ENDURO TROPHY #2 2014 – Wisła – mapa i opis trasy

Logo Wisła

 

Dziś środa więc tradycyjnie w godzinach wieczornych publikujemy trasę zawodów wraz z opisem, mapą i trackiem GPS. Liczymy, że trasa bardzo przypadnie Wam do gustu.
Warto również wspomnieć, że będziecie walczyć o wspaniały Puchar Burmistrza Wisły!

Ponizej prezentujemy Wam mapę trasy:

ET_2014_Wisła_poglądowa

Startujemy z centrum Wisły spod Urzędu Miasta znajdującego się na Placu Bogumiła Hoffa 3a a następnie kierujemy się na żółty szlak prowadzący na 3 Kopce oraz Smerekowiec – to stamtąd ruszy pierwszy Odcinek Specjalny.

OS 1 – zjazd żółtym szlakiem w kierunku Przełęczy Salmopolskiej a następnie bardzo malowniczym i dzikim trawersem do Wisły-Malinki – w wiekszości przebiega on wąskim singletrackiem.
Limit czasowy: 10.15 – 11.45.

Na drugi Odcinek Specjalny wygodnie będzie się wdrapać asfaltem w kierunku Przełęczy Salmopolskiej – pod koniec podjazdu wbijecie się na żółty szlak i zaraz poniżej asfaltu ruszy drugi OS.

OS 2 – zjazd początkowo biegnący żółtym szlakiem od Przełęczy Salmopolskiej i dalej klimatycznymi ścieżkami oraz błotnym trawersem do Wisły-Malinki. Następnie odbija na starą klimatyczną drogę zwózkową – będzie dziko, ciemno i przyjemnie, pod koniec sporo błota i singiel do mety.
Limit czasowy: 12.00 – 13.30.

Teraz czeka Was spory dojazd pod ośrodek narciarski „Stożek”, ale tam odetchniecie korzystając z wyciągu 2-krotnie.

OS 3 – zjazd trasą tegorocznego Pucharu Europu DH kategorii C1, na własne oczy przekonacie się z czym zmagali się czołowi Polscy i zagraniczni downhillowcy podczas zawodów w kwietniu.
Limit czasowy: 14.15 – 15.45.

Na czwarty Odcinek Specjalny również możecie podjechać wyciągiem i będziecie kierować się czerwonym szlakiem w kierunku Przełęczy Kubalonka – tam od słynnych skałek rozpocznie się ostatni OS tej edycji

OS 4 – odcinek początkowo prowadzi kamienistym czerwonym szlakiem by po zdobyciu szczytu zamienić się w bardzo zróżnicowany i przyjemny zjazd zielony szlakiem w kierunku Istebnej – znajdziecie tam kamieniste ścieżki oraz szybsze i szersze odcinki z naturalnymi bandami.
Limit czasowy: 16.15 – 18.00.

Zakończenie zawodów oraz losowanie nagród i dekoracja zwycięzców tradycyjnie będzie zorganizowane w naszej bazie czyli ośrodku „Pod Baranią” w Wiśle-Czarne ( http://www.podbarania.pl/ ).

 

TRACK GPS do pobrania

MAPA do druku.

 

Serdecznie zapraszamy!