Oficjalne forum ENDURO TROPHY

Pełna wersja: Spis wycenionych szlaków
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Temat z bazą danych polskich szlaków o podanej wycenie.

Poniżej znajduje się lista szlaków/zjazdów z proponowanymi wycenami przez użytkowników forum. Podzielone są one względem pasm górskich, zapewne niedługo się pojawi plik, uzupełniany na bieżąco, z podziałem według trudności, bądź też z możliwością dowolnego sortowania.
Jeśli na forum istnieje opis szlaku, bądź trasy zawierającej ten szlak, przy danym szlaku będzie to tychże odnośnik.

Wszystkie szlaki są wycenione według skali G3R, stworzoną przez ekipę Ghetto Freeriderz (czy też w zasadzie zmodyfikowaną wersją zachodniej skali Singletrack, ale głowy nie dam, więc nie będę szerzył plot).

Idea tematu jest taka, że każdy użytkownik może zaproponować wycenę danego szlaku i zostanie ona dodana do ogólnej bazy, jednak może po czasie ulec weryfikacji przez innych użytkowników.

Pamiętajmy by przy wycenianiu nie omijać założeń skali! (czyli np. warunków atmosferycznych czy klasy roweru)
Nieprawidłowe wyceny (np. jednocyfrowe, chyba dość częsty błąd) nie będą dodawane do bazy.

Spis szlaków:

Beskid Żywiecki:
Pilsko - Hala Miziowa (żółty) - P4+/6*
Rysianka - Sopotnia Wielka (niebieski) - P3+/4+
Pilsko - Glinne (niebieski) - P3/4+
Romanka - Słowianka (niebieski) - P3/3+
Hala Śmietanowa - Mosorny Groń (żółty) - P3/3+
Hala Miziowa - Korbielów (żółty) - P2+/3+
Rysianka - Słowianka (czerwony) - P2/5
Hala Lipowska - Złatna (niebieski) - P2/3
Rycerzowa Wielka - Przysłop (niebieski) - P2/3
Muńcuł - Ujsoły (zielony) - P2/3
Krawców Wierch - przełęcz Bory Orawskie (niebieski graniczny) - P2/2+
Wiertalówka - Kotarz (zielony) - P2/2+
Polica - Przeł. Kucałowa (czerwony) - P2-/2*

Beskid Wyspowy:
Szczebel - Mszana Dolna (czarny) - P4-/5
Luboń Wielki - Rabka Zaryte (żółty) - P3+/6*
Ćwilin - Gruszowiec (niebieski) - P3+/3+
Luboń Wielki - przełęcz Glisne (czerwony) - P3/3
Mogielica - Jurków (niebieski) - P2/3
Ćwilin - Jurków (niebieski) - P2/2+
Luboń Wielki - Rabka Zaryte (zielony) -P1/2

Beskid Śląski:
Barania Góra - Wisła Czarne (niebieski) - P3+/4*
Skrzyczne - Jaworzyna (zielony) - P3/3
Jaworzyna - Szczyrk (zielony) - P2+/4
Klimczok - Szczyrk (zielony) - P1/2

Beskid Mały:

Gaiki - Lipnik Górny (niebieski) - P3/3
Leskowiec - Rzyki Jagódki (czarny) - P2/2+
Leskowiec - Andrychów przez Gancarz (zielony) - P1+/2+
Leskowiec - Krzeszów (czerwony) - P1/2
Leskowiec - Tarnawa (niebieski) - P1/1

Beskid Makowski:
Uklejna - Myślenice (czerwony) - P2/3

Góry Suche:
Waligóra - Andrzejówka (żółty) - P4/6
Włostowa - Sokołowsko (niebieski) - P3/P4
Z zamku Radosno (żółty) - P3/4

Masyw Ślęży:
Wariant wschodni ze szczytu (niebieski) - P4+/6
Wariant północny ze szczytu (niebieski) - P3/P4
Szlak w stronę Sulistrowiczek (czerwony) - P2/P3

Masyw Śnieżnika:
Szlak przez Mały Śnieżnik (niebieski) - P3/4+
Szczyt Śnieżnika - do schroniska (czerwony) - P3/4
Od schroniska do drogi gruntowej (czerwony [OS z ET]) - P3/3+

Góry Opawskie:
Zamecky vrch - Pod Kobersteinem (zielony)- P3/3
Taborskie SKały - Dolni Udoli (zielony) - P2+/5
Biskupia Kopa - Przeł. pod Zamkową Górą (czerwony) - P2+/3
Biskupia Kopa - Złate Hory (zielony) - P2+/3
Biskupia Kopa - Zlate Hory (niebieski) - P2/3
Góra Zamkowa - Pokrzywna (czerwony) - P2/2+
Przełęcz pod Kopą - Pokrzywna (żółty) - P1/2
Biskupia Kopa - Jarnołtówek (ścieżka edukacyjna) - P1/2
Pricny vrch - Hermanovice (czerwony) - P1/2

Karkonosze:
Łabski szczyt: od granicy parku do strumienia (niebieski) - P3/3+

Jeszcze raz dziękuję ekipie G3R zarówno za stworzenie i udostępnienie skali jak i pomoc przy tworzeniu bazy danych.
zrewidowałbym:
niebieski z Romanki do P3/P3
Hala Lipowska 2/3 (3 to początkowa sekcja w lesie)

dodałbym:
Żywiecki:
niebieski graniczny Krawców Wierch - przełęcz Bory Orawskie 2/2+
czerwony Rysianka - Słowianka 2/3* (*sekcja z łańcuchami - dopóki ktoś nie udokumentuje jej zeskoczenia)

Mały:
czerwony z Leskowca do Krzeszowa - 1/2
zielony z Leskowca do Andrychowa przez Gancarz - 1+/2+

Sudety

Góry Suche:
żółty z Waligóry do Andrzejówki: 4/6

Masyw Śnieżnika
czerwony ze szczytu Śnieżnika do schroniska: 3/4
niebieski przez Mały Śnieżnik - 3/4+
czerwony od schroniska do drogi gruntowej (OS z ET) - 3/3+

Góry Opawskie:
czerwony z Góry Zamkowej do Pokrzywnej - 2/2+
czerwony z Biskupiej Kopy do Przeł. pod Zamkową Górą - 2+/3
żółty z Przełęczy pod Kopą do Pokrzywnej - 1/2
zielony z Biskupiej Kopy do Złatych Hor - 2+/3
niebieski z Biskupiej Kopy do Zlatych Hor - 2/3
ścieżka edukacyjna z Biskupiej Kopy do Jarnołtówka - 1/2
zielony Taborskie SKały - Dolni Udoli - 2+/5
czerwony Pricny vrch - Hermanovice - 1/2
zielony Zamecky vrch - Pod Kobersteinem - 3/3

Karkonosze:
niebieski na Łabski szczyt od granicy parku do strumienia 3/3+
Pierwszy post i już rewidowanie Big Grin Ciekawie sie zapowiada, a to tylko beskid na razie
Shovel to co "wyceniłeś" to też dane od G3R?
(10-07-2014 14:30)sibik napisał(a): [ -> ]Shovel to co "wyceniłeś" to też dane od G3R?
Przypuszczam, że nie, gdyż te początkowe dane, które umieściłem w pierwszym poście były bezpośrednio od nich (świeżuteńkie). Ale tak jak było w założeniach, wycenić może każdy.

Dzięki wielkie shovel za spore uzupełnienie! Dodałem juz wszystko do pierwszego posta. Przy wycenach, które podważyłeś wrzuciłem obydwie i oznaczyłem dane szlaki kursywą. Jedna stała wycena zostanie gdy dogadają się autorzy (szczególnie, ze czasem mogą zaczynać w innym miejscu*), bądź więcej osób po przejechaniu danego szlaku potwierdzi jedną z wycen.

Aha, prośba do wszystkich, starajcie się przyszłe wyceny wpisywać tutaj w formie z pierwszego posta, znacznie mi to ułatwi pracę.

*Cytat z instrukcji stosowania skali:
"Należy przez to rozumieć trudność jaką szlak wykazuje w swojej „głównej” części zjazdu. (...) Główną częścią zjazdu np. z Lubonia Wielkiego jest odcinek: od szczytu aż do wyjazdu z lasu, do głównej części nie będzie należeć droga pomiędzy polami, uznając, że jest to pewnego rodzaju droga dojazdowa."
(10-07-2014 13:51)shovel napisał(a): [ -> ]zrewidowałbym:
niebieski z Romanki do P3/P3
Hala Lipowska 2/3 (3 to początkowa sekcja w lesie)

No to się ustosunkuję:
Na szlaku Romanka-Słowianka dałem P4 jednej szykanie przez rozcięte drzewo, którą trzeba przejechać bardzo precyzyjnie. Możliwe, że przesadziłem, bo ta przeszkoda jest nietypowa i nie można się oprzeć na opisie. Myślę, że należy się jej przynajmniej P3+. Jest jeszcze kilka czujnych momentów, ale dlatego jest średnia P3.

Co do szlaku Lipowska-Złatna, to przejeżdżam go z taką prędkością, że trudno mi go precyzyjnie ocenić (problemy związane z szybkością nie podlegają wycenie) - niech będzie P2/3 Wink

(10-07-2014 13:51)shovel napisał(a): [ -> ]czerwony Rysianka - Słowianka 2/3* (*sekcja z łańcuchami - dopóki ktoś nie udokumentuje jej zeskoczenia)

Udokumentować tego nie dam rady, ale mogę dać słowo, że z tego skakałem. No i... kwestia dropów nie jest precyzyjnie opisana w naszej skali (temat do poprawki) Rolleyes Jednak skakanie po raz pierwszy naturalnych dropów wiąże się zwykle z przełamywaniem sporego strachu i podejmowaniem nieznanego ryzyka, więc chyba zasługuje na P5 Wink
Już nie pamiętam dokładnie, ale * chyba się temu szlakowi i tak za coś należy.
co do romanki - możliwe że to drzewo się pojawiło w tym roku. w ub roku nie pamiętałem żadnych dziwnych rzeczy i przejechałem całość płynnie bez zastanawiania.
na chwilę obecną Lipowską/Złatną tak naprawdę wyceniamy teoretycznie, bo w praktyce to jest */* bo szlak zawalony drzewami

jeśli dropnęliście tą ściankę z łańcuchem to szacun Smile mi sięzawsze to wydawało realne, kilka razy do tego podchodziłem ale miałem za małe cohones żeby sprawdzić w praktyce. To miejsce zdecydowanie zasłuyguje na 5 jeśli jest do ogarnięcia.

na czerwonym czasem leżą drzewa które robiły ten szlak nieprzejezdnym i z tego co pamiętam jest jedna trudna sekcja na trawersie tuż za ścianką (jakieś głazy).

edit:
sibik - te szlaki które dodałem to te, które sam przejechalem. wycena na podstawie tego co widziałem w Beskidach, no i "organoleptycznie".
Dla mnie 4 jest do przejechania, do 4+ podchodzę, 5 dotykam myślą a przy 6 grzecznie sprowadzam Big Grin
Hm, może dodam coś od siebie (ocena subiektywna, może ktoś zrewiduje):

Góry Suche:
Niebieski z Włostowej do Sokołowska - P4
Żółty z zamku Radosno - P3/4 (jedna ścianka na P4)

Masyw Ślęży:
Czerwony w stronę Sulistrowiczek - P3+
Niebieski ze szczytu (wariant północny) - P4+
Niebieski ze szczytu (wariant wschodni) - P4+/6 (tu nie pamiętam dokładnie, na pewno element nieprzejezdny był)
Dobra to wpisuję:
Romanka - Słowianka (niebieski) - P3/3+
Hala Lipowska - Złatna (niebieski) - P2/3
Jakieś veto? Wink

A Rysianka - Słowianka wpisać P3/5 w takim razie?

@Tobiz, bardzo chętnie bym dodał ale nie mogę bo nie doczytałeś ani założeń skali ani mojego pierwszego postu Tongue Chodzi mi oczywiscie o dwie cyfry przy wycenie Wink
(10-07-2014 21:25)Tobiz napisał(a): [ -> ]Hm, może dodam coś od siebie (ocena subiektywna, może ktoś zrewiduje):

Góry Suche:
Niebieski z Włostowej do Sokołowska - P4 IMO P3/P4

Masyw Ślęży:
Czerwony w stronę Sulistrowiczek - P3+ IMO P2/P3-
Niebieski ze szczytu (wariant północny) - P4+ IMO P3/P4

Takie moje zdanie, te szlaki nie są trudne w żadnym wypadku więc średnio to i tak tam P3 wychodzi z delikatnymi elementami P4

Gantar teraz już wszystko jest jak należy więc możesz wrzucić Wink i Tobiz dobrze opisał żółty z zamku Radosno.
(10-07-2014 21:38)Django napisał(a): [ -> ]
(10-07-2014 21:25)Tobiz napisał(a): [ -> ]Hm, może dodam coś od siebie (ocena subiektywna, może ktoś zrewiduje):

Góry Suche:
Niebieski z Włostowej do Sokołowska - P4 IMO P3/P4

Masyw Ślęży:
Czerwony w stronę Sulistrowiczek - P3+ IMO P2/P3-
Niebieski ze szczytu (wariant północny) - P4+ IMO P3/P4

Takie moje zdanie, te szlaki nie są trudne w żadnym wypadku więc średnio to i tak tam P3 wychodzi z delikatnymi elementami P4

Zgadzam się, pierwszą ocenę bym uznał w tych wypadkach za średnią szlaku a drugą ocenę za najtrudniejsze, pojedyncze momenty.
@Django

Czerwony jestem w stanie się zgodzić, ale odnosiłem się do poziomu trudności niebieskiego z łabskiego - przy takiej ocenie tam też bym dał P2/3
Niebieski spoko, większość P3 + 3 elementy P4 (tu stosowanie skali, niby jeden element P4 daje nam cały szlak P4 potem inaczej, whatever)
Niebieski wariant północny - początek i koniec może P3, ale środek trawersujący po "schodkach" z zakrętami z agrafką to bym oceniał na to P4+.

Edyta
No i tu się minęliśmy, bo ja oceniałem na podstawie najtrudniejszego odcinka na trasie (niby tak stoi w skali), a nie średnia za szlak + elementy Smile
(10-07-2014 21:50)Tobiz napisał(a): [ -> ]@Django

Czerwony jestem w stanie się zgodzić, ale odnosiłem się do poziomu trudności niebieskiego z łabskiego - przy takiej ocenie tam też bym dał P2/3
Niebieski spoko, większość P3 + 3 elementy P4 (tu stosowanie skali, niby jeden element P4 daje nam cały szlak P4 potem inaczej, whatever)
Niebieski wariant pólnocny - początek i koniec moze P3, ale środek trawersujący po "schodkach" z zakrętami z agrafką to bym oceniałna to P4+.

Edyta
No i tu się minęliśmy, bo ja oceniałem na podstawie najtrudniejszego odcinka na trasie (niby tak stoi w skali) i tak oceniałem, a nie średnia za szlak + elementy Smile

Niebieski wariant północny nie ma żadnej agrafki, tam można po prostu przejechać i ani się tyłu nie przerzuca ani nic dla mnie to max P4, bez żadnego + Wink
(10-07-2014 21:50)Tobiz napisał(a): [ -> ]ja oceniałem na podstawie najtrudniejszego odcinka na trasie (niby tak stoi w skali), a nie średnia za szlak + elementy Smile
No właśnei nie bardzo Smile
Opis skali napisał(a):Aby nie zawyżać oceny trudności szlaku kierując się najtrudniejszym miejscem znajdującym na danym szlaku przyjęto konwencję podwójnej oceny. Dany szlak otrzyma ocenę za średnią trudność i za najtrudniejsze miejsce.

Dlatego też prosiłem Cię w poprzednim poście żebyś sie zastosował bo wycena z pojedynczą cyfrą nie spełnia założeń skali i tak naprawdę przez to niewiele mówi Wink
Gantar nadal jest coś nie tak w ocenach czy już będziesz mógł uzupełnić?
(10-07-2014 21:30)Gantar napisał(a): [ -> ]A Rysianka - Słowianka wpisać P3/5 w takim razie?

P2/5 bo trudny moment jest tylko jeden i nie ma wpływu na średnią

(10-07-2014 21:48)Ucio napisał(a): [ -> ]Zgadzam się, pierwszą ocenę bym uznał w tych wypadkach za średnią szlaku a drugą ocenę za najtrudniejsze, pojedyncze momenty.

Żeby nie odkrywać Ameryki po raz n-ty polecam przeczytanie opisu skali (link w 1. poście) Wink
Wprawdzie mamy w planie przygotowanie zmodernizowanej wersji opisu w oparciu o doświadczenia wynikłe z praktyki, ale póki co stara wersja jest "obowiązująca".
Hm teraz czytałem i rzeczywiście nie ma, czytałem z rok temu tą skalę to może źle pamiętałem albo coś, cóż w takim razie:

Niebieski Ślęża - P3/4 (co znacza + w sumie pewien nie jestem, to się kłócić nie będę Tongue )
Niebieski Włostowa - P3/4 (tak się zgadza)
Czerwony - tu bym dalej dyskutował o zasadności P2/3- przy ocenie Łabskiego szczytu na P3/3+ (gdzie są te trudności poza głazami w które tylko ślepy by wjechał? Big Grin)
(10-07-2014 22:08)Luis napisał(a): [ -> ]
(10-07-2014 21:30)Gantar napisał(a): [ -> ]A Rysianka - Słowianka wpisać P3/5 w takim razie?

P2/5 bo trudny moment jest tylko jeden i nie ma wpływu na średnią

(10-07-2014 21:48)Ucio napisał(a): [ -> ]Zgadzam się, pierwszą ocenę bym uznał w tych wypadkach za średnią szlaku a drugą ocenę za najtrudniejsze, pojedyncze momenty.

Żeby nie odkrywać Ameryki po raz n-ty polecam przeczytanie opisu skali (link w 1. poście) Wink
Wprawdzie mamy w planie przygotowanie zmodernizowanej wersji opisu w oparciu o doświadczenia wynikłe z praktyki, ale póki co stara wersja jest "obowiązująca".

Spoko, nieprecyzyjnie się wyraziłem, Waszą skalę to znam chyba od samego jej powstania, jak dobrze pamiętam to jeszcze RST Mozo Pro wtedy miałem Wink
Uzupełniłem tę Rysiankę.

Obydwa niebieskie w sumie sobie wyjaśniliście, wiec zaraz wpiszę. Ten czerwony na razie wpisuję P2/3 (bo się wahacie widzę między 3- a 3+), jak dojdziecie do jakiegoś konsensusu to wtedy ewentualnie przemianuję.

A propos wpisu Tobiza to jeszcze raz apeluję o trzymanie konwencji wpisów z pierwszego posta Wink
Babia Hóra - Krowiarki (czerwony) P3/4+
Zielony z Sokolicy P4-/4+
Zółty z Babiej Hóra (perć akademików) P4 górna część, P5-/6* dolna część za 1 łańcuchami

Klaud zweryfikuj bo dawno tam nie byłem.
ten pierwszy szlak to ma średnią aż P3 ?
(11-07-2014 09:19)Jerzy_MTB napisał(a): [ -> ]ten pierwszy szlak to ma średnią aż P3 ?

Nie jestem pewien, jechałem tam kilka lat temu, P2 to chyba jednak za mało. Choć nie wiem jak teraz wygląda. P3- może będzie rzeczywiście bardziej odpowiednie. P2 to jest w zimie na Spikach* Big Grin.

*choć powinno się dać P5 za warunki atmosferyczne na grani. wiatr zabija, zwłaszcza jak się jedzie Big Grin.
złamać się na p4+ Sad
też bym czerwony uśrednił do p3, ma dwa trudne momenty, a potem trzeba zadupczać Smile
na 2ply lub na mocnych Exo/SS itp. na szerokich felgach ma P2, a na bardziej krosiarskich kapciach to już P3 Big Grin

(11-07-2014 09:30)tolek.fr napisał(a): [ -> ]*choć powinno się dać P5 za warunki atmosferyczne na grani. wiatr zabija, zwłaszcza jak się jedzie Big Grin.

haha, a ja ostatnio podjeżdżałem tam jak wiało, tak że musiałem jechać pochylony w lewo całkiem mocno Big Grin
Zabija w zimie, tak to luz Wink. Sorry za offtop.

Sibik, nawet nie wiem czy tam jest P4+ Tongue. Przy czym, zdecydowanie niewygodny jest ten szlak i ciągnie bardzo na przód.

(11-07-2014 09:37)sibik napisał(a): [ -> ]złamać się na p4+ Sad
też bym czerwony uśrednił do p3, ma dwa trudne momenty, a potem trzeba zadupczać Smile
Stron: 1 2
Przekierowanie