ENDURO TROPHY Myślenice – relacja

1Tegoroczna impreza w Myślenicach była naszą pierwszą na tych terenach co mocno podkręcało atmosferę. Dodatkową atrakcję zorganizowała nam pogoda fundując kilka deszczowych dni – zawodnicy obawiali się najgorszego, i słusznie. Przez ostatnie 2 sezony naszych zawodów pogoda bardzo rozpieszczała zawodników – tym razem w Myślenicach  zupełnie inaczej i aura stworzyła nam najbardziej błotnistą trasę w historii zawodów „Enduro Trophy”. Do ostatniej chwili zawodnicy zastanawiali się jakich użyć opon – niektórzy nawet w trakcie zawodów je zmieniali.

Start zawodów nastąpił spod Hali na Zarabiu,  na starcie pojawiła się niemal setka odważnych i kto zrezygnował ze względu na pogodę może tylko żałować. Następnie zawodnicy udali się na Chełm na pierwszy odcinek zjazdowy biegnący po zapomnianej już starej trasie DH – odcinek ten wygrał zdecydowanie Marcin Motyka broniący tytułu 2Mistrza Enduro sezonu 2012 na swoim terenie. Kolejne odcinki specjalne prowadziły po szczytach Uklejny i Kamiennika gdzie nadal było sporo błota. Walka o sekundy toczyła się na każdym Odcinku Specjalnym i czołówka zawodników cały czas pokazywała klasę oraz że ich umiejętności są równie wysokie na błocie jak i przy pięknej pogodzie.

3Wielką ciekawostką był fakt, że wśród zawodników pojawiło się dwoje zacnych gości czyli wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski, drużynowa Mistrzyni Świata i srebrna medalistka Mistrzostw Świata XC Ania Szafraniec oraz utalentowany młody Reprezentant Polski XC Marek Konwa. Ania mimo startu na kompletnie dla siebie nowym rowerze Enduro ze stajni firmy Kross wygrała swoją kategorię. Za Anią na mecie meldowały się Agnieszka Szor i Aneta Maciejczak. Marek jak można było się spodziewać rozgromił swoich rywali w kategorii Podjazdów oraz zajął czwarte miejsce w klasyfikacji Enduro. Pozostałymi miejscami podzielili się zawodnicy znani ze swojej obecności na podium czyli Marcin Motyka, Remigiusz Ciok i Arek Perin. W kategorii Hardtail wygrał Marcin Mikoś a za nim uplasowali się Janek Radzki i wracający do startów po kontuzji kolana Tomek Filinger. W kategorii Masters podium podzielili między siebie tradycyjnie Piotrek Dobrzański, Jacek Zawada oraz ponownie Tomek Filinger.4

Pragniemy serdecznie podziękować Miastu i Gminie Myślenice, która nas gościła i była partnerem finansowym imprezy. Dziękujemy również oczywiście sponsorom, bez których nasze imprezy nie odbywałyby się w takim kształcie, liczymy również na Was drodzy sponsorzy w przyszłym sezonie.

6Już dzisiaj zapraszamy Was do udziału w naszych zawodach w przyszłym roku. Spodziewajcie się kilku zmian formuły zawodów oraz tradycyjnie rozwoju imprezy pod kątem organizacji i sponsoringu, odwiedzimy też nowe miejsca, tylko za pogodę nie możemy być odpowiedzialni :-)

 

 

Autorem wszystkich zdjęć jest Paweł Waloszczyk z velonews.pl.