ENDURO TROPHY Szklarska Poręba – szczegóły trasy

Tym razem bez zbędnych ceregieli – szczegóły trasy, mapka i ślad GPS. Zapraszamy!

Rozpoczynamy krótką dojazdówką spod dolnej stacji kolejki na Szrenicę czarnym szlakiem.

OS1 – interwał.

Start na czarnym szlaku w miejsce przecięcia strumienia, est to techniczny fragment podjazdowy, następnie skręcamy w lewo w szlak zielony blokujemy zawieszenie i na twardym przełożeniu kręcimy szutrówką, trzeci fragment prowadzi przygotowaną trasa DH, po dojechaniu do przecinającej szutrówki skręcamy w lewo by za moment odbić w prawo w techniczną leśną ścieżkę.

Następna dojazdówka prowadzi drogami szutrowymi, należy szczególną uwagę zwrócić przy przecinaniu niebieskiego szlaku OS’owego.

OS2 – zjazd

Drugi OS stanowi niebieski szlak prowadzący spod schroniska Pod Łabskim Szczytem, górna część znajduję się w Karkonoskim Parku Narodowym, zaczynamy więc poniżej granicy Parku.

Jest to technicznie najtrudniejszy OS zjazdowy, z mnóstwem różnej wielkości głazów i kamieni, z których większość jest osadzona w gruncie. W dolnej części szlak się wypłaszcza i wymaga dokręcania. Meta znajduje się przy połączeniu ze szlakiem czarnym.

OS3 – podjazd

Prowadzi czarnym szlakiem. Jest krótki ale wymagający doskonałego opanowania roweru i umiejętnego wyboru linii jazdy. Nie jest łatwo pokonać go płynnie bez podpórki.

OS4 – zjazd

Start z Wysokiego Kamienia, cały czas trzymamy się szlaku żółtego. Odrobina podjazdu pod Czarną Górę, następnie dalej w dół, aż do Zakrętu Śmierci.

OS5 – zjazd

Po najktrótszej dojazdówce zawodów (kilkadziesiąt metrów asfaltu) zaczyna się ostatni odcinek specjalny – w dalszym ciągu szlak żółty, bardzo szybki i płynny zjazd kończący się w Górzyńcu.