Oficjalne forum ENDURO TROPHY
Rock Shox Pike, uszkodzenie goleni. - Wersja do druku

+- Oficjalne forum ENDURO TROPHY (http://endurotrophy.pl/forum)
+-- Dział: Sprzęt (/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Dział: Amortyzacja (/forumdisplay.php?fid=39)
+--- Wątek: Rock Shox Pike, uszkodzenie goleni. (/showthread.php?tid=11062)

Rock Shox Pike, uszkodzenie goleni. - pan.zababawa - 05-02-2018 16:09

Witam,
przymierzam się do zakupu roweru. Znalazłem ciekawą ofertę, jednak jest mały mankament. Pike ma porysowaną anode, właściciel mówi że jest to wypełnione żywicą. Jeździ tak dwa sezony i nic się nie dzieje. Czy opłaca mi się ryzykować i brać rower? Mowa o krossie moon z2.[attachment=3079][attachment=3080]

RE: Rock Shox Pike, uszkodzenie goleni. - zabiel17 - 05-02-2018 16:23

Panie, odpusc sobie ze wzgledu nie na amora, ale ze to moon... bedzie potem placz

RE: Rock Shox Pike, uszkodzenie goleni. - beskid - 05-02-2018 16:58

Mam takie samo zdanie co Zabiel17. Potencjalnie pakujesz się w następne kłopoty po kijowe ramie. Tak poza tym co Ci ma powiedzieć. No jeżdzi ale nie wiesz gdzie nie wiesz jak i jak cząsto musi serwisować amor.

Rock Shox Pike, uszkodzenie goleni. - t.o.p.o.l. - 05-02-2018 18:12

Najważniejsza część amora dobita . Są sposoby by ratować odpryski. Ten strup eliminuje amora z życia. Handel nim i o zgrozo kupno go to strzał w kolano. Co do ramy wolno Ci ją kupić,lecz amora sobie daruj.

RE: Rock Shox Pike, uszkodzenie goleni. - żwirek - 05-02-2018 18:30

(05-02-2018 18:12)t.o.p.o.l. napisał(a):  Najważniejsza część amora dobita . Są sposoby by ratować odpryski. Ten strup eliminuje amora z życia. Handel nim i o zgrozo kupno go to strzał w kolano. Co do ramy wolno Ci ją kupić,lecz amora sobie daruj.

Miałem rysy po zawodach od uderzenia w kamień. Amor oddany do Wicha. Rysy spolerowane, wypełnione jakiegoś rodzaju żywicą (nie wiem co to za środek). Jest bajka. Zdaję sobie sprawę, że przy sprzedaży, potencjalnego kupującego by to odrzuciło (bo rysy nadal są widoczne, ale niewyczuwalne pod palcem) i musiałbym dać spory rabat, ale sama funkcjonalność amortyzatora jest tak sama jak przed rysami. Więc to nie do końca jest tak że taki amor jest od razu do wyrzucenia. Zawsze pozostaje kwestia odpowiedniego rabatu i próba wymiany lag za ten rabat.

Rock Shox Pike, uszkodzenie goleni. - t.o.p.o.l. - 05-02-2018 18:38

Rysy (zgadzam się) a tu widać mega strupa.

RE: Rock Shox Pike, uszkodzenie goleni. - jahoo84 - 05-02-2018 23:23

I co z tego że strup? Jeśli jest dobrze wypełniony żywicą i równo zeszlifowany to na nic to nie wpływa.

RE: Rock Shox Pike, uszkodzenie goleni. - Kopr88 - 06-02-2018 08:16

ciekawe co na ten temat sądzą osoby zajmujące sie serwisem.

Osobiście nie chciałbym takiego sprzętu. Wyznaję zasadę, że rower ma się podobać. Jak jest czysty i zadbany, to bardziej mnie to motywuje do jazdy.

RE: Rock Shox Pike, uszkodzenie goleni. - Fonika - 06-02-2018 08:40

Moja 36'tka, jeżdżona z wypełnionymi rysami 3 sezony również zimą, głównie góry - rychleby, ślęża, srebrna, czarna góra, koprivna i oprócz tego wiele km po Wrocławiu i Trzebnicy bo jeszcze mi się wtedy chciało Tongue. Serwisowany 2x w roku. Zdjęcie robione przed sprzedażą.
[Obrazek: 15793114886748098491.jpg]

Po 3 sezonach uszczelki zaczęły delikatnie przepuszczać więc poszły do wymiany, amor sprzedałam tylko dlatego, że chciałam coś lżejszego a to był Van Sad - a wiem, że gość co kupił jeździ na nim do dzisiaj.
W miejscu rys nie pojawiły się żadne przejaśnienia/wytarcia./luzy, ślizg przy sprzedaży wyglądał jak nowy.

Oczywiście to jak się będzie trzymać zależy jak i czym rysy są wypełnione, czy haczą, w jakim są miejscu itp.
Te dolne w Pike'u wyglądają raczej niegroźnie, górna została za mocno spolerowana, jak jest zabezpieczona to nie jest źle, może pewnie przy ostrej jeździe trochę oleju wyciągać.

RE: Rock Shox Pike, uszkodzenie goleni. - wojtas7 - 06-02-2018 08:56

a czy jest możliwość wymiany samych lag i jaki to jest mniej więcej koszt?

RE: Rock Shox Pike, uszkodzenie goleni. - Fonika - 06-02-2018 09:14

Same górne golenie 300-400 euro zależy od modelu/skoku Smile

RE: Rock Shox Pike, uszkodzenie goleni. - Kopr88 - 06-02-2018 21:22

no to wszystko wiadomo Smile
Ja poobdzierałem naklejki na Pike i powiem szczerze, że już szukam nowych - wiem chore, ale jest zima i akcja "PimpMyBike" trwa.

RE: Rock Shox Pike, uszkodzenie goleni. - uszek - 07-02-2018 08:56

(06-02-2018 21:22)Kopr88 napisał(a):  no to wszystko wiadomo Smile
Ja poobdzierałem naklejki na Pike i powiem szczerze, że już szukam nowych - wiem chore, ale jest zima i akcja "PimpMyBike" trwa.

Sprawdź tutaj https://www.facebook.com/HighFiveStyling/
Wooyek robił u nich customowe naklejki na Pajka i obręcze Smile https://www.1enduro.pl/moonshine-kross-moon-custom/

A odnośnie ceny górnych goleni do Pajka to byłem jakiś pół roku temu w Harfie i widziałem za +/- 1800zł górne golenie do skoku 160mm.

RE: Rock Shox Pike, uszkodzenie goleni. - Fonika - 07-02-2018 09:55

To ja polecę Stickers Studio https://www.facebook.com/stickersstudiopl/
Gość robi hobbystycznie za bardzo małą kase, a do jakości przyczepić się nie mogę - mam od niego naklejki na bosa (specjalnie dla mnie zrobił customowe) i boxxera Smile.

RE: Rock Shox Pike, uszkodzenie goleni. - Kopr88 - 13-02-2018 08:26

Czadowo, dzięki za polecenie. Odezwę się do nich Smile
Widziałem projekt wooyka - jest świetny, ale chętnie zobaczę coś nowego.

(07-02-2018 09:55)Fonika napisał(a):  To ja polecę Stickers Studio https://www.facebook.com/stickersstudiopl/
Gość robi hobbystycznie za bardzo małą kase, a do jakości przyczepić się nie mogę - mam od niego naklejki na bosa (specjalnie dla mnie zrobił customowe) i boxxera Smile.

RE: Rock Shox Pike, uszkodzenie goleni. - Mati_Fabryka - 15-02-2018 08:54

Ja korzystałem z usług HiFive, ale jak dla mnie średnio, naklejki wykonane ładnie, ale oklejanie i terminy, obsługa itp marnie... spróbuje w takim razie to Stickers Studio Wink