ENDURO TROPHY Bielsko-Biała – zlot

Już w najbliższy weekend zlot maniaków Enduro Trophy w Bielsku-Białej!

Zimno Ci? Mokro? Nie chce się wyjść na rower?

Horizon Five ma na to sposób – gorąca impreza podgrzewana adrenaliną. Choć sezon 2009 dobiega już końca i większość z Was schowała już numerki startowe do szuflady, my wciągamy Was w środek rowerowej bitwy.

Już w przyszłą niedzielę zapraszamy wszystkich miłośników Enduro do Bielska-Białej na nasz zlot. Na miejscu jednak czekać będzie na Was oznaczona trasa i typowa dla naszych imprez gorąca atmosfera rowerowego święta. W ten oto sposób skracamy Wam sen zimowy. Co tu dużo mówić, przecież sami wiecie, że musicie tam być…

Zmagać będziecie się na stokach zachodniej części Beskidu Małego, najwyższymi szczytami na trasie będą Magurka Wilkowicka (909 m npm) oraz Gaiki (808 m npm). Niech Was nie zmyli niepozorna wysokość tych gór, na odcinkach specjalnych znajdziecie wszystko co najlepsze w enduro. Będzie mnóstwo kamieni różnego kalibru – w końcu to Beskidy, wymagające największego skupienia sekcje AGD i RTV, całe mnóstwo śliskich korzeni, będą szybkie zjazdy wystawiające na próbę Waszą odwagę oraz hamulce, oraz techniczne sekcje gdzie będzie można wykazać się zwrotnością. Całości dopełnią kręte, soczyste single, a wszystko to przykryte delikatnym dywanem mokrych liści… Krótko mówiąc będzie KREW, POT i ŁZY!

Tradycyjnie będą trzy OS’y zjazdowe:

  • z Gaików niebieskim szlakiem do Lipnika – to głównie techniczny, kręty singiel, na którym ciasne agrafki dadzą się we znaki.
  • z Gaików czerwonym do Straconki – bardzo urozmaicony zjazd, odcinki kamieniste, single, wypłaszczenia gdzie można ostro dokręcić i ujemnie profilowane zakręty – tutaj wszystkiego można się spodziewać.
  • z Magurki Wilkowickiej czerwonym do Wilkowic – początek prowadzi typową beskidzką droga, by po pewnym czasie skręcić w las, gdzie zaczyna robić się ciekawie – singiel z korzeniastymi progami pozwala oderwać się od ziemi, następnie znów kawałek stromej drogi i kolejny singiel, kilka razy trzeba będzie też solidnie dokręcić.

Jeden OS podjazdowy:

  • z Przełęczy Przegibek na Gaiki – ok 20min momentami intensywnego podjazdu po urozmaiconej nawierzchni.

Spotykamy się o godzinie 9.00, start z parkingu na przeł.Przegibek od strony Bielska prowadzi tam ul.Górska, można również dojechać od strony Międzybrodzia Bialskiego.

Należy posiadać przy sobie wszystko co jest potrzebne na górskiej wycieczce, jeśli ktoś planuje niezbyt szybkie tempo warto mieć ze sobą również lampki.

W razie jakichkolwiek wątpliwości zapraszamy do zadawania pytań w wątkach poświęconych imprezie na forum EMTB lub Horizon Five, organizatorzy i wszystkie osoby związane z wydarzeniem pilnie śledzą oba tematy i chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania.

Pobierz ślad trasy .gpx »

Pobierz ślad trasy .gdb »