Oficjalne forum ENDURO TROPHY

Pełna wersja: Magura Spiska
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Chodzi mi po głowe żeby przejechać Magure Spiską (to na słowacji na wschód od Tatr, dla nie czających gdzie to) od Jurgowa bezszlakowo na Rzepisko potem wbić się na niebieski i nim aż na Wietrzny Wierch, potem czerwonym do Velky Lipnik i przedostanie się do Szczawnicy.

Pytanie czy jechał ktoś z was te pasmo, jak wygląda oznakowanie szlaków? na wiki piszą, że oznakownie niezbyt dobre, na mapie wygląda to na fajną grzbietową jazdę, ale może okazać sie też kupwata błotna jazda ciągle w lesieTongue
Widoki to akurat są. I to najlepsze z możliwych! (tyle że słonko południową porą lubi wchodzić w kadr) To głównie dzięki Orawiakowi sprzed jakichś 14 lat, który pozamiatał kawał grzbietu w środkowej części pasma. A pod Rzepiskiem sam sobie strzeliłem najlepszą fotkę ever Smile

Miałem fajną relację, ale Picasa padła. Może ten link zabangla, dajcie znać:
https://photos.google.com/album/AF1QipPp...B8atyv3FpL

Co do reszty to sam już wiesz Smile "źle oznakowana, kupowata błotna jazda". Zdaje się, że aktualnie jest jeszcze do tego fragment zjazdu starym asfaltem na odcinku pomiędzy szosami.

Ah, to kawał wycieczki! Raczej nie do zrobienia zimą.
O, teraz udało mi się wygenerować fachowy link:
https://photos.app.goo.gl/adNVO1f0OHeigxwY2

Ale dajcie znać, czy ten poprzedni też działa!
Bo na moim słabym sprzęcie/necie to ta wspaniała i nowoczesna strona prawie nie chce chodzić.
To już wiem, że jade napewnoSmile ale to wiosna/lato, nie zimą, niezle tam powaliło ale to akurat lepiej widokowo.
Pierwszy link nie działa, a wógole kiedyś myślałem, że ta Magura to graniczne pasmo niebieskim szlakiem który leći do Kacwina.
Jak tam jeżdziłem jak faktycznie był gnój. Obecnie najgorszy odcinek to ten tuż za wierzą widokową przy Bachledowej. Generalnie tam gdzie ostał się las . Już przed Smreczynami jest lepiej o potem to już powoli zarastający szlak. Szkoda, że obrałeś ten kierunek bo będziesz miał najlepsze widoki za plecami.
Co do Wietrznego Wierchu jak byłem w tym rejonie ostatnimi czasy to pojawiło się sporo cyklotras więc dasz sobie radę. Widzę inny problem to znaczy czas. Nie wiem czemu ale jak jechałem ze Szczawnicy bez Wietrznego to dłużyło mi się strasznie i zajęło cały dzień. W tym roku chciałem zrobić całe pasmo ale brakło czasu. Jechać trzeba bo las już rośnie i za nie długi czas widoków będzie mniej.
(30-12-2017 14:51)beskid napisał(a): [ -> ]Szkoda, że obrałeś ten kierunek bo będziesz miał najlepsze widoki za plecami.

Tnx za info
Też tak pomyślałem przez chwile, ale patrząc na profil trasy to leci w dół tylko końcówka na Wietrzny Wierch do góry i zjazd z Wietrznego więc pojechałbym tak, i Szczawnica blisko
(30-12-2017 14:20)pHarry napisał(a): [ -> ]O, teraz udało mi się wygenerować fachowy link:
https://photos.app.goo.gl/adNVO1f0OHeigxwY2

Ale dajcie znać, czy ten poprzedni też działa!
Bo na moim słabym sprzęcie/necie to ta wspaniała i nowoczesna strona prawie nie chce chodzić.

Ta ostatnia fota jest zayebistaHeart
(30-12-2017 11:56)newsweek napisał(a): [ -> ]Od Jurgowa bezszlakowo na Rzepisko potem wbić się na niebieski

Tuż za przejściem granicznym w Jurgowie w lewo odbija droga i asfaltem wyprowadza na Górków Wierch. Wcześniej drogami zrywkowymi można się dostać na pobliski Suchy Wierch i Rzepisko. Problem jest tylko jeden, że cały ten teren jest bezszlakowy i w Słowackim Parku więc zacznij sobie bardzo wcześnie rano.

Fotki piękne ale trafić na taką pogodę to niebywałe szczęście.
Miałem okazję robić to z Bartkiem w zeszłym roku, widoki są naprawdę petarda -> https://goo.gl/photos/i3hkSJACCgeKSsJX8
(30-12-2017 22:10)martin.h napisał(a): [ -> ]Miałem okazję robić to z Bartkiem w zeszłym roku, widoki są naprawdę petarda -> https://goo.gl/photos/i3hkSJACCgeKSsJX8

Przekonaliście mnie, do odchaczenia w sezonie będzie, ktoś już chętny na wspólne kręcenie?Big Grin
Cos mi sie wydaje, ze znow bede Beskida molestowal o dokladny opis trasy.....Poczekam do sezonu.
Czy ja dobrze rozumie opisy, ze pHarry robil trase w strone Tatr a martin.h od Tatr?
Jeden Slowak kiedys mi powiedzial, ze to "c" to od cyclocesty.
(31-12-2017 01:02)newsweek napisał(a): [ -> ]
(30-12-2017 22:10)martin.h napisał(a): [ -> ]Miałem okazję robić to z Bartkiem w zeszłym roku, widoki są naprawdę petarda -> https://goo.gl/photos/i3hkSJACCgeKSsJX8

Przekonaliście mnie, do odchaczenia w sezonie będzie, ktoś już chętny na wspólne kręcenie?Big Grin
Chetny :-)
(31-12-2017 10:14)shotgun napisał(a): [ -> ]Cos mi sie wydaje, ze znow bede Beskida molestowal o dokladny opis trasy.....Poczekam do sezonu.
Czy ja dobrze rozumie opisy, ze pHarry robil trase w strone Tatr a martin.h od Tatr?
Jeden Slowak kiedys mi powiedzial, ze to "c" to od cyclocesty.

pHarry jechał tak jak ja jeżdziłem swego czasu czyli od spływu Dunajcem przez Leśnicką przeł, Haligowice, ... My z Marcinem za to startowaliśmy z parkingu w Zdziaże i najpierw wyskoczyliśmy na Zielony Staw Doliną Białej Wody. Potem się wróciliśmy do Tatrzańskiej Kotliny i przez Lendak, Słowacką Wieś na Magurskie Siodło czyli w rejon z tą słynną blaszaną "beczką", retortem czy zwał jak zwał. Dalej już oznaczoną literką "c" trasą aż po sam parking. W sumie na tym grzbiecie jest ponoć ponad 100km oznaczonych tras na rower.

Generalnie molestowanie może polegać na tym, że się umówimy na taki wypadzik. Tyle razy, lat się kręcę wokół Twojej chałupy, że w sumie nie mam pojęcia jak do tej pory na siebie nie wpadliśmy.
Mysl dobra, za przewodnika porobisz....
(30-12-2017 11:56)newsweek napisał(a): [ -> ]Chodzi mi po głowe żeby przejechać Magure Spiską (to na słowacji na wschód od Tatr, dla nie czających gdzie to) od Jurgowa bezszlakowo na Rzepisko potem wbić się na niebieski i nim aż na Wietrzny Wierch, potem czerwonym do Velky Lipnik i przedostanie się do Szczawnicy.

Pytanie czy jechał ktoś z was te pasmo, jak wygląda oznakowanie szlaków? na wiki piszą, że oznakownie niezbyt dobre, na mapie wygląda to na fajną grzbietową jazdę, ale może okazać sie też kupwata błotna jazda ciągle w lesieTongue
Ile czasu ma zająć taka wycieczka? Ile km i jakie przewyzszenie?

Wysłane z mojego F3111 przy użyciu Tapatalka
Ponad 70km wyjdzie gdzieś, przewyższenie 1800m około
tu mapa poglądowa: http://share.mapbbcode.org/tvvci
Ja też się pisze na takiego tripa jak można.

A jak dostajecie się z punktu końcowego do startu ? jakieś 50km asfaltami wychodzi.
(02-01-2018 22:03)gwozdziu napisał(a): [ -> ]Ja też się pisze na takiego tripa jak można.

A jak dostajecie się z punktu końcowego do startu ? jakieś 50km asfaltami wychodzi.

Myślałem żeby połączyć drugiego dnia Małe Pieniny i singletrailse Lechnica np, nocleg w Szczawnicy
Jechałem całość od wschodu do zachodu - nie warto.
(03-01-2018 16:25)mr.kura napisał(a): [ -> ]Jechałem całość od wschodu do zachodu - nie warto.
W sensie jakim - widokowo, podjazdowo, zjazdowo? Czy lepiej w druga strone?
(03-01-2018 16:30)zabiel17 napisał(a): [ -> ]
(03-01-2018 16:25)mr.kura napisał(a): [ -> ]Jechałem całość od wschodu do zachodu - nie warto.
W sensie jakim - widokowo, podjazdowo, zjazdowo? Czy lepiej w druga strone?
Pewnie chodzi o to, że trasa mało wymagająca technicznie Wink Można by to zrobić na gravelu, ale dla widoków warto się przejechać Wink
Posiada moze ktos mapke tego rejonu pod TrekBuddy?
Chyba mam. Wrócę z arbajtu to dam ci znać
(02-01-2018 22:03)gwozdziu napisał(a): [ -> ]Ja też się pisze na takiego tripa jak można.

Zobaczy się w sezonie o ile po powyższej "super ocenie" znajdą się chętniBig Grin ale ja wchodzę tylko i wyłącznie w temat albo od Jurgowa albo Zdziaru. Więc jazda w obie strony z minimalną ilością asfaltu na poziomie max 2km.
Beskid, to wymysl jeszcze cos w okolicy na 2 dzien jazdy, zeby mi sie jeszcze bardziej oplacalo walic ze stolycy... :-)
Stron: 1 2
Przekierowanie