Oficjalne forum ENDURO TROPHY
EWS w Polsce! - Wersja do druku

+- Oficjalne forum ENDURO TROPHY (http://endurotrophy.pl/forum)
+-- Dział: Ogólnie o enduro (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Inne zawody Enduro w kraju i za granicą (/forumdisplay.php?fid=101)
+--- Wątek: EWS w Polsce! (/showthread.php?tid=11122)

Strony: 1 2

EWS w Polsce! - bzx - 27-02-2018 17:23

1-2 czerwca na trasach Enduro Trails w BB Smile

https://www.pinkbike.com/news/central-european-enduro-2018-dates-venues.html
https://www.europeanenduro.com/events/11379-

EWS w Polsce! - macias - 27-02-2018 17:54

No, wyścig kwalifikacyjny do EWS. Ale to i tak miło....

RE: EWS w Polsce! - jaro323 - 27-02-2018 19:24

Na Twisterze ? Smile

EWS w Polsce! - bzx - 27-02-2018 21:18

OS1* „Kamieniołom”
OS2 „Dziabar” / „Gondola”
OS3 „Dębowiec”
OS4 „Stary Zielony”

Wrzuciłem info też po to żeby wiedzieć kiedy _nie_ jechać jeśli się chce pojeździć Wink

RE: EWS w Polsce! - Guncar - 28-02-2018 08:11

Jakoś nic nowego ale może pokombinują coś. W sumie wypadałoby bo ciągle to samo Tongue
Twister albo jakieś fragmenty by mogły wpaść tak jak było Whistler, tylko że wtedy nowa trasa/OS by powstał.

RE: EWS w Polsce! - Mati_Fabryka - 28-02-2018 08:49

Już wszystko robią żeby przyciągnąć ludzi i żeby to nie upadło, ale co się dziwić...

RE: EWS w Polsce! - kubol - 28-02-2018 08:55

(28-02-2018 08:49)Mati_Fabryka napisał(a):  Już wszystko robią żeby przyciągnąć ludzi i żeby to nie upadło, ale co się dziwić...

Ale żeby co nie upadło?

RE: EWS w Polsce! - Guncar - 28-02-2018 09:43

(28-02-2018 08:55)kubol napisał(a):  
(28-02-2018 08:49)Mati_Fabryka napisał(a):  Już wszystko robią żeby przyciągnąć ludzi i żeby to nie upadło, ale co się dziwić...

Ale żeby co nie upadło?

Zawody Enduro Trails

RE: EWS w Polsce! - razor - 28-02-2018 10:25

ale przeciez to nie EWS, tylko punkty ktory pozwola Ci wystartowac w EWS, zle ze to robia?
bez tego nie wystartujesz w EWS, tak bedzie lepiej ? (albo bedziesz musial jezdzic za granice)

RE: EWS w Polsce! - Guncar - 28-02-2018 10:49

Ja nie mówię, że źle ale frekwencja na zawodach w BB systematycznie maleje. Na otwarciu ścieżek było 250 zawodników a na ostatnich zawodach 80-90? Impreza wtedy też była duża, dużo namiotów wystawców itd. A teraz pustki są. Jeździ się ciągle po tym samym. Ok ostatnie zawody miały nowe fragmenty i długi 6km OS z podjazdami ale za to tylko 3 OS i w sumie z pół dnia jazdy. Trochę to zniechęca ludzi, szczególnie kiedy mają pół kraju przejechać, zapłacić itd....
To, że są do zdobycia punkty do EWS to się raczej paru osobom przyda jak już a chyba też nie każdy może je zdobyć

RE: EWS w Polsce! - KaNiOn - 04-06-2018 09:38

Jak się Wam podobały zawody ET w Bielsku w miniony weekend?
Był ktoś? Wink

RE: EWS w Polsce! - Uzurpator - 04-06-2018 09:56

Nie byłem, ale jechałem 2OS w dzień zawodów.
Po opadach deszczu.
Ten 2OS, zwłaszcza część poniżej kolejki to jakaś tortura była, zwłaszcza z warstwą masła na tych wszystkich korzonkach. Tylko mnie to umocniło w postanowieniu, aby nigdy nie startować w zawodach. Szkoda moich nerwów.

Tyle, że ja jeździć nie umiem Smile

Poza tym, nie wiem czy przeoranie nowego singla tylko na potrzeby zawodów było rzeczywiście konieczne.

Gondolę się fajnie jechało Smile

RE: EWS w Polsce! - Guncar - 05-06-2018 09:08

2OS? Trasę Dębowiec ze startem z Cybernioka? Ta konfiguracja była już we Wrześniu. I coraz więcej osób nią jeździ. Fajna jest ta góra. Na zawodach było sucho na tym OS. Deszcz zaczął padać jak już się na 4OS jechało.
Agrawki po drugiej stronie stoku Dębowca, to fakt tam się robi śliska maź błotna po deszczu.

Zawody całkiem dobrze zorganizowane. Czekanie na wyniki po prologu i na mecie było dość długie ale to nie do końca wina organizatora. Z każdymi zawodami się poprawiają z jakimiś nie dociągnięciami także jest progres a i ogólnie było dobrze. Trasy wymagające choć znane. Dodatkowo były też niespodzianki typu podjazd i zakręt za drzewem w miejscu gdzie normalnie był lekki zjazd. Czy zupełnie nowy fragment na Szyndzielni.
Kibiców jednak chyba jakoś mało. I bufet też jakiś taki uboższy w porównaniu z tym co było na zeszłorocznej rundzie Pucharu Eu Centralnej. Żurek na koniec dobry ale nie oszukujmy się mało, przynajminej dla mnie Tongue

RE: EWS w Polsce! - vasco - 05-06-2018 16:04

BB zaczyna być nudne z tego co tu czytam Wink a Srebrna Góra odwrotnie polecam bo warto Smile

http://endurotrophy.pl/forum/showthread.php?tid=9378&page=3

pzdr

Ride for Fun

RE: EWS w Polsce! - Guncar - 05-06-2018 19:08

Niestety stary beton zasiadający na miejscach decyzyjnych (miasto/ lasy państwowe) ma odejście jak się dowiedziałem na zapoznaniu takie: "oo znowu Wy?" , "mało wam?", "przecież macie dość", po co wam Więcej?" itd, itp...
Więc ET nie ma łatwo jeśli chodzi o robienie czegoś nowego. Do tego dochodzi średnie dogadanie się, żeby puścić zawody np na Magurce.
A tras mimo, że mało nie ma to jednak takich na zawody do wyboru jest maks 7.

Do Srebrnej muszę w końcu zawitać Wink

RE: EWS w Polsce! - fotografiks - 13-06-2018 08:01

O i się w końcu pojawiły jakieś produkcje...

Chyba jeden z ciekawszych fragmentów czornej traskiBig Grin

https://pl-pl.facebook.com/2trail/videos/954423741402494/

RE: EWS w Polsce! - damianl - 09-01-2019 15:13

http://www.enduroworldseries.com/races/?goal=0_dc84a56690-043db578c9-398837005&mc_cid=043db578c9&mc_eid=35514deca1/

dobrze wnioskuje, że w tym roku nie ma kwalifikacji w Polsce? ktoś może zna przyczynę?

RE: EWS w Polsce! - Guncar - 10-01-2019 12:18

Faktycznie nie ma a np na Bali jest. Ciekawe czy tam się zgłosi więcej chętnych niż u nas.
Pewnie są dwie przyczyny a jedną z nich jest kasa kasa....
A jeszcze mam wrażenie, że impreza w BB była trochę biedna...

RE: EWS w Polsce! - Tasman - 10-01-2019 22:32

Zapewne trzeba było się zgłosić sporo wcześniej, a poza tym wcale nie było tak biednie.
Kalnica i Kouty są nadal, więc to nie kwestia organizacji raczej.

RE: EWS w Polsce! - wojtas7 - 11-01-2019 07:49

Ale co ma wspólnego Bali z zawodami w Polsce? ;-) EWS promuje swój sport na całym świecie i zawody są w różnych ciekawych lokalizacjach ;-)

Eliminacje EWS są dwie w Czechach i jedna na Słowacji. Nawet nie chodzi moim zdaniem o poziom i ilość startujących ale o podejście do sportu. Jakoś nie widzę tam takiej napinki jak u nas...

A BB właśnie na FB ogłosiło swoje plany na 2019 rok. Zawody wstępnie mają być 21. września. Wnioskuję z tego że będzie tylko 1 edycja. Za to obiecują że zawody będą całkowicie na nowych trasach. Napisali również że w 2019 planują budowę czegoś bardzo grubego i dużego, stąd pewnie brak 2 edycji zawodów i eliminacji EWS.

RE: EWS w Polsce! - Guncar - 11-01-2019 08:57

Tak mi właśnie odpisali. Że będzie jedna edycja. To grube to nie wiem czy nie rozwój w Zawoi. No chyba, że coś zupełnie nowego. Tylko jak oni to po ogarniają skoro już teraz średnio im idzie. Choć na jesień bieżące że tak powiem od liścianie tras szło dużo dużo sprawniej niż rok wcześniej
Tak to rawda u nas jest napinka na zawodach i stąd jest i coraz mniej startujących a do tego dochodzi że w BB wiecznie te zawody jeżdżą po tym samym. Tak niestety tutaj jest. W czerwcu jak pamiętam były 3OS i trochę to biednie wyglądało a już szczególnie oprawa zawodów...
Z tym Bali w sumie racja. Jest to ciekawa lokalizacja.

RE: EWS w Polsce! - Wujekdodh - 11-01-2019 10:34

(11-01-2019 08:57)Guncar napisał(a):  To grube to nie wiem czy nie rozwój w Zawoi. No chyba, że coś zupełnie nowego.

Może TPN?

RE: EWS w Polsce! - Duke_BB - 11-01-2019 12:16

(11-01-2019 08:57)Guncar napisał(a):  Choć na jesień bieżące że tak powiem od liścianie tras szło dużo dużo sprawniej niż rok wcześniej

Do Trailsów dołączył nasz forumowy kolega Tomek i on to zadanie w dużej mierze wykonywał (oczywiście też budował, itd), chyba dlatego było lepiej w tej kwestii.

RE: EWS w Polsce! - wojtas7 - 29-01-2019 19:35

taka mała informacja porównując popularność zawodów w Polsce i Czechach - jest styczeń a na kwietniowe zawody enduro na trasach Trutnov Trails zapisało się już 360 osób a 306 opłaciło wpisowe 500Kc, więc miejsc już nie ma. Szok!

RE: EWS w Polsce! - beskid - 13-02-2019 21:04

(11-01-2019 08:57)Guncar napisał(a):  Tak mi właśnie odpisali. Że będzie jedna edycja. To grube to nie wiem czy nie rozwój w Zawoi. No chyba, że coś zupełnie nowego. Tylko jak oni to po ogarniają skoro już teraz średnio im idzie.

A nie będą czasem robić bike parku na zlecenie Słowaków? W Zawoi w grę wchodzi tylko to samo bezpośrednio przy kolejce a w Tatrach to nic grubego z tego nie będzie. W Szczyrku to by było faktycznie coś konkretnego.