Enduro Trophy Brenna – mapa i opis trasy

Zawody w Brennej to prawdziwy klasyk w kilkuletniej już historii zawodów „ENDURO TROPHY” i jako jedyne są przeprowadzane nieprzerwanie od początku ich istnienia. Pewnie wydaje się Wam że niczym więcej Was nie zaskoczymy w tej miejscówce? Naszym zdaniem tegoroczna edycja udowodni Wam, że jeszcze sporo jest do odkrycia. W sezonie 2013 tylko jeden Odcinek Specjalny powtarza się w niezmienionej formie, wszystko inne jest nowe i mamy nadzieję, że nowe OS’y przypadną Wam do gustu.

Zanim o trasie pamiętajcie proszę o konieczności poddania się przed startem zarejestrowania czytnikiem numerka startowego – procedurę tę przeprowadzimy od 8.30 przez wyznaczonego człowieka z obsługi zawodów.

Tradycyjnie, uroczyście startujemy o 9.00 spod Amfiteatru. Następnie jedziecie w górę Brennej asfaltem aż do żółtego szlaku a następnie wjeżdżacie na Przełęcz Karkoszczonka – będzie to dobra rozgrzewka i rozciągnięcia stawki przed pierwszym Odcinkiem Specjalnym, którym będzie trawers.

OS1 – TRAWERS – tym razem nie zamęczymy Was hardcorowym trawersem znanych z lat poprzednich tylko pokażemy Wam znany i bardzo lubiany „Trawers Beskidka” – jeśli go jeszcze nie znacie na pewno przypadnie Wam do gustu wspinaczka uroczym singlem po korzonkach. Mimo że krótko będzie bardzo treściwie o czym sami się przekonacie.

Następnie jedziecie czerwonym szlakiem w kierunku Przełęczy Salmopolskiej by udać się na pierwszy zjazd.

OS2 – ZJAZD – kultowy zjazd ze strumykiem, naszym zdaniem nie mogło go zabraknąć także w tym roku i jest to jedyny OS znany Wam z lat poprzednich. Z racji wielu opadów w ostatnich tygodniach spodziewajcie się że strumyk nie będzie przypominał wybrukowanej ścieżki.

Teraz czeka Was dojazdówka na Orłową a stamtąd udacie się zielonym szlakiem na Palenicę skąd ruszy kolejny Odcinek Specjalny po jednej z tras tamtejszego BikeParku.

OS3 – ZJAZD – tym razem czeka Was przejazd trasą, na której odbywały się zawody DH kilka tygodni temu. Na pewno nie zabraknie emocji ponieważ trasa w kilku miejscach jest mocno zakręcona i nieprzewidywalna –  spotkacie tam niemal setkę bardzo różnych zakrętów, korzeni i wiele zmian nawierzchni a wszystko to na stromym zboczu w lesie.

Spod dolnej stacji kolejki na Palenicy udajecie się dojazdówką w kierunku Równicy gdzie czeka na Was ok. 1 km odcinek podjazdowy.

OS4 – PODJAZD – niezbyt trudny technicznie ale spalający mnóstwo energii odcinek prowadzący niebieskim szlakiem w kierunku Równicy. Będzie doskonałą rozgrzewką przed ostatnim długim odcinkiem zjazdowym.

OS5 – ZJAZD – na koniec czeka Was wyczerpujący zjazd zielonym szlakiem do Brennej-Leśnicy. Znajdziecie na nim wszystko poczynając od kamieni i korzeni a na licznych uskokach i zapadliskach terenu kończąc. Na zakończenie zawodów ten odcinek da Wam mocno w kość.

A po zawodach oczywiście czeka na Was ciepły posiłek regeneracyjny oraz zimne piwko, a o 22.00 na żywo ponownie zagra dla Was „Załoga Andrzeja”.

Zobacz track GPS – ze zdjęciami startów i met poszczególnych odcinków! »

Zobacz mapę trasy »