Oficjalne forum ENDURO TROPHY

Pełna wersja: Gdzie na rowerze w Sudetach?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Zamierzamy wybrać się w Sudety samochodem na tydzień z rowerami. Zupełnie nie wiem gdzie warto tam pojechać na rowerze. Chodzi mi o jakieś najlepiej oznaczone i przejezdne trasy MTB. Po drodze na pewno chciałbym wjechać na Śleżę. Następnie kierujemy się w okolice Kłodzka i tu plan się urywa. Zapewne będzie pół na pól rower/trekking i największy problem mamz cześcią rowerową. Moglibyście coś polecić?
W Sudetach polecam odwiedzić Strefa MTB Sudety. 500 km tras o różnym stopniu trudności, certyfikowane przez Strefę... miejscówki (agroturystyki), przyjazne rowerzystom, dostęp do narzędzi, myjek itp. Wartość historyczna tych ziem jest przeogromna bo jest tam co zwiedzać (kompleks Riese) i okoliczne zamki. Jeżdżę tam co roku i ciągle mi mało. W zeszłym roku byłem w Głuszyca/Łomnica u Justyny i Łukasza "Pod Ostoją". Ludzie związani ze Strefą MTB Sudety. Super miejscówka i przyjaźni ludzie. Najlepszego pstrąga tam jadłem Łowisko pstrąga. Polecam !!! Wcześniej byłem W Srebrna Góra/Jemna, też bosko. Jeżeli chcesz jechać na Ślężę to skontaktuj się z ekipą Knurświny bądź Suliwoods. Nie wiem czy tam trekingiem to dobry pomysł jeździć. Na pewno jeden dzień to za mało. Warto dużo poczytać zanim się tam wybierzesz.
Zliczyć dobrych tras nie idzie. Warto się na pewno po górach suchych pokręcić i po sowich. Jak będziesz objeżdżał okolice Andrzejówki patrz na trailforks i po prostu z jednego singla na drugi jedziesz a po drodze mijasz fajne miejsca i szczyty z dobrymi widokami.
Będziemy tam na MTB. Z trekingiem chodziło mi o to, że planujemy też pochodzić po górach. Tak pół na pół. Tam gdzie rowerem nie bardzo, to wejdziemy.
No to życzę udanego wypadu, mocnego rowerowania i podziwiania cudownych widoków. Ja też się w tym roku tam wybieram i to już chyba w czerwcu. Pozdrawiam.
Ta Strefa MTB Sudety to to czego potrzebuję. Dzięki. Wszystko fajnie opisane. Muszę to teraz jakoś rozplanować. Raczej zatrzymamy się bliżej Kłodzka, bo jest też plan żeby wejść na Śnieznik. Ewentualnie będzie trochę objazdowo.
Zapraszam na ich stronę. Trasy są oznaczone od zielonych po czarne i prowadzą przez fajniejsze lub zajefajne miejsca, które trzeba zobaczyć. Organizują też cykl wyścigów MTB. Najważniejsze to spakować plecak na cały dzień, jeżeli wybierzecie trasę 40-50+km i dobrze się bawić. Mapy można kupić, trasy są dobrze oznaczone (drzewa i słupki), tylko pilnować oznaczeń.

http://www.strefamtbsudety.pl

https://pl-pl.facebook.com/strefamtbsudety/

Kawałek o Ślęży i okolicach.

http://turystyka.bikeboard.pl/artykuly,p...asyw-slezy

http://www.suliwoods.pl
https://pl-pl.facebook.com/SuliWoods/

Trochę lektury od ekipy Knurświny.

http://knurswiny.pl/snieznik-opisy-wycieczek-i-zjazdow/
http://knurswiny.pl/sowie-gluszyca-mieroszow/
Tutaj masz opisy tras: http://knurswiny.pl/opisy-tras/

Jeszcze tutaj masz w pdf'ie do ściągnięcia opisy Ślęży/Raduni:
https://drive.google.com/file/d/1hH2rOYS...FtDja/view
https://drive.google.com/file/d/1ibMqipk...H4GhD/view
Jako, że Ślęża ma być tylko chwilową atrakcją w naszej wycieczce, to może polecilibyście najlepszą opcję wjazdu i zjazdu z tej góry dla niezbyt zaawansowanej osoby? Jadę z nowicjuszką, a i sam też nie jestem ekspertem. Zjazd ma być przygodą, ale nie na OIOMie Wink.
Z tego co znalazłem to dobrym miejscem na start są Tąpadła. Czy stamtąd da się rozsądnie wjechać i wrócić w to samo miejsce w ramach "szybkiej" akcji?
Tąpadła jak najbardziej będą najlepszą opcją, stamtąd niedaleko na singla Suliwoods, a inne single od knurświnów musisz sie zapoznać, bo ciężko wytlumaczyć.

Tutaj to jest idealnie opisane i rozrysowane
http://knurswiny.pl/trasy-w-masywie-slezy-i-raduni/

edit.
nie widziałem, że chłopaki już wcześniej wysylali linki Wink
(09-05-2018 14:45)radizzle napisał(a): [ -> ]Tąpadła jak najbardziej będą najlepszą opcją, stamtąd niedaleko na singla Suliwoods, a inne single od knurświnów musisz sie zapoznać, bo ciężko wytlumaczyć.

Tutaj to jest idealnie opisane i rozrysowane
http://knurswiny.pl/trasy-w-masywie-slezy-i-raduni/

edit.
nie widziałem, że chłopaki już wcześniej wysylali linki Wink
Single suliwoods to jest ten jeden krotki odcinek pod szyldem krossa czy o czyms nie wiem?
Tąpadła to jest najlepsza opcja wkulania się na Ślężę. Ale jeśli będziesz tam w weekend albo jakiś wolny od pracy dzień to lepiej odpuść. Tłumy niemożebne.
Jeśli już będziesz na szczycie, to sensowną pętlą byłoby zjechanie czerwonym szlakiem w stronę Sulistrowiczek i potem powrót asfaltem na Tąpadła. Jeśli chcesz uniknąć asfaltu, wystarczy odbić wcześniej na, chyba, czarny szlak prowadzący w kierunku przełęczy.
Nie wiem co rozumiesz przez "nowicjuszkę" i "nieeksperta" Wink. Wpisz na youtube "OS1 Ślęża", zobaczysz mniej więcej jak to wygląda.

Na Raduni, górce po drugiej stronie ulicy, też jest fajnie.

zabiel17, radizzle napisał o jednym singlu, nie minął się z prawdą.
Przekierowanie