ENDURO TROPHY Brenna – plan zawodów

Opis trasy:

Wyścig rozpoczyna się spod amfiteatru w centrum Brennej, za niebieskimi strzałkami oznaczającymi odcinek dojazdowy zmierzacie w kierunku Wielkiej Cisowej – w większości zielonym szlakiem a w górnej części leśnymi drogami.

Pierwszy OS jest odcinkiem zjazdowym i prowadzi szlakiem harcerskim.
Następnie przed Wami najdłuższa dojazdówka – początkowo  wspinacie się czerwonym szlakiem w kierunku Błatniej a następnie zielonym i czarnym zjeżdżacie ponownie do centrum Brennej, gdzie można się zaopatrzyć na dalszą część trasy i w razie potrzeby zrobić szybki serwis swojej maszyny.

Teraz czaka Was podjazd , początkowo niebieskim szlakiem a następnie szutrówkami przez osiedle Kotarz na Halę Jaworową i na szczyt Kotarza.
Tu zaczyna się OS2 – interwałowy, początkowo trudną, tajemniczą ścieżką a następnie cały czas czerwonym szlakiem, aż do Przełęczy Salmopolskiej.

Teraz możecie trochę odsapnąć przed OS3 – podjazdowym, który z przełęczy prowadzi krótkim ale trudnym technicznie fragmentem szlaku na Malinów.

Następnie krótka dojazdówka, najpierw ciekawy zjazd z Malinowa i powrót stokówką ponownie na Przełęcz Salmopolską.
OS4 zjazdowy zaczyna się w miejscu gdzie żółty szlak przecina  drogę asfaltową.
Najpierw zjeżdżacie szlakiem, żeby po chwili skręcić lewo w boczna drogę i za kolejne 50m ponownie w lewo w sympatyczny singielek, potem znowu kawałek szutrowej drogi i na mostku zjazd w strumień!
Kolejna dojazdówka prowadzi przez osiedle Stawy do chatki pod Grabową – tutaj możecie sobie zrobić ostatni popasik na trasie.

Po czym czarnym szlakiem kierujecie się na Horzelicę.
Tu zaczyna się ostani OS, oczywiście zjazdowy. Początkowo szlakami czarnym i zielonym, by w połowie drogi odbić w lewo za zielonym szlakiem, gdzie jeszcze tylko kawałek zjazdu stokiem narciarskim i META!

Pobierz .gpx »

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem – kliknij tutaj

Jeżeli chcesz się zarejestrować – kliknij tutaj

Do zobaczenia w Brennej!