Oficjalne forum ENDURO TROPHY

Pełna wersja: Kouty nad Desnou BikePark
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Hejka ! Wybieramy się w Sobotę z kumplem.Które trasy polecacie na początek ??? Ma ktoś jakąś mapkę itp.?
Jeśli ktoś jest chętny na całodniowy wyjazd od rana do zamknięcia kolejki ?
Jaki tam jest system zaczepiania rowerów ?WinkBig Grin
Wieszają rower za ciebie za siodełko lub jesli masz to za mały trojkąt w ramie przy podsiodłówce.
Trasy są bardzo fajne, ja jeździłem w błocie i deszczu więc tylko dwoma, chyba czerwonym i niebieskim. Niebieski jest łatwiutki, na xc w sumie, moja dziewczyna nim śmigała, i ma z 1km szutru takiego w połowie.
Mapę znajdziesz tutaj i przy kasie wyciągu (w każdym razie tak było w poprzednich latach).

Na początek to faktycznie niebieska - trochę zakrętów pod wyciągiem a później spokojnie w szutrem i po lesie w dół.

Czerwona.... hmm.... zależy kto jak jest objeżdżony Tongue

a czarna jak to czarna... zależy kto jak jest objeżdżony bo tragedii nie ma Big Grin

Rowery tak jak Jergus pisze za siodło albo za podsiodłówkę (warto ją wtedy zabezpieczyć przed wytarciem/przetarciem).

Powodzenia Big Grin
Czerwona była fajna nawet w ulewie która klęskę żywiołową w ten dzień spowodowała... ale ja może samobójca jestem bo jechałem z jednym stałym bywalcem który miał rower Dh i z Gerusem który.. raz mu koło trzymałem aż mnie drzewo przytrzymało i nadal kciuk i bark boli Big Grin
Lubię trasy zróżnicowane a nie tylko ubite...Forma jakaś jest w tym sezonie tak że powinienem dać radę objechać wszystkie...Jeśli ktoś będzie się też wybierać niech da znać na pw.
Jedziemy całą brygadą ale za tydzień na boże ciało Smile
Hmmm...19-22 czerwca ? Smile Brzmi kusząco . Kto jedzie ?
Polecam czerwoną po prawej, za knajpką. A mój ulubiony mix to góra czarnej DH + dół tej czerwonej. Niebieska potrafi być zdradliwa na górze dla początkujących, bo zachęca do prędkości, a potem zakręty nie są profilowane i ludzie wylatują.

Największy ogólnie Mordor jest w środkowej części trasy DH pod wyciągiem - stromo i dziury na pół małej kichy.
Kilka osób z Bielska też się wybiera w Boże Ciało na Kouty lub Rychleby, może się tam spotkamy Wink
(10-06-2014 10:44)Pawel_BB napisał(a): [ -> ]Kilka osób z Bielska też się wybiera w Boże Ciało na Kouty lub Rychleby, może się tam spotkamy Wink

W koncu metka bedzie w górach Smile pierwszy raz w tym roku Smile po niej nas poznasz Big Grin
Szkoda, że do tej pory Metka się nudziła Big Grin Te rowery muszą śmigać w górach Big Grin

Będziecie tam od rana? kto jedzie?
Ma ktoś rower pożyczyć? Wink
(10-06-2014 10:50)Pawel_BB napisał(a): [ -> ]Szkoda, że do tej pory Metka się nudziła Big Grin Te rowery muszą śmigać w górach Big Grin

Będziecie tam od rana? kto jedzie?

Stała bidna i czekała na swoja kolej. Wcześniej były za małe góry Smile na rychlebach, na singlach czy innych popierdółach Santa spokojnie dawła sobie rade ale w lipcu jedziemy w Alpy wiec trzeba Metke przetestować przed Smile
Jedziemy w kilka osób ale nikt z forum
(10-06-2014 10:57)tormentor napisał(a): [ -> ]Ma ktoś rower pożyczyć? Wink

Se big hita wypożycz w KoutachTongue

Trzeba wspomnieć, że jak wyciąg jeździ sekwencyjne, to robiąc niebieski się raczej nie załapiesz i trzeba czekać na dole.
Fajny jest też mix czarny niebieski. Lecisz czarnym, potem kawałek nartostradą z prędkością nadświetlną i wylatujesz na niebieskim, za szutrem, nie trzeba dymać.
(10-06-2014 11:08)Przeor napisał(a): [ -> ]Se big hita wypożycz w KoutachTongue
Se kiedyś wypożyczyłem jak szukałem gogli co mi spadły jak zwoziłem rozwaloną Santę. Musiałbym tam wymienić sprężynę w damperze i w amorze, żeby nie mieć SAGu 60% (ryłem o ziemię dwoma pedałami na raz) przy mojej wadze (96 kg netto).
To weź powietrzaka jakiegoś
(10-06-2014 11:42)Jergus napisał(a): [ -> ]To weź powietrzaka jakiegoś
Jest to jakieś rozwiązanie...
Ale tam chyba nie mają z luftem nic? Wszystko na stalowych sprężynach było jak ja brałem.
w kilka osób gdzieś w okolice rychleb na te 4 dni się wybieramy (19-22)
Byłem teraz w łikend. Czerwona prawa (Stara Niedźwiedzica) jest bardzo wyjechana - wygląda, że od zeszłego roku jej nie poprawili. Górny odcinek jeszcze jest OK, ale na całym środku i części dołu jest taka tarka, że po 3 zjazdach rozbolały mnie łapska. Na czarnej były zawody, i o ile w sobotę była jeszcze całkiem OK, to w niedziele po zawodach też już była rozjechana.
Najlepiej jeździło się: góra po czarnej, a potem czerwona Hrebenovka. Ewentualnie Hrebenovka od początku.
Solar, ale w czym tarka przeszkadza, mnie dużo frajdy dawała bo nie było tak sztucznie.
Mi zdecydowanie lepiej jeździło się rok temu, gdy tarki nie było. I tak jest tam wąsko, kręto, jest sporo hopek. Tarka nie wnosi nic do techniki, a tylko spowalnia i wytrząsa śrubki z tarcz. Smile
(10-06-2014 13:24)Jergus napisał(a): [ -> ]Solar, ale w czym tarka przeszkadza, mnie dużo frajdy dawała bo nie było tak sztucznie.
To polecam środkową cześć trasy DH - Czarna Góra (obecna Pucharówka) to asfalt przy tym. Tarka utrudnia naukę wchodzenia w zakręty z dużą prędkością.
(10-06-2014 14:33)tormentor napisał(a): [ -> ]
(10-06-2014 13:24)Jergus napisał(a): [ -> ]Solar, ale w czym tarka przeszkadza, mnie dużo frajdy dawała bo nie było tak sztucznie.
To polecam środkową cześć trasy DH - Czarna Góra (obecna Pucharówka) to asfalt przy tym. Tarka utrudnia naukę wchodzenia w zakręty z dużą prędkością.

Ja to odbieram inaczej - tarka mnie uczy jeżdżenia w trudnym terenie i mimo "nierównego podejścia" do zakrętu uczy składać się do niego prawidłowo.
Ale co kto lubi, planuje wrócić tam na HT to może zmienię wtedy zdanie Big Grin
(10-06-2014 14:40)Jergus napisał(a): [ -> ]Ja to odbieram inaczej - tarka mnie uczy jeżdżenia w trudnym terenie i mimo "nierównego podejścia" do zakrętu uczy składać się do niego prawidłowo.
Ale co kto lubi, planuje wrócić tam na HT to może zmienię wtedy zdanie Big Grin
Celowo powiedziałem "naukę". To nie jest forum zawodników DH, większość z nas jeśli jedzie do bikeparku, to wciąż się tam czegoś uczy.
Można oczywiście powiedzieć "jak umiesz dobrze manuala, to zrobisz go na składaku zjeżdzając ze schodów", ale nauka go w takich warunkach ma raczej wątpliwy sens, bo wąski margines błędu zniechęca i de facto uniemożliwia naukę, chyba, że masz wrodzony talent. Dokładnie przecież po to samo buduje się hopki-stoliki...
I u mnie to działa tak, że wolę najpierw się nauczyć wchodzenia w gładkie bandy na szybkości, bo się nie spinam (a to utrudnia proces nauki, nawet gość tutaj z filmiku o manualu o tym mówił https://www.youtube.com/watch?v=3RGHQMCWCsc )
A tarkę do poćwiczenia to akurat nietrudno sobie znaleźć...
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Przekierowanie