniczek ET na widelec i nie tylko :) - harry - 25-09-2013 19:25

Ja robie jeszcze drugi komplet dziurek na goleni, a przy koronie w zależoności od kształtu i ochoty, aktualnie mam cztery.
Nie wiem jak ten Twój 'leży' na widelcu, ale staram się tak wycinać, żeby zasłaniał dostęp błotu do górnej goleni.

RE: Błotniczek ET na widelec i nie tylko :) - luke_ - 25-09-2013 20:20

grindz0ne - ja robiłem na laserze, ale wykonawca twierdził, że na jakimś tnącym też by to zrobił.

harry - właśnie tak starałem się kształt dobrać, żeby:
1. dobrze się układał na łuku dolnych goleni, otwory na opaski szeroko i prostokątne, pod konkretne zipy. Zostawia dzięki temu dość sporo miejsca na szeroką oponę.
2. zasłaniał uszczelki i górne golenie

Otworów można dać więcej, zarówno na łuk dolnych goloeni jak i przy samych goleniach. W zależności od widelca.

RE: Błotniczek ET na widelec i nie tylko :) - wujekeman - 01-10-2013 20:04

Ja mam dostep do polipropylenu w arkuszach w kolorze czerwonym , białym , czarnym , granatowym ..... a i chyba w żółtym też. Smile Takie coś można robic wykrojnikami na prasie.... U mniew pracy jest taka prasa , trzeba by tylko wykrojnik zamówic Smile

RE: Błotniczek ET na widelec i nie tylko :) - crategus - 01-10-2013 20:48

to jeszcze coś takiego spreparować, bo w odróżnieniu od mucky nuts, szczególnie w cz, ceny zabijają:
https://www.facebook.com/themudhugger
trochę grubszy materiał, opalarka i heja Wink

RE: Błotniczek ET na widelec i nie tylko :) - tormentor - 02-10-2013 09:45

(01-10-2013 20:48)crategus napisał(a):  to jeszcze coś takiego spreparować, bo w odróżnieniu od mucky nuts, szczególnie w cz, ceny zabijają:
Niezłe to!
[Obrazek: Shut-up-and-take-my-money.jpeg]

RE: Błotniczek ET na widelec i nie tylko :) - tsuful - 02-10-2013 12:52

(02-10-2013 09:45)tormentor napisał(a):  
(01-10-2013 20:48)crategus napisał(a):  to jeszcze coś takiego spreparować, bo w odróżnieniu od mucky nuts, szczególnie w cz, ceny zabijają:
Niezłe to!

[Obrazek: really-pl-ffffff-3]

RE: Błotniczek ET na widelec i nie tylko :) - wujekeman - 02-10-2013 13:43

Koszt wykrojnika na prasę to 60 pln netto . To kto chce kolorowe błotniczki Wink ?

RE: Błotniczek ET na widelec i nie tylko :) - solar - 02-10-2013 17:37

Otwory pod zipy powinny być zaokrąglone. Na ostrych kątach materiał może pękać.

RE: Błotniczek ET na widelec i nie tylko :) - crategus - 02-10-2013 18:56

(02-10-2013 12:52)tsuful napisał(a):  
(02-10-2013 09:45)tormentor napisał(a):  
Niezłe to!

[Obrazek: really-pl-ffffff-3]
[Obrazek: YARLY_by_allan3_celeritas.jpg]

jakby toto skrócić w połowie tej klapiaszczącej części to byłby miut Wink

RE: Błotniczek ET na widelec i nie tylko :) - Fonika - 02-10-2013 21:00

Ostatnio otrzymałam taki Luke'owy błotniczek i powiem wam, że byłam mile zaskoczona... chronił co było trzeba, dobrze wycięty, idealnie dopasował się do amorka i do tego dobrze dobrany materiał. Tak więc dzięki za wrzucenie - ja na pewno skorzystam, bo projekt idealnie podszedł pod mojego marcoka Smile.

RE: Błotniczek ET na widelec i nie tylko :) - BikeBert - 03-10-2013 18:54

Wczoraj zamontowałem w/w błotnik [dzięki bardzo Luke!] w miejsce mojego mikro-błotniczka. Przed montażem podgrzałem go nad palnikiem [gazowym] w kuchni i nadałem mu odpowiedni kształt. Po tym zabiegu ułożył się na amortyzatorze jak przysłowiowa rękawiczka. Dodatkowo w miejscach styku błotnika z amortyzatorem oraz pod zipy okalające dolne golenie widelca nakleiłem folię ochronną [Bike Protection]. Skutecznie chroni to lakier przed zarysowaniem ale też zapobiega przesuwaniu się zipów, które wgryzają się w miękką folię i pozostają w jednym miejscu. Kiedy na wiosnę/lato ściągniemy błotnik, nasz amortyzator nie będzie porysowany i obtarty. Oczywiście łatwiej też jest sprzedać widelec, który wygląda jak nowy Smile

[Obrazek: ET%2520Mud%2520Guard%2520001.jpg]

[Obrazek: ET%2520Mud%2520Guard%2520002.jpg]

[Obrazek: ET%2520Mud%2520Guard%2520003.jpg]

Postanowiłem też wykonać sobie nowy, troszkę większy błotniczek tylny, bo mój trochę się sponiewierał jak siadłem na niego dupą w Mieroszowie - miejscami było stromo Smile

[Obrazek: ET%2520Mud%2520Guard%2520004.jpg]

RE: Błotniczek ET na widelec i nie tylko :) - santaradix71 - 03-10-2013 19:48

...ooo mam podobny ale bym wolał nasz firmowy ENDURO TROPHY...skrobnę do Lukeaaaaaaaaaaaaa...może da się namówić na Ciemną Stronę Mocy...

RE: Błotniczek ET na widelec i nie tylko :) - grindz0ne - 04-10-2013 10:44

(01-10-2013 20:04)wujekeman napisał(a):  Ja mam dostep do polipropylenu w arkuszach w kolorze czerwonym , białym , czarnym , granatowym ..... a i chyba w żółtym też. Smile Takie coś można robic wykrojnikami na prasie.... U mniew pracy jest taka prasa , trzeba by tylko wykrojnik zamówic Smile

To kombinuj znajdą się chętni w 100% zwłaszcza że koloroweCoolWink

RE: Błotniczek ET na widelec i nie tylko :) - KaNiOn - 04-10-2013 12:59

BikeBert - możesz zamieścić rysunek tylnego większego błotniczka?

Taki błotniczek byłby nieodzowny dla mojego Enduro 06, gdzie wszystko z opony tafia bezpośrednio na tłok dampera ;/

RE: Błotniczek ET na widelec i nie tylko :) - wujekeman - 04-10-2013 14:41

jak zwykle wyniknął problem..... okazało się że ten polipropylen do którego mam dojście jest cieńszy niz milimetr....0,6 mm . Zanim zamówie wykrojnik muszę potestować błotniczek z tego materiału . jednak mysle , że na tak małej powierzchni nie bedzie znaczącej róznicy.

RE: Błotniczek ET na widelec i nie tylko :) - BikeBert - 04-10-2013 14:54

(04-10-2013 12:59)KaNiOn napisał(a):  BikeBert - możesz zamieścić rysunek tylnego większego błotniczka?

Taki błotniczek byłby nieodzowny dla mojego Enduro 06, gdzie wszystko z opony tafia bezpośrednio na tłok dampera ;/

Po weekendzie wrzucę szablon na skaner i zapodam w formie PDF. Jakbym zapomniał, daj znać na priv. Blush

RE: Błotniczek ET na widelec i nie tylko :) - 77rpm - 05-10-2013 12:30

Taki na tył sam chętnie kupię... so Speca Sx Triala Smile

Rear MudGuard - BikeBert - 10-10-2013 15:43

Wrzuciłem mój mały tylny błotniczek na skaner. Można go pobrać TUTAJ. Otwory na zipy w każdej ramie będą wypadać inaczej. Na początek najlepiej wyciąć szablon z papieru i przymierzyć do ramy. Jak już wszystko gra, wycinamy z polipropylenu i gotowe.

RE: Błotniczek ET na widelec i nie tylko :) - masters - 10-10-2013 19:34

Kufa, gdzie taki arkusz polipropylenu kupić. Szukam, pytam i nic Sad

RE: Błotniczek ET na widelec i nie tylko :) - wujekeman - 10-10-2013 20:37

pojedynczego nikt ci nie sprzeda.....
u mnie w firmie sa arkusze 100/65 cm , ale grubosci 0,6 mm . zimą sie pobawię , jak zamówie wykrojnik Wink

RE: Błotniczek ET na widelec i nie tylko :) - Kenhill - 10-10-2013 20:43

Nie lepiej zrobić to po prostu z teczki? Big Grin

RE: Błotniczek ET na widelec i nie tylko :) - wujekeman - 10-10-2013 21:01

na razie zrobiłem prototyp ( z wzoru od LUKE-a ) nożyczkowy Wink . W weekend sprawdzę czy cieńszy materiał daje rade , ale jest to wszystko dość sztywne...
[Obrazek: p4pb10197096.jpg]
[Obrazek: p4pb10197088.jpg]
[Obrazek: p4pb10197078.jpg]

RE: Błotniczek ET na widelec i nie tylko :) - bananos - 11-10-2013 14:16

Wielkie dzięki za szablon Smile Sam coś kombinowałem wcześniej, ale nie było to zbyt udane ;P
A ten zrobiłem z plastikowej teczki, całkiem sztywne to wyszło Smile