Mistrzostwa Polski – mapa, track i opis trasy

Flyer

Tradycyjnie w środowy późny wieczór zapraszamy do zapoznania się z trasą najbliższych zawodów a te już za 4 dni – serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych!

2

PROGRAM ZAWODÓW:
Sobota:
– zapisy w Biurze Zawodów w godzinach 18.00-20.00 w Pensjonacie „Pasja” ul. Nad Basenem 2.

Niedziela:
7.30 – 8.45 – weryfikacja zawodników, wydawanie numerów startowych w Biurze Zawodów przy kolejce gondolowej „Ski & Sun” na Stóg Izerski na ulicy Zdrojowej.
9.00 – uroczyste rozpoczęcie Mistrzostw Polski w rowerowym Enduro, wciągnięcie flagi narodowej, odegranie hymnu narodowego,
9.15 – start zawodów.
19.00 – ogłoszenie wyników i dekoracja najlepszych zawodników Mistrzostw Polski, zakończenie zawodów, opuszczenie flagi. Uroczystości pod kolejką gondolową lub w Pensjonacie „Pasja” (uzależnione od warunków pogodowych).

3

OPIS TRASY ZAWODÓW:
Zaczynamy tradycyjnie spod kolejki gondolowej, jedziemy w górę stoku i dalej asfaltem kierując się na Stóg Izerski i dalej na Łącznik.

Odcinek Specjalny #1 (limit czasowy 10.15-11.45) – powtórka kultowego OS’u z edycji 2010 roku, odcinek ten da Wam mocno popalić zarówno pod kątem trudnych technicznie sekcji jak i kondycyjnej dolnej części poprowadzonej po Świeradowskich Singletrackach.

Następnie wracacie asfaltem pod kolejkę gondolową i ponownie wbijacie się do góry stokiem narciarskim.

Odcinek Specjalny #2 (limit czasowy 12.15-13.45) – dobrze Wam znany zjazd ze Stogu Izerskiego niestety obcięty o górny odcinek z powodu okresu lęgowego cietrzewia. Dolne sekcje zmienione w porównaniu do lat poprzednich dają przyjemny flow i najeżone są wieloma fajnymi przeszkodami.

Teraz jedziecie przez miasto i jedziecie asfaltem w kierunku Sępiej Góry.

1

Odcinek Specjalny #3 (limit czasowy 14.30-16.00) – Świeradowski klasyk czyli zjazd z Sępiej Góry, odcinek bardzo malowniczy i dający wiele frajdy z jazdy, tam po prostu trzeba być.

Odcinek Specjalny #4 (limit czasowy 16.10-17.40) – po raz pierwszy w historii naszych zawodów powtórka OS’u na jednej edycji czyli ponownie jedziemy z Sępiej Góry – będzie więc okazja porównać swoje czasy.

 

MAPA ZAWODÓW:

MAPA

TRACK GPS

Link do REJESTRACJI.

Gorąco zapraszamy!