ENDURO TROPHY #1 2014 – Czernichów/Porąbka – mapa i opis trasy

Witajcie

Tym razem w Beskidzie Małym czekają na Was kompletnie nowe Odcinki Specjalne – będzie trudniej, więcej i mocniej ale jednocześnie bardzo przyjemnie ponieważ każdy OS będzie miał swój wyjątkowy klimat.

Bazę Zawodów jak wiecie zorganizowaliśmy w Ośrodku Sportów Wodnych i Rekreacji ” NEPTUN „.

Zapisy przeprowadzimy w piatek wieczorem w Bazie Zawodów a w dzień zawodów w Biurze Zawodów na stadionie w centrum Porąbki od godz. 07.30 przy ulicy Sportowej (ok. 500 m od centrum Porąbki):

Porąbka - start

Od 8.00 przeprowadzać będziemy sprawdzanie numerów startowych i kart chipowych RFID, plombowanie ram, amortyzatorów oraz kół przez Obsługę Zawodów i Sędziego.
O godzinie 9.00 przeprowadzimy odprawę zawodników a uroczysty start zawodów będzie miał miejsce o godzinie 9.15 – rozpocznie go osobiście Wójt Porąbki Pan Czesław Bułka.

Następnie udacie się na czerwony szlak prowadzący na górę Żar skąd rozpocznie się pierwszy Odcinek Specjalny tych zawodów:

OS 1 – zjazd poprowadzony trasą A-line. Trasa ta da Wam mega frajdę oraz nie lada widowisko dla kibiców.
Limit czasowy: 10.00 – 11.20

Następnie podjedziecie asfaltem na Żar i z czarnego szlaku rozpocznie się drugi OS.

OS 2 – zjazd początkowo bardzo klimatycznym singlem, następnie czeka was ok. 500m szybkiego podjazdu a pod koniec OS’u znowu wjedziecie w krętego singla by na jego końcu zmierzyć się z 20m stromą ścianką, która doprowadzi Was do mety Odcinka.
Limit czasowy: 11.30 – 12.50

UWAGA! Z powodu zamknięcia mostu drogowego w Międzybrodziu Bialskim co utrudnia przejazd w kierunku Porąbki wyrażamy zgodę na uzycie kolejki w celu wyjazdu na Żar 2-krotnie:
1. po OS 1.
2. po OS 2
a następnie zjedziecie do Porąbki czerwonym szlakiem.
W dniu dzisiejszym otrzymalismy informację od PKL, że w dniu zawodów zawodnicy mogą skorzystać z przejazdów w cenie ulgowej lub możecie sobie wspólnie kupować kartnety 10-wyjazdowe i się nimi podzielić.

 

Teraz czeka Was dłuższy dojazd na Hrobaczą Łąkę najlepiej asfaltem, po którym prowadzi żółty szlak. Tam podobnie jak rok temu spod krzyża ruszy kolejny OS.

OS 3 – początek podobnie jak rok temu czerwonym szlakiem, następnie Szlakiem Papieskim trudny technicznie trawers a potem czeka na was kilka interwałowych singli i podjazdów, które doprowadzą Was do niebieskiego szlaku gdzie następi koniec Odcinka.
Limit czasowy: 13.30 – 15.00

Następnie przed Wami dobrze znany malowniczy dojazd Przełęcz u Panienki – Przegibek – Magurka Wilkowicka a następnie w kierunku Czupla wjedziecie na czarny szlak. Zjedziecie nim ostrożnie górny odcinek obok budynków a następnie czeka Was start na ostatni w tej edycji Odcinek Specjalny

OS 4 – bardzo zróżnicowany odcinek w gęstym lesie – znajdziecie tam wszystko co najlepsze w Beskidzie małym czyli fantastyczne single, trochę błota i kamieni, kilka interwałów i na końcu techniczny singiel do mety.
Limit czasowy: 16.00 – 17.30

Po zakończeniu OS 4 nastąpi demontaż plomb.

 

Mapa trasy zawodów (poglądowa):

ET_2014_Czernichów-Porąbka_poglądowa

TRACK GPS do pobrania.

MAPA DO DRUKU.

Na ogłoszenie wyników tradycyjnie zapraszamy ok. godziny 20.00 a o 22.00 rozpocznie się koncert na żywo kapieli „Cronica” oraz dobrze znanej Wam „Załogi Andrzeja”.

Serdecznie zapraszamy !!!