Zlot ENDURO TROPHY

Tym razem nie były to zawody a raczej zlot entuzjastów połączony z testowaniem trasy projektowanej z myślą o przyszłym sezonie.

Dzięki szybkiej reakcji rowerowych portali internetowych, w ciągu siedmiu dni do Bielska zdecydowała się przyjechać spora grupa bajkerów z całego kraju: Śląska, Małopolski, Wielkopolski, Mazowsza a nawet znad morza!

Warunki terenowe nie rozpieszczały uczestników, powyżej 700m n.p.m. zalegała warstwa mokrego śniegu, a woda roztopowa zamieniała dolne części Odcinków Specjalnych w błotne grzęzawisko.

Morale jednak tradycyjnie było wysokie, humory dopisywały, a sprzęt miał okazję przejść mokre testy.

Trasa oferowała wszystko co najlepsze w Beskidzie Małym, OS’y były bardzo urozmaicone i można było doświadczyć praktycznie wszystkiego co bajkerzy lubią najbardziej. Spora dawka kamieni i śliskich korzeni przeplatana krętymi singlami, szybkie, dokręcane odcinki, trudne do pokonania ciasne agrafki  a wszystko to przy przewyższeniu ok 1500m na 30km trasy. Generalnie można było się nieźle wymęczyć!

W tych trudnych warunkach czołowe miejsca zajęli: Paweł Szade, Tomasz Dębiec oraz Marcin Nowak

Ale jak to u nas bywa, nie rywalizacja była najważniejsza. Na koniec uczestnicy zebrali się w karczmie by przy gorącym jadle i odpowiednim napitku podzielić się wrażeniami i podsumować mijający, jakże bogaty we wrażenia sezon.

Liczymy, że w przyszłym roku wrażenia będą jeszcze lepsze a z naszej strony zapewniamy, że będziemy się starali stanąć na wysokości zadania.

Ekipa Horizon Five