ENDURO TROPHY Bielsko-Biała – 22.05.2010

Trasa pierwszej w tym sezonie edycji EMTB Enduro Trophy, rozgrywana będzie w najbliższych okolicach Bielska-Białej, w zachodniej części Beskidu Małego. Najwyższe punkty na trasie to Magurka Wilkowicka ( 909m ) i Gaiki ( 808m ). Niech Was jednak nie zmyli mała wysokość tych gór, są strome i nieźle potrafią dać w kość!

Start zawodów umiejscowiony jest na parkingu przy Przełęczy Przegibek. Stąd zaczyna się OS1 – podjazdowy – który rozpoczyna się fragmentem interwałowym, by w końcowej części przejść w ostry kamienisty podjazd z metą na Gaikach, który dla niejednego z Was może by trudny do pokonania z siodła.

OS2  – zjazdowy – wymaga sporych umiejętności technicznych, zwłaszcza pierwsze agrafki na niebieskim szlaku, które są wyjątkowo ciasne. Później jest już łatwiej i szybciej, niemniej nadal trzeba uważać by nie przestrzelić niespodziewanych zakrętów. Meta znajduje się zaraz za podbiegiem po stromych schodach, na płycie kamiennego amfiteatru.

Następny odcinek to dojazdówka wygodnymi szutrówkami do Przełęczy u Panienki, potem 100m podejścia do startu OS3.

OS3 – interwałowy – łatwy technicznie, szybki, ale wymaga dobrej kondycji. Meta ponownie na Gaikach.

OS4 – zjazdowy – zaczyna się kawałeczek poniżej startu OS2. Tutaj trzeba się skoncentrować. Początek to kręta ścieżka, następnie kamienie różnej wielkości, szybkie zakręty, kawałek na dokręcenie i ponownie techniczny odcinek. W dolnej części szybki singiel z ostrymi nawrotami o 180 stopni. Przed samą metą po przecięciu strumyczka odrobina podjazdu.

Dojazd do ostatniego OS’u prowadzi szlakiem żółtym do Przełęczy Łysej i następnie czerwonym pod schronisko na Magurce Wilkowickiej, gdzie ze spokojem można się posilić i wzmocnić przed ostatnim zjazdem.

OS5 – zjazdowy – najpierw szlak żółty, szybka szutrowa droga, po chwili odbicie na szlak czerwony – tu robi się bardzo atrakcyjnie, singlowo, korzeniście, kamieniście – wszystko to, co tygrysy lubią najbardziej !  Potem znowu seria ciasnych zakrętów i zjazd do mety.

Wiwaty i uściski dla tych co już dojechali i są w stanie ruszać kończynami :)  Gratulacje! Ukończyliście pierwszą tegoroczną edycję tych niełatwych zawodów!

Pobierz .gpx »

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem – kliknij tutaj

Jeżeli chcesz się zarejestrować – kliknij tutaj