ENDURO TROPHY Mszana Dolna – szczegóły trasy

Nareszcie to, na co wszyscy z utęsknieniem czekali! Szczegóły trasy ET w Mszanie Dolnej. Na początek jednak kilka informacji organizacyjnych:

  • Nocleg i baza zawodów jest w Bazie Szkoleniowo – Wypoczynkowej Lubogoszcz. Bezpośrednio przed startem (od godziny 8:00) biuro zawodów będzie na terenie placu targowego w Mszanie Dolnej (zobacz na mapie).
  • Start nastąpi o godzinie 9 z tego samego miejsca. Jest tam spory parking gdzie można zostawić samochody. Zalecamy jednak samochody zostawić w pobliżu Bazy Lubogoszcz. Znajduje się tam polowy parking w połowie drogi do bazy, droga prowadzi po czarnym szlaku (zobacz na mapie). Z parkingu jest 20 minut spacerowym tempem do Bazy Lubogoszcz. Istnieje możliwość grupowego wywiezienia chętnych ciągnikiem do bazy za kilka zł. Od parkingu pod Bazą Lubogoszcz do miejsca startu jest 30 minut jazdy na rowerze. Zakończenie imprezy i afterparty jest w Bazie Lubogoszcz.
  • W czasie zawodów będzie dostępny sklep i serwis Oszo-Sport, mieszczący się w Mszanie Dolnej na ulicy Malinowej. Za dopłatą można prosić Darka o dowiezienie jakiejś części w obrębie dróg asfaltowych w okolicy.

Jak zwykle na ET, przygotowaliśmy dla was pięć odcinków specjalnych. Abyście dobrze zapamiętali Beskid Wyspowy zaczniemy ostro… pod górę :)

  • OS1 wiedzie malowniczymi łąkami otaczającymi Adamczykową. Jest to dobrze rozgrzewający mięśnie trawers, swoista ostoja piekła w samym niebie.
  • OS2 – po odpowiedniej rozgrzewce zafundujemy… dogrzewkę. Odcinek podjazdowy prowadzi na szczyt Lubonia Wielkiego.W Beskidzie Wyspowym nie ma lekko, podjazd jest na tyle stromy, że ciężko jechać, a równocześnie na tyle płaski, że wypycha się zbyt wolno. Co wybierasz?

Podjazd i trawers za nami, zostaje to co tygrysy lubią najbardziej:

  • OS3 – pierwszy zjazd. Czerwony szlak łączy elementy singli, kamiennych ścianek i beskidzkiej rąbanki. Myślisz, że umiesz szybko jeździć po kamieniach? Wpadnij i pokaż!
  • OS4 to prawdziwy sprawdzian umiejętności. (Nie)Sławny czarny szlak ze Szczebla w stronę Mszany Dolnej. Jeśli jesteś smakoszem rock gardenów wymagających „big cojones” to jest to miejsce dla Ciebie! A kiedy już będziesz chciał żegnać się z życiem zjazd odbija w malowniczy singiel prowadzący w stronę Kasinki Małej. W sam raz, aby odetchnąć przed ostatnim odcinkiem…
  • OS5, czyli odcinek wieńczący pierwszą edycję ET2012. Zaczyna się na zachodnim szczycie Lubogoszczy. Na początku prowadzi kamienną rzeką, dobrze oddającą klimat tutejszych zjazdów, po czym przechodzi w kręty singiel, który pozwoli na złapanie oddechu po przejechanym „szuterku”. Zjazd kończy się wjazdem do Bazy Lubogoszcz, gdzie czeka meta, piknik i after party!

Pobierz ślad GPS dla trasy (GPX) »

Nie zarejestrowałeś się jeszcze? Na co czekasz?!

Zapraszamy!