ENDURO TROPHY Wilkowice – relacja

Za nami pierwsza w sezonie 2013 edycja największych w Polsce zawodów enduro – Enduro Trophy. Ponad 170 zawodników stanęło na starcie aby spróbować się z wymagającą kondycyjnie, pięćdziesięciokilometrową trasą. Tym samym, już na pierwszej edycji w sezonie padł rekord frekwencji! Oby tak dalej!

Zmagania zaczęły się pod GOSiRem w Wilkowicach, skąd peleton ruszył na Magurkę Wilkowicką. Tam mieścił się start pierwszego odcinka specjalnego – mocno zjazdowego trawersu. Następnie zawodnicy udali się w stronę Gaików – na szlaku wiodącym na ten szczyt został wytyczony krótki odcinek podjazdowy „na wyplucie płuc” – kto nie miał mocnej łydy i jeszcze mocniejszych płuc nie mógł tu liczyć na dobry wynik. Kolejny odcinek specjalny to zupełna nowość – szlak papieski wiodący z Hrobaczej Łąki do Kóz. Jedyną agrafkę na tym odcinku będzie wspominać 99% stawki – tylko nieliczni pokonali ją bez wywrotki. Czwarty odcinek budził skrajne emocje – niby zjazd, ale wymagający solidnego dokręcania na fragmentach wiodących… pod górę. Nie wszystkim przypadło to do gustu, jednak nie brakowało tez głosów aprobaty. Ostatni OS to esencja zachodniej części Beskidu Małego – stromo opadająca wysypana luźnymi kamieniami rynna wytrzęsła plomby z zębów największych twardzieli. Na szczęście na mecie na zawodników czekał schłodzony Red Bull, który dodawał skrzydeł, pozwalając każdemu wrócić do świata żywych.

Wieczorem, w bazie zawodów mieszczącej się w Ośrodku Sportów Wodnych i Rekreacji „Neptun” w Tresnej­­ – Zarzecze, odbyło się tradycyjne wręczenie trofeów sportowych i losowanie nagród wśród wszystkich startujących. Największym i dość niespodziewanym zwycięzcą okazał się Remigiusz Ciok, który zdeklasował rywali i stanął na najwyższym stopniu podium w aż trzech kategoriach. Starzy wyjadacze podeszli do sprawy ambicjonalnie i zapowiedzieli rewanż już na kolejnej edycji – w Brennej. W sezonie 2013 szykuje się ostra walka o tytuł mistrzowski w klasyfikacji generalnej…

Skrócone wyniki zawodów:

Kobiety:
1. Karolina Kulik-Trzebieniak
2. Natasza Figiel
3. Joanna Bielak

Hardtail:
1. Tomasz Filinger
2. Marcin Mikoś
3. Jan Radzki

Masters:
1. Piotr Dobrzański
2. Tomasz Filinger
3. Tomasz Kohler

Podjazdy:
1. Remigiusz Ciok
2. Marcin Motyka
3. Jakub Jonkisz

Zjazdy:
1. Remigiusz Ciok
2. Arkadiusz Perin
3. Marcin Motyka

Enduro:
1. Remigiusz Ciok
2. Marcin Motyka
3. Jakub Jonkisz

Kolejna edycja Enduro Trophy już 15 czerwca 2013 w Brennej. W programie zdecydowanie bardziej techniczne trasy, jak zwykle przyjacielska atmosfera i afterparty z rozmachem. Nie może was tam zabraknąć – ZAPRASZAMY!